Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1644 / 1670
(#) proli007 válasza Henrik1996 hozzászólására (») Jan 26, 2023 /
 
Hello! Húha! Nem semmi..
Ha szabad megkérdezni, tulajdonképpen egy sajátos CPU architekturát építettél fel "l art pour l art" módon, vagy van valami közvetett cél is?
(#) Gafly válasza proli007 hozzászólására (») Jan 26, 2023 /
 
TTL áramkörökből épített saját architektúra létezik, nem is annyira világtól elrugaszkodott dolog. Mindjárt itt is egy magyar példa rá:
MAT 512, 5.-ik oldal, bal oldali szekrény, felső rack.
(#) david87 hozzászólása Jan 27, 2023 / 3
 
Fel újitotam egy kicsit Black Light-om.
(#) Alkotó válasza david87 hozzászólására (») Jan 28, 2023 /
 
Mit jelent a "fekete fény"? Mire lehet ez jó?
Feltételezem nem arra szolgál, hogyha nappali világosságban sötétet akarsz, akkor felkapcsolod és máris mindent beborít a feketeség.
(#) kaqkk válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 28, 2023 /
 
A tudományos neve UV
(#) david87 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 28, 2023 /
 
Ez egy UV neon csőre ez van rá írva.
(#) Gafly válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 28, 2023 / 1
 
Diszkóban ettől világít a fehér ruci.
(#) kaqkk válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 28, 2023 /
 
A tudomány és a mágia találkozása ... UV=blackligt
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2023
(#) kameleon2 válasza Henrik1996 hozzászólására (») Jan 28, 2023 /
 
Ez tök jó, de mi volt a cél? Tanulás, vagy használható lesz valamire?
(#) proli007 válasza nyomtatós hozzászólására (») Jan 28, 2023 /
 
Megnézted mire volt a válasz?
(#) nyomtatós válasza proli007 hozzászólására (») Jan 28, 2023 /
 
Nem, éhes vagyok :/
(#) david87 válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 28, 2023 /
 
Nem csak a fehér ruci világit tőle hanem az a fura színű kiemelő filc is
meg minden ami az uv fényre reagál.
(#) Gafly válasza david87 hozzászólására (») Jan 28, 2023 / 1
 
(#) kameleon2 válasza david87 hozzászólására (») Jan 28, 2023 /
 
Nem egészen erre kérdeztem rá, hanem a 32 bites gépre. UV csőből annyi volt itthon régi fénymásolóból, hogy nem győztem megsemmisíteni.
(#) Henrik1996 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 29, 2023 /
 
Igen, jó pár éve dolgoztam rajta, hogy össze álljon a rendszer, a cél a számítógép architektúra működés megértése volt, illetve ez mint tanító eszköz lesz
(#) Henrik1996 válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 29, 2023 / 1
 
Tanulás, bár államvizsgára írtam rá egy PI szabályzót tesztnek, lassan de képes rá
(#) Moderátor hozzászólása Jan 29, 2023
 
Kérünk mindenkit, hogy a Ki mit épített téma OFF-olását fejezze be. Köszönjük!
(#) jani1987 hozzászólása Jan 30, 2023 / 3
 
Nem ez a legszebb amit valaha láttatok de nem is törekedtem az esztétikumra. Kondi teszter és 340V-ig szabályozható tápegység. A többi funkció alakuló félben.
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
Öreg elkókat is tudsz regenerálni vele? (már, amelyiket lehet)
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Jan 31, 2023 /
 
Ki tudja. Nem csináltam még olyat.
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Jan 31, 2023 / 4
 
Továbbfejlesztettem az órámat. Itt egy videó róla:

VIDEÓ
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 31, 2023 /
 
Le van írva kondis témában.
(#) mek-elek válasza granpa hozzászólására (») Jan 31, 2023 /
 
Nem éri meg a villanyszámla miatt.
(#) lazsi válasza mek-elek hozzászólására (») Jan 31, 2023 /
 
Arra gondolsz, hogy a villanyszámla többe kerül egy régi elkó regenerálásakor, mint egy azzal azonos kapacitású új elkó vásárlása?
Lehetséges... Nem tudom...
De egy régi készülék felújításánál jobban néz ki egy régen gyártott és működő elkó, mint a sok régi alkatrész között egy új. Szokták még azt is csinálni, hogy a régi elkó házába beépítenek egy új elkót, ami azonos paraméterek mellett sokkal kisebb helyet foglal el. De az akkor már nem eredeti alkatrész...
(#) granpa válasza mek-elek hozzászólására (») Jan 31, 2023 / 1
 
Ez nem érthető; ha nagyon szivárog, kihajítás. Ha nem, akkor egyre kevesebb áram fog folyni egy-egy feszültségszinten.
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Vettem 1mA-es mutatós műszert a szivárgás mérésére.
(#) Travolta hozzászólása Feb 1, 2023 / 2
 
Sziasztok!

A téma iránt érdeklődők figyelmébe.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2023
(#) Moderátor hozzászólása Feb 2, 2023
 
Találós kérdés:

Hány moderátor és mennyi egymást követő moderátori hozzászólás szükséges ahhoz, hogy végre az OFF megszűnjön?
Kérjük, hogy vegyétek figyelembe, hogy ezen topikokba látogatók az épített eszközöket / áramköröket szeretik megnézni. Ha feljön az értesítés, hogy új hozzászólás van, akkor MINDEN érintett csalódással távozik a topikból, mert "ja, megint csak offolnak, azt hittem valami új cucc".
(#) kaqkk hozzászólása Feb 6, 2023 1 / 3
 
Megszámoltam .... 2
(#) jimmi12 hozzászólása Feb 11, 2023 / 13
 
Sziasztok, nem szoktam sokmindent közzétenni ebben a topikban, de ez most talán megér pár cinkelést .
A történet ott kezdődött, hogy pár oldallal előrébb tiborati fórumtárs felrakott pár képet az általa készített nixie órákról. A doboz nagyon megtetszett, de az órával nem vagyok kibékülve (csak az idő múlását jelzi), viszont jött a hirtelen ihlet, ha már a konyhában amúgy is tönkre ment a rádió (és az FM vétel is elég rossz ott ahol lakom) lehetne egy netrádió belőle. Korábban már csináltam egyet ESP2866-al, de most ki szerettem volna próbálni az upgrade-elt verziót NodeMCU-val. Nagyjából minden szükséges eszköz volt a fiókban és sokat nem is szerettem volna költeni a projektre, a NodeMCU-t és VS1053 "összedrótoztam" univerzális nyákon. A dobozzal viszont ráfaragtam, az eredeti tervet nem tudtam kinyomtatni, mert egy pici Kossel Pulley nyomtatóm van. Pilóta vizsgára most nem volt időm, így a Tinkercad segítségével szétdaraboltam és átszerkesztettem a dobozt (amibe így is éppen elfért minden). Első beüzemelésnél a TPA-s erősítő egy határozott füstjellel hozta tudomásomra, hogy a VS1053 fejhallgató kimenetének GND-je nem megfelelő a számára, ezt benéztem . Szükségképpen szintén univerzális nyákra készült egy illesztő fokozat az erősítő és a VS1053 közé, továbbá a VS1053 és NodeMCU 5V-os tápja kapott egy leválasztott DC-DC konvertert, így nem zajos. A tesztek során viszont a ki és bekapcsoláskor keletkező hangszóró koppanás nagyon zavart, szerencsére proli007 fórumtárs segítségével sikerült beleszerkeszteni egy koppanásgátlót is. Jelenleg a konyhában teszi a dolgát
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2023
Következő: »»   1644 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem