Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » GSM tetőtéri antenna építése
Lapozás: OK   12 / 12
(#) Bakman válasza Kera_Will hozzászólására (») Máj 19, 2020 /
 
Idézet:
„Az apróbetűsben meg kivan kötve , hogy csak "grafikus kijelzővel" rendelkező rendelkező eszközben lehet benne.”
Ez azért elég nagy kiskapu.
(#) Kera_Will válasza Bakman hozzászólására (») Máj 19, 2020 /
 
Akarják mondani , hogy olyan mint mobilnetet rútoló dobozkát nem lehet használni .
Pedig mi olyanba raktuk bele.Nem mobil telefonba.
Azt is használnánk ...csak azt nehezebb távolról poweronolni ... ha nem tudod simogatni/oldalán lévő gombot lenyomni.( persze a kevés betűs cégek meg mindent eltudnak vele végezni akár a teló offolt állapotában is )
Aztán lehet inkább a kb fél - 3/4 éve alatti terrányi adat upload nem tetszett nekik ... avagy valóban folyamatos stream futott föl.
(#) pucuka válasza Kera_Will hozzászólására (») Máj 20, 2020 /
 
Idézet:
„Aztán lehet inkább a kb fél - 3/4 éve alatti terrányi adat upload nem tetszett nekik ... avagy valóban folyamatos stream futott föl.”

Leginkább ez lehetett az oka, hogy utána néztek, miféle kütyü működik. Akkor néznek bele csak a képen látható "trezorba"
(#) emyke hozzászólása Szept 4, 2020 /
 
Egy ilyen vásárlásán gondolkodom. Szabad ilyet használni?
(#) Bakman válasza emyke hozzászólására (») Szept 4, 2020 / 1
 
Hivatalosan nem. Extraként ez csak a GSM 900 MHz-es sávban működik, ma már nem sok létjogosultsága van. Működnek még ezeken a frekvenciákon telefonok és bázisállomások de lassan kikopnak, egyébként is szinte csak telefonálásra alkalmas ez a technológia.
(#) pucuka válasza Bakman hozzászólására (») Szept 6, 2020 /
 
A 900 MHz (EGSM) alkalmas adatátvitelre is, csak győzd kivárni.
(#) Bakman válasza pucuka hozzászólására (») Szept 6, 2020 /
 
Ezt írtam én is. "szinte csak telefonálásra alkalmas"
(#) pucuka válasza emyke hozzászólására (») Szept 6, 2020 /
 
Biztos vagy benne, hogy egy ilyen készülékre van szükséged? A hivatalos utat próbáltad? (ellátatlansági reklamáció a szolgáltatónál)
A választott eljárásoddal két nagy probléma van.
Jogi: Engedély nélkül rádióberendezést üzemeltetsz. Antennája van, tehát rádiófrekvenciát használsz. Egyedi engedélyt nem kaphatsz rá, mert az üzemi frekvenciái kizárólagos használatban vannak. Ilyesmit, csak a szolgáltató szerelhet fel, a saját hálózatába illesztve.
Gazdasági: A szolgáltató a frekvenciák kizárólagos, és zavarmentes használati jogát árverésen szerezte meg 10 - 15 évre, iszonyatos pénzekért. Ha ebbe a hálózatokban a jogellenesen felszerelt (használt) berendezéseddel zavarokat okozol, ezzel csökkentve a szolgáltató lehetőségeit, veled szemben kártérítésre tarthat igényt.
Fontold meg az előbbieket, mielőtt lépsz.
(#) jdani hozzászólása Jan 30, 2023 /
 
Üdv. Falucskában, fém tetőfedő alatt, a házban alig van térerő. Viszont ha ház tetején kb a 4G jel tele van. Létezik erre a megoldásra valami erősítő?
(#) Bakman válasza jdani hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
Gyakorlatilag nem. A szolgáltató az utcán méri a térerőt. Ha ott jó, de egy Faraday kalitkát építettél maganak, azt fogja mondani, az már a te bajod.

Az udvaron is olyan jó a jel mint a tető felett?
(#) jdani válasza Bakman hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
Kint a járdán, 4 csíkból 2 van csak.. Bent a házba 1, vsgy 2 se. Fent a tetőn, ahol látom a +-5km lévő tornyot, ott tele a térerő.
GSM erősítő szó alatt sok ketyerét találtam, csak azt sem tudom, egyáltalán arra szolgálnak-e, amire nekem kell.
(#) helektro válasza jdani hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
Nekem nincs ilyenekkel tapasztalatom, de a google-ba keress rá a 'gsm repeater'-re, szerintem találni fogsz tapasztalati leírásokat, ill. eszközöket a problémádra.
Azt nem tudom, hogy ezek mennyire legálisak.
A vodának elvileg van olyan megoldása, ahol egy dobozt le kell tenni a lakásba és az mint mini gsm átjátszó működik, de kell hozzá vezetékes net (ilyennel sincs tapasztalatom, csak olvastam, hogy van ilyen megoldásuk. Lehet a többi szolgáltatónak is van).
(#) Inhouse válasza jdani hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
Idézet:
„...csak azt sem tudom, egyáltalán arra szolgálnak-e, amire nekem kell.”

Ez az amit senki nem tud rajtad kívül, mert nem árulod el... A GSM repeater magán kalózkodásban illegális elég erősen.
Ha netet akarsz, akkor rakj egy 4G-s routert a tetőtérbe, ahol jó a vétel. Onnan már van wifid, rakhatsz utána több routert, hogy mindenhol jó net legyen, de csatlakoztathatsz gépeket UTP-vel is. És teljesen legális.
Voltak itt példák passzív GSM átjátszóra, egy antenna a padlásra/tetőre, egy másik a beltérbe és közte jófajta koax. Ez addig jó is lehet, amíg egy frekvenciára kell, pl. 900MHz-re...
(#) Bakman válasza jdani hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
Idézet:
„GSM erősítő szó alatt sok ketyerét találtam, csak azt sem tudom, egyáltalán arra szolgálnak-e, amire nekem kell.”
Szinte biztos, hogy nem. 2G, 3G, 4G és lassacskán itt az 5 G is, tejesen eltérő módon működnek, még ha látszólag kb. ugyanazt is szolgálják. Másrészt, 99.99999 %, hogy ezek nem legális dolgok.
(#) jdani hozzászólása Jan 30, 2023 /
 
Csak telefonálni szeretnék a házban
(#) szsrobert válasza jdani hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Más ennek örülne(rfsmog). Felhelyezett adóvevő, csövön, kábelen levezetett Rf?
(#) Inhouse válasza jdani hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Ha tudod azt a frekvenciát, amin főként megy a telefon ott, akkor az irányított passzív antenna fent és egy lent a lakásban talán segíthet (közte minél rövidebb és jófajta koax). Azért erre is el kell locsolni némi lóvét, hogy kiderüljön, cserébe nem visznek el, mint a másik megoldásért.
Következő: »»   12 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem