Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszóró probléma
Lapozás: OK   41 / 42
(#) Moderátor hozzászólása Miska 45 hozzászólására (») Márc 18, 2021
 
Egy kérdést csak egyszer, egy helyre teszünk fel!
(#) blasz hozzászólása Jan 28, 2023 /
 
Sziasztok,2 problémáról kérdeznék, az egyik hogy bizonyos membrán kitérés után kattog a hangsugárzóm,mintha a tekercs jobban kijönne a mágnes körből,bár ez csak tipp mert nem látom.Ha a kezemben van a hangsugárzó akkor nagyon hamar jön a kattogás,pattogás nem is tudom hogy mire hasonlit a hangja de elektromos jellegű nem mechanikai,ha a zárt dobozba visszarakom akkor kitolódik ez a jelenség.És egyszer ki is akadt a membrán,nehezen de visszatudtam illeszteni bontás nélkül a helyére.A másik kérdés a párja ennek,hogy halkan zörgö hangot ad ki magából,ha a peremre teszem épp hogy az ujjam akkor már nagyon zörög.Mindegy hogy a peremen hova,de ha a közepét támasztom meg kicsit ott nem változik a zörgés erőssége. Néztem a bevezető szálat de nem látom sérültnek. És ez is kattog pattog,bizonyos membrán kilengés után,és ez kb 20w teljesiménynél.Ez egy Vifa 21cm 8ohm sugárzó.Olyan mintha pillanatokra lemenne zárlatba vagy nem is tudom a hangot mihez hasonlitani.
(#) Cinema válasza blasz hozzászólására (») Jan 28, 2023 /
 
Ez a hangszóró valószínűleg már tönkrement. Halkan zörög, hangosabban kiugrik a membrán, az minden, csak nem normális használatból eredő sérülés. Leszakadhatott a tekercs a csévéről, vagy annak egy része.
Az erősítő túlzottan nagy teljesítményt nyom a hangszóróra, ez is kiakasztó lehet, az a kb.20W az nem 20W, hanem lehet sokkal több is, ezt mérni kell.
Az erősítőben is lehet hiba, elfogy a tápfeszültség, tápegység-hiba, ezért kattog, klippel, torzít. Lehet túlvezérelve van az erősítő, túl nagy a bemeneti jelszint ezért kattog, torz a bemenőjel.
Mérni kell!

Üdv!
(#) blasz válasza Cinema hozzászólására (») Jan 28, 2023 /
 
Szia táphiba,leeső tápfeszültség nem lehet,a táp nagyon túl van méretezve.Mértem a kimenő váltófeszt ahogy kezd kattogni 6-10vAc mértem az egyenfesz pedig 30-180mV között ugrált.Tény hogy nem számoltam a kimenő watt számot.A végfokot,st150 már ezerszer átbogarásztam és kérdeztem de nem találtam hibát benne,és más végfokkal is ugyan ez a helyzet vele sajnos.
Még annyit hogy kínomban már műterheléssel próbálkoztam de úgy nem hallottam semmi rosszat hajtottam rc generátorrak mindenféle frekin a végfokot de semmi...
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2023
(#) Cinema válasza blasz hozzászólására (») Jan 29, 2023 /
 
Lásd az első mondatom.
A továbbiakat már tudod.

Üdv!
(#) dB_Thunder hozzászólása Jan 30, 2023 /
 
Sziasztok!

Észre vettem egy nagyon érdekes jelenséget! Egyenlőre nem tudom hova tenni!
HS 500-as mélynyomója kis hangerőn torzan szól!
Még nem füleltem meg, hogy a többi csatornánál jelentkezik e ez a jelenség.
De ami a legkülönösebb, ha megnyomom a mély membránját, abban a pillanatban elmúlik a torzítás, de pár másodperc után szépen fokozatosan visszatér!
(#) Ge Lee válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
Emlékeim szerint az egész HS500-nak új korában is már úgy ahogy van felejthető hangja van, érdesen visító, torz.
Ha meg még ezen felül van valami akkor lehet hogy mechanikai probléma lépett fel a pille körül. Kivenném a helyéről és az asztalon kihajtanám néhány Hz szinusszal egészen az xmax közelébe, akkor elő kell jönnie ha mechanikai baja van.
(#) CHZ válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 30, 2023 / 1
 
Szia!
Szerintem a lengőcséve kivezető vezetéke szakadozik, cserélni kell.
(#) dB_Thunder válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
Nyilván a HS nem egy hányend cumó, de a jó drágáért megvehető "divatos" piezo ordítókkal szereltet foskupacoktól jobb.

Ki fogom nyomozni mi az oka! Tegnap odáig jutottam hogy felismertem a jelenséget, aztán ment tovább a nap!
Van egy pár meghibásodási lehetőség még a hangszóróig is!
Nem vetettem el azt a lehetőséget, hogy kinyírtam a mélyet, nem ez lenne az első eset Mivel legtöbbször ki van használva rendesen.
(#) Ge Lee válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
Jártam már úgy mélynyomóval, hogy le ugyan nem égett, de a tekercs egy része lemelegedett a csévéről. Volt olyan ami hajtáskor csak zizgett emiatt, meg olyan is volt ami úgy lemelegedett hogy a vége lecsúszott és beszorult a légrésbe.
(#) dB_Thunder válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
Süldő koromban szinte hetente találkoztam legkülönbféle okok miatt elhalálozott hangszóróval! Legtöbbe én gyűrtem vissza "füstöt", az életet!
Meglesz ennek is az oka!

Egyébként a torzítás nagyon halk, széthullott cséve jelentős zajt csap! Főleg nagyobb hangerőn!
(#) dB_Thunder hozzászólása Jan 31, 2023 /
 
Tegnap lekaptam a mágnest, meg a porsapekot! A tekercs ép, legalábbis annak látszik!
A bevető szál viszont nem volt a forrasztásnál leragasztva, ezt leragasztottam de nem az zörgött, mert a zaj megmaradt Következő vizsgálat a bevető szálak, de látszólag az is jó..

És az is biztos hogy a hsz.-ban van a hiba, mert másikat bekötve az nem zörög...
Mára kb. ennyi!
(#) Inhouse válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 31, 2023 / 1
 
Látszatra nincs különbség az ép és az elemi szálaiban szakadozott bevezetőszálban.
(#) CHZ válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Idézet:
„Tegnap lekaptam a mágnest,”

Ngy hiba volt, ha cseeréled a bevezető vezetékeket, már régen jó lenne!
(#) dB_Thunder válasza CHZ hozzászólására (») Feb 3, 2023 /
 
Idézet:
„„Tegnap lekaptam a mágnest,”

Ngy hiba volt,”


4 csavar...mit lehet ezzel akkorát hibázni??
Egyébként már vissza is került a mágnes.
A bevezető szállal egyenlőre az a bajom, hogy nincs itthon ehhez hasonlóan vékony..

Tegnap előtt a Gemini keverőm előlapját fóliáztam, és raktam össze, aztán a friss szerzemény Yamaha Q2031B bekötéséhez vadásztam cuccot, mert RCA kábelem van tonnányi, de 6.3 jack végű nemigen.
Tegnap még vettem egy RCA-Jack átalakítót, így már minkét csatornája él az EQ-nak, illetve úgy be vörösboroskóláztam, hogy már nem volt kedvem finom dolgokhoz nyúlni. Inkább csináltam házon egy kicsit!

Egyébként van egy PA anyagokkal felújított LB mélyem is, úgy kaptam ajándékba! 4-5 éve ott porosodik a szekrényben. Hajlok rá, hogy berakom, bár biztos teljesen más T-S paraméterekkel bír, sokkal feszesebb a felfüggesztése...
Valahogy majd lesz! Addig a maradék 5db Orion doboz csak kiszolgál valahogy
(#) CHZ válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 3, 2023 /
 
Idézet:
„A bevezető szállal egyenlőre az a bajom, hogy nincs itthon ehhez hasonlóan vékony..”

Régi telefonkagyló vezetékéből bontható, selyemmel átszőtt vezeték, ha vékony duplázható.
(#) CHZ válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 3, 2023 /
 
Idézet:
„4 csavar...mit lehet ezzel akkorát hibázni??”

Csavaros rögzítés esetén nem valóban nem problémás, azt hittem ragasztott mágnes..
(#) dB_Thunder válasza CHZ hozzászólására (») Feb 3, 2023 /
 
Hol vannak már ezek a készülékek?? 20 éve nem találkoztam már velük!
Lehet bemegyek a H2000 Kft-hez kunyerálni, vagy kibontok döglött nyomóból, most a Viktorsound felé nem megyek...

Nyűgös nekem most ez a meló!
Hogy csináljam, hogy jó legyen, vagy csak hányjam össze??
A cséve belső felén van egy sérülés, a tekercs lakkozása elöregedett, a bevető szál rögzítése...hagyjuk!
Az volna a tökéletes megoldás, ha kapna egy új csévét tekercsel, új, pillére levart bevezetőszállal!
Ráadásul én a bevezető szálakat nem egymás mellé hanem egymással szembe a két oldalra tenném, hogy ne "húzza" csak az egyik oldalt.. ennek vastag bevezető esetén van jelentősége...
De ha a csévét piszkálom akkor tehetnék rá nagyobb csévét fogadó mágneskört, nagyobb csévével, nagyobb pillével... De akkor a párját is meg kellene csinálni pont ugyanilyenre..
Hú de messze van ez a nyomó a jótól

De nincs kedvem ennyit foglalkozni most ezzel. Hagyom érni a gondolatot még pár napig, de a bevető szál megkerülős tesztet azt megcsinálom valamikor, mert mint ahogy mondtam a cséve belül egy helyen sérült, beleért a mágneskörbe, ki tudja mit kapott az alsó sor menetei ott? Lehet ott van a hiba, de másik oldalt nem látszik semmi.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2023
(#) CHZ válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 3, 2023 / 1
 
Nem kellene ennyire bonyolítani, jobb nem lesz!
Szakadozó bevezetőszál tünete, kisebb hangerőnél serceg, recseg, zizeg.
Nagyobb membrán mozgás esetén ez nem jelentkezik, ezért a cséve sérülése is kizárhartó.
(#) dB_Thunder válasza CHZ hozzászólására (») Feb 3, 2023 /
 
Idézet:
„ezért a cséve sérülése is kizárhartó”

A cséve az megsérült! Egy kis területen, de megsérült.
Nyilván ennek semmi köze a bevezető szál témájához.
Ez a cséve pontatlan pozicionálása, és a túlzottan nagy X volt az okozója!
(#) msteve válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 3, 2023 /
 
Szinte biztos hogy bevezető szál lesz. Amíg javítottam addig hetente hoztak ilyet. Ha eljössz érte akkor adok egy hangszóróra valót
(#) dB_Thunder válasza msteve hozzászólására (») Feb 4, 2023 /
 
Köszönöm a felajánlást! Hova kellene elmenni?
(#) István07 hozzászólása Ápr 17, 2023 /
 
Sziasztok!
Magassugárzó hangszóró problémába tud valaki segíteni? Köszi
(#) István07 hozzászólása Ápr 17, 2023 /
 
A probléma a következő, magassugárzó halkan és zúgva recsegve szól, a mély hangszóró tökéletes. Következő a kérdésem mi lehet a gond a magassugárzó al. Vagy esetleg a hangszín váltó kondi ment volna tönkre. Külön kiprobaltam a hangszórót úgy jó.
(#) dB_Thunder hozzászólása Ápr 17, 2023 /
 
Sziasztok!

Van nekem egy ilyen kis nyomóm! A hibája az hogy elengedte a perem ragasztása, körbe!
Egyrészt milyen ragacs javasolt ehhez, mert ennek a membránja fém, a gyártó állítása szerint titán, a szél pedig jobb minőségű hab.
A másik, hogy hogyan lehet megvalósítani a ragasztást, hogy a központ is megmaradjon??
Ennek nincs porsapija amit le tudnék venni!
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2023
(#) Cinema válasza dB_Thunder hozzászólására (») Ápr 17, 2023 /
 
Elöregedett. Szakember megjavítja, vagy szerviz.
(Érdemes ilyen kis hangszórót javítani, vagy javíttatni?)

Üdv!
(#) dB_Thunder válasza Cinema hozzászólására (») Ápr 17, 2023 /
 
Idézet:
„Szakember megjavítja, vagy szerviz.”
Engem a hogyan érdekelne, nem a ki...
Idézet:
„Érdemes ilyen kis hangszórót javítani, vagy javíttatni?)”

Nem tudom! A maga 400/700 wattjával kicsi? Ez egy DLS UR10, 2008-as használt ára volt 200$..
https://speakerboxlite.com/subwoofers/dls-ur10/specifications
(#) segítő válasza dB_Thunder hozzászólására (») Ápr 17, 2023 /
 
Egy hangsugárzó által keltett hangnyomás a mélytartományban pontosan definiálva van. Szabvány (volt). 1m-ről mérve, mekkora akusztikus teljesítmény Pak = mennyi dB.
Mélytartományban a hangnyomást a membrán átmérő X kitérés négyzete adja. Azaz vagy kis átmérő nagy kitéréssel, vagy nagy átmérő kis kitéréssel. Lehet választani. És még vagy tucat szempont. Például hatásfok. Mint egyik legfontosabb. Szabad a pálya. A kettő együtt is megvalósítható, csak drágán.
A W-ok, kW-ok a konzumidiótáknak szólnak. Sokan vannak.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2023
(#) dB_Thunder válasza segítő hozzászólására (») Ápr 17, 2023 /
 
Röviden: nem ezt kérdeztem!!

Alapjában tisztában vagyok ezekkel az akusztikai dolgokkal, de ha nem fér el nagyobb...
Idézet:
„A W-ok, kW-ok a konzumidiótáknak szólnak”

Lehet hogy idióta vagyok!
Ez nem az a otthoni háttér rádiózós hangszórócska! Itt azért jó tudni, hogy kb. mit visel el a tekercs, amellett, hogy mit bír a mechanika...
8"-18"-ig van egy halom mélynyomóm, ahova ezt szánom ott még ennek is épphogy helyet tudok szorítani!!
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2023
(#) segítő válasza dB_Thunder hozzászólására (») Ápr 17, 2023 /
 
Bocs. Igazad van. De alapvetően legalább hangsugárzónál kellene külön oldal a PA-nak. Elvileg van is.
Következő: »»   41 / 42
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem