Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   829 / 840
(#) Monster02 válasza tufatofu hozzászólására (») Feb 19, 2023 /
 
Egy képet tudnál csatolni róla ?
(#) tufatofu válasza Monster02 hozzászólására (») Feb 19, 2023 /
 
Most azzal nem kinlódnék, azt sem tudom hirtelen hol a fényképező, de az itt közölt panel lett elkészítve, az itt közölt rajz alapján.

Idézet:
„Amúgy egy súlyos hibája van a konstrukciónak! Tápkikapcsoláskor a kimenetre kiül a 30-32V.”
Ezt viszont nem is figyeltem, de tényleg megjelenik a max tápfesz kikapcsoláskor, ami nem olyan jó.
(#) Monster02 válasza tufatofu hozzászólására (») Feb 19, 2023 /
 
Elő turtam a panelt.
(#) tufatofu válasza Monster02 hozzászólására (») Feb 19, 2023 /
 
Az enyém is ilyen, a szép alkatrész pozíciók felirata nélkül.
A kikapcsolási gondot, hogy orvosoltad, vagy hanyagoltad az egészet?
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2023
(#) Monster02 válasza tufatofu hozzászólására (») Feb 19, 2023 /
 
Nem is tavaly hanem 2020-ban próbálkoztam vele.
Érdemes elolvasni!Bővebben: Link
(#) tufatofu válasza Monster02 hozzászólására (») Feb 19, 2023 /
 
Köszi! Én ezt marattam ki. Ha jól tippelek, akkor ez vakvágány volt?
(#) Monster02 válasza tufatofu hozzászólására (») Feb 19, 2023 /
 
Én nem mondanám vakvágánynak. Láttam benne fantáziát, így én is megépítettem. Persze Alkotó is jelezte érdemesebb magasabb verziószámot megépíteni mert abban minden konstrukció hiba javítva lett.
Még keresgélek!
(#) tufatofu válasza Monster02 hozzászólására (») Feb 19, 2023 /
 
A magasabb verziószámbeli és e között annyi különbséget látok, hogy az R1, át van kötve a GND-ről a negatív táp-ra, 2db 1N4148 kimaradt az áram potiról és egy DC off kapcsolóval bővült.
Nekem így is működik, csak az áramkorlát ledje nem a funkciójának megfelelően működik, hanem amikor gondol egyet világít, és ahogy írtad, a teljes tápfesz ott a kimeneten kikapcsoláskor, amire te hívtad fel a figyelmem, és valóban nem túl szerencsés dolog.
(#) Monster02 válasza tufatofu hozzászólására (») Feb 19, 2023 /
 
2.7.4-hez nézted ?? Mert ott nem engedi ki a kimenetre a teljes tápfeszültséget.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2023
(#) Monster02 válasza tufatofu hozzászólására (») Feb 19, 2023 /
 
Tessék itt megtalálsz mindent!
Bővebben: Link
(#) tufatofu válasza Monster02 hozzászólására (») Feb 19, 2023 /
 
Ezt éppen nem néztem, de már kismillió fejlesztés látott napvilágot, én pont "belenyúltam" ebbe a "javított" verzióba.
(#) tufatofu válasza Monster02 hozzászólására (») Feb 19, 2023 /
 
Köszi a segítséget!
(#) Monster02 válasza tufatofu hozzászólására (») Feb 20, 2023 /
 
Igazán nincs mit!
Amúgy van megoldás a túl lövésre. 2db ellenállás és 1 db tranyó kell hozzá.
(#) tufatofu válasza Monster02 hozzászólására (») Feb 20, 2023 /
 
Igen, láttam az utóbbi mellékletedben a bővítést. Az áramkorlát LED viszont hol világít, hol nem, az egyébként jól működő áramkorláttól teljesen függetlenül.
(#) mlaci989 hozzászólása Márc 4, 2023 /
 
Sziasztok.
Összedobtam egy 723-as tápot. Pontosabban Ge Lee paneltervével (a proci hűtős változatot). Egyből indult, semmi gubanc. Áteresztönek 2SC3856 2darab meg BD140 es meghajtó. Ez volt itthon, bontott erősítőből gazdálkodtam. Minden alkatrész adott volt. Kimeneten terhellésre van kis hullámosság, csúcstól csúcsig 400mV - 1MHz. Ez gondolom nem vészes. Nem kezd fűrészelni a Low esr kondira ha rárakom a kimenetre mint az LM324 es tápom. Egyenlőre kísérleti verzió és jónak mutatkozik. Később lessz rendesen összerakva, dobozolva.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2023
(#) dokidoki válasza mlaci989 hozzászólására (») Márc 4, 2023 /
 
Manapság a 723 sem a régi, szerezz egy békebeli példányt belőle, jobb lesz. Ujaknak zajos a referenciaja.
(#) Black7275 hozzászólása Márc 4, 2023 /
 
Lassan két éve vásároltam Alkotó által tervezett labortápból egy példányt.

Most merült fel az igény, hogy nem elég a 3A hanem szükség lenne 6 amper körülre. Mit kellene módosítanom rajta? Jelenleg 5db FET van párhuzamoasan véleményem szerint az elég 6A hoz is.


Esetleg a söntöt kell megváltoztatni?

Segítségeket előre is köszönöm.
(#) Skori válasza mlaci989 hozzászólására (») Márc 4, 2023 /
 
Idézet:
„.....400mV - 1MHz. Ez gondolom nem vészes.....”
Szerintem ez nem hangzik túl jól, vagy mondhatni igen soknak tűnik. Az 1MHz valamiféle gerjedésre utal.
(#) mlaci989 válasza Skori hozzászólására (») Márc 4, 2023 /
 
Az lehet. Még log az egész a levegöben. Lehet gerjedés ezért is emlitettem meg a jelenséget. Holnap lefotozom. Szinuszos 1MHz es hullámzás.
(#) exabit válasza Black7275 hozzászólására (») Márc 4, 2023 /
 
Szerintem elég a söntöt megváltoztatni. Persze lehetne a referencia leosztását is változtatni de a söntöt akkor is célszerű csökkenteni mert 110 mohm-nál így is 4W-ot fog disszipálni 6A mellett.

Nem tudom mennyire ismered a Falstad szimulátort, de én magamnak megrajzoltam benne proli007 tápját hogy jobban megértsem a működését, hátha neked is segít:
Falstad szimuláció
(#) sector99 válasza mlaci989 hozzászólására (») Márc 4, 2023 /
 
Légy szives adj egy linket a paneltervről, mert nem találom...(biztos nem jól kerestem)
(#) mlaci989 válasza sector99 hozzászólására (») Márc 5, 2023 /
 
Parancsolj.
Bővebben: Link
(#) mlaci989 válasza mlaci989 hozzászólására (») Márc 5, 2023 /
 
További észrevétel: Mikor az ic belső áram-limit tranyója kinyit tehát eléri a beállított max kimenő áramot, akkor megszűnik a gerjedés. Ahogy nyit, úgy csökken a gerjedés amplitúdója. Jelen van a gerjedés már a minimális 1 Voltos kimeneten megterhelve akár 200mA árammal.
Valamit itt kell megszűrni.?
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2023
(#) Ge Lee válasza mlaci989 hozzászólására (») Márc 5, 2023 /
 
Épp fordítva kéne neki lennie. Normál üzemmódban nem lehetne szinuszjel a kimeneten. Most találtam egy hasonló képet, 3V a kimenet és 220mA rajta a terhelés, a zaj 3mV körüli (1 méteres kábel végén volt a terhelés) és nincs gerjedés semmilyen frekvencián. Lengések akkor lesznek amikor belép az áramkorlát.
(#) mek-elek válasza mlaci989 hozzászólására (») Márc 5, 2023 /
 
A hűtőbordát leföldelted?
(#) sector99 válasza mlaci989 hozzászólására (») Márc 5, 2023 /
 
Köszi ! (nem volt jó a keresési kulcsszó, amivel próbáltam...)
(#) mlaci989 válasza mek-elek hozzászólására (») Márc 5, 2023 /
 
Nincs leföldelve. Pozitív póluson van. Csak rávannak szorítva a tranyók próbaként.
(#) mlaci989 válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 5, 2023 /
 
Érdekes nálam fordítva van. Beállítok egy tetszőleges x áramot. Kimeneten ohmos ellenállás, jelen van a színusz. Lasan tekerem a feszültséget fölfelé. Mikor eléri a beállított áramot, akkor eltűnik a gerjedés. Itt egy VIDEÓ
(#) mek-elek válasza mlaci989 hozzászólására (») Márc 5, 2023 /
 
Én raknék alájuk szigetelőlapot, és földelném a bordát.
(#) Skori válasza mlaci989 hozzászólására (») Márc 5, 2023 /
 
Kimenetre bekötött néhány µF-os fóliakondival is gerjed?
Következő: »»   829 / 840
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem