Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop akkumulátor
 
Témaindító: Valteri, idő: Jún 6, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   26 / 26
(#) uniman válasza uniman hozzászólására (») Jan 15, 2022 /
 
Most van egyszerűbb: Bővebben: Link
(#) vladcepes hozzászólása Ápr 17, 2022 /
 
Sziasztok! Laptop akkut szedtem szét, az egyikben ilyen 2,36 V okat mértem, a másikba 1,85 V - osok az akksik. Érdemes még ezeket egyesével mondjuk Imax al megpróbálni feltölteni?, vagy ezek már végleg halottak. Mondjuk max villany lámpába vagy pumpához használnám. Csak a kérdés hogy ez végleg halott?
(#) pipi válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 18, 2022 /
 
Valamennyire feltámadnak, nem nagy áramigényes helyre jók lehetnek. Feltöltés után időnként ellenőrizni kell mennyire merül, volt olyanom hogy a párhuzamosan kötött cellák egyike merítette a másikat is...
(#) Epu2 válasza pipi hozzászólására (») Ápr 18, 2022 /
 
Van egy csokor lap akkum. Évekig őrzik a töltöttségüket, de a kapacitásuk és az áramterhelhetőségük elég szerény.
(#) vladcepes hozzászólása Ápr 18, 2022 /
 
Köszönöm az infókat! ,akkor még adok rá esélyt hogy feltámadjanak ,aztán majd meglátjuk mi lesz velük.
(#) pipi válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 18, 2022 /
 
Ugye tudod hogy csak igen pici árammal szabad kezdeni a töltést kb 3V-ig... Persze ha az emlegetett profi töltővel töltöd, az tudja...
(#) lelkes amatőr hozzászólása Feb 20, 2023 /
 
Sziasztok,
15 éves kis Acer AOA150-es laposomhoz vennék új akkut, viszont amit árulnak hozzá, azok vajon mennyire friss cellákat tartalmaznak? Mivel régi gép, attól tartok, hogy a hozzávaló kész akkuk már ki tudja mióta állnak valami raktárban.
Létezik, hogy hozzá lehet jutni valahol pár hónapja, esetleg max. 1 éve összeszerelt pakkhoz?
(#) gerenk válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 20, 2023 /
 
Szia!
Ismered a gépedet tudod mennyit ment régen az eredeti akkujával. Olyan helyről rendelj ahol van visszaküldési garancia, ha úgy teljesít mint a régi akkor megtartod ha nem visszaküldöd. Estleg érdeklődj melyik gyártó celláival rakták össze az akkupakkot.
(#) antiktelefon válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 20, 2023 /
 
Vegyél kínait és cellázd újra, azok le sem tiltanak tőle. De amúgy egy valódi új akku áráért valószínűleg kapsz egy HD+ kijelzős 6-8 óra akkuidős pentiumos celeronos 360 fokos touch+bill Lenovo yogat, ami 1.5kg alatti (30-ért nem tudom eladni, amim van, szóval valóban...)
(#) lelkes amatőr válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 20, 2023 /
 
9900-ér találtam akkut, ennyit még rá is szánnék, annak ellenére, hogy csak XP fut rajta, viszont kicsi, 13"-os. Külföldre mennék vele, képeket, gps adatokat lementeni elég lenne.
milyen géptől szabadulnál meg?
(#) kala1982a hozzászólása Feb 20, 2023 /
 
Én acer laptopom 12-14 éves, folyamatosan töltőn volt, utóbbi 1,5 évben használtam akkuról, 2,5-3 órát tud.
(#) lelkes amatőr válasza kala1982a hozzászólására (») Feb 20, 2023 /
 
Az enyém már bejárta a világot (Kuba, Kanada, Ausztrália), rendszerint akku üzemmódban. Most talán 10-15 percet tud töltés nélkül.
(#) antiktelefon válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 21, 2023 /
 
Privátban leírom, mert fórumon nem szeretik.
Az az akku eredetire olcsó, kínaira drága, érdekes.
(#) uniman válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 21, 2023 /
 
Nem tudni miről van szó! Ehhez a notebookhoz kínálnak komoly 12 cellás (10400mAh) és 3 cellás (2200 mAh) akkukat is (meg a köztes kapacitásokat is)...
(#) lelkes amatőr válasza uniman hozzászólására (») Feb 21, 2023 /
 
Idézet:
„Mivel régi gép, attól tartok, hogy a hozzávaló kész akkuk már ki tudja mióta állnak valami raktárban.”

Ez volt a téma lényege, de megkockáztatok egy vásárlást.
(#) uniman válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 22, 2023 /
 
Az akkukat folyamatosan "utángyártják"...nem a notebook gyártása óta állnak a raktárakban!
Persze én is vettem használhatatlan, "alulmerült" telefonakksit...de a netes vásárlásnál 2 hét van arra, hogy visszakapjuk a vételárat, ha valami gond van a termékkel.
(#) pipi válasza uniman hozzászólására (») Feb 22, 2023 /
 
A Váci úton ( https://www.akku-elem.hu/ ) vettem többször noti akksit, nem csalódtam.
Megrendeltem személyes átvétellel, hónom alá kaptam a notit és bebattyogtam, megkértem őket hogy kipróbálhassam, ha noti megy akksiról és töltés is látszik a windoz alatt akkor számlázható
Az új akksik sincsenek fullra, töltve, arra nem lehet adni hány százalékot mutat a win.
(#) uniman válasza pipi hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
Én is vettem ott régen egy kis Compaq notiba akkut... Sajnos ment a kukába, mert a tulaj nem rakta be rögtön a gépbe, mire belekerült már "alulmerült" és használhatatlan volt...
Reklamáláskor mondták, hogy fontos, hogy az első berakás után kellett volna azonnal töltőre rakni és max. feltöltésig rajta hagyni. Mert ez a művelet határozza meg az akku jövőjét.
Ez ütközik az általad leírt "próbával"...
(#) pipi válasza uniman hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
Azon az 1 perces próbán nem múlik semmi...
(#) uniman válasza pipi hozzászólására (») Feb 24, 2023 /
 
Nem értetted: rá kell dugni a töltőre és [quottöltés végéig rajta hagyni[/quote]. 1 perc alatt mikor a "töltés is látszik"...nem fejeződhet be az akku 100%-ra feltöltése...
(#) pipi válasza uniman hozzászólására (») Feb 24, 2023 /
 
Értettem, én, de kicsit hülyeséget mondott az ember... Az hogy kipróbálod, nem okoz semmi "illegálist", majd ha hazamentél, megebédeltél, felteszed a töltőre és békességben feltöltődik ,
ugyanúgy 100-as lesz
(#) kendre256 válasza uniman hozzászólására (») Feb 24, 2023 /
 
Idézet:
„Reklamáláskor mondták, hogy fontos, hogy az első berakás után kellett volna azonnal töltőre rakni és max. feltöltésig rajta hagyni. Mert ez a művelet határozza meg az akku jövőjét.”

Teljesen úgy mint a kiscsirkék... Amit meglátnak a tojásból kikelve, azt követik, mert bevésődik nekik. Ha a kotlóst, akkor azt követik, ha egy embert, akkor azt...
Akkunál ez teljesen komolytalan.... Nyilván fel kell tölteni 100%-ra, de ezt nem muszáj a legelső alkalommal megtenni. Különben is, ki tudja, hogy mi a legelső alkalom? Valahogy csak tesztelték a gyárban is. Vagy a forgalmazó is kipróbálhatta egy notebookban, és ha az éppen nem töltötte (mert csak eredetit fogad el), akkor annak az akkunak annyi?
(#) elactrofan válasza uniman hozzászólására (») Feb 24, 2023 /
 
akku csere után (akár a pulton is) kiszoktuk próbálni hogy beindul e a töltés egypár százalékot várni hogy tényleg veszi e.
Ebből még sose volt probléma
(#) thomato hozzászólása Júl 10, 2023 / 2
 
Aki esetleg bele akarja magát ásni a témába, találtam hozzá egy leírást:
Battery Firmware Hacking
(#) zamatőr hozzászólása Okt 27, 2023 /
 
Üdv!
HP 655 laptop eredeti akkuról kérnék képet (típus egyéb adatok).
Nincs meg a régi és vennem kelene újat. Esetleg megbízható beszerzési forrást is köszönettel fogadok. (Nem aranyárban és után gyártott is jó.)
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2023
(#) uniman válasza zamatőr hozzászólására (») Okt 27, 2023 / 1
 
Pontosítsd a típusát. pl.: Bővebben: Link
Bővebben: Link
HP 9-cell Lithium-Ion battery (100 Whr)
HP 6-cell Lithium-Ion battery (55 Whr)
HP 6-cell Long Life Lithium-Ion battery (55 Whr)
HP 3-cell Lithium-Ion battery (33 Whr)
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2023
(#) zamatőr válasza uniman hozzászólására (») Okt 28, 2023 /
 
Köszönöm.
Bővebben: Link
Ehhez kerestem az akkut ( találtam, a bolt is megerősített).
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2023
(#) blasz hozzászólása Dec 13, 2023 /
 
Sziasztok megjelent a tálcán az akkuállapot ikonon egy felkiáltójel,hogy cseréljek akkut.De 2.5órát simán bir még igy is,pedig nyüstölöm mert dolgozom vele. Ez egy Lenovo T30 laptop.Kinai 9 cellás akku van benne kb.3 éves. Aggódjak?
(#) pipi válasza blasz hozzászólására (») Dec 13, 2023 /
 
Samsungnál volt hasonló esetem... kb 1 hónap után már csak azt írta cseréljen akkut és letiltott.
A celláknak nincs különösebb bajuk, a fúrógépemben muzsikálnak. Az akksi akkumenedzsere számolja a ciklusokat, és ha szerinte elérte a ciklusszámot, letilt.
Egy oldallal ezelőtt... https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_2476779.html#2476779
Következő: »»   26 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem