Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki hol gyártatja a NYÁK-ot ?
 
Témaindító: kaqkk, idő: Ápr 16, 2018
Témakörök:
Lapozás: OK   58 / 66
(#) Alkotó válasza Ódenka hozzászólására (») Feb 22, 2023 /
 
Nem tartozik rám, de első pillantásra feltűnt 3 részlet a panelon. Azért kérdezek rájuk, háthat olyan sajátosságra derül fény, amire eddig nem gondoltam.
1. Aprólékos munkával "körbe-törölgette" valaki a panelt. Mi értelme van egy ilyen babrálásnak?
2. Pirossal karikáztam be egy fura nyomot. Ez szándékos, vagy csak valami véletlen?
3. Egy csomó helyen vannak páros pöttyök a feliraton, látszólag minden értelem nélkül. Ezeknek mi a célja?
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
1. x
2. paintben letakart egy nevet ***.LTD // Kft
3. Sprintbe tervezett és bekapcsolva maradt a név-érték, csak nem ott adott nevet/feliratot.
(#) mcc válasza szendi001 hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
30USD az azért 20000-el olcsóbb, mint a BME. A posta nem lehet annyira messze, hogy ennyibe kerüljön elmenni érte. Nem mellesleg eddig nekem is mindig kihozták, nem a saját postásunk, hanem külön MPL-es autó.
(#) Ódenka válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
Elnézést, elkerülte a figyelmemet a hsz-ed... A körbe törölgetést nem értem, milyen törölgetés? Nem történt olyan. A nevet töröltem ki a sötétebb pamacsolással... A kettős pöttyöket az alkatrész könyvtár biggyeszti valamiért az alkatrészek mellé és távolabb. A saját gyártásnál - vasalás - nem maradnak meg, a kínai gyártónál a hajszál tizede is. De több száz könyvtári elemet kéne átfésülni, hogy eltüntessem a pöttyöket, így had éljenek... Az utókor majd töri a fejét, mi a mágia bennük.
(#) niedziela válasza Ódenka hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
Egy könyvtárat sem kell átnézni.
(#) lóri hozzászólása Feb 23, 2023 /
 
Sziasztok!
Csak kérdezném, hogy tud-e valaki segíteni, ha kéne nekem nyák, mondjuk jlc-től.
Nincs paypal-om, bankkártyám.
Előreutalnám az árát.
(#) Alkotó válasza Ódenka hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
Valójában tudtam én a felvetéseim magyarázatát, csak az okát nem értettem, ezért feszegettem a miértjét.
1. A "körbe törlés" annyit jelent, hogy a panel körüli külső részt aprólékosan (és elég kezdetlegesen) letörölgette valaki, látszólag valamilyen painthoz hasonló eszközzel. Ennek célja kérdéses.
2. Az azonosíthatóság korlátozása esetenként lehet indokolt, de ha titkos akkor nem kell megmutatni, ha meg nem az akkor kár vele bajlódni. Esetleg a demonstráció okán a panelnek csak egy kis részlettét bemutatni, ami az első két problémát egyszerre orovosolja is.
3. A dupla pötty okát is tudni véltem és nem is tévedtem. De ez kezelői hiba, nem jól használta a panelt készítő a programot. Mellékeltem két képet, ami mutatja miről van szó. Ha komponensként teszed fel az alkatrészt, akkor lehetőséged van megadni többek között pozíciójelölést és értéket. Ha nem teszed, akkor jönnek a pöttyök. De ha nem kell a megadás, akkor egyszerűen kiveszed a pipát, és akkor nem kéri ezeket az adatokat, és pötty sem lesz. (Az persze egy másik fontos kérdés, miért lenne jó ezek nélkül bármit is feltenni a panelre, de ha így akarja a rajzoló akkor a lehetőség adva van.
(#) Ódenka válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
Köszönöm a segítséget! Már mindent megírtam pm-be az imént. A közölt képeimet illetően nyugodt vagyok, másolás ellen kellően védettek. A pötty kivételt minden ezt tartalmazó rajzolatnál (95%) nem tartom fontosnak kiszedni, okairól írtam.
(#) Alkotó válasza Ódenka hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
Én meg akartam válaszolni, de le vagyok tiltva nálad. Plusz egy ember a klubban, akiket nem érdekel amit mondanék.
A pöttyöt nem a makró tartalmazza, hanem a feltevés módja generálja. Ha egyszer kikapcsolod, akkor nem lesz egyik alkatrésznél sem (csak ha visszakapcsolod).
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2023
(#) szendi001 válasza lóri hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
Ha kivárod március 7 ét, tudok segíteni, de az enyém több tétel. Rajzolom is illetve fizetnem is kell, amihez kell a fizu .
(#) lóri válasza szendi001 hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
Köszönöm, nem sürgős, csak kérdeztem. Most adtam le itthon 2 pinduri nyákot, 8ezerért. Majd jelkezem.
(#) pipi válasza lóri hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
Jobban jársz ha regisztrálsz paypal fiókot, nem kerül semmibe, és beállítod oda a bankkártyád is, akkor onnan vonja. JLC-nél egy rendelésnél a második féle nyák már többe kerül, majdnem kifutja a postát. Meg ha valaki megrendeli neked a sajátjával, a magyar átpostázás többe kerül. Ha Kispest nincs messze esetleg segíthetek...
(#) lóri válasza pipi hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
Köszönöm, de mint írtam, nincs bankkártyám és, ha rajtam múlódik, nem is lesz. A Kispest jó lehet.
(#) diginewl hozzászólása Feb 24, 2023 /
 
Tiszteletem a Szakértőknek!
Segítséget kérek: először próbálok meg belső marású, és oldal marású nyákot készíttetni a JLCPCB-nél.
Kérdésem: ha így jelenik meg a GerberView nézegetőjükben, akkor az oldalbemarás, és a középső kivágás is meglesz a nyák-on (piros nyíllal jelöltem őket)?
A többi alkatrészt ne nézzétek, még azon van munka, csak föl lett pakolva mindenki.
Köszönettel: jenő

Névtelen.jpg
    
(#) Régi motoros válasza diginewl hozzászólására (») Feb 24, 2023 /
 
Igen, úgy lesz gyártva. Ha valami nem egyértelmű nekik, szoktak kérdezni mailban.
(#) Alkotó válasza diginewl hozzászólására (») Feb 24, 2023 /
 
Nem jó a kép minősége, de mintha éles sarkokat rajzoltál volna az üregeknek. Ez így nem gyártható, belül valamilyen rádiusznak kell lennie (mert a marónak oda kell férnie). Talán R1-es rádiuszt ajánlanak, ami általában minden igényt le is tud fedni.
Ha ennek ellenére neked oda éles sarokra van szükséged, akkor azt utólag meg kell reszelővel igazítani (néhány húzás a szerszámmal).
(#) niedziela válasza diginewl hozzászólására (») Feb 24, 2023 /
 
Újra rajzolnod nem kell, csak nem lesz éles a sarok amit marnak.
(#) Pethical válasza lóri hozzászólására (») Feb 24, 2023 / 1
 
Ez egy egyszerű képlet:
Bankkártya = Olcsó nyák és alkatrészek Kínából
Nem kell bankkártya = drága nyák és alkatrészek itthonról
Valamit valamiért
(#) Alkotó válasza lóri hozzászólására (») Feb 24, 2023 / 1
 
Kérj meg valakit, akinek van lehetősége "civilizált módon" fizetni, hogy tegye meg helyetted, majd utána add neki oda készpénzben amit levettek a számlájáról (a valaki lehet szomszéd, feleség gyerek, barát vagy akár ellenség is, azaz szinte bárki).
(#) Kovidivi válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 24, 2023 /
 
Megoldják, a legkisebb rádiusz valami 1mm körül lehet. Én direkt kértem 90fokos sarkot, kifúrták kb. 0.8-1mm-es fúróval, a többit kimarták 1.5-2mm-es maróval, tökéletes lett!
(#) lóri válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 24, 2023 /
 
Igen, de ez ilyen szakmai dolog. Nem tudok külföldiül, nem akarok bajlódni ezzel. Van aki jártas ebben. Sajna nem értek ehhez sem. Ha meg valaki amúgy is rendel, akkor csak mellé dob mégegy gerbert.
(#) diginewl válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 25, 2023 /
 
Köszönöm Mindenkinek a választ! Nincs szükségem éles sarkokra, de ha nem muszáj, nem fogok a rádiusszal (ívvel) pepecselni.... Bőven elég belülre egy marás, meg az oldalán. Már ezt a folytonos border-outline-t is nehéz volt nekem összeilleszteni, hogy folyamatos legyen mindenhol.
(#) diginewl válasza diginewl hozzászólására (») Márc 1, 2023 /
 
Pepecseltem az ívekkel a marásoknál, mert mégiscsak jobban néz ki
Így már jó lehet a gyárnak?

Névtelen.jpg
    
(#) Alkotó válasza diginewl hozzászólására (») Márc 1, 2023 /
 
A külső sarkok lehetnek hegyesek ha az jobban tetszik, vagy egyéb okból jobban illik az elvárásokhoz.
A belső sarkokra kell a rádiusz.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2023

Névtelen.jpg
    
(#) diginewl válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 1, 2023 /
 
Ok, Köszönöm!!
(#) Travolta hozzászólása Ápr 2, 2023 / 2
 
Kényelemből és némi kíváncsiságból kipróbáltam a JLCPCB-t.
16.-án adtam le a rendelést, 17.-én itteni idő szerint hajnali 2-kor jött egy kérdés tőlük, amit 8-kor megválaszoltam, majd délután írták, hogy elkezdik a gyártást és utána postázzák.
20.-án postára adták és 27.-én megérkezett a kész panel egy dizájnos kis dobozban.
Az eredmény mellékletben látható.
Úgy érzem semmi okom a panaszra, és arra sem, hogy itthon, magam készítsem a nyákokat.
(#) neogeo2 válasza Travolta hozzászólására (») Ápr 2, 2023 /
 
Szia!
Tényleg jól néz ki, csak egy kérdés merült fel bennem. Ha beforrasztottad az esp modult, akkor utánna hogyan tudod majd programozni? Köszönom!
(#) Travolta válasza neogeo2 hozzászólására (») Ápr 3, 2023 / 2
 
Szia!
A válasz nagyon egyszerű, sehogy. Sajnos a programozáshoz szükséges lábak foglaltak,
így nem lehetett kialakítani az áramkörön belüli programozást.
De mivel ez egy konkrét céleszköz, így nincs is rá szükség.
A modulhoz nyomtattam egy ilyen adaptert és egy FT232 modul segítségével programoztam fel. Beforrasztás előtt természetesen tesztelve lettek.
A benne futó szoftvernek van OTA opciója, ha esetleg valamiért módosítani kéne a programot,
de több mint valószínű, hogy erre soha nem lesz szükség.
Egyéb esetekben meg marad a leforrasztás.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2023
(#) Andrew9468 hozzászólása Ápr 6, 2023 /
 
Sziasztok!
Ugyanaz volna a kérdésem, mint fentebb Lórinak. Esetleg tudna valaki segíteni
a JLCPCB-től nyák-ot behozatni, aki "nagyobb" mennyiséget hozat?
5 darab 36mmx18mm-es nyákról van szó. Nem sürgős a dolog.
Természetesen költségek megbeszélésével. Inkább pesti illetőségű segítség kéne.
Üdv mindenkinek
(#) Régi motoros válasza Andrew9468 hozzászólására (») Ápr 6, 2023 /
 
Na ezt most nem vágom, miért nem rendeled meg te magadnak?
Következő: »»   58 / 66
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem