Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1371 / 1384
(#) sdrlab válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 10, 2023 /
 
Sehol nem mondtam, hogy a gerberben(érts ez alatt bármit is) keresem a réteget, hanem a megfelelő gerber réteget keresem!!! Nem ugyanaz....
(#) sdrlab válasza niedziela hozzászólására (») Márc 10, 2023 /
 
A gyártók nem ostobák, inkább azok akik küldik a mindenféle szedett vetett formátumú adataikat gyártásra, anélkül, hogy értenék miért olyan, amilyen?! A gyártó tud olvasni, ha egyforma a kiterjesztés, akkor a név alapján próbál pozicionálni! Ha nem sikerül, akkor visszadobja...
Ennél sokkal nagyobb problémákkal küzdő gerber állományokat is fel tudnak dolgozni, anélkül, hogy kérdeznének...
(#) kaqkk válasza sdrlab hozzászólására (») Márc 10, 2023 /
 
Csak értetlenkedsz vagy tényleg ilyen vagy ? Már 3 ember próbálja megértetni veled a dolgot de te mindig kiragadsz egy szót vagy kifejezést a mondatból és azt támadod , segítséget kérsz és elfogadod vagy csak hadakozni akarsz ? Az utóbbira nem vagyunk vevők , az előbbit meg már 3 felől megkaptad .
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2023
(#) sdrlab válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 10, 2023 /
 
Én világosan értem, mindenkinek az elképzelését a Vcut működéséről, a baj csak az, hogy az eredeti kérdésemet elég szelektálva értelmezik egyesek! Benned pl a fény sem csillan meg az alagút végén, hogy felfogd! Érteni meg nem értesz hozzá, egy nyák tervezőt használsz, 8 éve, de azt se tudod mit csinál és miért, csak egy bevált séma szerint nyomogatod a gombokat, hogy végén kapj valami nyák-ot!
De ha megkérdeznek, mit, miért csinálsz, már nem tudsz válaszolni, még a kérdést sem érted, de az okoskodás megy ezerrel. Bocs, de az ilyenekre nem vagyok vevő! Ha valaki nem tudja az egyértelmű választ, az jobban teszi, ha hallgat, nem kell mindenáron hülyeséggel elárasztani a fórumot.
(#) kaqkk válasza sdrlab hozzászólására (») Márc 10, 2023 /
 
Egyébként megint kiragadtál egy kifejezést és nem olvastad el ..... én nyákot gyártottam a megrendelők által készített tervekből de ez számodra lényegtelen .Cnc gépet épatettem csak hogy fúrni marni ne kelljen ...
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2023
(#) kaqkk válasza sdrlab hozzászólására (») Márc 10, 2023 /
 
Igen csak várom hogy megcsillanjon ..
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2023
(#) sdrlab válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 10, 2023 /
 
Nem is azt kritizáltam! Tudom, hogy van amihez értesz....! De az nem a nyák tervezés.
(#) pipi válasza sdrlab hozzászólására (») Márc 10, 2023 1 / 1
 
Bocsánat, ha a szavakon lovagolunk, a fájl átnevezés alatt cuzámen a fájlnév+kiterjesztés átnevezését értem...
Szóval ha a lampa12f675FET2-B_Cu.gbl -t átnevezed lampa12f675FET2-B_SilkS.gbo -ra és viszont
Akkor kapsz egy fehér festékes vonalas cuccot, a rézen meg rajta lesznek a feliratok,
akár még lehet le is gyártanák, a megrendelő kivánsága szent ...
Szóval az adott nevű+kiterjesztésű fájlban annak kell lennie aminek tök mindegy milyen "tervezői rétegből" állt elő
(#) sdrlab válasza pipi hozzászólására (») Márc 10, 2023 /
 
Igen, ez így van! Pontosan ezért tettem fel a kérdést a gerber rétegére vonatkozóan, nem pedig a tervezői programban lévő rétegre hivatkozva! Ezt csak egyesek akarták erővel rá(m)erőltetni, de én világosan, kezdettől fogva gerber rétegekről beszéltem, arra vonatkozott a kérdés!
De a lényeg, hogy úgy tűnik nincs dedikált réteg erre..., a nyák gyártónak kell értelmeznie, mit akarunk?! Ha az kiderül a nevekből, akkor nem kérdeznek. Ha nem, akkor jelezni kell, melyik réteget tekintjük a V-cut vágásénak.
(#) pipi válasza sdrlab hozzászólására (») Márc 10, 2023 /
 
Nyilván csak a név+kiterjesztésből derül ki...
Amúgy nem értem miért akarod a "vcut"-ot elválasztani a "körvonaltól"? Lehet ha ezt leírod mindenkinek világosabb lenne a kérdés...
Ahol a vcut végigmegy ott "vége" van a nyáknak, vagyis ott egy "körvonal" lesz, meg egyébként is a gyártási folyamat azonos része a "körvonal" meg a "vcut", miért kéne külön fájl, a gyártónak is macerás, mert egyesítenie kell. Az nem kérdés hogy a gyártásban a "körvonal" is vcut-al készül(het). Tuti a gyártó is montírozhatja a nyákodat, van olyan nyákom aminek egyik oldala fényes-mart felületű, a másik oldala meg durva, mert vcut-nál eltörték, szóval ez nem biztos hogy választható, vagy automatikus, vagy kérni kell, ha mindenhol szép oldalt akarsz, ezt csak a gyártó tudja megmondani...
(#) sdrlab válasza pipi hozzászólására (») Márc 10, 2023 /
 
Hát szerintem nem! A körvonal az szinte mindig mart felület, teljesen más, mint a V-cut vágása! Más szerszám, és technológia!
(#) mnyugger válasza Ráx Aladár hozzászólására (») Márc 10, 2023 / 1
 
Mellékelem a gerber és a drill fájlokat.
Meg a Sprint Layout fájlt.
(#) pipi válasza sdrlab hozzászólására (») Márc 10, 2023 /
 
Lehet "szinte mindig", de mégse szerintem ki tudja mitől függő, lehet hogy lehet kimondottan kérni, de láttam nem egy olyan nyákot, hogy az egyik szélén ott volt vcut-olva 5mm-es keret, amit nekünk kellett letörni...
(#) sdrlab válasza pipi hozzászólására (») Márc 10, 2023 /
 
Gondolom kizárólag akkor, ha montírozott panelt gyártottatok!
Sima, 1 paneles terv esetén sosem láttam még olyat, hogy ne marással készült volna az összes oldala. Még akkor sem, ha mind a 4 oldala egyenes vonalú volt!
Ettől persze még 1-2 zuggyártónál bármi előfordulhat...
(#) pipi válasza sdrlab hozzászólására (») Márc 10, 2023 /
 
Hát most nem nézem át az összes panelomat
(#) sdrlab válasza pipi hozzászólására (») Márc 10, 2023 /
 
Nekem az is megfelel, ha csak felét nézed át
(#) pipi válasza sdrlab hozzászólására (») Márc 11, 2023 /
 
Engedtem a felkérésnek, ime, látszik melyik oldal mart, és melyik vcut.

nnn.jpg
    
(#) sdrlab válasza pipi hozzászólására (») Márc 11, 2023 /
 
Érdekes... És nem montírban érkezett??
(#) pipi válasza sdrlab hozzászólására (») Márc 11, 2023 /
 
Passz, nem az én nyákom
(#) Ráx Aladár válasza mnyugger hozzászólására (») Márc 11, 2023 /
 
Azta, végtelenül hálás vagyok, köszönöm szépen!
(#) Suba53 hozzászólása Márc 11, 2023 /
 
Sziasztok!

Rendeltem egy Proxxon 60/FE mini fúró gépet.
Van ugyan egy régi proxxon állványom, de már nagyon ki van kopva, lötyög, bizonytalan.
Ismeritek ezt a kis állványt?
Elvileg megfelelő a befogási tartománya a proxxon fúróhoz, de csak akkor venném meg, ha tényleg pöpec.
(#) kaqkk válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 11, 2023 /
 
Ezt felejtsd el ! Vicc az egész. Ez ujonan olyan nyeglébb mint a kikopott proxon .
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2023
(#) sdrlab válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 11, 2023 / 1
 
Nekem ilyenem van. Az eredeti talpa tényleg egy vicc, de ha azt lecseréled, precíz a vezetése eléggé! A 0,3mm-es via-nak ki lehet fúrni vele a kínai nyákfúró hegyekkel...
Én egy bútorlap darabba ragasztottam a 3 oszlopot, úgy azt gondolom egész jónak nevezhető már...
(#) kaqkk válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 11, 2023 /
 
Dolgozni akarsz vele vagy szívni ? Keress egy rendes fém álványt (nem akarok a zsebedben turkálni de jobban jársz ha kicsit többért rendeset veszel ) És a rendesen használható fúrószár...
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2023
(#) Suba53 válasza sdrlab hozzászólására (») Márc 11, 2023 /
 
Köszi az ötletet. Nekem is az tetszik benne, hogy 3 tengely vezeti meg, így az oldal irányú lötyögése talán kisebb, mint az egy rúdon csúszkáló masináké.
(#) kaqkk válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 11, 2023 /
 
Majd számolj be milyen ha elkészült .Bővebben: Link
(#) Suba53 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 11, 2023 /
 
Amit jelenleg használok, az egy kb 35 éves Proxxon az állványával. Mindkettő kicsit kopottas már.
Rendeltem az Aliról egyenes szárú 0,8mm-es keményfém fúrókat, remélem meg is jön hamarosan.
Régebben voltak ilyen fúróim, és ezrével tudtam velük fúrni, de szép lassan eltöredeztek, főleg amiatt, mert figyelmetlen voltam, és beleakadtak ebbe abba, de fúrás közben egy se tört el.
Viszont a vastagított szárú 0,8mm-es fúrókat egyből töri, a legkisebb oldal irányú lötyögéssel.
Egy ideje HSS fúrókat használok, azokat se töri, csak már unom, hogy 40-50 furat után köszörülni kell őket.

Kíváncsi leszek a kínai carbide fúrókra.
(#) mnyugger válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 11, 2023 /
 
Idézet:
„Aliról egyenes szárú 0,8mm-es keményfém fúró”


Elkérhetem a linket?

Köszi.
(#) tufatofu válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 11, 2023 /
 
Én ilyet kókányoltam néhány éve, némi vashulladék, 2db 150mm-es jó minőségű görgős fióksín, továbbá 1 rugó felhasználásával. Semmiféle kottyanás nincs. A munkaterületet LED-ek világítják.
(#) sdrlab válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 11, 2023 / 1
 
Ilyet vettem előtte! Precíz fúrásokhoz hulladék, akkora a lötyögése! Mint kb a hasonló, egy oszloposokénak...
Következő: »»   1371 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem