Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1372 / 1384
(#) Suba53 válasza mnyugger hozzászólására (») Márc 11, 2023 / 1
 
Szia!

https://www.aliexpress.com/item/32954806172.html

Innen rendeltem pár napja. Nagyon kíváncsi leszek a minőségére.
(#) Suba53 válasza tufatofu hozzászólására (») Márc 11, 2023 /
 
Ügyes.
(#) Suba53 válasza sdrlab hozzászólására (») Márc 11, 2023 /
 
Tudnál felrakni pár fotót?
Valószínű, hogy bevállalok egy ilyet, főleg hogy ilyen jó a véleményed róla.
Aztán a talp részét majd meglátom.
(#) tufatofu válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 11, 2023 /
 
Ezekkel a gyári állványokkal nekem az volt a bajom, hogy pl egy A4 panel közepét már nem lehet kifúrni vele, csak apróbb nyákokat. Az én szörnyetegem úgy készült, hogy a munkaterületen egy A4 méret bármelyik része kifúrható bármely pozicióban.
(#) kaqkk válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 11, 2023 /
 
Én meg kérek pár fotót és véleményt ha elkészült . Én megpróbáltam használni -talpcsere volt rajta de nem segített a tervezési hiányosságokon (a műanyagban nincs csúszóhüvely és nincs illesztve az "oszlopok" vastagságához ) már amikor rakod össze meg fogod bánni hogy pénzt adtál érte , de a te döntésed Nálam kb két hónapig volt az asztalon (közben megvolt a talpcsere) aztán ment a kukába és vettem egy proxon állványt .
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2023
(#) Suba53 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 11, 2023 /
 
Hoppá!
Műanyag az egész? A talp, a tető, meg a csúszó konzol is?
Akkor ez meggondolandó. A proxxon állványom fém, rendes illesztett csúszó csapágyakkal, csak már ugye 35 éves.
(#) kaqkk válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 11, 2023 /
 
Fröccsöntött műanyag minden hajlik lötyög rajta ... De nem akarlak lebeszélni róla hamár a kolléga ilyen jó véleményt formált ... Az árát inkább rákölteném a proxxon álványra és 35 évre megint levan a gond ...
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2023
(#) Suba53 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 11, 2023 /
 
És ez?
Erről esetleg vélemény valakinek?
Ahogy nézem, magának a befogott fúrónak a süllyesztése egy fogasléces megoldás, egy elég stabilnak tűnő fém sínen.
(#) mex válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 11, 2023 /
 
Már húsz éve ezzel fúrok nyákot is.

Saját készítés, és annakidején kettő század volt az excentricitás a befogott fúrószáron mérve...
Azóta sem tördeli a keményfém fúrókat, csak én, ha oldalba verem a nyákkal.
De műanyag, réz, vas, acél, stb, anyagtól függően max 6.5mm-ig megmunkálható vele.
A proxxon cuccok meg véleményem szerint a barkács szerszámok felső kategóriája, de semmiképp nem professzionális a kivitelük. Van fúróállványom, MF70 marógépem, kétfajta koordinátaasztalom. marómotorom, de nem tudtam probléma nélkül használni javarészt ezeket. Feljavítás után már igen, de hát nem azért ad ki az emberfia komolyabb összeget, hogy utólag javítgassa a szerszámot.
(#) kaqkk válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Ez már használhatóbb , de nem fog kibírni 35 évet (ilyet vettem amikor a műanyag játékszert kidobtam)
(#) sdrlab válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Szerintem, amit leírtam, milyen lyukakat fúrok vele, önmagáért beszél!
(#) sdrlab válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Ha olyan lenne, mint írod, akkor lehetetlen lenne vele kifúrni 0,3mm-es furatot! Ezen azért elgondolkodnék a helyedben...
(#) kaqkk válasza sdrlab hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Nekem 0,8 ast sem sikerült lógott lötyögött azért hajítottam ki , hiába volt a talpcsere a csúszórész illesztése lötyögött a vezetőszárakon . Mondjuk nem érdekel ki kit mire beszél rá , csak elmondtam a tapasztalataimat (az biztos hogy egy fillért nem adnék érte ha most kéne ilyet vennem) Nyákfúrásra keményfém fúróval használhatatlan.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2023
(#) sdrlab válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 12, 2023 / 1
 
Ha fúrtál valaha is 0,3mm-es, vastagított, PCB fúróheggyel sikeresen furatot, tudod, hogy a legkisebb lötyögésre törni fog! Érdekes mód, ezzel az átalakítással valahogy mégis ki tudtam fúrni a prototípus nyákjaim via lyukait...
Ezt a nagyon minimális lötyögést egyetlen más, általam próbált nagyobb, főleg 1 oszlopos állvánnyal még csak megközelíteni sem tudtam! Biztosan létezik olyanban is nagyon precíz vezetésű, de nekem olyanhoz nem volt szerencsém..., sem pedig sok 10e forintot sem akartam áldozni a bizonytalan minőségért cserébe. Ez...maximálisan bevált, főleg az árához képest...
(#) kaqkk válasza sdrlab hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Igen neked bevált 3-4 furatot alacsony fordulaton lehet hogy kifúrsz vele , de a keményfém fúró magas fordulathoz van köszörülve még a motor és a tokmány sem alkalmas arra a munkára amit itt reklámozol , Az az egy csavarral felfogott tokmány és az a játékmotor max 4-5 furatra jó , próbálj meg egy hétvégén 3-500 furatot megcsinálni vele . (én ezért építettem cnc célgépet )
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2023
(#) sdrlab válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 12, 2023 1 /
 
Azért, vicces, ahogy tudatlanul, feltételezgetsz dolgokat, mindenről véleményt formálsz, és azt kéretlenül nyomod is itt a fórumon, mint aki írási viszketegségben szenved, akármiről is legyen szó!
A motor 12V-on >24000 fordulatszámú! Legalábbis, ennek volt hirdetve, le nem mértem soha, de baromira gyors! Egy dedikált PC táp hajtja, akkora ereje van, hogy nem tudom kézzel úgy beterhelni, hogy mielőtt megsülne a kezem, érezhetően csökkenne a fordulatszáma(a tokmányán keresztül). Nyilván egy kis átmérőn még nehezebb beterhelni...főleg ilyen fordulatszám mellett!
Nem hinném, hogy ez lényegesen alacsonyabb fordulatszám lenne, mint a te agyonhirdetett cnc-d! Még akkor is, ha csak mondjuk a fele a fordulatszám....
Ahogy írtam, nem nagyüzemi nyák-gyártásra készült, hanem prototípushoz! Az alkalmanként max 50-70 furatot jelentett eddig kb....
(#) kaqkk válasza sdrlab hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Idézet:
„Legalábbis, ennek volt hirdetve”
Gratulálok hogy ilyen pontosra sikerült összehoznod , de azt ne várd hogy évekig fogod használni ....
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2023
(#) sdrlab válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Kösz! Nem kevés tokmányt és motort próbáltam ki addig, míg olyan lett, mint most.... Ebbe a tokmányba csak ez a méret való, semmi más. Az univerzálisakkal csak a baj volt...rezonancia, megmiegymás -> egyenesút a töréshez....

Használni évekig fogom..., de nyilván kevés nyák gyártás mellett! Ezzel tisztában vagyok, hogy nem 20 évre csináltam )) Bár...ki tudja
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2023
(#) kaqkk válasza sdrlab hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Idézet:
„Azért, vicces, ahogy tudatlanul, feltételezgetsz dolgokat”
Ez azért kicsit túlzás a második cnc gép megépítése után lehet hogy egykét dolgot láttam már Ez a "nagygépem"
(#) sdrlab válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Nem arra értettem!
Hanem, hogy meg sem kérdezted előtte, vajon milyen motort építettem be a szerkezetbe, hanem feltételezted, hogy valami lassú izét...

Jól néz ki! Viszont én veled ellentétben szoktam figyelni másokra is, így eddig is tudtam, hogy építettél cnc-t! Tény, hogy egy ilyen gép sem születik csak úgy a semmiből, dolgozni kell vele rendesen, míg ilyen lesz!
Ám ez nem jelenti azt, hogy akkor ránézésre "kitalálod" egy másik szerkezet lehetséges paramétereit, és aszerint minősíted is, miközben azt próbálják veled közölni, hogy sokkal jobb, mint amire te következtetsz tévesen!
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2023
(#) kaqkk válasza sdrlab hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Csak azt tudom mondani hogy szerencséd van , hogy sikerült valamit is kihoznod ebből az ipari hulladékból , de azért nem kéne másokra is rábeszélned , játék fúrókhoz találták ki nem precízíós fúrásra .
(#) sdrlab válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 12, 2023 1 /
 
Mivel át van alakítva, nem hiszem, hogy a szerencsének ehhez sok köze lenne!
Ha eredeti formájában használnám, és úgy mondanám, de az enyém milyen jó..., na akkor igazad lenne!!
Tényleg ennyire nehéz eset vagy??!
(#) Bakman válasza sdrlab hozzászólására (») Márc 12, 2023 / 1
 
Idézet:
„Tényleg ennyire nehéz eset vagy?”
Ahhoz képest, hogy bárkit lekapsz a tíz körméről, aki csak egy mákszemnyit ellent mer mondani neked...
(#) kaqkk válasza sdrlab hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Ugye a többit is elolvastad ? Nem ragozom tovább
(#) sdrlab válasza Bakman hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Te viszont más másodszor formálsz rólam véleményt, anélkül hogy egy árva hozzászólásod lenne a témába vágóan! Így is lehet..., de szívsebben olvasnék a hozzáértésedről, semmint arról, hogy mi a - magán - véleményed rólam! Vagy arra nem telik?
(#) Bakman válasza sdrlab hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Tökéletes replika.
(#) sdrlab válasza Bakman hozzászólására (») Márc 12, 2023 1 /
 
Esetleg bemutatnád a te fúró eszközödet? Hadd csodáljuk meg itt.... Csak hogy ne a szemeteléseidet olvassuk már itt is...!
(#) Bakman válasza sdrlab hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Lehet, hogy szemetelek, de megpróbálom mellőzni az arrogáns kirohanásokat. Ám legyen meg a kívánságod: Bővebben: Link. A fúrógépen kívül már mindent lecseréltem (2013-as állapot), a fúrógép azóta kapott új csapágyakat és egy ER11-es szerszámbefogót, 1/8"-os partonnal.

Furotarto.jpg
    
(#) sdrlab válasza Bakman hozzászólására (») Márc 12, 2023 2 /
 
Hogy neked mi az arrogáns, az rajtad kívül itt senkit sem érdekel! Számomra is van itt nem egy és nem kettő olyan pofa, akit emberszámba sem vennék, mégsem írogatok nekik publikusan magánvéleményt, csak azért mert szerintem arrogánsak! Remélem a dedót előbb utóbb te is befejezed, és szakmai alapon szólsz hozzá ettől kezdve...

Ez egy komolyabb szerkezet már! Lehet vele legalább 0,4mm-es furatokat is fúrni, törésmentesen? Csak mert 0,5mm-esnél vékonyabbat nem látok a készletedben....
(#) Bakman válasza sdrlab hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Idézet:
„mégsem írogatok nekik publikusan magánvéleményt”
Nézd már vissza az utóbbi hozzászólásaid, esetleg a "PIC - Miértek, hogyanok haladóknak" témát tudom ajánlani ami most hirtelen eszembe jut, ott is személyeskedni keztél szokás szerint, mikor valaki nem értett veled egyet.

Van vékonyabb is csak azok ritkán kellenek, máshol vannak tárolva, azokat sem töri.

szerk.:
Balra el...
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2023
Következő: »»   1372 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem