Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Raspberry Pi - Málnatopik
 
Témaindító: Topi, idő: Máj 6, 2013
Témakörök:
Lapozás: OK   63 / 65
(#) Dannn hozzászólása Feb 19, 2023 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy van egy raspberry pi és gyári táppal csatlakozik a hálózatra.
Kb egy két hét múlva le fagy tönkre megy a memória kártya. Ahol be van dugva ott mértünk konnektorban feszültséget ami 252 volt illetve nincs le ütve földelő szonda se csak simán egy vas szerkezetre van ki hozva a földelés ami kb 80 cm van a földbe.

A kérdésen az lenne hogy ki lehet e ezeket valahogy védeni ? vagy valami más lehet a gond ? csak azért kérdezem mert elég sok helyen így van ahova szeretnék ki vinni eszközöket.

Válaszokat előre is köszönöm !
(#) Bakman válasza Dannn hozzászólására (») Feb 19, 2023 / 1
 
Kicsi a valószínűsége, hogy a tápegység miatt van ilyen gond. Melyik Pi? Milyen kártya? Milyen program fut rajta, ami sokszor írhat a kártyára?
(#) Dannn válasza Bakman hozzászólására (») Feb 20, 2023 /
 
Szia! W2 van szó nagyon sokszor olvasa és írja a kártyát folyamatosan.Most kingston 8gb használok de a sandisk evo 32 gb is ez a probléma.
(#) Bakman válasza Dannn hozzászólására (») Feb 20, 2023 /
 
A "nagyon sokszor" eléggé relatív fogalom, de könnyen lehet, hogy ez okozza a gondot.
(#) lazsi válasza Dannn hozzászólására (») Feb 20, 2023 /
 
Bizonyára van egyéb külső eszköz rákapcsolva. Nem lehetséges, hogy az/azok teszik tönkre? Első körben olyan eszközre gondolnék, aminek nem kapcsolóüzemű a tápja, hanem trafós.

Mint írtad, több ilyen eszközötök is van. Ha megoldható, lehet, hogy odavinnék még egyet, de a külső eszközöket nem kapcsolnám rá, hogy úgy is tönkremegy-e.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2023
(#) Dannn válasza lazsi hozzászólására (») Feb 21, 2023 /
 
Szia! van olyan eszközünk ami mágnes kapcsolókat vezérel de van olyan is ami semmi mással nincs össze kapcsolva és azok is tönkre mennek.
Ami nincs összekapcsolva semmivel se azok a w2 esek csak egy usb keresztül csatlakoznak egy lte eszközhöz és késsz semmi más külső berendezéssel nem kapcsolódik és ugyan úgy tönkre mennek.Az igaz hogy azt nem írtam hogy ezek az eszközök másik táppal vannak ellátva típusa MEAN WELL RS-15-5 5V 3A 15W de ugyan úgy nem minden helyen mennek tönkre azok az eszközök se amik ezzel a táppal rendelkeznek.
(#) pipi válasza Dannn hozzászólására (») Feb 21, 2023 / 2
 
Mint írtad, "sokszor írja a kártyát" , ott kell keresni a "szoftver (írási)" hibát.... Illetve a szoftveresnek ki kellene optimalizálnia a kártyaírást... Pl ramdiskben gyűjti a cuccost és "mikor jókedve van" kiírja a kártyára. Arról gondoskodni kell, ritkán legyen jókedve... Aztán át kell nézni a rendszer naplózást, a feleslegeseket kikapcsolgatni, ne írkáljanak azok sem, vagy a log-ok is menjenek ramdisk-re, lehet feleslegesek is, ritkán se néz rá bárki, inkább csak hibakeresés esetén kellhet, akkor vissza lehet kapcsolni...
(#) superuser válasza Dannn hozzászólására (») Feb 22, 2023 / 2
 
SD kártyát nem erre találták ki. Pár tízezer írási ciklus után meghalnak. Tegyél rá legkisebb, legolcsóbb SSD-t.
(#) DJ Szabcsa hozzászólása Márc 14, 2023 /
 
Sziasztok. Most ismerkedek ezzel a világgal.
Vettem egy ilyet: Raspberry Pi Model 4B
Illetve hozzá egy ilyen kijelzőt: Pi 7" Display
Ez a kijelző a Touch működéshez az I2C busz pineket használja.
Én egy ilyen "hat"-et szeretnék rátenni a Raspberry-re: Automation Hat
Viszonont ez is használja az I2C buszt. Hogy tudom a kettőt úgy összerakni, hogy mindekttő jól működjön? Előre is köszönöm a segítségeteket.
(#) Bakman válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Márc 14, 2023 /
 
Vannak olyan kiegészítők, amelyek egymásra pakolhatóak, ezek egyike sem az. Egyszerűbb lenne a dolgod HDMI és USB csatlaozóval ellátott kijelzővel.
(#) DJ Szabcsa válasza Bakman hozzászólására (») Márc 14, 2023 /
 
Igen ezt észre vettem, de sajnos ezek már rendelkezésre állnak. Valahogy csak össze lehet őket hozni
(#) DJ Szabcsa válasza Bakman hozzászólására (») Márc 14, 2023 /
 
Illetve ez most egy teszt projekthez kell. Ha beválik és lesz rá igény, akkor át lesz tervezve az Automation Hat egyedi saját igényeknek megfelelően és le lesz gyártatva.
(#) superuser válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Márc 14, 2023 / 2
 
Technikailag az i2c busz címezhető, tehát elméletileg multiplexelheted az eszközök használatát.
Megint más kérdés, hogy ha most ismerkedsz ezzel az egésszel, akkor valószínűleg jobban jársz ha megspórolod magadnak ezt a kört
(#) superuser válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Márc 14, 2023 /
 
A Pi-nek elvileg két i2c busza van, de a másik az reserved a panel eepromnak.
Így én egyszerűbb megoldásként azt választanám, hogy a touch panelt használnám ahogy van, az IO panelt pedig átdrótoznám két másik IO lábra, ahol szoftveres i2c-vel hajtanám meg.
Nyilván ez igényel némi kódolást.
Még egyszerűbb megoldásként eldobnám az IO panelt és vennék egy olyat ami kompatibilis az egész hardware környezettel. De ezt előttem már mondták
(#) vargham válasza superuser hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
Az I2C buszon minden eszközt címezni KELL. Akkor is, ha egyedül van a buszon.
(#) superuser válasza vargham hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
A "címezhető" szóval a busz által nyújtott lehetőségekre próbáltam utalni, nem arra, hogy a cím használata opcionális lenne a buszon. Mindenesetre köszönöm a pontosítást
(#) vargham válasza superuser hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
Vagyis a kérdező tegyen mindent egy I2C buszra. Pont ez a lényege, egy buszra lehessen felfűzni több eszközt.
(#) Gafly válasza vargham hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
Annyi energiát nem fektettem bele, hogy kitúrjam melyik eszköznek mi a címtartománya, de jumpert nem láttam. Tutira meg kellene adni a szoftvernek hogy hol keresse/szólítsa meg azt a bigyó(ka)t. Jó esetben valahol definiálva van mondjuk egy include fájlban...
(#) vargham válasza Gafly hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
Az I2C salve eszközök címe az adatlapjukban található. Cím nélkül nem lehet őket megszólítani, akkor sem ha egyedül vannak a buszon.
Tehát a kérdező tegye szépen egymásra a kalapokat.
Címütközés esetére a legtöbb I2C slave eszköz címe állítható néhány láb földre vagy tápra kötésével. Ha a kérdéses kalapok között ütközés van (kicsi rá az esély), és nincs jumper, akkor forrasztani kell.
(#) pipi válasza vargham hozzászólására (») Márc 15, 2023 / 1
 
Szerintem ott bukhat a dolog, hogy 2 külön szoftver akarja ugyanazon az i2c-n használni 2 különböző eszközt. Ha nincs "közösen" is használható i2c driver és mindkettő maszekban akarja használni, szerintem gáz lesz... Ennek utána kéne járni a kérdezőnek
(#) superuser válasza pipi hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
Pontosan. Nem a cím ütközés a probléma, hanem az i2c busz, mint megosztott erőforrás használata a 2 program között.
(#) Pepebá hozzászólása Márc 15, 2023 /
 
Üdv. Raspi4/4gb/debian-t használok, 4-5 python programmal gyakorlatilag 0-24-ben. Egyidő után egyre lassabbá válik, amit csak újra indítással tudom megoldani. Ami még talán nem okozna gondot (a Windows, sőt már az Android is esetenként hozzá szoktatott) viszont ilyenkor az usb porton is megváltoznak ès az app-kban át kell ilyenkor írogatni. Van valakinek ötlete a megoldásokra? A beépïtett usb-ken kívül még usb hub-t használok.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2023
(#) cua válasza vargham hozzászólására (») Márc 16, 2023 / 1
 
Nekem ugy tunik az egyik eszkoz SPI a masik pedig I2C. Ez azert mas szituacio
(#) Bakman válasza Pepebá hozzászólására (») Márc 16, 2023 / 1
 
Ha jól értem a kérdést, ez kell neked: Assign fixed USB port names to your Raspberry Pi.
(#) DJ Szabcsa válasza cua hozzászólására (») Márc 16, 2023 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget.
Bele ásom magam a dologba hamarosan.
A gond az, hogy olyan, kész, IO modult nem találtam ami fogadná a 24VDC-t bemenetként. Ipari eszközökhöz lesz kísérletezni. Tudom össze lehetne rakni meg minden, de kísérletezéshez jobbnak gondoltam egy kész modult. Ha beválik és lesz rá igény, akkor lesz gyártatva saját IO modul ami pontosan azt tudja amire nekünk kell.
(#) superuser válasza Pepebá hozzászólására (») Márc 16, 2023 / 1
 
Ez úgy hangzik, mint egy memory leakage probléma. Jó eséllyel az egyik alkalmazásod eszi a memóriát, vagy nem szabadítja fel a létrehozott szálakat, erőforrásokat.
Top parancsot futtass és ellenőrizd, hogy valóban ez történik-e.
Ha igen, akkor elég azt az egyet újraindítani, vagy jelezni a fejlesztőknek a problémát.
(#) superuser válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Márc 16, 2023 /
 
Keress olyat aminél optikailag leválasztott a bemenet. Az szinte biztos, hogy bírni fogja a 24 voltot is. Max egy ellenállást kell cseréljél bemenetenként.
(#) Pepebá válasza Bakman hozzászólására (») Márc 16, 2023 /
 
Köszi, nagy segítség!
(#) Pepebá válasza superuser hozzászólására (») Márc 16, 2023 /
 
Köszi, nem ismertem a top parancsot. Megnézem mit tudok értelmezni.
(#) vargham válasza superuser hozzászólására (») Márc 17, 2023 1 /
 
Erre pedig a programozás során kell odafigyelnie.
Következő: »»   63 / 65
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem