Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos sütő
 
Témaindító: gall70, idő: Márc 22, 2012
Lapozás: OK   5 / 6
(#) Bakman válasza konyok hozzászólására (») Dec 29, 2022 /
 
Nem kell annyira megijedni, pár perces melóval ki lehet szedni az alsó fűtőbetétet is. Az már más kérdés, mennyi idő alatt érkezik meg a cserealkatrész.
(#) konyok válasza Bakman hozzászólására (») Dec 29, 2022 /
 
Köszi, így lesz. Letesztelem melyik csapja le a Fi-t, aztán szétkapom mint foxi a lábtörlőt. De valószínűleg már nem sütünk benne idén.
(#) KLMXPS hozzászólása Dec 30, 2022 /
 
Látom nem nagyon pörög ez a topic, de azért felteszem a problémát.
Van egy nemrég vásárolt (egy hónapja) Klarstein mini sütőm ami állítólag 2000 W-os, az áram felvétel csupán 1600-1700 W. A belső hőmérséklet üresen éri el a gyári értéket 220 fokot, viszont ha tepsiben húst sütök nem képes 170 fok fölé menni még sokára sem. Az vele a baj,hogy ha maximálisra állítom nem a belső hőmérséklet szabályozza,hanem csak ki-be kapcsol függetlenül attól,hogy bent hány fok van. Lehetne-e csinálni vele valamit,hogy a valódi elért beállított hőfokon kapcsoljon ki?
(#) Bakman válasza KLMXPS hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Egy hőkorlátozó kapcsolja ki- és be a fűtőbetét(ek)et. Ha nem lenne benne ilyen, lehet, hogy már a tűzoltókat kellett volna hívnod. Nincs mit tenni, ez ennyit tud.
(#) KLMXPS válasza Bakman hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Igen, de a hőkorlátozó csak 170 fokot enged? Aminek egyébként 40 perces sütési idő kell 200 fokon az itt másfél óra.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2022
(#) Bakman válasza KLMXPS hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
A hőkorlátozó nem a levegő hőmérsékletét méri, hanem valamilyen fém részen lehet, pl. a fűtőbetét tövénél.
(#) szs válasza KLMXPS hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Azért is kapcsolgat ki-be mert tartani igyekszik a beállított hőfokot. Az elektromos sütők így működnek. Onnan is szoktam tudni, hogy tehetem be a kalácskát, hogy látom: épp "kialudt", a fűtőszál.
A hőkapcsoló olyan helyen van, hogy őt épp az a levegő éri, ami a beállított hőfoknak felel meg.
Ahol mértél, ott valamiért épp kevesebb van.
Be is csaphatja magát az ember, ha kenyeret/ kalácsot sütök, akkor a maghőmérőm (persze, nem atompontos hőmérő) még akkor is 95-97 gokot mutat, amikor készen van (pont akkor válna szénné, ha kiment volna minden víz, akkor emelkedne 100 fok fölé a belseje).
(#) KLMXPS válasza Bakman hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Akkor mit lehet tenni,mert így nagyon gyenge. sütő hőmérővel mérem.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2022
(#) szs válasza Bakman hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
A hőkorlátozó lehet, hogy nem, a beállítható sütőhőmérsékletkapcsoló igen.
(#) KLMXPS válasza szs hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Fokozatkapcsoló van és a maximumon nem elég.

Most vettem ki a tepsit és egy óra 50 perc alatt jó is lett.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2022
(#) szs válasza KLMXPS hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Oké, de azzal nem tudunk (sem te, sem mi) mit kezdeni, hogy
-kisebb teljesítményű, mint amit ígértek (akár víz -ami eleve benne van a husiban, akár étolaj, akár zsír: teljesítmény kell a forralásához, az elpárologtatásához)
Kb ezzel is függhet össze, hogy üresen még csakcsak eléri a 200 fokot, de amikor benne van a "megdolgoznivaló" akkor már nem.
-azzal sem, hogy te (természetesen) máshol mérsz (ott, ahol szükséged volna rá, a husi közelébdn), a sütő viszont ott, ahová a gyártó helyezte az érzékelőt.

Ui: én (mivel utoljára fogat sem hagytak nekem ) eleve másfél óráig sütögetem a krumplis tarját. 220 fokon
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2022
(#) Bakman válasza KLMXPS hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Leírod a veszteséget, mint tanulópénz. Az a baj, hiába is küldenéd vissza hogy hibás, nagy valószínűséggel azt fogják mondani, hogy nem az, tessék kevesebb ételt rakni bele, ez a mini sütő ennyire képes.
(#) szs válasza Bakman hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Igen valószínűleg ezt válaszolnák ők is.
Szegény fórumtársunk nem segítődött ki...
(#) KLMXPS válasza szs hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Ez azért nem így van,mert a fűtőszál sokkal többre képes csak
hamar kikapcsolgat. Ha megfelelő hőfok szabályzó lenne semmi gond. Érdekes,hogy grillezésnél ki sem kapcsol pedig ugyanaz a fűtőszál működik konvekciónál is.
(#) szs válasza KLMXPS hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Igen, a fűtőszál többre képes, azért kapcsolgat ki, így dolgozgatnak a villanyos sütők. Mondtuk is.
Azt pedig te állítod, hogy valójában csak 1,6-1,7 kw-ot mértél az állítólag 2kw-os fűtőszálon.
(#) KLMXPS válasza szs hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Bocsáss meg de megkérdezhetem,hogy szakmabeli vagy, vagy egy plyan amatőr mint én?
(#) szs válasza KLMXPS hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Megsütöttem már életemben pár dolgot.
(#) KLMXPS válasza szs hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Hm.Én nem a szakács tudományra gondoltam.
(#) KLMXPS válasza szs hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Én ezt nem állítom,hanem mértem.
(#) szs válasza KLMXPS hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Hanem a sütők ismeretére gondoltál.
Ó, hát ha sütünk, akkor nem árt tudni, mivel.
De nem baj, nem szeretnék újabb letorkolást (mindenhez jobban értesz szavakkal). Boztos vagyok benne, hogy bölcsen döntesz
(#) KLMXPS válasza szs hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Lehet,hogy eltévedtem, ez itt a sütés-főzés topic és nem elektrotechnika? Akkor bocs mindent értek. Vagyis érteni vélek.
(#) szs válasza KLMXPS hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Látod: ez a baj, hogy azt hiszed, a konyhában ténykedők nem érthetnek a gépeikhez (valóban: én sem mindhez. Egy mixert szívfájdalom nélkül kidobok, ha elromlik. Az tényleg nem érdekel)
Én elmondtam a miérteket, mert tudom, hogy hogyan működik. Mert nem csak a sütést, hanem azt is tudom, miért működik, és hogyan működik (a sütést a sütő működése is meghatározza, nemcsak a konyhaművészet) Szívesen tettem, hogy elmondtam.

Tettél fel kérdést, elmondtuk, miért van úgy. Nem tehetünk róla.
És ténylek nem bántani akartala, csakhát az a szegény kis sütő ennyire képes. Pont.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2022
(#) KLMXPS válasza szs hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Semmi gond. Én elektromos szakembert kerestem, talán nem kellett volna válaszolni főleg olyat amit mindenki tud. Úgy értem,hogy minden felhasználó.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2022
(#) konyok válasza konyok hozzászólására (») Dec 31, 2022 /
 
Üdv Mindenkinek!

Nos, a teszt lefutott, de nem jártam sikerrel. Mind a 3 fűtőszál, egymástól függetlenül tökéletesen működik. Szóval nem fűtőszál a hiba. A további hibakereséshez egy kis mázlifaktor is kellet. Miközben méregettem a fűtőszálak feszültségeit, a a szemem sarkából mintha íváthúzást láttam volna a hőmérséklet kapcsoló felől. És valóban. Akár a sütő bimetálja, akár én kapcsoltam a hőmérsékletet, 10ből 6x ívhúzás volt. És bizony az egyik ilyen nagyobb ívhúzáskor ment is le a Fi, plusz a B16 a villanyórában! Meg van a hiba. Kapcsoló szétszed és láss csodát, a kapcsoló pogácsák szépen elkormolódtak. Ideiglenesen (kell a süti a buliba) kicsit megtakarítottam a pogikat és összeszereltem. Bekapcs, próba. Szikrázás továbbra is van, de sokkal kisebb és sokkal ritkábban. Szóval erre a pár napra ez így kisegít. Természetesen megrendelem a csere cuccot és cserélem az újra. Szóval ennyi a történet.
Azért volna itt egy kérdés. Miért nem tesznek egy szikraoltó kondit az ilyen helyekre? Egyáltalán tehető szerintetek?
Köszönöm mindenkinek aki segített, ötletelt velem.
BÚÉK Mindenkinek!
(#) erbe válasza konyok hozzászólására (») Dec 31, 2022 /
 
Ellenállásos terhelés kapcsolásához nem szokás kondit rakni. Több gondot okozhat, mint az évtizedek alatt elhasználódó érintkezők.
(#) konyok válasza erbe hozzászólására (») Dec 31, 2022 /
 
Értem, bár az "évtizedek" itt 3,5!!! évre korlátozódtak. Ezért gondoltam...
(#) szs válasza konyok hozzászólására (») Dec 31, 2022 / 1
 
Van az úgy -nem minden alkatrész örökélet. Az új meg (lehet) 15 évet is bírni fog.
Kívánom, úgy legyen!
(#) skorpy hozzászólása Márc 11, 2023 /
 
Sziasztok!
Szeretném a véleményeteket kérni a szekrénybe beépíthető elektromos sütő, és fölé szerelt elektromos főzőlap hőszigeteléséről. Az a kérdésem, hogy a sütő oldalai és a szekrény közé, kell-e tenni valamilyen hőszigetelést?

IKEA "szabványos" tűzhelyszekrényem van, amibe rendesen belerakható a sütő, de szekrény oldala így elég közel kerül (max 1-2 cm) a sütő oldalához. Üzem közben a sütő oldala idővel elég rendesen felmelegszik. (Több órás sütési programnál már elég magas a burkolat hőmérséklete is.)
Elég ez a távolság ahhoz, hogy ne okozzon tüzet?

A gyári csatlakozókábel a sütő mögött szintén hozzáér a sütő hátsó részéhez.
A sütő fölé pár cm-re kerül a kerámia főzőlap fém alja is, ami tele van elektronikus alkatrészekkel.
Van benne kis ventilátor, de elég szűknek látszik a hely a rendes szellőzéshez. Kel-e közéjük valami hőszigetelő lapot tenni, vagy ez csak rontaná a szellőzést?
Mi a tapasztalatotok?
Felesleges az aggodalmam?

Köszönöm előre is!
(#) erbe válasza skorpy hozzászólására (») Márc 11, 2023 /
 
Lehet kapni 1 cm vastag alukasírozott kőzetgyapot lapot, amit kétoldalról a gáztűzhely mellé raktam.
Javítottam szekrénybe épített indukciós főzőlapot, de ott a sütő és a főzőlap között volt egy bútorlap elválasztó. Ha nincs, betennék közvetlenül a főzőlap alá egy ilyen kőzetgyapot szigetelő lapot.
Az elektromos sütő beépítését a használati útmutató biztos ismerteti.
(#) skorpy válasza erbe hozzászólására (») Márc 21, 2023 /
 
A "használati útmutató" a beépítésről egy szót sem ír. Csak rajzos útmutató van, ami nagyon ügyesen bemutat sok mindent, de néhány része nem értelmezhető a számomra. Elválasztó bútorlapot csak abban az esetben ábrázol, ha a sütő fölött nincs főzőlap, de a szekrény folytatódik.
Szigetelőlap egyébként sehol nincs ábrázolva, viszont a minimális távolságokat minden oldalon jelzi.
Ami zavar, hogy ezek nagyin kicsinek tűnnek a számomra, általában csak 1-2 cm nagyságrendűek.
Az IKEA tűzhelyszekrény ennek pont megfelel. A sugárzó hőre ez elég kicsinek tűnik. De ha ennyi kell mondjuk a megfelelő szellőzéshez, akkor bármit közé teszek, az gátolná a légáramlást.
Szóval, ebben bizonytalanodtam el.
A szigetelőlapot egyébként jó ötletnek gondolom pl. a sütő és a főzőlap közé.
Ha tudod, hol lehet ilyenhez hozzájutni, légy szíves írd le!
És köszönöm a válaszodat!
Következő: »»   5 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem