Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Motorgyújtás
 
Témaindító: Peti.Janka, idő: Nov 2, 2006
Lapozás: OK   204 / 206
(#) Szandy válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 25, 2023 /
 
Sajnos nem tudom ennyire nem értek hozzá ☹️☹️☹️☹️ sajnos
Lehetséges,hogy a gyújtáskapcsoló zárlatos lett?
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2023
(#) bbalazs_ válasza Szandy hozzászólására (») Máj 25, 2023 /
 
Ha zárlatos lenne, melegedne erősen. Inkább egyszerűen nem érintkezik benne valami.
De ha ennyire nem értesz hozzá, akkor
1. hogyan állapítottad meg, hogy előtte van, utána meg nincs feszültség.
2. pontosan mit vársz a lista közönségétől? Hiszen ha kicserélni nem tudod, akkor is szervízbe kell vinni...
Így nem merem javasolni, hogy a gyújtáskapcsolót ideiglenesen hidald át...
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2023
(#) Szandy válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 25, 2023 /
 
Onnan tudom,hogy villanyszerelő ismerősöm megmérte, én nem tudok áthidalni semmit sem az biztos,csak gondoltam
egyszerűbb baja van☹️
(#) bbalazs_ válasza Szandy hozzászólására (») Máj 25, 2023 /
 
Akkor viszont - hogy saját kérdésemre válaszoljak - a gyújtáskapcsolóra gyanakodok...
A villanyszerelő ismerős ezt nem mondta ki?
(#) Szandy válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 25, 2023 /
 
Nem,nem mondta ki,csak annyit,hogy lehet valami "le testel"
(#) bbalazs_ válasza Szandy hozzászólására (») Máj 25, 2023 /
 
Jó, szerintem akkor itt hagyjuk is abba, az elmondottak alapján akkor a gyújtáskapcsolót nézze meg valami hozzáértő.
(#) Szandy válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 25, 2023 /
 
Sajnálom ,de én tényleg nem értek hozzá,sajnos ,azon kívül ,hogy tudom mi a gyújtáskapcsoló, biztosíték,de nagyon szépen köszönöm a segítséget
(#) zolika60 válasza Szandy hozzászólására (») Máj 25, 2023 /
 
Ne haragudj, de ennyi tudással hogyan szeretnél javítani?
(#) Szandy hozzászólása Máj 25, 2023 /
 
Mint írtam,azt gondoltam kisebb baja van, szóval én inkább sehogy ,nehogy baja legyen , még ezen kívül is ,sajnos mi vidéken lakunk , és felénk válogatósak a szerelők ☹️☹️
(#) dB_Thunder válasza Szandy hozzászólására (») Máj 26, 2023 /
 
Kedves Szandy!

Az a baj, hogy az elérhető motorszerelők inkább a mechanikához értenek! Ez mellé jön, hogy ez kínai csodafegyver...
Ahhoz, hogy te hibát keress, erősen szükséges az általános iskolában tanult villamosságtan értése, és tudása!!
És nem utolsó sorban jól jönne egy kapcsolási rajz is...
Egyébként nem lehetetlen a dolog.
(#) Szandy válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 26, 2023 /
 
Kedves Thunder!
Sajnos nem értek a villamossági részéhez sem,kapcsolási rajzot kerestem az interneten,de nem találtam,azt hiszem ,ehhez kevés az alap iskolai tudás,amit tanítottak ☹️
(#) dB_Thunder válasza Szandy hozzászólására (») Máj 26, 2023 /
 
Idézet:
„kapcsolási rajzot kerestem az interneten,de nem találtam”

Ezért nem szeretik elvállalni!

Idézet:
„kevés az alap iskolai tudás”

Az biztos hogy nem sok, ehhez oda kell tenni a józan gondolkozást is, és az alapokat megingathatatlanul kell tudni!
(#) proli007 válasza Szandy hozzászólására (») Máj 26, 2023 /
 
Hello! Nem motorszerelő kell ide hanem egy nyugdíjas villanyszerelő.
Az majd megtalálja hol veszik el a villany, mindenféle rajz nélkül.
(#) dB_Thunder válasza proli007 hozzászólására (») Máj 26, 2023 / 1
 
Na de melyik??
-A dróthuszár villanyszerelő, akinél az alternatív kapcsolás azt jelenti, hogy vagy össze tudja rakni 1 nap alatt, vagy nem.. (ebből sok van)
-vagy az A Villanyszerelő, az életét javarész nem a dugalj-kapcsoló-lámpa Bermuda háromszögben élte, ismer az előzőeknél komolyabb villamos alkatrészeket is!! (ebből kevés van, de nagyon )

Én elég sok villanyszerelőt ismerek, de félve mernék ajánlani bárkit is, magamon kívül, de én nem érek rá...
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2023
(#) proli007 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 26, 2023 / 1
 
Nem szabad általánosítani. (Te sem szeretnéd ha mindenkivel egy kalap alá vennének.) Bennem még meg van a jóindulat, meg a bizalom, még ha százszor csalódom, akkor is..
De ismerni kellene, meg szóba állni az emberekkel a faluba, akkor tudná kihez vigye a gépet. Mert vidéken tuti, hogy sokan vannak akik szeretik a kismotorokat és hajlandóak segíteni, még ha a Kínai csodát nem ismerik, még akkor is..
(#) dB_Thunder válasza proli007 hozzászólására (») Máj 26, 2023 /
 
Idézet:
„Nem szabad általánosítani.”

Nem általánosítottam, hiszen két csoportra osztottam őket!

Idézet:
„szeretik a kismotorokat és hajlandóak segíteni,”

Az a kérdés, hogy van olyan ember akiben még ezeken felül tudás is megvan.

Szkeptikus vagyok...
Normális autószerelőt sem lehet találni, pedig ott nagyobb érékekkel dolgoznak!!
Fehérváron ismerem a Retina Motor szervizes srácot, de ő is gyengélkedik vill. tudásból.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2023
(#) Szandy hozzászólása Máj 26, 2023 /
 
Ebben a faluban, igazából nem sok minden van,sajnos...
Aki normális szerelő eleve nem is vállalja ,mert kínai csoda,aki meg ugyan megnézné,nem konyít hozzá annyit,hogy jó legyen..
Szóval szerintem szegénykém a garázsban fog elporladni ☹️☹️
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2023
(#) Gafly válasza Szandy hozzászólására (») Máj 27, 2023 /
 
Hamarosan fogunk arra menni.
Ha szeretnéd, megállok velük nálatok, és Granpa karöltve Gery78 fórumtársunkkal megszemléli.
(#) dB_Thunder válasza Szandy hozzászólására (») Máj 27, 2023 /
 
Lehet érdemesebb lenne eladni ebben az állapotában! Esetleg visszavásárlás lehetőségét is felajánlani...
(#) Szandy válasza Gafly hozzászólására (») Máj 29, 2023 /
 
Meglátjuk,mikor lesz a hamarosan?
(#) Szandy válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 29, 2023 /
 
Nem szeretném eladni,nem azért vettem, illetve nem hiszem ,hogy visszavásárolnák ,de nem is szeretném
(#) Gafly válasza Szandy hozzászólására (») Máj 29, 2023 /
 
Sorszámot a két fiúnál kell tépni.
Szerintem június 10 előtt tutira kizárt, több hónapra előre be vannak foglalva...
(#) dB_Thunder válasza Szandy hozzászólására (») Máj 29, 2023 /
 
Nem értettél meg!
Te adod el, és te ajánlod fel a vevődnek a visszavásárlást!
Bármilyen esetben jobban jársz, minthogy megeszi az idő vas foga a sufni mélyén..

Persze a Galfy által felajánlott segítséget, érdemes megvárni!
(#) btamas81 válasza Szandy hozzászólására (») Máj 29, 2023 /
 
Azért nem hiszem nincs egy két ügyes gyerek a faluba. Kár lenne egy gyújtáskapcsoló miatt ledobni egy mocit.
https://bbmotor.hu/kinai-robogo-gyujtaskapcsolo-poket-bike?gclid=Cj...Lw_wcB
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2023
(#) Szandy válasza btamas81 hozzászólására (») Máj 31, 2023 /
 
Nem dobom el,nem lesz a garázs mélyén,nem adom tovább stb... Kivárom míg lesz hozzaértő ember
(#) Gafly válasza Szandy hozzászólására (») Máj 31, 2023 /
 
Még nekem is negyedévre előre adnak csak feltételesen időpontot.
Ki kell várni...
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2023
(#) Thomas10100 hozzászólása Jún 5, 2023 /
 
Sziasztok!

Ducati Energia gyújtás esetén, belső pickup esetén, honnét tudom, hogy hol van a gyújtás pontja?
Főleg úgy, hogy balra forgó főtengelyre kerül fel (alapban jobbra forog).

Illetve, másik opció, hogy a külső pickupos (pl. yamaha joy 3kj) alaplap összeköthető egy cdi+trafó (malaguti pl) egységgel? Mert ezeknél alapból külön van a trafó és a cdi.

Köszönöm!
(#) mex válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jún 5, 2023 /
 
A Ducati-nál számíthatsz problémákra ( (írom ezt anélkül, hogy tudnám milyen kivitelről van szó.), mert a pickup impulzus is fordítva jelentkezik a fordított forgásirány miatt. A gyújtáspont megállapítása stroboszkóppal egyszerű, ha a lendkerék mágnesek ún. "gumimágnesek"a szegmensosztás szabadszemmel nem látható, akkor már gondot jelent..Ráadásul kiviteltől függően a pickupnak lehet külön mágnesgyűrűje, vagy ha osztott szegmensű a mágneskör, akkor külön kialakított fül is lehet a pickupot triggerelő rész.
Kép nélkül nehéz...
A másik, külső pickupos változatnál ki kell először is deríteni , a cdi táplálását, akkus, vagy alaplapról kapja a működtető feszültségét.
(#) Thomas10100 válasza mex hozzászólására (») Jún 5, 2023 /
 
Igen, stroboszkóppal, de akkor már motoron kell lennie. 2010ben összeraktam egyet a pannóniámra. Stroboszkóppal betudtam, jó is volt, kívülről nem látszott.
De ezt meg kellene terveznem rendesen, ezért kellene tudnom.

A külső pickupos akksi nélküli kiveteles lenne (másik is mondjuk), itt a feszültségek nem tudom jók e a beépített cdi+trafóshoz.
Általánosan beszélek, nem egy adott robogó gyújtásról

Köszönöm
(#) mex válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jún 5, 2023 /
 
Idézet:
„Általánosan beszélek, nem egy adott robogó gyújtásról


Sajnos így nehéz... Utána kell nézni az adott gyújtás elektronikának, kapcsolási rajzot keresni hozzá, vagy valamilyen támpontot a tápfeszültségigényre, és azután tervezni.
Enélkül marad a próbálgatás, ami lehet, hogy bejön, de valószínűbb a sikertelenség.A yog-nak is van jópár változata, az alap külső jeladós, egy gerjesztőtekercses, ehez egy faék egyszerűségű gyújtáselektronika passzol, na az biztosan fog szikrát adni, csak a helyzete fog beállításra szorulni.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2023
Következő: »»   204 / 206
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem