Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3493 / 3553
(#) 444Tibi hozzászólása Máj 26, 2023 /
 
Erre varrjatok gombot...

Wifi lelő, bedugtam a gépbe egy lan kábelt meg a routerbe, ugyanabba amiről a wifit kapja.
És simán beléptem...!! Erről a gépről írom ezt a hsz.-t.
Valaki ezt meg tudja magyarázni?
És, ezután vissza wifire és működik így is.
Azzal a név/jelszóval amit a böngésző tárol évek óta.

Ha valaki ezt nekem elmagyarázza annak fizetek egy virtuális sört vagy 3 gombóc fagyit.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2023
(#) bbalazs_ válasza 444Tibi hozzászólására (») Máj 26, 2023 /
 
Proxy nem volt? Mert akkor esetleg ezzel az oda-vissza váltással frissített.
(#) Skori válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 27, 2023 /
 
Szerintem https-en nem igazán lehetett proxy.
(#) 444Tibi válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 27, 2023 /
 
Nincs proxy.
A routerek ups-ről mennek, szerintem utoljára 3 éve voltak újraindítva amikor bekonfigoltam őket.
Lehet rájuk férne egy reboot, csak arra tudok gondolni hogy valamelyiknek beleragadt az agyába valami.
Ezt elteszem a soha meg nem magyarázható esetek közé.
(#) Suba53 válasza 444Tibi hozzászólására (») Máj 27, 2023 /
 
Kockafejek.:
Roy: Újraindítani próbálta már?
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Máj 31, 2023 /
 
Hogyan lehetne tetőablakra felszerelni egy kültéri hőmérőt?
(#) Skori válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 31, 2023 /
 
Ragasztással?
(#) Gafly válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 31, 2023 /
 
Azt a részét ami méri, vagy amelyik mutatja?
(#) Udvari Zsombor válasza Gafly hozzászólására (») Máj 31, 2023 /
 
A hőmérőnek van két műanyag szára a tetején/alján, azon keresztül lehet rögzíteni.
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2023
(#) nagym6 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 31, 2023 /
 
Van "autós" hőmérő, hosszú vékony vezetékkel az egyik szenzora, csak ez megy ki. Esetleg az ablakkal odacsukható saroknál, vagy valahol.
(#) Udvari Zsombor válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 1, 2023 /
 
Közben megtaláltuk a megoldást:
Az ablak felső felén kívülről egy (esztétikai) takarólemez van az ablak széle fölött mindkét oldalon, ami alatt van kicsi hely. A jobb oldali takarólemez széléhez közel lett fúrva két luk, a hőmérő száraiban is fel kellett fúrni egy-egy lukat, de végül egy-egy csavar+anya megoldás megfogta a hőmérőt ‒ mivel az ablak felső felére lett felrakva, így nem zavarja a nyithatóságot. Sajnos fém száras hőmérőt nem lehet kapni, emiatt ez csak olcsó műanyag lett.
Magyarázat: azért kellett hőmérő, mert olyan termosztát lett az emeleten, aminek nincs kültéri hőmérő szenzorja.
Idézet:
„Van "autós" hőmérő, hosszú vékony vezetékkel az egyik szenzora, csak ez megy ki.”
Van olcsó hőmérő modulom (HEStore) amit majd el szeretnék helyezni, mikor majd kialakul az emeleti szobám, de azt csak én látom majd. Ami hagyományos hőmérő most lett felrakva, az az emelet előterének ablakán lett, amit bárki láthat.
(#) zamatőr hozzászólása Jún 3, 2023 /
 
Üdv!
Milyen oldószer használható parafin, gyertya feloldására? A cél, hogy ecsetelhető híg oldatot kapjak ami felhordás után kenőréteget alkot ( ha az oldószer elpárolog) . Esetleg más anyag lézervágott fa alkatrészek kenésére a csúszó felületeken ami nem "koszol" és "szagtalan" ?
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2023
(#) Kinka István válasza zamatőr hozzászólására (») Jún 3, 2023 /
 
Melegítve is ecsetelhető. Ez nem járható út számodra?
(#) zamatőr válasza Kinka István hozzászólására (») Jún 3, 2023 /
 
Használtam de "vastag" lesz a réteg. A fát is melegíteni kelene, hogy bevegye az anyagot.
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2023
(#) Kinka István válasza zamatőr hozzászólására (») Jún 3, 2023 /
 
A "Wiki-ben" ezt írják:
A paraffin viasz (köznapi nevén paraffin) tiszta formában fehér, szagtalan, viaszos tapintású, szilárd anyagot alkot. Olvadáspontja a benne található molekulák átlagos hosszától függően 47–64 °C, sűrűsége 0,9 g/cm³.[2] Vízben nem oldékony, de szerves oldószerekben (éterben, benzolban, és néhány észterben) könnyen oldható. A legtöbb vegyülettel nem lép reakcióba, viszont könnyen éghető anyag.
(#) Gafly válasza zamatőr hozzászólására (») Jún 3, 2023 /
 
Szerencsére van fórumtársunk, aki nem titkoltan "profi gyertyás"
Szerintem érdemes megvárni, hogy a "profik" mit használnak...
(#) jani1987 hozzászólása Jún 4, 2023 /
 
Srácok ez már nekem is feladta a leckét. Vettünk a fürdőszobába egy csapot kézmosónak de a rajz nem egyértelmű a számomra, hogy mit hova. Elvileg konyhába szánták de már mindegy majd csavarral ledugózom ha tudom mit kell.
(#) antiktelefon válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 4, 2023 /
 
Ez nem erre való, kis tartályos vízmelegítőhöz készült bojler csaptelep ez. Mellesleg általában lényegesen drágább, mint a sima.
(#) jani1987 válasza antiktelefon hozzászólására (») Jún 4, 2023 /
 
Kerekítve 10 000 volt.
(#) antiktelefon válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 4, 2023 /
 
Hát sokra nem fogsz menni vele, még rendes perlátor sincs benne, csak egy műanyag rács, volt szerencsém ehhez a fajta csaphoz, papírvékony anyagból van és a szelepfenekek azonnal kirohadnak kb benne.
Ez a csap nem jó neked, mert nem erre van kitalálva.
Van egy elzárható hidegvíz meg egy elzárható alul kifolyó melegvíz, ami a bojlerhez menne és egy bojler visszatérő a melegvízzel. Tehát nem tudod bekötni kétféle vízhez, maximum ha összekötöd a 2 csövet akkor mindkettőből hideg folyik.
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2023
(#) Bakman válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 4, 2023 /
 
Mellékletben az egyszerűsített belső rajz. Nem lehet csak hideg vízre kötni. Ez speciálisan átfolyós vízmelegítőhöz gyártott csaptelep.
(#) antiktelefon válasza Bakman hozzászólására (») Jún 4, 2023 /
 
Csak hidegre lehet kötni, csak meleget megnyitva meglepetés elárasztja a lakást Vagy ha összeköti a kettőt, akkor lesz jobb hideg meg bal hideg vize is.
(#) Bakman válasza antiktelefon hozzászólására (») Jún 4, 2023 /
 
Elnézést, kimaradt egy vessző. A modnat helyesen: Nem lehet, csak hideg vízre kötni.
(#) Gafly válasza antiktelefon hozzászólására (») Jún 4, 2023 /
 
Vagy a háromból kettőt ledugóz, akkor árvíz sem lészen.
(#) antiktelefon válasza Gafly hozzászólására (») Jún 4, 2023 /
 
Esélyes nem azért vett egy hulladék minőségű csapot, hogy csak hideget használjon. Amúgy az internet idejében nem értem, hogy lehet összevásárolni dolgokat majd megoldom felkiáltással, amikor egy pillanat alatt ellenőrizhető mi mire jó és még értékeléseket is találni majdnem mindenről.
(#) szs válasza antiktelefon hozzászólására (») Jún 4, 2023 /
 
Internet idejében???
Interneten vásárolni csaptelepet (ami valójában szelep, de ezt most ne boncoljuk, mert nekem tényleg csap is van), főleg értékelések alapján (ami általában pont nem a műszaki tartalomról szól, csak áhítozás és lehordás műszaki tartalom nélkül), : viktimológia. Ha kevés pénzem van, de rohadtul kell, akkor veszek a Praktikerben. Ha van pénz igazira, akkor megveszem a szaküzletben. Sohasem neten.
(#) vision61 válasza szs hozzászólására (») Jún 4, 2023 /
 
Idézet:
„Ha kevés pénzem van, de rohadtul kell, akkor veszek a Praktikerben. Ha van pénz igazira, akkor megveszem a szaküzletben.”

Nekem ezzel az a tapasztalatom, hogy a Praktikerben ugyanaz a termék drágább, mint egy szaküzletben. Épp most kellett vennem kádtöltő csaptelepet (Igen csaptelepet, mert mindenki így ismeri, érdekesen nézne az eladó, ha kád szelepet kérnék.), ugyanaz a MOFÉM kicsivel több, mint 4.000 Ft-al volt olcsóbb a szaküzletben.
Azt nem tudom, hogy egy 6-7 ezer forintos vézna falú termék ára mennyiben különbözhet a két üzlet között.
(#) szs válasza vision61 hozzászólására (») Jún 4, 2023 /
 
Persze, nem is reklámozni akartam. Vannak ott olyan dolgok, amik sokkal drágábbak, mint amit érnének. Akkor veszek ott, ha épp akkor ott olcsóbb. De (tapasztaltam) az olyan is.
(#) antiktelefon válasza szs hozzászólására (») Jún 4, 2023 /
 
Mondtam én, hogy a neten kell venni? Nem. Amúgy ha akarod bőven van elég bemutató videó, szakemberek videója, cikkek, fórumok, értékelések.
Neten utána kell nézni, az a lényeg. És tökmindegy praktikerben vagy szaküzletben veszed, arra, hogy bojlercsaptelep nem lesz jó, internetes keresésből fog rájönni.
De megmondom mit kell csinálni, amikor jársz valamelyik nagy áruházban vagy drága fürdőszobaszalonban akkor megnézed a minőségét, majd amelyik tetszik netről megrendeled 20%-kal olcsóbban és hosszú elállási idővel.
(#) antiktelefon válasza vision61 hozzászólására (») Jún 4, 2023 /
 
A Mofém egy vicces márka, van ami a márkaboltjukban a legdrágább, más náluk a legolcsóbb és az évek során vagy 5db ugyanolyan csapot vettem és mindegyik öntvénye lényegesen különbözik és egyre kevesebb az anyag benne és egyre hamarabb kilukad a szelepfenék tömítésre felfekvő fémfelület. Kerámiás betétet rakva bele még használható tovább, mert az a szelepfenékre fixen ogyűrűvel zár, de az meg egy 2/3 csap ára és meg kell küzdeni érte a berohadt menetekkel.
Következő: »»   3493 / 3553
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem