Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » S92A Digitális Multiméter
 
Témaindító: leono, idő: Máj 28, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) leono hozzászólása Máj 28, 2006 /
 
A témában jelölt műszerem egy mérési malőr miatt megnyekkent. Pusztán szakmai presztizsből ill. hobby kiváncsiságból megpróbálnám javítani, mivel a legkényesebb része a panelra épített csip (számláló, kijelzőmeghajtó) ép. Sajnos az Interneten nem találtam kapcsolási rajzot róla. Tud valaki legalább tippet adni, hogy hol keressek?
(#) eSDi válasza leono hozzászólására (») Máj 28, 2006 /
 
IC típusa mi? úgy talán lesz valami találat.
(#) Sebi válasza leono hozzászólására (») Máj 28, 2006 /
 
Mi volt a malőr? Milyen módban mit kapott? Vannak-e kiöntött fekete soklábú kockák a belsejében?
(#) Topi válasza leono hozzászólására (») Máj 28, 2006 /
 
Nekem van jópár ilyen egyszerű kis sípolós multiméterem, és hát egy-egy elemcserénél egy elektronikus ember meg-meg nézegeti a panelt. És nekem mindegyik ilyen kis műszeremben 7106-as IC van. Nem rendes DIP vagy SSOP tok, hanem kiöntött IC de a nyákon ott van hogy 7106. Szal szerintem neked is az lesz benne!
(#) leono válasza Topi hozzászólására (») Máj 29, 2006 /
 
Köszi a segítőszándékot.
A viszontválaszom nem csak Topi-nak szól, hanem a többieknek is, de gondoltam egyben válaszolok a kérdésekre.

Az ák. csak egy panelra ragasztott csipet tartalmaz, amelynek a közelében a következő felirat olvasható:
CWI-101
94V0 0998

Ezen kívül még a következő írás van a panelen:
MASTECH
M92A C.SIDE
250397

A csipen kívül még 3db DIP tokos IC-t tartalmaz a műszer:
CD4070BE, TC4011BP (ezekről van adatom)
a harmadik 8 lábun a következő számok ill. betük vannak: 062D, JRC, 7066B (erről semmijen adatot nem találtam)
Van még 2db tranzisztorkinézetü alkatrész is amelyek tipusa számomra ismeretlen:
S9011, F925
a másikon
S9013, H927
jelzés olvasható.

A malőr nem volt más mint az, hogy a maximális mérési tartománytól nagyobb fesz méréséhez készített előosztó kontakthiba miatt nem működött rendesen.
(#) Sebi válasza leono hozzászólására (») Máj 29, 2006 / 4
 
A 9011, 9013 komplementer pár talán a túlfesz védő.A 8 lábú az kettős műveleti erősítő.

NJM062D.pdf
    
(#) leono válasza Sebi hozzászólására (») Máj 29, 2006 /
 
Köszi az anyagot a müv. erősítőről. A tranyók lehet, hogy komplementer pár, de itt biztosan nem így működnek. Az egyik (S9011) a CD4070 egy-egy kapujának egy-egy bemenete közé és egy leosztott tápfesz pontra köt. A másik (S9013) tranyó egyik szélső lába és a középső össze van kötve és egészen más helyen van az áramkörben. Gondolom diódakénkt működhet. Az összekötött lábak közvetlenül a bemeneti COM-ra csatlakoznak.

Egyébként okulásul javaslom mindenkinek, amennyiben a szükség úgy hozza, hogy nagyobb feszt kell mérni mint a max. méréshatár, az előosztót mindenképpen fixen bekötve használjátok, és ne krokicsipeszes csatlakozással.
(#) Sebi válasza leono hozzászólására (») Máj 29, 2006 /
 
Átnéztem itt a gépemen a műszereket, itt 1 amiben van diódának (zener) kötött tranyó.

m838.gif
    
(#) leono válasza Sebi hozzászólására (») Máj 29, 2006 /
 
Köszi a rajzot, gyanúsan hasonlít egy-két részletében az enyémhez. Az enyémen 4 csatlakozási pont van (külön van mA-es bemenet) a kijelzőt az IC-n kívül a tiedén még tranyók vezérlik, az enyémen a CD4070 kizáró VAGY. Az enyémben a TC4011 (4db. 2 bementü NAND) egy PIESO zümit hajt meg és kapcsolatban van a 8 lábu IC-vel is. (A nyákot még nem térképeztem fel pontosan) Szóval van különbség, de pl. az enyém is tudot tranyó hFE-t mérni, de már hőmérsékletet nem.
Az eddigi infók is nagy segjtség nekem. Ha nincs több, az agysejtekkel megpróbálom pótolni.

Kösz mindenkinek.
(#) turul válasza leono hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Jó későn.
És került hozzá doksi?
Nekem is kéne,ha lehetne.
(#) leono válasza turul hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Jó későn, de pont olyan nem, csak hasonló.
(#) Horváth Lajos Sándor hozzászólása Aug 17, 2019 /
 
Sziasztok szép napot. van nekem egy ilyen műszerem mérésközben meg nyekkent. és kicseréltem a ic-ket kivéve a tc7106cpl-t és bekapcsoláskor csak sípol egy kapcsolási rajzot keresek hozzá vagy mit nézzek meg rajta Űdv lali .
(#) meslac válasza Horváth Lajos Sándor hozzászólására (») Aug 17, 2019 /
 
Túlfeszültséget kapott? Nekem is van ilyen, volt már rossz úgy emlékszem valamelyik tranzisztort cseréltem.
(#) proba válasza Horváth Lajos Sándor hozzászólására (») Aug 17, 2019 /
 
Ha semmi kijelzés, sanszos a 7106. Úgy rémlik, bármi ment benne tönkre, bekapcsolásnál legalább a nullákat mutatja egy darabig, ha az IC jó. Esetleg talán egy CD 40xx névre hallgató 4 kizáró vagy kaput tartalmazó IC ha van benne okozhat "képzavart" de emlékeim szerint akkor sem teljesen sötét. Ha mérni akarsz a 7106 tápját / referencia feszültségét ellenőrizd le, lehet egyszerűen nem kap feszültséget. Ezek rajz nélkül is mennek, és iránymutatónak jók.
(#) Horváth Lajos Sándor válasza meslac hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
Szép reggelt. igen túlfeszültséget kapott. eddig amiket cseréltem cd4011 .cd 4070. tl062. 2db 1n4148 as dióda most a 7106 ott fogom cserélni
(#) meslac válasza Horváth Lajos Sándor hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
Mielőtt nekiállsz nézd meg a két tranzisztort, egyszerűbb kicserélni mint a 7106-ot. Az enyém is túlfeszültségét kapott és a tranzisztor lett rossz.
(#) Horváth Lajos Sándor válasza meslac hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Szia a két tranyót ki mértem és jók . lcm-3 mal üdv lali alirol rendeltem 7106 os ic-t
(#) meslac válasza Horváth Lajos Sándor hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Ez egy kicsit nagyobb probléma, de legalább orvosolható. Az enyém most nem áll nullára, de sajnos az IC nem cserélhető.
(#) Horváth Lajos Sándor válasza meslac hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Szia új íc.t foglalatba rakom ha baj van vele könnyű cserélni
(#) meslac válasza Horváth Lajos Sándor hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Sajnos az enyémben csak egy pötty van még be se lehet építeni másikat.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem