Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1659 / 1675
(#) torokj válasza mnyugger hozzászólására (») Aug 23, 2023 /
 
Légy erős,szovjet barátaink a Vozduh légvédelmi rendszer koordináta távadóját építették meg relékkel és elektroncsövekkel. (VP-02,Fürjesen egy ilyennel szenvedtem sorállományúként)Kb az ENIAC számítógéphez tudnám hasonlítani.
(#) JZoli válasza BZoli94 hozzászólására (») Aug 23, 2023 / 5
 
Azér ennél több pontos mechanikus szerkezet létezett erre a múltban. A telefonközpontok kapcsolófelületében több mechanikus több pontos kspcsológép volt, egyik nevük szelektor volt ezt betettem ideis, a másik a Crossbar gép, az akár 200 pontot is tudott kapcsolni mechanukusan.Erről is teszek fel egy képet.
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2023
(#) newman92 válasza JZoli hozzászólására (») Aug 24, 2023 /
 
De király az a kis kapcsoló. Kell egy ilyen!
(#) mek-elek válasza newman92 hozzászólására (») Aug 24, 2023 / 1
 
Azért nem árt tudni, hogy 48V-ról megy, és nem csöndes járású...
A Crossbarnak meg áramigénye is van.
(#) igor4122 hozzászólása Szept 3, 2023 / 4
 
Üdv mindenkinek.

Végre van egy kis időm, úgyhogy felrakok pár képet.
Ez egy két fénycsöves, hordozható rövidhullámú UV lámpa lesz amikor elkészül.
Még kell bele egy dőlés vezérelt tápmegszakító, ami ahhoz kell hogy ne vakítsam meg a nézelődőket az ásványbörzén (enélkül be sem üzemelem), azután be kell kábelezni, majd mehet bele az "UV-Pass filter" és irány a börze.
(#) igor4122 hozzászólása Szept 3, 2023 / 22
 
Még pár kép.

Ezt a kis "Rock bandát" 2021. Májusában készítettem egy barátomnak, aki nagyon örült neki és azóta is a boltja kirakatában tartja kiállítva.
(#) Jonni válasza igor4122 hozzászólására (») Szept 3, 2023 / 1
 
Ötletes, és a méretarányok is rendben vannak .
(#) sany válasza igor4122 hozzászólására (») Szept 3, 2023 / 1
 
Lehetne a banda neve a Toroid Fejűek. Nagyon szuper!
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2023
(#) kaqkk hozzászólása Szept 3, 2023 / 10
 
https://youtu.be/7_kMdV10ZKE?si=mBH3ce4HuYLi35_7 Egy "egyszerű" pices óra, "most sült ki" még meleg ....
(#) Udvari Zsombor válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 3, 2023 /
 
Hú, azok a régifajta piros kijelzők atom jól néznek ki!
(#) madzagos válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 3, 2023 /
 
Til311.
(#) kameleon2 válasza JZoli hozzászólására (») Szept 4, 2023 /
 
Illetve ott van a távírótechnika. Egy elektromotorral hajtott digitális 5 bites kódoló, dekódoló rendszer:Távgépíró
(#) kameleon2 válasza igor4122 hozzászólására (») Szept 4, 2023 /
 
Mondanám, hogy csöves banda - de nem.
(#) nik hozzászólása Szept 4, 2023 / 20
 
Sziasztok!
Ti szoktatok elektronikát berakni télire? Mondják felesleges...,viszont én szeretek kísérletezni.
(#) lazsi válasza nik hozzászólására (») Szept 5, 2023 / 3
 
A Mézga-sorozat valamelyik részében teszi fel a kérdést Paula Aladárnak, hogy "Héjában vagy pucolva veszi a diódát?"
Arra figyelj, hogy ha kondenzátort teszel el, az előtte jól ki kell sütni! De ne használj hozzá zsírt! Olajat is csak a régi olaj-papír kondenzátorokhoz.
(#) Jonni válasza lazsi hozzászólására (») Szept 5, 2023 / 2
 
Idézet:
„Arra figyelj, hogy ha kondenzátort teszel el, az előtte jól ki kell sütni!”


(#) somitomi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 5, 2023 /
 
Azok nekem is nagyon tetszenek, van is belőle félretéve egy csokor valami CNC-gépek kezelőpultjaiból bontva, csak még nem tudom, mi lesz belőlük.
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Szept 6, 2023 / 15
 
Üdv!

Woodlight fantázianevű 7 szegmenses LED kijelzőt tervezek építeni filament LED-ekből. A fészek 10mm-es rétegelt fából készül, majd a fészek elejére kerül egy fehér diffúzor fólia, majd egy plexi lap. A fészek hátoldalán lesz a nyák a filament ledekkel.
(#) newman92 válasza mek-elek hozzászólására (») Szept 7, 2023 /
 
Sebaj! Oda meg vissza vagyok az ilyenekért!
(#) rectamas válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 7, 2023 1 /
 
Sikerült venni alacsony feszültségű filament LED-et?
Én skála háttérvilágításra szerettem volna használni filament LED-et.
Egy izzót széttörtem, de a vékony üveglapon vagy 50 apró LED van sorosan, 100V körüli feszültségen világított.
(#) kaqkk válasza rectamas hozzászólására (») Szept 7, 2023 /
 
(#) Elektro.on válasza rectamas hozzászólására (») Szept 11, 2023 /
 
Ez mondjuk 12V -os.
Bővebben: Link
(#) rectamas válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 11, 2023 /
 
Köszönöm.
(#) mek-elek válasza newman92 hozzászólására (») Szept 11, 2023 /
 
Megértelek. Hát érdekes dolog is volt annak idején, amikor egy kis-központban az ember körül ment le egy telefonhívás. Ma már ebből kimarad az ember...
(#) nik hozzászólása Szept 11, 2023 / 12
 
Sziasztok!
A tegnap délutáni hobbizásom eredménye látható alább. Egy kulcstartó a barátnőmnek, robotember fütyivel.
Ha húzogatják a micsodáját, világit a pici izzó a hasában.
Videó csak felnőtteknek.
(#) kameleon2 válasza nik hozzászólására (») Szept 11, 2023 /
 
Ha már ennyit dolgoztál vele, legalább vigyoroghatna
(#) nik válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 11, 2023 / 2
 
Eredetileg lett volna szája és minden meghúzásra az is kinyílt volna. Volt egy pont megfelelő belső furatos kis csavarom a nyakának. Ülök a teraszon, előttem a kis asztalka 1000 és 1000 apró csavar, láncszem, mindenféle apró bigyula kiterítve. A kutyám békésen szunyókált mellettem a kanapén a maga 50 kilójával. Aztán jött egy darázs...hát persze, hogy el kellett kapnia... Csak az, hogy mindent összeszedjek a földről több, mint fél óráig tartott. A csavar persze eltűnt. Ez az izzós megoldás csak egy pótlólagos dolog lett, de így legalább be tudtam itt mutatni, került bele egy kis elektronika. A csavart ma este muskátlilocsolás közben megtaláltam. Az élet kegyetlen...és még csak sportszeletem sincs
(#) zosza18 válasza nik hozzászólására (») Szept 11, 2023 /
 
Elmész Te ....
Ez nagyon komoly kis kulcstartó!Csak lestem a fényképeket, de a videó igazol.
(#) kaqkk válasza zosza18 hozzászólására (») Szept 13, 2023 /
 
Ez nagyon komoly kis kulcstartó . Ez igaz a munka az ötlet a kivitelezés ötös de amit sugall: húzdmega....nekem ízléstelen .
(#) nik hozzászólása Szept 15, 2023 / 24
 
Sziasztok!
Egy youtube-os videó alapján készítettem ezt a dekor képet egy rövid óra alatt. Csak ki kellett nyomtatni 3 képet, egymásra rakni és hátulról megvilágítani. A színes képet átlátszó fóliára kellett volna, én egy zsírpapírszerűségre nyomtattam, nem lett az igazi. Csináltam pár szellőző furatot a hátlapra, mert a kis ledes égőnek is van egy minimális hőhatása. A képkeret nagyobb, mint kellene, besatiroztam alkoholos filcel a felesleget, kicsit átütött az előlapra. Lusta voltam újranyomtatni. Nehéz volt jó képeket és videót készíteni az ellenfény miatt.
Következő: »»   1659 / 1675
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem