Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3531 / 3551
(#) Bakman válasza Remci hozzászólására (») Dec 17, 2023 / 1
 
Firefox gyorsítótár és sütitörlés, majd Firefox újraindítás segíteni szokott.
(#) Remci válasza Bakman hozzászólására (») Dec 17, 2023 /
 
Köszi,kipróbálom.
(#) tufatofu válasza szs hozzászólására (») Dec 17, 2023 /
 
Nem volt fölösleges, mert egy háztartásban nem árt egy megbízható rendszer, amit, ha nem kapcsolok ki 5 évig, vagy megnyitok 30 böngésző oldalt, ne kakálja össze magát, továbbá ne kelljen már 32 giga ram, hogy böngészgessen az ember, és működjön a 25 éves lézernyomtató, a 15 éves szkennerrel egy gépről... Kb. 10 évig használtam régebben már Linuxot nagy megelégedéssel. A visszatérés oka akkoriban az volt, hogy 1 gépem volt, és némely megszokott programok(nyáktervező, photoshop, corel stb), továbbá a gyerekek játékai windowst igényeltek. Most, hogy több gépem van, a gyerekek megnőttek, a win egyre sz@rabb és erőforrás igényesebb, megérett a csere. Célfeladatokra vannak windows-os gépek is, 6.22-es dos-tól kezdve a WIN10-ig mindenféle. Ideje volt lecserélni a rendszert a napi használatban lévőről már egy megbízhatóra.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2023
(#) szs válasza tufatofu hozzászólására (») Dec 17, 2023 /
 
Elfogultság sugárzik.
Én megvettem, elégedett vagyok. Megbízható.
Ja, a biztonsági alkalmazást (juszt sem írom le a nevét) is megvettem.
azt látom naponta, hogy azok dobják el a Windowst, akik "szerezték", és csodálkoznak, hogy nem is jó, nem is biztonságos

Semmi bajom nincs.
(#) zolika60 válasza szs hozzászólására (») Dec 17, 2023 /
 
Néhány évtizede követem ezt a dolgot és úgy látom a windfos folyamatosan nagyobb erőforrásokat követel. Azonos rendszer mellett is folyamatosan nehezül a használhatóság, nő a processzor igény. Persze én is elfogult vagyok.
(#) szs válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 17, 2023 / 1
 
Idézet:
„a windfos folyamatosan nagyobb erőforrásokat követel.”

Ahogyan a Linux is.

Hitvita ez, heti rendszerességgel, kevés igazi érvvel.

És soha nem fogom elhinni, hogy ha kilukad a biciklim kereke, akkor a gyártó a hibás. Akkor sem, ha állítják, hogy a másik biciklin nem lukad ki.

Mert innen indultunk: egy fórumtársunk nem tudott képet feltölteni valamiért. Pedig neki is ugyanaz az oprendszer, mint nekem, ugyanaz a böngészője is. Nekem pedig megy -tehát nem kell az operációs rendszerre fognunk. (mégha egyszerűbb is).
Egyébként nekem a telefonomon van hasonló probléma néha. Egy fórumra nem tudok egy idő után belápni. És a megoldás is hasonló, mint fentebb tanácsolták is. Egyszerűen törölni kell sütit, stb. aztán már megy. Nem kell az Android-ot IOS-ra cserélnem.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2023
(#) zolika60 válasza szs hozzászólására (») Dec 17, 2023 /
 
"Hitvita" persze. Próbálj meg most használni egy húsz éves gépet.
(#) szs válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 17, 2023 /
 
Miért próbáljam meg?
Épp az előbb ismételtem meg, mi volt a kérdező problémája. Azt is, hogy nem a Win okozza. Mert nekem ugyanazokon az alapokon pedig működik az a dolog. Tehát NEM az operációs rendszer a hiba oka.
Akkor minek a hitvita? Mert hitet kell tenni a Linux mellett? Mert buta emberek vagyunk, ha nem használjuk?
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2023
(#) tufatofu válasza szs hozzászólására (») Dec 17, 2023 /
 
Nincs ebben elfogultság. Ha te úgy látod jónak, hogy pár évente lecseréled a hardverelemeket és a perifériákat, (mert az új windozhoz nincs drájver ), vagy 4-5 régebbi géppel végzel el (az új Windows mellett )egy szkennelés-nyomtatás projektet, a szived joga, ahogy az is, hogy vásárolj mellé vírusirtót, ami szintén RAM igényes.
Én is "szereztem" ezt a windowst pénzért. A géppel együtt vásároltam jogtisztán, és most kidobtam. Nem értem mi ezzel a problémád? Nem rábeszélni akartalak, csak közöltem. Jó szórakozást hozzá, (2025-ben az is kuka)nekem elegem volt belőle
(#) szs válasza tufatofu hozzászólására (») Dec 17, 2023 /
 
Továbbra is hitvita.
Nem mondom meg pontosan, de valami 2016-2017 környékén vettem ezt a gépet és a windowst hozzá. Semmi hardverelemet nem cseréltem, mert nem kellett. Naponta szkennelek-nyomtatok, mert bár a munkámhoz nem kellene, de biztonsági dolog. (Volt már szükség a másolatra).
Vagyok olyan buta, hogy elégedett vagyok.
(#) tufatofu válasza szs hozzászólására (») Dec 17, 2023 /
 
Én is, így mindenki jól érzi magát
(#) Bakman válasza tufatofu hozzászólására (») Dec 17, 2023 /
 
Idézet:
„Nincs ebben elfogultság.”
Csak az van a hozzászólásodban. Az eredeti kérdésre nem az operációs rendszer leváltása a megoldás. Ha senkinek nem működne, pl. Windows alatt, akkor lenne benne valami. Nagy valószínűséggel a netbankod is működik sok-sok embernél Windows alatt, különben feltűnt volna a banknak, ha máshogy nem, a sok bibabejelentés miatt. Az, hogy nálad Windows alatt nem, Linux alatt pedig működik, csak annyit jelent, nem tudtad a problémát megoldani Windows alatt.
(#) zolika60 válasza szs hozzászólására (») Dec 17, 2023 /
 
De a win okozza. Mert mindig több erőforrást és újabb verziók használatát igényli. Pedig egy adott feladatra megfelelne a régebbi verzió is. A folyamatos automatikus frissítések viszont ezt nem teszik lehetővé.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2023
(#) szs válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 17, 2023 / 2
 

Nem figyeltél. A kérdés az volt: mi lehet az oka, hogy nem tud képet feltölteni a hsz-hoz. És elmondta, milyen oprendszer, milyen böngésző. Na, nekem pont az van, és nekem megy. Ezért NEM az a megoldás, hogy LINUX kell. Megoldási javaslat is érkezett.
De hitvita kezdődött, ami fölösleges is.
(#) tufatofu válasza Bakman hozzászólására (») Dec 17, 2023 /
 
Nem mondtam, hogy cseréld le, vagy bárki is cserélje le, csupán annyit mondtam, hogy én lecseréltem, mert elegem lett. Hol érzel ebben bármiféle elfogultságot? Azt sem írtam mi volt a netbankkal, de te kitaláltad ügyesen.
Lehet újdonságnak számít, de van mikor annyira összehugyozza magát a sok-sok begyűjtött szeméttől, hogy még egy olyan zseni sem képes kitisztítani mint te, és csak az újratelepítés segít a szerencsétlen rendszeren...
(#) tufatofu válasza szs hozzászólására (») Dec 17, 2023 /
 
Idézet:
„" Üdv! Nálam Chrome alatt van csatolási lehetőség, FF-nál nincs.
(#) tufatofu válasza Remci hozzászólására (») Válasz • 17:44 /
Nálam Firefoxnál is van, de ez Linuxon fut."”


Látsz olyat, mikor azt mondom LINUX KELL?
(#) szs válasza tufatofu hozzászólására (») Dec 17, 2023 /
 
Több kérdés-válasz után jutottál erre a konklúzióra. Még a netbank problémát is említetted.
de nam baj, órák óta mondom: hitvita, ne tegyük. Főleg ne szemrehányások formájában. Nekem most különbenis fuvarleveleket kell szkennelnem. Windows-os géppel
(#) tufatofu válasza szs hozzászólására (») Dec 17, 2023 /
 
Ez azelőtt volt(ha megnézed figyelmesebben értően olvasgatva), mielőtt beleszóltál. Tulajdonképpem fogalmam sincs miről vitáztál, de megnyugodtál ez a lényeg.
Jó a windows is, ha nem sokat használod, és nem mindenre is! Én sokat használtam és nekem sűrűn megdöglött, persze ettől még lehet jó.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2023
(#) szs válasza tufatofu hozzászólására (») Dec 17, 2023 /
 
Igen, azelőtt kellett lennie, mielőtt beleszóltam. Mert ha utána lett volna, akkor látnok lennék.
Ha fogalmad sincs, miről vitáztam, akkor sajnálatos. Pláne, hogy úgy vitáztál velem, hogy nem tudod, miről.
(#) madzagos válasza szs hozzászólására (») Dec 17, 2023 /
 
Nem unjátok még?
(#) tufatofu válasza szs hozzászólására (») Dec 17, 2023 /
 
A múltkor sem volt fogalmad, miről vitázol, aztán eltűntél mikor már üzemeltetői körökből is közölték, hogy az utólag letöltött titkosított fájlokat nem lehet megnyitni. Most is arról vitázol, hogy nem kell linux, holott senki nem mondta, hogy azt tegyen fel, csak azt mondtam, hogy: "Nálam Firefoxnál is van, de ez Linuxon fut"
(#) tufatofu válasza madzagos hozzászólására (») Dec 17, 2023 /
 
Én unom.
(#) madzagos válasza tufatofu hozzászólására (») Dec 17, 2023 /
 
Akkor minek hergelitek egymást a fórumon?
(#) Moderátor hozzászólása Dec 18, 2023
 
Kérjük, hogy a tárgyhoz nem tartozó Windows vs. Linux vitát fejezzétek be!
(#) vargham válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Én 14 éve dolgozom az enyémmel.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Dec 18, 2023 /
 
Mit lehet csinálni ragacsossá vált műanyag felülettel, hogy ne ragadjon?
Van két egyforma trackball, amiknek a fekete része vált ragacsossá.
(#) nagym6 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 18, 2023 / 1
 
Én sok hintőporral bekenem.
(#) granpa válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 18, 2023 / 1
 
Mintha ecettel lehetett volna megoldani a ragacsosságot. (vagy seb, azaz tiszta benzinnel?)
(#) Udvari Zsombor válasza granpa hozzászólására (») Dec 18, 2023 / 1
 
Benzinnel (seb) vagy ecettel mossam le a ragacsos felületet?
(#) Jonni válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Ha nem anyaghiba, hanem pl: zsír, olaj stb akkor denaturáltszesz vagy mosogatószer is segíthet.
Következő: »»   3531 / 3551
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem