Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   257 / 259
(#) badhun válasza Dino71 hozzászólására (») Dec 30, 2023 /
 
OK, köszönöm, a videót én is megtaláltam

Akkor kell egy szaki aki esztergál nekem belőle..
(#) Grandeatyq hozzászólása Dec 31, 2023 /
 
Sziasztok! Van egy whirpool Wio 3T321P mosogatógép!
Egyszer csak gonsolt egyett,és csipogással egybevéve egy H betűt ír ki a gép.
Sokat kerestem a neten, de nem találtam a hiba okát. Esetleg van ötletetek, merre induljak el?
(#) Dino71 válasza Grandeatyq hozzászólására (») Dec 31, 2023 /
 
Szia! Keringető szivattyú perselyeit kellene megnézni nem e kopottak, vagy a fűtőszál ment ki vagy túlfűt.
(#) Grandeatyq válasza Dino71 hozzászólására (») Dec 31, 2023 /
 
Köszönöm szépen az ötletet. Közben úgy hagytam hagyj csipogjon...
Egy idő után tovább megy a program, de program végén, nyilvánvaló lett,hogy nem meleg vizet használ.
Illetve van mikor indítom pl a 4 es programot, akkor 13 as számot ír ki, és nem megy tovább a program.
(#) Elektro.on válasza Grandeatyq hozzászólására (») Jan 2, 2024 /
 
(#) Atti128 hozzászólása Jan 9, 2024 /
 
Sziasztok
Megakadtam egy Bosch mosogatógéppel.
Hiba: Csak akkor csinál valamit ha nyomva tartom az on/off gombot, de akkor egyből vizet vesz.
Nem kell megnyomni a start gombot sem. Ha elengedem az on/off gombot abbahagyja.
A kis kijelzőn villog a vizcsap és az ürités hiba jelzése.
A vezérlő panelt kivettem, azon nem látszik semmi
Ilyen hibával még nem találkoztam.
Segítene valaki hogy merre induljak el?
(#) Dino71 válasza Atti128 hozzászólására (») Jan 9, 2024 /
 
Szia! Hát ha írnál egy pontos tipust akkor könnyebb lenne.
(#) Atti128 válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 9, 2024 / 1
 
Jogos, holnap megírom
(#) Atti128 válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 10, 2024 /
 
Sms25AI04e48 a típusa
Köszönöm szépen ha bármilyen ötleted van és segítesz.

Attila
(#) Dino71 válasza Atti128 hozzászólására (») Jan 10, 2024 /
 
Sajna itt komoly bajok lesznek. Valami zárlat van az elektronikában. Hogy mitől azt ki kell deríteni,
Elég jól javítható az elektronikája. Erre a hibára nincs konkrét válasz. Ki kell deríteni.
(#) meslac válasza Atti128 hozzászólására (») Jan 10, 2024 /
 
A labirintust nézted? Nem vizköves? Az is szokott ilyen hibajelzést adni.
(#) Atti128 válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 11, 2024 /
 
Hasonló gondolataim voltak nekem is.
A panelen nem látni semmit, lehet valamelyik relé lesz.
Kiszedem, megmérem úgy.
Köszönöm hogy időt szántál rám.
(#) Atti128 válasza meslac hozzászólására (») Jan 11, 2024 /
 
Nem, az tiszta "sajnos".
(#) csgabee hozzászólása Jan 14, 2024 /
 
Sziasztok!
Kérlek benneteket segítsetek az alábbi jelenség megszüntetésében.

Whirlpool WBO 3T 133 PF X típusú mosogatóg 1 óra 7 percnél megáll,mindta pillanat álljt nyomnánk, és újra kell indítani örökké. Lehetséges,hogy áramszünet volt,és a memóriát resetelni kellene?

Kérlek segítsetek,hogy mit tegyek. Így nem lehet magára hagyni sem.
Tisztítani szoktam kb 3 havonta Somat géptisztítóval. A szűrőt is takarítom fél évente kb.

Esetleg máshogy csináljam azokat is?
(#) Dino71 válasza csgabee hozzászólására (») Jan 14, 2024 /
 
Szia! Indítás után mennyivel áll meg? 90% ban keringető szivattyú kopása szokta okozni a gondot ezeknél. Azt kellene ellenőrizni. Aztán a víz váltó szelep kapcsolója.
(#) csgabee válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 14, 2024 /
 
Sza.18-19 perc után.Azt,ha újra van indítva akkor megy szépen. 2 éves múlt a gép,és nincs agyonhajtva.Nem lehet,hogy áramszünet okozott benne kisebb gondot,és reset helyretenné?
(#) Dino71 válasza csgabee hozzászólására (») Jan 14, 2024 /
 
Hát Te kérdezted. Én elmondtam a hibákat. Lehet még ürítési gond is. Nézd meg a lefolyó csövet és a szifont ahova kifolyik a víz. Persze tehetett kárt benne a feszültség ingadozás is. De az nem fog megoldódni resettel. Esetleg áramtalanítsad az egész gépet egy órára hátha segít.
(#) Suba53 hozzászólása Jan 25, 2024 /
 
Sziasztok!
Van egy Bosch mosogatógépem. SPS53-as. Előjött egy hiba, E-15, és villog egy led a vízcsap ikonnál a kijelzőn. Volt kint egy szerelő, azt mondta szivárog a szivattyúnál, mert volt víz az aljában.
Letömítette, de ma egy tisztító mosás indításakor ment egy darabig, majd ugyanaz a hiba előjött.

Beszéltem vele, csak hétfőn tud ismét jönni, de addig is megnéznék pár dolgot a gépben.
Gyanús, hogy az Aquastop szelep nem működik jól. Hány voltos lehet az a mágnesszelep?
Az aquastop működtető kis hungarocell tárcsa alatt nincs víz, vagyis lehet hogy más a gond?

Hogy működik ez az aquastop rendszer? Az aquastop szelep akkor van nyitva, ha feszültséget kap a vezérléstől, és ezt szakítja meg az a kapcsoló, ami a hungarocell tárcsa felett van?
Szokott lenni arrafelé kontakthiba?

A víz beáramlásnál van áramlásmérő? Azzal is lehet gond?
Köszi előre is.
(#) Dino71 válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
Szia! Igen. Ellenőrizni kellene azt a kapcsolót amit mozgat az az úszó.
https://youtu.be/PIDQsQsgu7c?si=yAog5qOw3YKLDOxR
(#) Suba53 válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
Köszi, jó kis videó.
(#) Remci hozzászólása Jan 27, 2024 /
 
Sziasztok!
Van egy Gorenje mosogatógép táp panelem, amiben a táp rész nem működik. Méricskélés után rá jöttem, hogy a TNY 285 utáni trafó egyik tekercse szakadt. Lehet ilyet valahol kapni, vagy javítani, vagy mit lehet vele kezdeni? Előre is köszönöm.
(#) moltam válasza Remci hozzászólására (») Jan 28, 2024 /
 
Leggyakrabban a láb és a tekercs kezdet/vég forrasztása szokott megmenni, legalábbis tapasztalatom szerint. Próbálj rámelegíteni, hátha.
(#) Remci válasza moltam hozzászólására (») Jan 28, 2024 /
 
Megtörtént,de sajnos nem javult
(#) Zotyó83 hozzászólása Jan 31, 2024 /
 
Sziasztok! Adott egy whirlpool wcio 3032 pe mosogatógép melynek elárasztás érzékelője megállította a gépet. Szétszedtem és a keringető szivattyúból menő csövön találtam egy 1 cm- es lyukat, melyet megvizsgálva a turbina motorja is okozhatott, mert a tengelye komoly kilengést csinál oldalirányban és a belső műanyagból is hiányzott egy darab. Rendeltem új csövet és turbinát összerakom és teljesen jó. Mit ad isten elkezd az üst alján lévő fekete kátrány szerű anyagból a motor csatijára csöpögni a víz. Keresem a csöpögés okát miértjét, de nem találom. Valaki találkozott már hasonló problémával? Köszönöm a segítségeteket, tanácsaitokat.
(#) Andralin hozzászólása Feb 20, 2024 /
 
Sziasztok!

Tanácsot kérnék egy Miele G582 SC típusú, régi géppel kapcsolatban. Évekig használaton kívül állt a masina és most megkapta egy közeli ismerős család, akiknek nagyon nagy segítség ez a gép.

Beüzemelés után két teljes mosó program gond nélkül lefutott rajta. Majd a harmadik alkalommal a legvégén, szárítás közben füst áramlott ki az ajtó bal felső részén lévő szellőző rácson, amit erős égett szag kísért, ezért azonnal áramtalanították a gépet.

Én megnéztem, szétszedtem, és a fotókon látható alkatrészt találtam bűnösnek.

Az alkatrész környékén korom lerakódás volt a műanyag részeken. Sehol máshol nem láttam égés, túlmelegedés látható nyomát. Ez az alkatrész az ajtó szellőzőrácsának a belső oldalán volt, ahonnan a füst jött ki. Kiszerelve megmértem és 62 kohm ellenállást mértem a kapcsain.

Összeszereltem a gépet az alkatrész visszaszerelése nélkül és folyamatosan figyelve rá elindítottam egy próba programot, ami gond nélkül lefutott. Azóta már három rendes mosogató program is rendben lefutott.

Az lenne a kérdésem, hogy mi ez az alkatrész? Ránézésre egy mágnestekercsnek néz ki, ami egy kis légterelő lapot mozgat, de a neten rákeresve a típusszámra (Lltek 211878) azt írják, hogy ez egy kapcsoló, a szárító ventilátor kapcsolója.

Meg tudnátok mondani, hogy valójában milyen célt szolgál ez alkatrész, és milyen hátrányt jelent a program végén a szárításra, hogy kiszedtem a gépből és enélkül van üzemeltetve? Ha így is simán végigfut a program, akkor használhatják bátran továbbra is így a gépet, jól gondolom?
(#) Stansfield hozzászólása Feb 20, 2024 /
 
Sziasztok! Gorenje GS520 mosogatógép hiba keskeny változat! Még a mai nap folyamán reggel szépen elmosta az edényeket. D.u -án viszont már ezt a hibát produkálta. Program inditva majd szivattyúzna elméletileg,de a hangja furcsa sokáig gondolkodik utánna átvált egy másik programra és sipol közben,ha jól számoltam 30-at. Vizet sem veszi fel pedig a csap nyitva. Linkeltem videót egy röpke 6 percest esetleg ha valaki igy a videó alapján tudna segíteni,hogy hol kezdjem a hiba feltárást azt megköszönném.
Mosogatógép hiba
(#) crstano21 hozzászólása Feb 25, 2024 /
 
Ilyen csatlakozót lehet kapni?
Hogy tudnék rákeresni, mi a neve??
Esetleg egy márkaszerviz tud nekem adni?

Eltört az érintkezője…
Whirlpool mosogatógép váltószelep egyik csatlakozója.


Minden segítséget köszönök!
(#) Janoo válasza crstano21 hozzászólására (») Feb 26, 2024 /
 
A "pin" külön cserélhető.(csatlakozó pin)
Egy jobb minőségű kép nem ártana, de ez olyasmi lehet:
https://www.soselectronic.com/hu/products/te-connectivity-amp/92783...PD_BwE
(#) njani1 hozzászólása Feb 28, 2024 /
 
Sziasztok!

A Gorenje GV64160-as mosogatógép alul a víz beáramlásakor engedi az aljába a vizet. Próbáltam fényképezni kívülről és belül ahol jön ki a víz. Ha jól látom mintha lenne ott egy tömítés. A kérdésem az lenne, hogy férhetnék hozzá? A labirintus vízbevezetőt kellene valahogy felülről lehúzni?
Köszönöm.
(#) Dino71 válasza njani1 hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
Szia! Igen ott szokott folyni az O gyűrűknél.Jó játék. Szét kell kapni az egész gépet hozzá. Labirintust kisavazni O gyűrűket cserélni. Azért folyik mert a kosztól megnő a nyomás azon részen és azt már nem bírja. Óvatosan szedd szét mert törik.
Következő: »»   257 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem