Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Riasztószerelés tapasztalatok, ötletek (kizárólag haladóknak)
Lapozás: OK   84 / 85
(#) elektroncso válasza Johnycorp hozzászólására (») Máj 21, 2023 /
 
Van egy aktív doboz nyitás szabotázs hibám amit nem tudok nyugtázni (mert aktív gondolom). Ettől függetlenül a READY LED világít vagyis elvileg élesíthető a rendszer. Ha élesítem akkor nem fog megszólalni a sziréna?
(#) elektroncso válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 21, 2023 /
 
Közben ezt a problémát orvosoltam.

Egy olyan dolog jutott viszont eszembe, hogy mi van ha a telepítő ember nem módosította a mérnöki kódot és gyári alapbeállításon van? Ha ezt megpróbálom beütni de mégsem alapbeállításon van (1234) akkor mi történik? Riasztani fog?
(#) Johnycorp válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 21, 2023 / 1
 
Én tuti nem próbálkoznék tápfeszültségek párhuzamosításával.
A központ panelben lévő áramkör láthatja kárát. Ahogy látom a fotón egészen hasonló, mint más gyártók akkori megoldásai. Így főleg hanyagolnám ezt a módszert.
De nem értem, hogy ugyan miért baj az, ha megszólal pár másodpercre?
Kikötöd a mostani helyéről és direktben rárakod az akku sarkaira. Ennyi.
Most hova van kötve a központnál a kültéri sziréna tápellátásának két vezetéke?

A telepítői leírás alapvetően LCD kezelővel viszi végig, de remélhetőleg LED kezelőn is megy, mint más gyártókénál volt szokás. De ez nem volt minden esetben igaz!!!
Próbáld meg, hogy belépsz egy adott címre és megnézed, hogy visszajelzi-e a kezelő az ott tárolt értéket. Utána lehet módosítani valamit (pl: kilépési időt). Akkor látod, hogy miként megy.
De ehhez az egészhez nem árt egy kis ismeret ezeknek a programozási logikájában!

Nekem itt a 22. oldalon mutatja.

Bővebben: Link
(#) elektroncso válasza Johnycorp hozzászólására (») Máj 22, 2023 /
 
Köszönöm!
A külső megtáplálástól nem félek, műszerész vagyok, már a suliban is csináltunk ilyet "steril" környezetben, melóba meg élesben is párszor. Pár év elektronikai tapasztalat már mögöttem van. Erősáramot is tanultam, ott csináltunk átterhelést három fázison is (ugyan ez csak viccesebb ha hibázol), első munkahelyemen komplett üzemet kellett átterhelni másik főkábelre és egy pillanatra sem eshetett ki a táp. Ott mondjuk 1-2V különbség nem számított kis szikrázás előfordult de mindig sikerült (a 630A-es NKI-t nem hatja meg az az áram amit ekkora potenciálkülönbség létrehoz).
A sziréna tápja az AUX-ra van kötve. Sajnos a központ és a kezelő messze vannak ha megszólal sokáig tart odamenni a kezelőhöz én meg egyedül vagyok.

Amit írtál kipróbálom, olvasva a telepítői leírást nem annyira bonyolult kicsit olyan mint egy frekvenciaváltó programozása.

U.i.: Ugyan ezt a leírást találtam meg én is csak magyarul. Sajnos feltenni nem tudom, nagyobb mint amit a fórum enged.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2023
(#) Feri6 hozzászólása Jún 5, 2023 /
 
Sziasztok!
Adott egy Paradox rendszer 1 központtal, 2 partícióval (2 lakás miatt) és 2 kezelővel (K32LED) a 2 lakásban. Meg lehet oldani, hogy az egyik kezelő csak az egyik partíciót, a másik pedig csak a másikat kezelje? Tehát ha pl. az 1. partíciót élesítik, akkor a 2. partícióban levő kezelő ne csipogjon, ne villogjon stb.
Ha igen, hogyan?
(#) burgdavid válasza handras1 hozzászólására (») Jún 30, 2023 /
 
Szia!

Paradox filozófiája, hogy csak telepítőket támogat. Itthoni hivatalos forgalmazótól nem is tudsz vásárolni, csak ha igazolod, hogy telepítő vagy.
Ezért nem tudtok belépni a Paradox hivatalos oldalára se.

Paradoxmyhome elérés két éve megszűnt, helyette van a Swan szerver.


Erre végül lett valami megoldás azóta? Beszereztem egy IP modult és akarnám is használni, de ezekszerint problémás a dolog, vagy keressek valakit aki hivatalosan regisztrál engem?

Másik téma:
Korábban már érdeklődtem itt az USB csatakozásról, de aztán végül az IP modul mellett döntöttem. Viszont a BabyWare-ben elakadok a Wrong PanelID hibaüzenettel Ahogy már írtam, a házzal együtt kaptam a riasztót is, de a kapott kóddal nem tudom a sectiont kiválasztani, ami megmutatná a kezelőn a panel ID-t. A default értékek sajnos nem jöttek be. Erre valami ötlet?
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2023
(#) thecyrus válasza burgdavid hozzászólására (») Júl 1, 2023 /
 
Szia! Az hogy nem lehet vásárolni akár magánszemélynek ez már meg szűnt kb 3 éve!
Már bárki vehet. Én regisztrált vagyok a paradox.com-on Regisztrálni csak szerviz partner tud de nem fog!
"másik téma" Ha a telepítő kizárta a rendszert már nem is tudod! De a reset még segíthet talán. Viszont nem írtad meg a panel típusát és a kezelőt sem
(#) burgdavid válasza thecyrus hozzászólására (») Júl 1, 2023 /
 
Szia!

SP6000 és K32LCD+ az összeállítás.

Közben odáig jutottam, hogy az Insite Gold működik, látom a zónákat stb.

Idézet:
„Regisztrálni csak szerviz partner tud de nem fog!”

Sajnos az Installer Menü rész ott sem működik, oda külön be kellene jelentkezni azzal a loginnal ami szervizeseknek van.
Namost ez így elég érdekes megoldás, hogy a saját rendszeremet nem piszkálhatom kedvemre :/
(#) burgdavid válasza burgdavid hozzászólására (») Júl 1, 2023 /
 
Illetve mégegy dolog: az appból látok 4 usert kóddal együtt, amiből az egyik "System Master - Master User".
Ezek szerint ez még mindig alacsonyabb szinten van mint a telepítő? Úgy értem annak külön usere van?

Közben rájöttem hogy igen
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2023
(#) thecyrus válasza burgdavid hozzászólására (») Júl 2, 2023 /
 
Enyém szervizes de ilyet nem csináltam még őszinte leszek. 20 éve szerelek már pedig
(#) BRobi1979 hozzászólása Júl 27, 2023 /
 
Sziasztok! Most szerelek össze magamnak egy MG-5050 rendszert IP150+-al. Sikerült regisztrálni őt a SWAN szerverre. Tudtam vele kommunikálni BaByWare-el. Illetve az Insite Gold-on látom az eszközt, tudom élesíteni/hatástalanítani. Látszanak szépen a zóna állapotok. DE a push üzenetek nem akarnak megjönni sehogy sem. A mobil op. rendszer iOS.

Lenne esetleg ötletetek, hogy mit rontok el? Egyenlőre a 30 nap ingyenes fiók ketyeg. Létezik, hogy esetleg abban nem adják a szolgáltatást?

Köszi ha segítetek.
(#) BRobi1979 válasza BRobi1979 hozzászólására (») Aug 1, 2023 / 1
 
Közben rájöttem, hogy a központban az óra nem volt rendesen beállítva. Miután beállítottam, a probléma elhárult.
(#) karpitosmeister hozzászólása Szept 29, 2023 /
 
Üdv mimdenkinek! Segítséget szeretnék kérni. Paradox 728 express zónadupl@sással kapcsolatban. Elméletileg minden beállítás megfelelő mégsem jelenik meg a zóna duplázás.
Mit kellene esetleg ellenőriznem? ATZ, partició bekapcsolva, ellenálások 1, és 2,2 k ohm. Valaki segítsem már legyen szíves mi kerüli el a figyelmem.
(#) thecyrus válasza karpitosmeister hozzászólására (») Szept 30, 2023 /
 
Ha az EOL be van kapcsolva 2x1 K kell
(#) karpitosmeister válasza thecyrus hozzászólására (») Okt 1, 2023 /
 
Üdv. Sajnos nem működik. Már teljesen elvesztettem a fonalat. Ha 1k val kötöm a másik mellé akkor azt a zónát nyitottnak jelzi. Ha az eredeti érzékelőnél generálok mozgást akkor zártnak jelzi azt a zónát. Ha megszűnik a mozgás újra nyitottnak jelzi a zónát. Akár mit teszek csak az a zóna (3) jelez. A particiókat külön tudom nyitni, zárni, de másik zóna nem világít.
(#) thecyrus válasza karpitosmeister hozzászólására (») Okt 2, 2023 /
 
Rajzolj már egy bekötést és egy programozást is mert most ezt nem értem
(#) Szikravadasz hozzászólása Nov 16, 2023 /
 
Sziasztok!

Ugyanaz a kérdés Digiplex DGP-848 és DSC HS2032 központokról:

2 partíció van, a kezelők mindkettőt kezelik DGP2-641 + EVO641 és HS2LCDPEEI.
Megoldható-e, hogy a 2. partíción lévő zóna csipogjon a kezelő(kö)n?

Jelenleg a 848-hoz férek hozzá, azzal kísérletezem, Winloadban mókolok.
- partíciók engedélyezve
- a kezelők az összes partícióhoz hozzárendelve, user tud választani köztük
- a kezelőkön a csipogó zónák beállítva, 24 órás engedéllyel

Az 1. partíció adott zónái csipognak, a 2.-é nem. Akkor sem, ha a kezelő csak a 2.-hoz van rendelve. Az érzékelők működnek, az 1. partícióhoz rendelve csipognak is.

Tényleg nem lehet beállítani vagy benézek valamit?
A Paradox régi telepítés, ezt kéne átstrukturálni.
A DSC új, és ott is felmerült ilyen igény, de még nem próbáltam.

Előre is köszönöm a segítséget.
(#) zsozsoX hozzászólása Dec 12, 2023 /
 
Sziasztok! Paradox SP7000+ központot programoznék. A leírás szerint nem duplázható a 16 zóna. De a kezelőről programozva 705 szekció 1-es(ATZ) opció és a 2-es(párhuzamos) opció beállításával simán megy a 32 zóna. A babywarrel viszont csak 16 zónát enged, mondjuk azzal még programozni nem próbáltam. Valaki esetleg már programozott ilyet?
(#) thecyrus válasza zsozsoX hozzászólására (») Dec 13, 2023 /
 
Szia! Melyik verziód van? Mert nekem csont nélkül engedi! verzióm 5.5.37 nekem simán megy. Most teszteltem le hogy olvasom.
(#) dB_Thunder válasza zsozsoX hozzászólására (») Dec 13, 2023 /
 
Jó dolgai vannak a Paradoxnak, de nem egyszer egy bugtemető!
(#) zsozsoX válasza thecyrus hozzászólására (») Dec 14, 2023 /
 
Szia! Amivel probáltam programozni és eddig mindig működött más központokkal, az régi verzió 2.31.4. Ezzel nem is tud csatlakozni. Amível most probálom előre megszerkeszteni és majd csak hétfőn próbálom majd rátölteni az 5.5.8. Ez a verzió az sp7000+ központot csak 16 zónával engedi programozni ugyanúgy mint a leírás szerint. A mellékeltem egy képet, a zóna beállításoknál nincs zóna duplázás. Illetve a soros vagy párhuzamos beállítás is hiányzik.

paradox.png
    
(#) thecyrus válasza zsozsoX hozzászólására (») Dec 15, 2023 /
 
Szia! Próbáld ki azt amit én telepítettem! A paradox.com oldalról szedtem le
(#) MrBrown hozzászólása Dec 22, 2023 /
 
Sziasztok,
Lakás riasztó központi egységében DM12-7 akku van viszont a kültéri szirénában már DM12-7,2. Ez utóbbit sehol sem árulják. Gond ha a kültéribe is DM12-7-et teszek? Ha igen, tudna valaki megfelelő beszerzési forrást ajánlani?
Köszönöm.
(#) Proci_85 válasza MrBrown hozzászólására (») Dec 22, 2023 /
 
Nem gond, sőt a kültéri szirénában egyre inkább kisebb akkut szoktunk tenni. Pl. 4Ah-sat, mert elég. A beltériben legyen elég Ah, hogy át tudja hidalni az áramszüneteket. A kültéri kevésbé érdekes. Valami legyen alatta az a lényeg.
12-7 = 12V 7Ah. Tehát a feszültség ugyanaz, csak az akku kapacitása más.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2023
(#) MrBrown válasza Proci_85 hozzászólására (») Dec 22, 2023 /
 
Köszönöm szépen. Igazából erre a válaszra számítottam.
(#) Gafly válasza Proci_85 hozzászólására (») Dec 23, 2023 /
 
Ezt én is így gondolom.
Nálunk szoktak lenni hosszabb áramkimaradások. Ilyenkor elkezdenek sorban megszólalni a szirénák, ahogy "kiesik" alóluk a központ tápja. Minél nagyobb akku van benne, annál tovább üvölt. Telepítve persze tipikusan úgy van, hogy nem lehet kikapcsolni, ha meg mégis, a gazdája régen elfelejtette, hogy hol van a kapcsoló. Mint ahogyan a karbantartást és akkucserét is el szokták felejteni.
Erre vonatkozó tapasztalatom nincsen, de úgy gondolom, hogy a mostani LED-es szirénák talán még kevesebbet fogyaszthatnak, mint a régi izzós villogóval szereltek.
(#) Proci_85 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 26, 2023 /
 
Villogás közben kevesebbet fogyaszt a LED-es, de béke időben nem az a gond. A szirénában lévő akku töltése szívja meg a központ tápját. Áramszünet esetén a központ akkuját. Minél vacakabb a sziréna akkuja, annál inkább. Áramszünet esetén leesik a kapocs fesz, úgy érzékeli, hogy nincs töltés, tehát szabotálás van és elkezd vinnyogni. A kisebb sziréna akku abban is segíthet, hogy talán kevésbé szívja meg a központot.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2023
(#) Balaa16 hozzászólása Jan 6, 2024 /
 
Sziasztok!
Paradox Espirit 636-os ledes kezelőnkön kezdenek elhalványulni a gombokat megvilágító ledek. A két bejárati ajtó az elmúlt 10 évben általában egész napközben nyitva volt. Az ezekhez tartozó ledek már alig erősebbek, mint a gomb állandó háttérvilágítása. Próbálkozott már valaki javítással? Arra gondoltam, hogy kiforrasztanám a ledeket és újakat tennék a helyükre. Ilyen kezelőt venni már gondolom biztosan nem lehet.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2024
(#) zsozsoX válasza thecyrus hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Szia! A paradox oldaláról letöltöttel tudtam programozni. Pontossaban tudtam csatlakozni a központhoz, letöltöttem a már kézzel beprogramozott dolgokat a 32 zónával. Mindent beállítottam a Babyware-el a zóna neveket is mind a 32-öt. A feltöltés után minden jó volt kivéve a zónákat csak 16 volt meg. De miután kézzel a kezelőn beállítottam a zóna duplázást minden müködik rendesen, még a BabyWare-el beállított zóna nevek is jók.
Következő: »»   84 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem