Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3549 / 3552
(#) mek-elek válasza Ódenka hozzászólására (») Ápr 9, 2024 /
 
Hát igen, a többit érdemes elhallgatni... Manapság sok irodistát látni az utcán.
(#) mnyugger válasza Ódenka hozzászólására (») Ápr 10, 2024 / 1
 
Gyantát bírod?
(#) Villanymozdony hozzászólása Ápr 10, 2024 /
 
Sziasztok!
Mennyire befolyásolja egy hőmennyiségmérő által mért adatokat az, hogy etilén glikolos víz van a körben?
Ultrahangos egyébként.
(#) Prefector válasza Villanymozdony hozzászólására (») Ápr 10, 2024 / 1
 
A hőmérséklet és a folyadék sűrűsége is befolyásolja az ultrahangos áramlásmérőket (így a hőmennyiség mérőt is kell hogy befolyásolja).
Ha állítható rajta a sűrűség, akkor általában p=1.00 g/cm3 körüli a víz alap beállítása a legtöbb átfolyásmérőn., de van hogy Kp-vel jelölik (p, ρ, görög rhó).
(#) Villanymozdony válasza Prefector hozzászólására (») Ápr 11, 2024 /
 
Köszi,
Megnézem!
(#) gg630504 válasza Villanymozdony hozzászólására (») Ápr 11, 2024 /
 
A víz hőkapacitása 4,228 és 4,217 kJ kg⁻¹ K⁻ ¹ között van 0 és 100 °C között.
A tömény etilénglikolé 2,294 és 2,742 kJ kg⁻¹ K⁻¹ között van 0 és 100 °C között.
Az, hogy adott töménységű keverék milyen hőmérsékleten mennyi...
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2024
(#) gg630504 válasza Villanymozdony hozzászólására (») Ápr 11, 2024 /
 
Vízben a hangsebesség 1,400 és 1,540 km s⁻¹.
Tömény etilén glikolra 1,658 km s⁻¹ értéket találtam.
(#) DomiG válasza gg630504 hozzászólására (») Ápr 11, 2024 / 1
 
...........> Az, hogy adott töménységű keverék milyen hőmérsékleten mennyi...

azt a binér elegyek általános számítási szabályai szerint lehet közelítőleg meghatározni (az alanti görbe szerinti összefüggések szerint), pontosan meg a Raznjevic -féle hőtechnikai táblázatokban van kimérve. Nekem megvan ez a könyv, de elpakolva a régi tanulmányi jegyzetek, meg anyagok között. Ha nagyon fontos megkereshetem, de valószínű valamely kémiai, hőerőtani honlapon is találhatóak táblázatok
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2024
(#) mnyugger hozzászólása Ápr 11, 2024 /
 
Temu-ról vásárolt "ultrahangos" tisztító belülről...

uh.jpg
    
(#) sany válasza mnyugger hozzászólására (») Ápr 11, 2024 /
 
Uh! Végül is az elv a lényeg.
(#) tufatofu válasza mnyugger hozzászólására (») Ápr 11, 2024 /
 
Gondolom ezért is volt 1500ft, nem pedig 50 ezer...
(#) mex válasza mnyugger hozzászólására (») Ápr 11, 2024 /
 
Lehet, hogy a fordító értette félre, ultrahangos helyett "nagyon hangosra" kellett volna fordítania..
(#) nagym6 válasza mnyugger hozzászólására (») Ápr 11, 2024 /
 
A két excentert tisztítja a tengely végein. Azt nem írták hozzá, hogy mást is tisztít.
(#) zolika60 válasza mnyugger hozzászólására (») Ápr 11, 2024 /
 
Ezt a viccesbe kellett volna.
(#) mnyugger válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 11, 2024 /
 
Olyan is van?
(#) Rosszmáj válasza mnyugger hozzászólására (») Ápr 12, 2024 /
 
Lehet, hogy húszezer feletti fordulaton teker
(#) SzilCsong hozzászólása Ápr 15, 2024 /
 
Sziasztok

Hq videonál az árak dibnamikusak, vagy én látok rosszul?
Más számlára akarok vásárolni és drágábban látom az árakat
(#) tufatofu válasza SzilCsong hozzászólására (») Ápr 15, 2024 /
 
Eddig csak a szállítást tapasztaltam "dinamikusnak", mert MPL-el küldték amit GLS-el rendeltem.
Igaz sok örömöm sem leltem a nem olcsó TRUE RMS IC-kben, mert nem voltak köszönőviszonyban a feliraton kívül a gyári adatlappal.
(#) DomiG válasza SzilCsong hozzászólására (») Ápr 16, 2024 /
 
Igen, sajnos vannak ilyen kereskedő oldalak, büntetik, ha valaki elsőre nem csap le a termékeikre
(#) Remci hozzászólása Ápr 18, 2024 /
 
Már ide is begyűrűzött a politika?
(#) klausz18 válasza Remci hozzászólására (») Ápr 18, 2024 /
 
Ez csak sima google hirdetés, általában semmi köze nincs a hirdetésnek az oldalhoz ahol látod, a Te saját előzményeidből táplálkozik a google hirdetés.
(#) zolika60 válasza klausz18 hozzászólására (») Ápr 18, 2024 /
 
Viszont itt van és politika. Ami nekünk tiltott.
(#) jani1987 hozzászólása Ápr 18, 2024 /
 
Hogyan kell linuxon audacitybe szerkesztett hangot menteni? Nagyon más mint a nero audio wave editora. Ha nem ide való akkor kérem áthelyezni.
(#) Ivan93 válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 18, 2024 / 2
 
Szia, exportálást válaszd, utána lesz egy felugró ablak amiben beállíthatsz metaadatokat, bitsűrűséget, majd el tudod menteni. Win-en legalábbis így működött.
(#) rectamas válasza Ivan93 hozzászólására (») Ápr 18, 2024 /
 
Linux alatt is így működik.
(#) DomiG válasza Remci hozzászólására (») Ápr 18, 2024 /
 
Választások előtt felmentés van
(#) Gafly válasza DomiG hozzászólására (») Ápr 19, 2024 /
 
Ahogyan az előttem szólók is mondják, ez nem úgy működik, hogy a HE Moderátorok ott ülnek a gép előtt, és válogatnak hogy "ezt neked, azt meg neked".
HE szerintem csak annyit tud tenni, hogy választ azok közül, hogy milyen hirdetéseket enged megjelenni abban a mezőben.
- Semmi
- Ilyen
- Olyan
- Amolyan
A semmi szerintem azt jelenti, hogy akkor fizetni kell érte (előbb vagy utóbb, mert a fórum is pénzbe kerül ám). Tudod, nincsen olyan, hogy ingyen ebéd...
Az, hogy a másik fél mennyire tartja be a szabályokat más kérdés.
Itt szerintem HE annyit tud tenni, hogy a renitens (ilyenkor bőven tolják bele a szektorba pénzt) hirdetőket igyekszik kizárni a palettából.
De nem értek hozzá.
Amúgy jókat szoktam rajta szórakozni, páldául az emeletes tyúkólon is.
(#) MajorosL válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 19, 2024 / 2
 
Többé kevésbé így van ahogy írod, de azért az üzemeltetői oldalról nem ilyen egyszerű, leírok pár gondolatot amivel szembesültünk.

A google időről-időre egyre jobban megszabja - szűkíti azokat a lehetőségeket, ami alapján a weboldal tulajdonosok tudják korlátozni a hirdetéskategóriákat.

Régen volt lehetőség, hogy a politika mint kategória teljesen ki legyen zárva a hirdetések közül, azonban az elmúlt pár évben megvonta ezt a jogot a google a hirdetést megjelenítőktől.
Bővebben: Google általános kategóriák blokkolása

Most már sajnos magyar nyelvterületen, nem elérhető semmilyen kategória alapú blokkolás (lásd linkelt táblázat), pedig nagyon jó kis kategóriák voltak. Bővebben: Szenzitív kategóriák
Itt egyértelműen tiltani lehetne a politika témát (vagy például a gyógyszer témát, stb) - ha engedné a google magyar hirdetőknek.

Arról meg nem is beszélve, hogy egyes politikai hirdetéseket berejtenek a "társadalmi célú hirdetések" kategóriába egyes kisebb pártok, így nem jön fel a weboldal tulajdonosnak sem jóváhagyásra. A fentebb képernyőfotózott hirdetés sem politika kategóriába volt sorolva.

Azt tudjuk csak tenni, hogy folyamatosan link alapján tiltjuk a politikai hirdetéseket, de a másik oldal meg folyamatosan trükközik az új domainekkel, jelöltek nevére létrehozott domainekkel, stb. Attól tartunk, hogy egyre kevesebb lehetőségünk van arra, hogy kitiltsuk a politikai google hirdetéseket, mert egyre inkább a google hirdetési szabályzat kiskapuit kihasználók.

Nem kell félteni egyik oldalt sem, hirdetési ravaszságért egyiknek sem kell már sorban állnia. Minden gond nélkül feltöltenek tudottan google hirdetési irányelveket / szabályokat sértő hirdetést, aztán mire a google mammut leveszi a hirdetést addigra azért csak megjelent pár százezerszer?/milliószor...

Röviden, az üzemeltetőnek egyre kevesebb a lehetősége, hogy blokkoljon hirdetéskategóriákat / hirdetési csatornákat. De atekintetben viszont legalább jól működik a google hirdetési rendszere, hogy akit nem csíp fülön hogy politikai tartalmakat olvas, annak nem is jeleníti meg azokat.

ML
(#) teddysnow hozzászólása Ápr 19, 2024 / 2
 
Szimpla, böngésző bővítményes reklám blokkoló. A hirdetés mező nálam üres.
Szimpla, böngésző bővítményes reklám blokkoló. Működik.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2024
(#) Gafly válasza teddysnow hozzászólására (») Ápr 19, 2024 / 2
 
Topi egyszer írt egy rövid szösszenetet emlékeim szerint arról, hogy kap-e pénzt a HE a reklámok után.

Azt meg csak mondom, hogy szerintem elvileg többféle üzleti modell lehetséges a fórum működtetésére, örüljünk hogy most a teljesen ingyenes alternatíva működik.
Nem akarok tippeket adni, de az is lehetne például, hogy csak az szólhat hozzá/tölthet le fájl mellékleteket, aki az adott évben legalább vett egy oszcilloszkópot.
Vagy naponta egyszer szólhat hozzá ingyenesen.
HE fórumtagoknak, ezer lájk után jár egy ingyen vásárás.
Körül kell nézni, mindenre van példa...

Tőlem elfér a tyúkketrec, a bikis csajok is. Vigyorgok rajta néha, de elfogadom hogy ez az ingyenesség ára. Mert amúgy eléggé jó a társaság.
Következő: »»   3549 / 3552
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem