Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórójavítás (otthon)
 
Témaindító: weasels, idő: Márc 18, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 120
(#) shalafi66 válasza gulyi88 hozzászólására (») Aug 1, 2008 /
 
kis teljesítményű erőlködővel könnyebben ég le, mint nagyobbal. De ha nem torzít akkor ok.
(#) gulyi88 válasza shalafi66 hozzászólására (») Aug 1, 2008 /
 
túlvezérléstől bekövetkező torzítás miatt , a kimenetre kerülö alul-felül vágott DC-s jel miatt purcanna ki?
(#) shalafi66 válasza gulyi88 hozzászólására (») Aug 1, 2008 /
 
Nem ismerem azt az SBV-t belülről (bár sejtem milyen) de annyi biztos, hogy négyszögtől minden cséve jobban melegszik.
(#) Tomi20 válasza shalafi66 hozzászólására (») Aug 1, 2008 /
 
Ez így van, nekem két 200W-os Quad végfok van hídba kötve a mély hangszórónak. (aktív hangváltót használok) A két végfoknak volt táp áganként 10.000µF puffer, ennyi volt itthon. Következmény: Mivel sub hangszóró így nem hallatszódik a torzítás, csak szaga volt a hangszórónak. Megnéztem szkópon terhelés nélkül +-53V a tápfesz, ki is ment 100Vcs-cs-ig. Nem értettem mi a gond. Rákötöttem egy 8 ohmos ellenállást, megint ránézek szkóppal, immáron terhelve, és már 60Vcs-cs-nál alul-felül egyenes volt a szinusz. Mondom akkor itt a gond. Kapott még 4 darab 10.000µF-os kondit (így áganként van 30.000uF) így már terheléssel 90Vcs-cs-ig felmegy vágás nélkül. Azóta szól mint az állat, és nincs szaga se.
(#) TyeDa hozzászólása Aug 9, 2008 /
 
Sziasztok!
Van egy dtf12 dóm magassugárzóm, aminek megszakadt a tekercse. Elsó ránézésre nem látom a szakadást.
Lehet-e kölön kapni lengőtekercset (amit a kezemben tartok), vagy kuka az egész?

DSC00150.JPG
    
(#) shalafi66 válasza TyeDa hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Ennek nem csak a szakadás a baja, a ragsztás is érdekes.
(#) bandikala hozzászólása Aug 9, 2008 /
 
Nekem van egy kiselejtezett hangszóróm,aminek hiányzik a közepéből a kúp.Mivel lehetne helyettesíteni?Kidobni sajnálom,mert erősítőpróbára jó.(A hangfalam túl drága volt ahhoz,hogy ilyesmire használjam.Ezt nem sajnálnám ha leégne.) :gumicsirke:
(#) bandikala válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 10, 2008 /
 
Kicsit nemmormálisan fog kinézni benne a tojás...Egyébként nem rossz ötlet.
(#) Müszi válasza bandikala hozzászólására (») Aug 10, 2008 /
 
És ha lefestenéd feketére a kúpját?
(#) sebestyen_ferenc hozzászólása Aug 10, 2008 /
 
az lenne a kérdésem,hogy papir membránu hangszoróra lehet-e gumi peremet teni?
(#) sound.man válasza bandikala hozzászólására (») Aug 10, 2008 /
 
Ha csak próba hangszóró vágj ki egy köralakú lapot és ragaszd fel rá annyira elég h ne peregjen be semmi.
(#) sound.man válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Aug 10, 2008 /
 
Papír membránú hangszóróra lehet, de szerintem te textil perem helyett akarsz gumiperemet... ezt viszonnt én nem tenném.
(#) sebestyen_ferenc válasza sound.man hozzászólására (») Aug 10, 2008 /
 
szivacsos pereme "volt" smig tönkre nem ment vagy megéret
(#) sebestyen_ferenc válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 10, 2008 /
 
Köszi,20cm is a hangszoró lehet kapni peremet hozá
(#) sound.man válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Aug 10, 2008 /
 
Akkor nyugodtan tehetsz. Vaterán nézelődj, ott vannak.
(#) Bonanza02 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 11, 2008 /
 
"Megfőzöl keményre egy tojást,és óvatosan,a hegyesebbik feléből,egy alkalmas darabot tűreszelővel"

Hát jót nevettem!
Régen, (kezdő koromban) a nagy 30-as mélyekhez a sörösdoboz alját vágtam ki, az ALU és azt ragasztottam bele a közepébe. Nade tojást???

Ha valakinek olcsó 20cm-es mélyhangszóró kell,akkor jelentkezzen nálam,van még pár db a kiárúsításból piti áron.Nem éri meg szerintem ragasztgatni a gumiszélt.Egyrészt pontosan kell ragasztanod,másrészt a gumiszél sem olyan olcsó.
Én anno tekertem,membránt cseréltem,pillét cseréltem,gumiszélt cseréltem.Babra munka,a mostani hangszóró árak mellett nem foglelkoznék vele.Esetleg egy drága kúriózum esetében igen.
Gumiszél mehet nyugodtan a papírszél helyett.
(#) Ricsi89 hozzászólása Aug 11, 2008 /
 
Helló
nemrég lettem kész két Videoton Hc13-as hangszóró felújításával. Szegény hangszóróknak teljesen szétmállott a gumipereme. Én pedig megcsináltam fénymásolópapír egy kis pillanatragasztó és gumi tömítő segítségével. Ahhoz képest, hogy én csináltam nagyon jól szólnak. Az egyiket kétszer is meg kellett csinálni, mert a tekercs ragasztása elengedett és leesett a tekercs a csévéről, ezért szét kellett szednem és újratekercselnem. Elég nehéz volt megcsinálni, de kb olyan jól szól, mint újkorában. nem ér bele sehol a mágnesbe. A dobozok felújítása még csak most fog jönni. A kis 15wos hangszórók nagyon szépen szólnak és jól nyomják a mélyet is.
(#) TyeDa válasza shalafi66 hozzászólására (») Aug 11, 2008 /
 
Nem értem mi a gond a ragasztással, kicsit gyöngyöződött, de sztem ezt a kínaiak számlájára lehet írni. a mozgást nem akadályozza. A tekercs meg van szakadva, egy bulin a magasat felnyomták, és nem bírták a dómok a nagy teljesítményt.
A barnás folyadék a tekercsen, ha jól tudom a hűtést biztosítja.
Lehet-e dtf12 lengőtekercset kapni, vagy javít valaki ilyet? Sajnálom kidobni.
(#) djyuri hozzászólása Aug 11, 2008 /
 
Srácok

Ne vitázzatok,mert nem esik jól úgy elolvasni az írásotokat

Én most fejeztem be két 30-as vidi felújítását peremileg és első osztály lett.

Perem igenis kapható....és nem annyira drága,mint egy hangszóró....
póstaköltség mindenhol van...

adok mail címet,akinek kell...nyílvános reklámot büntetik.


üdv
(#) shalafi66 válasza TyeDa hozzászólására (») Aug 13, 2008 /
 
hát nem tudom, szerintem annyira nem jó az a dóm, hogy ragaszkodj hozzá. Valószínűleg a torz bemenőjel végzett vele.

Ui: Látom a képen mi micsoda.
(#) shalafi66 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 13, 2008 /
 
Ennek kéne egy teljesen új lengőrendszer.
(#) shalafi66 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Aug 13, 2008 /
 
Egy hangszórónál nem az átmérő a fontos. Ezer más lényeges paramétert kell megnézni.
(#) ni_lovag válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Hi!

Próbáld meg a szélvédőragasztó hígítóját!
(sikacleaner 205)
(#) Gafly válasza shalafi66 hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
> Habszél, és régi HA20-ra való. Hangszóró 2000 gyártja. Felragasztani nem vészes, mert a membránszél a Videotonnál alulról kötödik a membránhoz,

Na ha mar igy elokerult kapora a tema

Nekem van ket elporlott szelu HA20/1018
ami ingyen se kell senkinek (pedig a peremen kivul semmi bajuk...).
Akkor mar akar megprobalhatom megjavitani is,
legalabb kapnak egy eselyt a kuka elott.

Ket dologgal van gondom (minimum) mert hangszoro gyartasban/javitasban azert nem vagyok otthonos:
- Hogyan kell karokozas nelkul leszedni a regi peremet?
- Hogyan kell felragarasztani az ujat (kell preselni, stb. valahogy)?

+1: Hol kapni peremet Pesten. Marionban van?
(#) shalafi66 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Én inkább mechanikai módszerekhez fordulnék kémiai helyett.
(#) shalafi66 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Nem tudom, elvileg, úgy hallottam mostanában pesten senki nem rendel alkatrészt, így habszélük sincs.
Felragasztani központosan kell. amivel tetszik. Palmatex, faragasztó, kétkomp. vékonyan, lehet választani.
(#) shalafi66 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
A pillét én úgyis kidobnám, ha lehet. Azért is írtam, hogy ilyenkor inkább vagdalok. Nemtom már mivel ragasztanak pille-kosár között, de utóbbi időben változott a gyártás helye náluk is, lehet h. az anyagok is. A pille cséve közti fekete trutyi elvileg hőre lágyuló szokott lenni régebben, de sokra megyünk vele, ha a membrán is az.
(#) Milan90 hozzászólása Ápr 6, 2009 /
 
Nekem egy olyan problémám lenne, hogy van két db hangszóróm, aminek a gumi membrán széle annyira elöregedett, hogy muszáj cserélni.
A gumit kézzel leszedtem, és a nyomait alkohollal letöröltem.
Majd veszek hozzá valami peremet, de azt milyen ragasztóval ragasszam vissza.

Olyan nagyon sokat azért nem várok el ezektől a hangszóróktól (amúgy eredetileg nagyon szépen szólnak), de hát vinetouéknak jólesz.
(#) pl13 válasza Milan90 hozzászólására (») Ápr 6, 2009 /
 
Ha membránszélt veszel, arra figyelj, h. ne kínai legyen, sokat ronthat rajta.
(#) bundibacsi válasza Milan90 hozzászólására (») Ápr 6, 2009 /
 
Hello! Elmondom én,hogy szoktam javítani az ilyen hangszórókat.Lekapargatom az előregedett hangszóró maradványait a membránról és a kosárról is.Az új szélet a belső peremen egy folyamatos csíkban megkenem Palmatex-el.Ezután a membrán alá csúsztatom a peremet és elkezbem kézzel erősen nyomkodni körben a membránhoz.Nem kell megijedni előszőr felhullámosodi a habszél pereme de,nem szabad feladni nyomkodni kell folyamatosan és ahogy húz egy picit a ragasztó akkor megragad a membránon.Fontos a folyamatos és erőteljes nyomkodás! Ha már megragadt akkor a habszél helyén a kosarat is meg kell kenni egyenletesen Palmatexel és ugyanúgy erőteljesen és egyenletesen nyomkodni kell a szélet.Természetesen ez is körben felhullámosodik,de amint elkezd húzni a ragasztó,meg fog maradni rajta a habszél.Közben persze,figyelni kell rá,hogy a tekercs központosan maradjon.De ha szorul akkor a habszél igazításával lehet korrigálni.

Én már több vidi hangszórót javítottam meg így,az évek alatt egyikkel sem volt probléma.Volt aki el sem hitte,hogy én cseréltem a hangszóró szélét,próbálta széterőltetni,aztán elvörösödve bocsánatot kért mikor nem jött szét.

(kaposváron van egy elektronikai üzlet,ahol lehet habszélt kapni)
Következő: »»   4 / 120
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem