Fórum témák
» Több friss téma |
Szia!
Ha már szét szedted én cserélném az összes csíkot. Mert lehet a következő alkalomkor meg egy másik led fog ki menni.
Szia!
Az okozza, hogy letilt a védelem a hibás LED miatt. Javaslom, hogy ne csak azt az 1 db LED-et cseréld mert ezek együtt öregszenek és ha egy elment hamarosan követi a többi is, így észszerűbb egyben az összes csíkot cserélni mint újra meg újra szétszedni a TV-t, mire az összes, egyenként elromlót külön-külön kicseréled.
Igen, okozhatja LED-ek hibája. Ha mind sorosan van, akkor az egész így (is) viselkedhet egyetlen zárlatos miatt.
Szia.
Én is úgy gondoltam, hogy az összeset lecserélem. Nem vagyok híve az egyenkénti cserének, nincs kedvem két hét múlva mégegyszer szétszedni.
Szia!
Én is erre gondoltam, csak megzavart a tény, hogy teszterrel vizsgálva az összes led egyszerre világított, kivéve egyet. Ha a rossz helyett beteszek egy bontott jót, akkor elvileg letudom próbálni hogy a meghajtás biztos jó-e?
99.9%, hogy jó mert egyébként világít: ezekben így működik a védelem.
Igazad lehet. Holnap körbe nézek a neten, hogy mennyiért találok bele komplett szettet. Köszi.
Sony lcd tv hibaSziasztok!Lenne egy beteg Sony KLV-27HR3 lcd tv. Anno egy éve kb. hozzám került hogy nem kapcsol be. Piros standyba volt. De bekapcsra csak kialudt de nem éledt fel. Ha indul akkor átvált zöldre és bejön a kép. Akkor cseréltem a táp részen 6 kondit( képet mellékelem.) A tv jó lett, de most megint rossz,a hiba ugyanaz,bár most 10 probálkozás után nagy nehezen de bekapcsol. Gondolom még mindig a táp részen haldoklik valami. Mit kellene még cserélnem? Köszönöm a segítséget!
Nézd meg megint a kondikat. Munkahelyen volt hogy vadi új kondenzátorokat a kukába dobtam volna legszívesebben. Már új korukban rosszabbak voltak, mint ami helyett berakni terveztem. (8-10 ohm ESR)
Kár, hogy nem térhatásúak a fényképek -de az első képen látni vélek némi púpot.
Van hasonlóan dolgozgató monitorom (most is azon nézlek), már kétszer seréltem ugyanaz elektrolit-kondenzátort. Bekapcsoláskor már megint ugyanaz: ki- és bekapcsolni kell.. Szerintem a vele párhuzamos kék kondenzátort is cserélnem kellett volna. De: évente egyszer-kétszer kapcsolom ki a gépet (tehát a monitort is). Emiatt még bírom. A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2025
Hát max cserélem ezt a 6 darabot megint. Pont nincsnek itthon ilyen értékűek sajnos
![]() Teszteltem most,ês ugyanaz ![]()
Melyik kondit látod púposnak? 2 nagyot? Azok nem púposak.Milyen kêk kondikra gondolsz?
Szia! A D6000 felirat melletti nagy kondi kicsit púpos.
Hello!
Probából kiszedtem,pont volt még valamiből hasonló értékűm. Az mérés alapján is jobbnak bizonyult értékre. A tv most már megint bekapcsol,örül és boldogság ![]()
Akkor miért is mondtad nekem, hogy semmi baja?
![]() De nem baj, nem azert mondtam. Valójában örülök, hogy ismét működik. C6006-nak nem marad meghúzaskor a kezedben a feje? (Nagyobb elekrolitkondenzatorokkal szoktak párhuzamosan kötni kisértekű kerákiakondenzatorokat. Ha az "megromlik" veletlen, akkor rövidebb életű lesz az elektrolitkondenzator. A miértjet masok tudjak jól elmondani.) A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2025
Hát így szemre nekem egyik sem volt púpos a 2 nagyból. De próbára mondom kiveszem hátha….Most akkor sikerült eltalálni elsőre. Megfogadom a tanácsod amit írtál. Ha megint kipurcan valami megint akkor cserélem azokat is.
Hümm, így oldalról tenyleg nem púpos
![]() De belölről megis odavan, úgy tapasztaltad (az újjal jó lett a TV) ...mondjuk, a "kiszaradás" nem is látszik kívülről.
Ismét segítséget kérnék a témában.
Vettem egy ilyet. Összedugtam a tévével, adtam neki tápot, az egység által kiadott kép meg is jelent. A hozzá adott doksi nehezen, de valamelyest olvasható, a biztonság kedvéért megnéztem 4-5 tutorialt a youtube-on. Ha jól láttam, úgy történik a telepítés, hogy ezt az eszközt először a telefonnal kell csatlakoztatni. Ezt úgy csinálják, hogy a telefonnál a wifi menüpontba belépve vagy megjelenik egy "AnyCast....", vagy új hálózati eszközként fel kell venni. Sajnos nekem nem semmit nem sikerül csatlakoztatni úgy, hogy SSID: AnyCast66E5633D ill. az 12346578. Mit csinálok rosszul?
Igaz ez nem LCD TV probléma ugyan...de:
Nem ennyire bonyolult! Elővettem az enyémet: A telfonon a vezeték nélküli kijelző/képernyő/ vagy esetemben kivetítés menüben megjelenik a Mirascreen és ahhoz csatlakozom (simán, jelszó nélkül), és már tükröződik is a TV képernyőjén a telefonom képernyője. ![]() Azt hiszem jó WiFi jel is kell hogy legyen a közelében (anélkül nem próbáltam) A hozzászólás módosítva: Szo, 20:28
Köszi, sajnos nekem a telefonon ugyanezen a képernyőn nem jelenik meg az eszköz.
![]() Mondjuk ezen nem csodálkozom, mert szegény "azt sem tudja, hol van"(=nincs felregisztrálva a helyi hálózatra). ![]()
Szia.
Évek óta használom a funkciót, amúgy csodát ne várj tőle mert néha késik és egy 16:9-es képernyőn nagyon hülyén néz ki a telefon képernyője álló módban. Nem kell hozzá semmi hálózat se router se semmi csak a kütyü meg a telefon. P2P alapon megy. Nyisd meg a telefon Beállításokat és ott van kereső. Valamelyikre kell találatnak lennie: miracast ezcast screen mirror képernyő tükrözés tartalom átküldés képernyő megosztása vagy valami hasonló menüpont. Ha megtaláltad már menni fog. A hozzászólás módosítva: Vas, 13:10
Mi lehet a videón látott hiba?Sziasztok! Kaptam egy régebbi LED tv.-t. Ez egy LG 32LB2R névre hallgató készülék. Gyártási dátuma (jó régi) 2006 szeptember. Nos ez a készülék 2008.-ban lett elpakolva, villámkáros volt. Most 2025.-ben ideadták, hogy "fogja a helyet, meg amúgy is nézzek már bele", mert anno volt egy szerelőnél aki visszaszolgáltatta. Azóta csak a helyet fogja.. Nos bekapcsoltam, s valóban az volt amire emlékeztek, háttérvilágítás van, zajos, kerepelő, ciripelő hang kíséretében, képtartalom nincs. T.-CON lapot néztem (T315XW02 V6), valaki valóban járt már benne, biztosítéka megpatkolva. Elkezdtem méregetni ott. Tápfesz 11,9V oké, VGL -5,8V , VGH +26V AVDD 15,3V , VCOM 0V , AS15F forrong. Hát oké gondoltam, akkor megrendeltem az AS.-t. Beépítve meglett az a VCOM feszültség is, jelesül 6,25V-ot mérek. Lett kép, húzásos, csíkos, a hang ugyanolyan rossz, gerjed. A hang ugyanúgy erősen "mákos" ahogy a videó mutatja. Ez mi lehet, ami ennyire belerondít? Táphiba (kicsit nyüszít) ,alaplap? Amúgy végigmértem a kijövő feszültségeket is, a 19V , valami 18,89V, a 12V, az 11,95V, az 5V valami 4,7V, a 3.3V, az 3,2V.. meg van egy pont ahol 16V van feltüntetve, de csak 6V.-ot mérek. Jah, s még egy két tünet, néha nem kapcsol be, bizonytalanul "áll fel.", illetve olykor "kifagy", kép kimerevedik, ilyenkor hang marad. Segítségeteket előre is köszönöm.LVDS pinoutSziasztok.Kaptam ingyen egy agyhalott tv-t. Táp, háttér jó. Vettem egy univerzális LVDS meghajtó panelt. Viszont a 2 channel kiosztással nem boldogulok. Képen bal oldalt a panel kiosztása, jobb oldalt a tv lcd gyári adatlapja. Mi az az odd, és even? Odd lenne a Channel1, Even meg a Channel2? Bővebben: Link |
Bejelentkezés
Hirdetés |