Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » I2C szintillesztő
 
Témaindító: tice_rex, idő: Máj 14, 2026
Lapozás: OK   1 / 1
(#) tice_rex hozzászólása Máj 14, 2026 /
 
Sziasztok,

Egyszerű kérdésem lenne:
Ugye jól gondolom, hogy ebben az i2c szintillesztőben az feliratok ellenére az SCL és SDA ágak teljesen egyenértékűek?
Azaz mindegy, hogy melyiket melyik ágra kötöm (persze konzisztensen a bemeneti és kimeneti oldalon is). Helyhiány miatt nekem jobb lenne fordítva.

Köszönöm!
(#) Gafly válasza tice_rex hozzászólására (») Máj 14, 2026 / 1
 
Szerintem is egyformák és felcserélhetőek.
(#) tice_rex válasza Gafly hozzászólására (») Máj 14, 2026 /
 
Köszönöm a megerősítést!

Azért gondoltam, hogy mindegy lehet, mert a több csatornás verziónál, amiben ugyanaz a BSS138 mosfet van, nem is SCL/SDA, hanem LU1, HU1, LU2, HU2 stb. jelölések vannak.
(#) sirály12 válasza tice_rex hozzászólására (») Máj 14, 2026 /
 
A tévedés jogát fenntartom, de ebben nincs egy stabilizátor is? Mert ha van, és jól gondolom, akkor nem mindegy.
(#) tice_rex válasza sirály12 hozzászólására (») Máj 14, 2026 /
 
Van rajta egy stabilizátor (smd 4A2D), de megértésem szerint az adatvonalakat az nem érinti.
Vagy mégis?

Az általam talált egyetlen leírás szerint:
  1. HV -> 5V Power Supply
  2. LV -> 3.3V Power Line (Output from 4A2D)
  3. GND -> Shared System Ground
  4. SCL1/SDA1 -> 3.3V Clock & Data Bus Lines
  5. SCL2/SDA2 -> 5V Clock & Data Bus Lines

Azaz bármelyik adatvonal használható bármelyik célra.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2026
(#) sirály12 válasza tice_rex hozzászólására (») Máj 14, 2026 / 1
 
Mivel az adatvonalak "felhúzása" a tápvonalakra törlénik, ezért szerintem nem felcserélhető. A tápvonalakra kötelező a feszültségek adása, de a stabilizátor miatt ezek nem felcserélhetőek, ha jól gondolom.

Elvileg a mellékelt áramkör van rajta.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2026

i2c.jpg
    
(#) tice_rex válasza sirály12 hozzászólására (») Máj 14, 2026 /
 
A felhúzó ellenállások mind a két adatvonal mindkét végén ugyanolyanok (10k).
Nem a forgalom irányát szeretném megfordítani (5v <-> 3.3v), csak a két adatvonalat felcserélni.

Mindenesetre köszönöm a válaszokat!
Hamarosan összedugom próbapanelen, és kiderül...
(#) tice_rex válasza sirály12 hozzászólására (») Máj 14, 2026 /
 
Köszönöm!
Ezen az ábrán is az látszik, hogy a két adatvonal teljesen egyforma, azaz felcserélhetők.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2026
(#) sirály12 válasza tice_rex hozzászólására (») Máj 14, 2026 / 1
 
Ó. Eddig félreértettem, azt hittem az 5V és 3,3V lábakat akarod felcserélni. Sorry.
Az adatvonalak teljesen egyformák és felcserélhetőek természetesen.
(#) zombee válasza tice_rex hozzászólására (») Jún 5, 2026 /
 
SDA<-->SCL felcserélhető az adott szakaszon belül. DE!
Vannak olyan slave egységek, amelyek az SCL vonalat "megfogják", ha a master túl gyors lenne,
vagy valamire (pl. ADC konverzió, EEPROM tartalom írás, stb.) várakoztatni kell.
Vannak illesztők, főleg galvanikus leválasztók, amelyeknél csak az SDA kétirányú, az SCL nem.
Ezeknél nem lehet felcserélni a kettőt, de még az is kötött, hová megy a master/slave.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem