Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1210 / 1211
(#) Fundy21 válasza pipi hozzászólására (») Jún 1, 2026 /
 
Az égetten 1,3ohm a másikon 6,9ohm.
(#) majkimester válasza Fundy21 hozzászólására (») Jún 1, 2026 /
 
Ez valójában egy PTC ellenállás, aminek a szobahőmérsékleten az ellenállása 0,7 ... 15 Ohm között van. Az átfolyó áram hatására melegszik, nő az ellenállása, ezzel korlátozza az áramot. Az áramkör kikapcsolása után lehűl és visszanyeri eredeti ellenállását. Van az a határérték áramban/feszültségben, ami maradandó károsodást okoz neki, ha ez megtörténik cserélni kell. De a jó kérdés itt az, hogy miért szólalt meg, azt kellene kivizsgálni először.
(#) Gafly hozzászólása Jún 7, 2026 /
 

Szenzor

Nem az a kérdés, hogy ez mi (tesztcsík vércukormérőhöz), hanem hogy miként működik.
Mert fogalmunk sincsen róla.
(#) kalmi.kalmi válasza Gafly hozzászólására (») Jún 7, 2026 /
 
Ez érdekes... A jobb oldalán van a csatlakozás ?
A bal oldalán a vércsepp látható ?
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2026
(#) Gafly válasza img hozzászólására (») Jún 7, 2026 / 1
 
Jó ez a ppt
(#) szepi003 hozzászólása Jún 12, 2026 /
 

RIFA PBA3039 RYT----05

Sziasztok A képen látható alkatrészről keresek információt.Már rég a fiókba kallódik ,sajnos a neten semmit nemtalálok erről az alkatrészről.köszönöm
(#) pipi válasza szepi003 hozzászólására (») Jún 12, 2026 / 1
 
gugli képkereső szerint:
Bővebben: Link
AI-alapú áttekintés Ez egy RIFA PBA 3039 típusú integrált áramkör.Ezeket az alkatrészeket gyakran használják ipari vezérlésekben és fogyasztói elektronikában.A képen látható darab használt állapotban van, és látható rajta a korrózió vagy sérülés.
(#) szepi003 válasza pipi hozzászólására (») Jún 13, 2026 /
 
Köszönöm
(#) boyscout válasza pipi hozzászólására (») Jún 13, 2026 /
 
Hát Igen.
Az AI megint "nagyot" ment.Egyszerű általánosságban nagyon jó...
Egy szakember ezt látta volna elsőre.
Én még azt is javasoltam volna, hogy szép forrasztás, és a teteje könnyen levehető,
egy megfelelő pákával.
A belepillantás dönti el( nekem), hogy érdemes-e tovább zaklatni a gugliai-t, vagy
egy szép IC, és mehet a vitrinbe.

Boy
(#) szepi003 válasza boyscout hozzászólására (») Jún 14, 2026 /
 
Akkor megy a nemtudom milehet,és mire hsználható dobozba.Köszönöm mindenkinek.
(#) Gafly válasza szepi003 hozzászólására (») Jún 14, 2026 /
 
Tegyél rá egy olyan cimkét is, hogy "Másnak ilyen nincsen ".
Rifa amúgy az /// beszállítója volt, nem gagyi alkatrészeket csinált...
(#) szepi003 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 14, 2026 /
 
Szia.úgy lesz. köszi ez jó ötlet.
(#) boyscout válasza szepi003 hozzászólására (») Jún 14, 2026 /
 
Én szépen leszedném a tetejét, mert akkor láthatod, hogy mi van benne.
A tápot is lehet tudni, csak egy smd tranyi teszter kell hozzá, és akkor már
lehet sejteni, hogy mire is használhatták.

Az AI szerint "gyakran használták..."stb,
Itt rákérdezhetsz a forrásra, mert (nem)néha mocsok módon előfizetést akar kicsikarni.
De konkrét forrást is képes megmutatni, csak ragaszkodni kell hozzá.Erőltetni, hogy
mutassa meg, és a régebbi doksikba is keressen.

A gyereknek a főiskolán megmondták, hogy a beadandókat átnézetik ai detektorral.
Mire ő is megnézte, és láss csodát: eléggé el nem itélhető módon felajánlotta neki, az ai,
hogy ha egy jó drága előfizetést vásárol, a jobb ai-val íratja meg a dolgozatait,
akkor az ai kereső-leleplező NEM fogja megtalálni benne a másik ai-t.
Hát érdekes a globalokapitalizmusra programozott ai...Már rég nem lehet neki hinni,
beprogramozták a hazugságra...
Csak arra kell vigyázni, hogy ne azonosíthasson téged, mert minden szavad megjegyzi.
A gugli ai meg is mondta a konkrét kérdésemre, hogy rögzít mindent, és akár évek mulva is ott folytathatjuk
a beszélgetést, ahol abbahagytuk most. Először persze próbált mellébeszélni.

Boy
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2026
(#) ptibor hozzászólása Szo, 18:04 /
 

BU169 adatlap

Sziasztok!
Van valakinek adatlapja Tungsram BU169 TO-3 tokozású tranzisztorról?
Tv soreltérítő tranzisztor de pontos adatokat nem tudok.
Mi baja lett a guglinak, nem hajlandó csak BT169 adatlapokat mutatni?
(#) img válasza ptibor hozzászólására (») Szo, 18:13 /
 
Szia!

Nem BU189-et keresel? TO-3-ban nem találtam csak TO-220-ban:

https://www.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/1756539/STMICROELEC...9.html
(#) ptibor válasza img hozzászólására (») Szo, 18:50 /
 
BU169 lehet hogy ugyanaz mint az SU169?
Színes TV soreltérítő.
Árvill oldalán ezt írják: BU626 = SU169 = BUY69A
A hozzászólás módosítva: Szo, 18:59
(#) img válasza ptibor hozzászólására (») Szo, 20:29 /
 
Próba cseresznye. Vagy tegyél bele 2SD1555-öt (tudom, hogy ez nem TO-3).
A hozzászólás módosítva: Szo, 20:29
(#) Fats Domino hozzászólása 16:50 /
 

Milyen alkatrész ez?

Tisztelt fórumozók! Ki lehet következtetni a fotó alapján ,hogy ez milyen alkatrész? Az elemek berakása után bekapcsoltam és azonnal amperszag lett.
A hozzászólás módosítva: 16:52

ic2.jpg
    
(#) img válasza Fats Domino hozzászólására (») 18:00 /
 
Szervusz!

A fotó alapján csak annyi látható, hogy ST Microelectronics gyártmány, és elpukkant.

Mivel gondolom nem egy kifejezetten villanyszerelőknek gyártott, amperszagú légfrissítőben volt, így több infó (miben van) és tágabb, jó minőségű fotó kellene a környezetében lévő alkatrészekről, miután izopropil alkoholos fültisztító pálcikával megtisztítod a panelt (látszódjanak a vezető sávok).
(#) boyscout válasza Fats Domino hozzászólására (») 18:13 /
 
Meg az elemeket ESETLEG nem-e fordítva tetted bele?
Ilyen csak azzal nem fordulhat elő, aki nem is tudja, hogy mi az elem...

A következő lépés, hogy számvetést csinálsz, hogy mi IS ez, mennyibe került,
és Mennyit Ér Neked, hogy ez működjön.
A válasz dönti el, hogy mennyit "ölsz " még bele, hogy működjön.

Hát igen, "akármelyik ujjamat harapom, nekem fáj"...
(#) Fats Domino válasza boyscout hozzászólására (») 19:14 /
 
1. Bocs,de teljesen hülye nem vagyok az elektronikához,tudom/ismerem jól az elemek polaritását
2.Ez egy kiváló minőségű SIM kártyás vadkamera, hibrid, alacsony csillanású infra vaku, 2 Mpx fizikai felbontás, 0,07 sec reakció, képküldő funkció, napelemes töltés a kiegészítő akkunak
3.Az elfüstölt alkatrész árát és a cserére szánt munkát nekem megéri
4.Az új ára 170-200.000 Ft között
(#) Fats Domino válasza img hozzászólására (») 19:16 / 1
 
Szia! Igyekszem jobb fotót készíteni miután letisztítottam,talán így tudsz majd közelebbi infót erről az alkatrészről. Hamarosan küldöm.köszi.
(#) kalmi.kalmi válasza Fats Domino hozzászólására (») 19:23 /
 
Azért készítsél már egy távolabbi fotót a panelról és a kameráról is ! Hátha van valakinek ilyen vadkamerája amiről lekoppintható.
A hozzászólás módosítva: 19:24
(#) img válasza Fats Domino hozzászólására (») 19:38 /
 
Oké, de ne csak ez az alkatrész legyen a képen, hanem amint írtam: tágabb kép legyen, tehát a környezetében lévő alkatrészek is látszódjanak (meg az egész panelről is csinálhatsz, mindkét oldaláról). És a legfontosabb: mi a vadkamera pontos típusszáma? Lehet van fent fotó a neten róla.
(#) Fats Domino válasza img hozzászólására (») 19:52 /
 
Talán jobb,de a panelt nem tudom jobban megtisztítani.
A hozzászólás módosítva: 19:55
(#) img válasza Fats Domino hozzászólására (») 20:15 /
 
Véleményem szerint ez egy DC-DC buck converter driver. Sajnos elmosódottak a képek, viszont a másodikon úgy látszik, mintha beleégtek volna a lábai a panelbe, így valószínűleg magának a panelnek a javítására is szükség lesz. Ezért javasoltam a letakarítását mert akkor egyértelműbben látszik: nem akarom eltúlozni.
(#) Fats Domino válasza img hozzászólására (») 20:17 /
 
Kicsivel jobb fotók, és van itt egy másik IC is ami szintén nem működhet
A hozzászólás módosítva: 20:19
(#) Fats Domino válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») 20:23 /
 
Ez az a kamera

ic5.jpg
    
(#) img válasza Fats Domino hozzászólására (») 20:30 /
 
Ez meg egy LDO, ami a beállításától függően többféle feszültséget is kiadhat:

https://www.microchip.com/en-us/product/MCP1703
Következő: »»   1210 / 1211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem