Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1211 / 1212
(#) img válasza Fats Domino hozzászólására (») Kedd, 20:38 /
 
8 db elem / akku kell bele: 1.5V-os alkáli elemekkel vagy 1.2V-os Ni-Mh akkukkal használod?

Ahogy látom, napelemes töltési lehetősége is van: ezért kérdezem az akkut.
A hozzászólás módosítva: Kedd, 20:44
(#) kokozo válasza Fats Domino hozzászólására (») Kedd, 20:42 / 1
 
STMicroelectronics ST1S10 / ST1S14 család környéke lehet, de meg kellene nézni hogy melyik láb hová megy.
(#) Fats Domino válasza img hozzászólására (») Kedd, 21:51 /
 
Energizer akkuval
(#) Fats Domino válasza img hozzászólására (») Kedd, 21:54 /
 
A másik IC ről van esetleg információd?
(#) img válasza Fats Domino hozzászólására (») Kedd, 22:22 /
 
Valószínűleg azok közül való amit kokozo említett, de a panel bevizsgálása szükséges ahhoz, hogy pontosat lehessen tudni.
A hozzászólás módosítva: Kedd, 22:22
(#) Fats Domino válasza img hozzászólására (») Sze, 6:26 /
 
Ezeket hol lehet leggyorsabban beszerezni?
(#) Fats Domino válasza kokozo hozzászólására (») Sze, 6:34 /
 
Jó reggelt! Ezen a fotón mintha Gf 845 lenne olvasható. Vagy ez nem tipusszám?

015.JPG
    
(#) img válasza Fats Domino hozzászólására (») Sze, 6:34 /
 
Például a korábbi HEstore linken megrendeled és kiszállítják: 2-3 nap alatt a kezedben lehet.
(#) img válasza Fats Domino hozzászólására (») Sze, 6:39 /
 
Az a dátumkód. A típusszám felette lenne, viszont azt a megolvadt rész magával vitte.
(#) Fats Domino válasza img hozzászólására (») Sze, 7:29 /
 
Találtam két fotót,az egyiken olvasható az a Gf szám, a másikra ügyesen vízjelet raktak,bár a dátumkód gondolom változó
(#) Fats Domino válasza img hozzászólására (») Sze, 8:18 /
 
Találtam néhány fotót az ST1S14 ről,ezen mind csak G dátumjel van, az ST1S10-esen viszont mind GF .Lehetséges ,hogy ez kell ide?
A hozzászólás módosítva: Sze, 8:19
(#) Fats Domino válasza kokozo hozzászólására (») Sze, 8:19 /
 
ST1S10 esen van GF jelölés
A hozzászólás módosítva: Sze, 8:19
(#) Travolta válasza Fats Domino hozzászólására (») Sze, 8:44 /
 
Szerintem inkább 6F845..., de a tévedés jogát fenntartom.
A hozzászólás módosítva: Sze, 8:44
(#) kokozo válasza Fats Domino hozzászólására (») Sze, 8:49 /
 
STMicroelectronicsnál nincs publikálva hogy mit jelentenek az alsó sorok de általánosságban ezt: Gyártási hely (Assembly plant): Melyik üzemben tokolták a chipet.Gyártási év és hét (Date Code): Mikor készült az adott darab.Lot szám (Batch code): Melyik szilícium-ostyából (wafer) származik a mag. Tehát a gyártó kódból szinte semmit nem lehet kitalálni..
(#) Fats Domino válasza Travolta hozzászólására (») Sze, 8:51 /
 
Inkább G! De ez a dátumkód számíthat a tipus meghatározásban?

ic22.jpg
    
(#) Fats Domino válasza kokozo hozzászólására (») Sze, 8:53 /
 
Igen,köszi,értem,de a ST1S14 en csak G betű szerepelt, csak az ST1S10 esen van GF.
(#) kokozo válasza Fats Domino hozzászólására (») Sze, 8:57 /
 
Ami lerepült az ic tetejéről rész, az nincs meg?
(#) Fats Domino válasza kokozo hozzászólására (») Sze, 10:09 /
 
Ott csak egy szürke folt van
(#) Fats Domino válasza kokozo hozzászólására (») Sze, 10:26 /
 
Ami a panelen van többi alkatrész,azokból lehet következtetni a tipusára esetleg?
(#) kokozo válasza Fats Domino hozzászólására (») Sze, 11:16 /
 
Igen mint írtam is, a lábakat kellene megnézni hová mentek, meg melyikek voltak összekötve, abból sokkal jobban lehetne következtetni a pontos típusra.
(#) img válasza Fats Domino hozzászólására (») Sze, 11:59 /
 
Mint magam is írtam már korábban és kokozo is említette most: a panel bevizsgálása szükséges. Ezért kértem már az elején, hogy megtisztítva készüljön róla fotó mert az a minimum amin el lehet indulni, ha viszont kevés a sikerhez akkor a másik korábbi javaslatom a nyerő mert mikroszkóp alatt megvizsgálva és műszeres mérésekkel van a legnagyobb esély rájönni, hogy milyen alkatrész. Addig akár a kristálygömböt vagy az AI-t is kérdezhetjük mert azok is találgatás hatékonyságúak.
(#) Fats Domino válasza img hozzászólására (») Sze, 13:31 /
 
Pillanatnyilag ennél jobban nem tudom megtisztítani,de azért köszi a közreműködést.
(#) Fats Domino válasza kokozo hozzászólására (») Sze, 13:32 /
 
Igyekszem lekövetni a bekötését. köszi,ha megvan írok
(#) img válasza Fats Domino hozzászólására (») Sze, 15:11 /
 
Ebben az esetben azt javaslom, hogy vagy tisztítsd meg és utána gyere vissza mert csak egy fotó alapján akkor lehet eldönteni ha látható, vagy ha kiméred műszerrel és visszarajzolod az a legjobb.

Majd az IC levétele lesz még érdekes, hogy ráhegesztette-e magát a forrasztási pontokra és feltépve viszi magával a hozzá csatlakozó fóliacsíkokat is, vagy ha szerencsés vagy akkor nem.
(#) Fats Domino válasza img hozzászólására (») Sze, 19:56 /
 
A fólia is lejött,de úgy tűnik,hogy az IC alatt néhány kivezetése összekötve, és ez rajta maradt az IC alján
(#) Fats Domino válasza img hozzászólására (») Sze, 20:26 /
 
Kb. így nézett ki fóliával

ic16.jpg
    
(#) img válasza Fats Domino hozzászólására (») Sze, 20:47 /
 
A lábkiosztása és a kódja alapján jó lesz az ST1S10.

A panel kijavítása azért fontos alatta mert az IC alján van egy "exposed pad" hűtőfelület, amit hozzá kell forrasztani a panelhez, hogy a nagy felülete elvigye a hőt mert anélkül nincs hűtése.
(#) kalmi.kalmi válasza Fats Domino hozzászólására (») Sze, 21:04 /
 
Mosd le !
(#) Fats Domino válasza img hozzászólására (») Sze, 21:16 /
 
Köszi! Hővezető paszta is lehet?
A hozzászólás módosítva: Sze, 21:18
(#) Fats Domino válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Sze, 21:17 /
 
Ennél jobban nem tudom,bocsi
Következő: »»   1211 / 1212
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem