Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   15 / 211
(#) viktorka0011 válasza szilva hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
Egy linkel válaszolok!L1
(#) szilva válasza viktorka0011 hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
Értéke 680uH? Csíkok alapján is, ami rá van nyomtatva?
(#) viktorka0011 válasza szilva hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
Azt nem tudom nem találok semmi táblázatot ami alapján megtudom nézni!Ezüst,fekete,szűrke,kék
(#) san398 válasza viktorka0011 hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
A linken ott a táblázat abból ki tudod nézni hogy mekkora értékű. A kék az első az 6, a szürke a második az 8 , ezek szerin ez csak 68uH +-10%-os
(#) viktorka0011 válasza san398 hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
Nagyon kőszőnőm annyira néztem hogy észre se vettem!
Ezek szerint jó!
(#) san398 válasza viktorka0011 hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
nem jó!! csak 68uH!! kék , szürke , barna ami kell neked Na persze ha én is jól nézem
(#) viktorka0011 válasza san398 hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
Jó elfogadom bár most egy kicsit belezavarodtam,na de mindegy nem is az a lénye csere és kész!(remélem javít a helyzeten)
(#) szilva válasza san398 hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
A hibajelenségből ilyesmi volt gyanús. Sajnos nem az első értékcsere, amit a HQ-tól hallok (már ha tényleg onnan való, nem csak az adatlap miatt linkelte be topictársunk).
(#) viktorka0011 válasza szilva hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
Az a baj hogy már tőbbszőr is jártam igy a Hg-val ez van mondjuk ami zavar az inkább az hogy az smdkre nem irtákrá az értékeket........!De nem ide tartozik!
(#) _JANI_ válasza viktorka0011 hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
Megoldodott a VPP probléma az induktivitáscserével? Vagy még nem tartassz ott?
(#) viktorka0011 válasza _JANI_ hozzászólására (») Aug 26, 2008 /
 
Keresgélek,de nem találtam induktivítást ithon ebből ugyérzem holnap lesz,mivel bolt már nincs nyitva!
(#) viktorka0011 válasza viktorka0011 hozzászólására (») Aug 27, 2008 /
 
Sajnos a Hq-a nem jutottam el csak az arwill-ba ott meg csak 220uh volt de most kiprobáltam azz al és műkődik 13.5volt és jó!
Kőszőnőm mindenkinek a segítséget!!
(#) watt válasza viktorka0011 hozzászólására (») Aug 27, 2008 /
 
Az egy kicsit sok! Próbáltad leellenőrizni a Troubleshoot menüben, hogy ha 12V kelll, akkor arra áll-e be?
(#) szilva válasza watt hozzászólására (») Aug 27, 2008 /
 
Elvileg vissza kell szabályoznia. Gond csak akkor van, ha az USB-ról nem 5V, hanem 5.5 vagy 6 jön le, mert azt használja a szabályozásban is referenciának (5.5V USB feszültség esetén a valóságban 13.2V lesz az, amit a PK2 12V-nak hisz).

Bár, ha az USB-n 5.1V-nál nagyobb feszültséget mér valaki, akkor talán érdemes megmérni másik műszerrel is, mert lehet, hogy az ver át...
(#) gyengus hozzászólása Aug 27, 2008 /
 
Megépítettem Szilva klónját.
Programoz, töröl, a progi is látja, de máskor nem kapcsolgatja az MCLR-t. Hiába nyomkodom a checkboxot.
Az eredinél lehet kapcsolni, olyankor az áramkör resetben marad.
Ez normális, vagy kereshetek hibát?
(#) watt válasza gyengus hozzászólására (») Aug 27, 2008 /
 
Mérj rá a Vpp vonalra mikor az MCLR-t bepipálod. Ha 0V-ot mérsz, akkor a PIC-ben le van tiltva az MCLR funkció.
(#) gyengus válasza watt hozzászólására (») Aug 27, 2008 /
 
1,55V-ot mértem
Azért végigmértem a Troubleshoot menüpontban szereplő értékeket is:
Vdd progi szerint: 5V, műszer szerint 4,81V
Vpp progi szerint: 12,1V, műszer szerint 11,77V
MCLR On: 0V MCLR Off: 0,02V
PGD High: 4,8V
PGC High: 4,8V
Egy idő után az eszközkezelőben sárga felkiáltójelet kap, azt mondja az ablakában, hogy leállította a win az eszközt, mert hibásan működött (vagy valami hasonló)
(#) watt válasza gyengus hozzászólására (») Aug 27, 2008 /
 
Ezek a feszek teljesen jók!

Az MCLR fesz viszont nem. Mérd meg, hogy a Q6 gate-jén meg van-e az 5V, amikor bekapcsolod. Lehet, hogy nem jó a FET.
(#) szilva válasza gyengus hozzászólására (») Aug 28, 2008 /
 
Mi alapján ültetted be az alkatrészeket?

Mert épp ma fogtam egy hibát, ugyanis anno a klón mintapéldányán sikerült két ellenállást felcserélve beültetnem. És a honlapon arról van fent fénykép! Szóval az ICSP csatinál lévő ellenállásoknál volt egy 75 ohm és egy 4k7 felcserélve, ami pont azt eredményezte, hogy 75 ohm helyett a 4k7-tel húzza le az MCLR-t a nulla felé, amikor le kellene húznia. Ez némely PIC-eknél debugolási problémákhoz vezetett. Érdekes, hogy íráskor nem volt semmi gondja, a debuggeren vettem észre, hogy probléma van, ezért derült ki.

Szerk.: megnéztem közben, R4 és R6 ellenállásokról van szó, elég megtévesztően sikerült az alkatrészpozíciókat odarajzolnia az Eagle-nek. A 75 ohm-os R4 van a panel széle felé.
(#) viktorka0011 válasza szilva hozzászólására (») Aug 28, 2008 /
 
Most hogy nézem ez a hiba nálam is fen áll az ellenállásokat be is néztem de most javítottam és semmi változás nem akarja írni a piceket csak beolvassa( de nem stabilan)!
Annyi a külőömbség hogy nálam nem tünik el az eszkőz!!
(#) gyengus válasza watt hozzászólására (») Aug 28, 2008 /
 
0,01V-ot mértem
(#) gyengus válasza szilva hozzászólására (») Aug 28, 2008 /
 
A képek alapján amit feltettél az oldaladra.
Felcseréltem az ellenálásokat, jelenleg R6 van alul, fölötte az R4. Akkor fordítva kell?
(#) szilva válasza gyengus hozzászólására (») Aug 28, 2008 /
 
Igen, a panel szélén lévő 4k7-et és 75 ohm-ot cseréld akkor ki, szerintem minden probléma megoldódik!
(#) watt válasza gyengus hozzászólására (») Aug 28, 2008 /
 
Tehát a gate-en 0V van, mikor bekapcsolod az MCLR pipát? Az gáz! Biztos ezt mérted? A hozzá tartozó PIC lábon is 0 van(RA5, 7. láb)?
(#) gyengus válasza watt hozzászólására (») Aug 28, 2008 /
 
Bocs, félreértettem, csak a klónt kapcsoltam be.
MCLR bekapcsolásakor megvan a 4,8xV a pic lábán és a gate-en.
(#) gyengus válasza szilva hozzászólására (») Aug 28, 2008 /
 
Felcseréltem az ellenállásokat.
Először kicsit még bugzott, elvesztette a progi a klónt.
De aztán újra rádugtam az usb-re és most jónak tűnik. Kapcsolgatja az MCLR-t.
Majd délután még tesztelem kicsit.
(#) szilva válasza viktorka0011 hozzászólására (») Aug 28, 2008 /
 
Az eszköz eltűnéséhez ennek az ellenálláscserének egészen biztosan nincs köze. Az eltűnés adódhat pl. a C7-es kondenzátor nem megfelelő minőségéből (én is kicsit meglepődve olvastam épp tegnap, hogy valakinek ezen a pozíción Tantál kondenzátor okozott időnként leszakadásokat), vagy esetleg a kvarcoszcillátor nem elég stabil működéséből (ezt okozhatja pl. a két 22pF-es kerámiakondenzátor).

A C5 hidegítőkondenzátor is fontos, hogy jó minőségű legyen. Nálam Wima fóliakondik vannak C7 és C5 pozícióban is, és ilyen jellegű gondom nem volt még soha.
(#) szilva válasza gyengus hozzászólására (») Aug 28, 2008 /
 
Elnézést kérek mindenkitől az ellenálláscsere miatt, fogok írni róla a PK2 klón honlapján is!

Azt kb. egy hónapja vettem észre, hogy a sajátomban fel van cserélve a két ellenállás, akkor, amikor egy újabb példányt raktam össze, már a javított verzióból (a honlapon lévő kép az első verziós PK2 klónról készült). Azért nem foglalkoztam vele behatóbban, mert mióta megépítettem a klón mintapéldányát, azóta az eredetit szinte soha nem veszem elő és eddig nem volt semmiféle gondom emiatt. De mint ahogy írtam is, épp a héten tapasztaltam furcsaságokat egy 16F886 debugolásakor és a tegnapi nap folyamán derült ki, hogy az ellenálláscsere (igazából az MCLR elégtelen lehúzása) okozta.
(#) viktorka0011 válasza szilva hozzászólására (») Aug 28, 2008 /
 
A 7-es lábon mérek,4.8v-ot,ez a q6 geatjén is megvan de a VPP vonalon nemmegy tovább!(ennek igy kell lennie)
(#) gyengus válasza szilva hozzászólására (») Aug 28, 2008 /
 
Nálam mindkét 100 nF-es kondi kerámia.
Valamikor fél öt körül kapcsoltam be a gépet, azóta gond nélkül megy a klón. Progi látja, eszközkezelőben se kapott sárga felkiáltójelet.

Viszont azt vettem észre, hogy leáll, ha tapizom a kvarcra kötött lábait. Tudom, nem kéne hozzányúlkálnom, de kiváncsi voltam melegszenek-e a fetek és az egyik pont ott van. Lehet, keresni kéne neki egy dobozt.

Köszönöm Neked és Wattnak a segítséget!
Következő: »»   15 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem