Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   2 / 250
(#) borvendeg hozzászólása Jan 21, 2008 /
 
Hello mindenki Én isz szoktam venni Ebayon cuccokat hetente általában 2-t 3-at igaz ausztriában. A termékleírásokat nagyon el kell gondolni mivel ha valamit megveszel és nem akarod elhozni simán fenyegetőznek ügyvéddel. Azt is el kell olvasni hogy vállalják e a postai küldést. Nekem nincs paypal-om vagy kézpénzben fizetek vagy pedig küldenek egy bankszámlaszámot és átutalom a pénzt vagy postai utánvét ez a legritkább. A tapasztalat az hogy ha a terméknek van vmi hibálya azt leírják és nem mernek át b*ni...
Remélem segítettem vkinek ha van még kérdés akkor nyugodtan ausztriában van több 100 kereskedésem.
(#) feki00 válasza denes44 hozzászólására (») Jan 21, 2008 /
 
Változó, sajnos ennek magad kell utánajárnod. Bizonyos érték alatt nem kell vámot fizetni, de függ a terméktől is.
(#) greatman válasza denes44 hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Fogalmam sincs mennyi az USA -ból a vám mértéke, de sajnos el kell hogy szomorítsalak. A postaköltéget is beleszámítják az értékbe. Az áru értéke + postaköltség -re rányomják az ÁFÁ -t (20%), és egy bizonyos összeg felett plusz jópár % VÁM -ot. Ez a mi kis szeretett országunkban már csak mindennel így van. Nehogy jól járjál már. Még a végén nem itthon vásárolsz a multitól, így hogy lesz meg a több 100 % -os haszna.
Tehát ha pl. veszel valamit 20 eFt -ért, és mondjuk a DHL 10 eFt -ért hozza el = 30eF , akkor jó esetben 6 eFt -ot, rosszabb esetben 7-8 eFt -ot még plussz fizetsz. Így a posta + vám majdnem eléri az áru értékét. Én úgy tudom, hogy 50 eFt érték fölött tesznek rá plusz % -ot az ÁFÁ -ra, de nem vagyok benne biztos. Nem vagyok vámszakértő, és eddig mindig másképp számotak valamit, tehát szerintem nagyon függ a vámkezelőtől. Ezért kell mindig úgy csinálni, hogy az eladót valahogy rá kell venni, ne írja rá a teljes értéket, ill. tüntesse fel, hogy ajándék. Így jó esélyed van a vámmentes behozatalra. Ez működik, nekem már sikerült, de nem mindig. Ha a vámkezelő nagyon gonosz, rá sem hederít arra a GIFT szóra, és mehetsz az Istenhez panaszra.
(#) 7kaz hozzászólása Aug 2, 2008 /
 
Van PayPal regisztrációm, használtam is már vásárláshoz, de az eBay-hez még nem. Az eBay-es regisztrációnál meg fel sem ajánlotta a PayPal-t, csak párféle bankkártyát.

Valaki világosítson már fel, hogy tudok úgy regisztrálni az eBay-re, hogy ne a bankkártyámra legyen kíváncsi, hanem a PayPal-os regisztrációmra, mert azt szeretném használni!

Köszönöm!
(#) feki00 válasza 7kaz hozzászólására (») Aug 2, 2008 /
 
Paypalnál kell beállítani hogy ebayen is fogod használni.
(#) 7kaz válasza feki00 hozzászólására (») Aug 2, 2008 /
 
Eddig oké, de az eBay fel fogja ajánlani a PayPal-t (mert eddig nem tette)? Hol tudom ezt megadni az eBay-ben?
(#) san398 válasza 7kaz hozzászólására (») Aug 2, 2008 /
 
Az ebay.en az eladótól függ , hogy fizethetsz e paypallal nem pedig az ebay-től.
(#) 7kaz válasza san398 hozzászólására (») Aug 2, 2008 /
 
Oké!

Most újra megnéztem, hogy mi a baja az eBay-nek, és azért nem enged regisztrálni, mert nekem nem Visa vagy MasterCard hitelkártyám van, hanem American Express. Létezik, hogy az AMEX-et nem fogadja el? Meglepne...
(#) 7kaz válasza feki00 hozzászólására (») Aug 2, 2008 /
 
Köszi, sikerült beállítani, bár a jelek szerint nem tudok majd regisztrálni az eBay-re (ok: az előző hsz-ban).
(#) Krisz03 hozzászólása Aug 21, 2008 /
 
Hali!

Rendelt már valaki ingyenes alkatrészt a Vishay-tól? Van valakinek tapasztalata velük kapcsolatban?
Maximtól és TI-től már rendeltem, gond nélkül, ingyen küldték, amit kértem, de ezekkel még nincs tapasztalatom.

Krisz
(#) Dudus válasza Krisz03 hozzászólására (») Aug 21, 2008 /
 
Rendeltem és ingyen küldték, postaköltség és VÁM sem volt.
(#) Krisz03 válasza Dudus hozzászólására (») Aug 21, 2008 /
 
Köszi! Ez jó hír.
Rendeltem is 5db 7szegmenses kijelzőt tesztelésként. Én ronthattam el valamit, vagy nem nem lehet egyszerre több terméket rendelni? Kikerestem a nekem tetsző alkatrészt, a mellette lévő "i" betűn megjelent egy buborék, ott kiválasztottam, hogy sampe, megadtam a mennyiséget, elfogadtattam, megerősítést kért, és le volt tudva a rendelés. Ez akkor biztosan nem olyan, hogy pakolok a kosárba, ami kell, és a végén fogadtatom el a rendelést...
Mindenesetre nem tűnik rossznak, elég sok alkatrész közül lehet válogatni.
(#) Dudus válasza Krisz03 hozzászólására (») Aug 21, 2008 /
 
Arra vigyázz, hogy filléres itthon is beszerezhető termékeket ne rendelj mintaként!!!
(#) Krisz03 válasza Dudus hozzászólására (») Aug 21, 2008 /
 
Nem, dehogy rendelek.
Ez a kijelző valami nagyon alacsony fogyasztású. Itthon ilyenekkel még nem találkoztam. Adatlap: TDSR1350
(#) Ricsi89 hozzászólása Szept 1, 2008 /
 
Helló
Tudom, hogy nem pont ide tartozik, de valaki rendelt már mintát a Linear Technology-tól? Kellene egy IC a laptopomba, mert valszeg az adta fel, és láttam, hogy lehet belőle rendelni mintát. Max 2db-ot lehet rendelni, de nem tudom, hogy teljesen ingyenes-e. Nem is akarnák többet, de a laptop meg itt áll és nem tudom használni. Szóval muszáj lenne bele szereznem egy ilyet, meg egy embert aki kicserélni, mivel nekem ez már túl kicsi. Amúgy az IC neve LTC1709EG-9. Valaki valami infót? Esetleg az oldalon ha találna valaki valamit erre vonatkozóan, annak örülnék.
Előre is kösz.
Üdv: Ricsi
(#) ha1drp válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 2, 2008 /
 
Igen, postán küldenek, meglehetősen kiszámíthatatlan "határidővel". Lehet, hogy 1hét, de jött már 2 hónapra is.
(#) Ricsi89 válasza ha1drp hozzászólására (») Szept 2, 2008 /
 
Kösz az infót. Akkor meg is rendelem, de az idő az nem számít, csak hogy meglegyen és valaki kicserélje, mert ez nekem már túl kicsi.
(#) soda hozzászólása Szept 10, 2008 /
 
hát ez nem semmi...

mintát árulni.. ráadásul vaterán, nem is olcsón..


Bővebben: Link
(#) Hx-2 hozzászólása Szept 29, 2008 /
 
Ha valakit meg erdekel ************** :yes:

Az apróban hirdess légyszi!--moderator
(#) ciw hozzászólása Szept 29, 2008 /
 
Valaki rendelt már atmeltől mintát?

Azt írják, hogy 72 órán belül valamilyen úton módon felveszik velem a kapcsolatot mindenképpen.

Ennek már 2 hónapja és még csak egy válasz email sem érkezett, hogy pl. húzzak a francba, vagy valami.

(#) Dudus válasza ciw hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
Szerintem ebben az országban még nem válaszoltak senkinek. Keress meg egy disztribútort ők néha segítőkészek.
(#) ciw válasza Dudus hozzászólására (») Okt 7, 2008 /
 
Jó, csak gondoltam hátha ingyen megúszom , mivel nem projekthez kell a cucc, csak ismerkednék vele.
Igaz nem egy egetrengető ára van itthol sem.
(#) Dudus válasza ciw hozzászólására (») Okt 7, 2008 /
 
Ha beszerezhető és olcsó, akkor eleve nem illik mintát kérni. A hasonló mintakérési gyakorlat miatt állt elő ez a helyzet. Ha nem kapunk észbe, tisztelet a kivételnek, egyre több cég fogja a magyar mintakéréseket hasonló módon kezelni !
(#) swee hozzászólása Nov 5, 2008 /
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ha rendeltem valamit ebay-en, amire elvileg a küldő ráírta hogy ajándék, de a vámon mégsem engedik tovább a postának, konkrétan a paypal-os tranzakcióról kérnek papírt (ebből gondoljuk, talán mégsem ajándékként lett feladva), szóval ha én viszek ilyen paypal-os papírt, a vám a tranzakciószám alapján vagy bárhogyan utána tud nézni bárminek is? Vagy csak viszem a kis papíromat, tudomásul veszik, azt csá?
Köszönöm a segítséget!
(#) Dudus válasza swee hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Ha a magyar királyi posta volt a szállító, akkor az Orczi térre a kinyomtatott számlával vagy PayPal-os dokumentumokkal, melyek a teljes költségedet tartalmazzák, beleértve a szállítást, beballagsz. Piciny sorbanállás után a szolgálatban lévő VÁM tiszt meghozza a határozatot, megfizeted a VÁM-ot és az ÁFA-t, majd kiadják a csomagodat.

Nem biztos, hogy nem írta rá, hogy "gift" de ha az értéknyilatkozaton magasabb szerepelt, mint amit a VÁM elfogad, akkor bizony vámköteles.
(#) swee hozzászólása Nov 5, 2008 /
 
Köszönöm!

De az is érdekelne még, hogy magának a tranzakciónak utána tud e nézni a VÁM az általam vitt papíron feltüntetett tranzakciószám alapján, vagy bármilyen módon! tehát, ha én viszem a papírt, hogy a küldeményt xy dollárért vásároltam, ők utánajárnak annak, hogy valóban így történt? Ugyanis arra a Paypalos papírra én azt írok amit akarok, ezt nem ellenőrzik le? vagy ehhez a vámnak nincs joga?
Nagyon köszönöm.
(#) Libus hozzászólása Nov 5, 2008 /
 
Elhiszik amit viszel, néha lehet 1 picit játszani, de ha a VÁM tiszt összehúzza a szemöldökét és nem akarja elhinni, akkor csinálhatsz amit akarsz, akkor is az lesz, amit Ő mond.
50 dollár felett nagy az esélye, hogy megvámolják.
Alatta nem igen foglalkoznak vele.
Persze a nagy csomagokat eleve felbontják és megnézik mi van benne. Ha nagy az eltérés a ráírt és a valódi tartalom között, akkor bukó a dolog...
Szóval nem ellenőriznek le semmit, de azért nem hülyék ülnek a túloldalon.
Nekem engedtek már át komplett Tektronix szkópot is, ahol csak a szállítás volt 120 dollcsi, igaz ültek rajta majd 2 hetet, gondolom nem volt képük ezután még megvámolni is.

Célszerű nem csomagban hanem lehetőleg borítékban rendelni a cuccokat, mert azt nem nézegetik....
Persze, ha nem fér bele borítékba, akkor esélyes a VÁM+ÁFA móka. De sima alkatrészeket érdemes így rendelni.
(#) swee hozzászólása Nov 5, 2008 /
 
NAgyon Köszi!
(#) Dudus válasza swee hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Meg tudja nézni! Hosszú egyeztetés zajlott a paypal magyarországi bevezetése előtt és ennek része volt annak tisztázása milyen adatszolgáltatásra kötelezhető a PayPal Magyarországon.

De nem szoktak utánajárni a magánforgalmú küldeményeknél.
(#) Libus válasza Dudus hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Én pont ma voltam, vittem bankszámla kivonatot és ebay printet. Az ebay print kellett neki, a banki kivonat nem érdekelte. Nyilván, ha le akarnak valamit ellenőrizni, akkor csak a svájci bankszámlát nem tudják Minden mást igen.
Következő: »»   2 / 250
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem