Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos kapásjelző
Lapozás: OK   1 / 20
(#) hohohorgász hozzászólása Nov 28, 2006 /
 
sziasztok
szeretnék egy elektromos kapásjelzőt a horgászbotomhoz, mert sötétben elég nehéz észrevenni a kapást.
jó volna ha vki küldene egy kapcsolási rajzot hozzá meg ha ki is próbálná. de nem kell olyan amin akkora hangot ad hogy a halakat elilyessze
előre is köszi!!!!!
Attila
(#) árpix válasza hohohorgász hozzászólására (») Nov 28, 2006 /
 
Hali !

az a kérdés, hogy építeni akarsz, vagy lehet kapni készen
kb. 1500 Ft .
(#) fgabi válasza hohohorgász hozzászólására (») Nov 28, 2006 /
 
Hello!

Itt egy egész leírás: kapásjelző!
De szerintem is egyszerűbb ha veszel egyet (főleg a "mechanikai" részére gondolok)!
Üdv: Gabi
(#) radiomano hozzászólása Máj 13, 2008 /
 
Sziasztok! Elég kezdő vagyok úgyhogy nem biztos hogy jó az amit írok :zavart2: Én is szeretnék építeni kapásjelzőt, de olyat, amin a hangerőt és a hangmagasságot is lehet állítani. Arra gondoltam, hogy egy 555-össel lehetne a jelet generálni, csak nem tudom hogy mit kéne változtatni, hogy a hangmagasság változzon, és azt sem tudom hogy a hangerőszabályozáshoz hova kell rakni a potit. Nekem úgy lenne a legjobb az egész, ha 3V-ról működne, mivel vannak tölthető ceruza akksijaink, a 9V-os elem meg drága. Egyenlőre ennyi, remélem valaki tud segíteni. radiomano
(#) kaqkk válasza radiomano hozzászólására (») Máj 13, 2008 /
 
A rajzon anyit változtatnék hogy a 8-as lábat rákötném a +ra (ez az ic betápja) és legalább 4 akksit használnék
akkor is csak 4.8v a tápfesz ! a hangmagasságot
állíthatod az 5 -ös lábra kötött potival is, a poti két szélsö kivezetését kötöd a +-ra és a-ra 1-1 db 2.2k -s ellenálláson keresztül és a közép kivezetést teszed az 5 -ös lábra. A poti legalább 22k-s legyen.
(#) radiomano válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 13, 2008 /
 
Szia! Nos ha jól értem, akkor az 5 ös lábra kötöm a poti középkivezetését és a két szélső kivezetést 1-1 2k2-os ellenálláson keresztül a +-ra és - ra kötöm. A betápot pedig a + -ra. De ha a pozitivra kötöm a betápot nem fog folyamatosan sipolni? Vagy ugy jo ahogy a rajzon csináltam, hogy a reset megy csak az opto-hoz, és az kapcsolja a hangot? A hangerőt pedig egyszerűen úgy lehet hogy egy potinak a közepét kötöm a piezo- hoz az egyik felét a + ra másikat pedig a földre? Ha így lehet akkor mekkora poti kell oda? 100k? vagy kevesebb? radiomano
(#) cpumaster hozzászólása Júl 14, 2008 /
 
Gondoljatok arra is hogyha véletlen pont ott állna meg ahol mindig nyitásban lenne a tranya. Futnál éjjel a bothoz nem is néznéd hisz jelez te pedig berántasz mint egy őrült és semmi... Ezért van ennél is egy 2.2µF kondi ha véletlen abban a pozícióban maradna hogy szólna egyfolytában a hangszóró a kondi feltöltődése után kikapcsol mivel már akkor nem folyik át rajta az áram. Majd ha kisüti a tranya újból töltődik. Amúgy meg nagyon meg kell nézni milyet veszel ha boltban akarsz vásárolni. De annyit mondhatok hogy javítottam már többször is a mi SPRO márkájú olcsó kapásjelzőnket és ugyan ez a felépítés szóval ne gondoljatok nagy valamire, bár túlbonyolítani mindent lehet. Kap egy esőt vagy nagy párát és hellóóóóó...tehát szigetelés fontos...
(#) atesz0806 hozzászólása Szept 27, 2008 /
 
Sziasztok!Én azzal a kéréssel fordulok hozzátok, hogy a meglévő kapásjelzőmhöz szeretnék csinálni 1 olyan dobozt amit a kapásjelzőmből kimenő 6,2 V-os jel táplál.A doboz lényege az lenne hogy ugye a 6,2 V os kimentről 1 kábelt felhúzok a sátorba és ott is jelezne nekem.Végülis ez a rádiós kapásjelző leegyszerűsített változata Ebbe a dobozba csak 1 egyszerű piezzo hangszóró lenne meg 1 led. Tuidnátok benen segíteni vagy esetleg valami ötlet? Előre is köszönöm. Attila
(#) zöldhegyikecske válasza radiomano hozzászólására (») Szept 27, 2008 /
 
ez csak egy elmélet és hasonlóan csináltam meg és jól müködik
(#) zöldhegyikecske válasza zöldhegyikecske hozzászólására (») Szept 27, 2008 /
 
lehet 3 voltot is adni a zümmernek az elem meg a zümmer közé beteszel egy potit és hangerőszabályzó is van rajta
(#) atesz0806 hozzászólása Szept 29, 2008 /
 
Kösz szépen a javaslatot! Annyi kérdésem lenne hogy mágneskapcsolót hol tudok beszerezni meg milyen áron?
Meg a kapásjelző olyan elven működik hogy 1 bimetál van odatéve és ha forog a kerék az alapján jelez, a mágneskapcsoló nem zavarja be ezt szerinted?
(#) Inhouse válasza atesz0806 hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
Az a rajz nem neked szól, egy régebbire válaszoltak...
Az a 6.2V hogy jött ki? Egyenfeszültség, vagy audio jel?

Üdv
Inhouse
(#) atesz0806 hozzászólása Szept 29, 2008 /
 
A 6.2 volt egyenfeszültség, de ez a mágneskapcsolós megoldás se lenne rossz de szerintem a mágnes bezavarna a bimetálnak...
(#) Inhouse válasza atesz0806 hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
Öööö... a bimetált hőkioldónak szokták használni, 2 különböző fémlap összefogatva, másképp tágulnak a melegre, ezért elhajlik, így kapcsol.
A mágneses tényleg jó, így működik a gyáriak jó része, vagy optokapu/réstárcsa párossal... Ami így nincs megoldva, ha pont ott áll a mágnes a reedpatron előtt, akkor egyfolytában vinyákol.
Ezért csináltam ezt:
Saját kapcsolás, érzékenység állítással
Ugyanúgy jó mágnes/reed patron párossal is.

A 6.2V-nak ha lehetne tudni a terhelhetőségét, akkor akár jó lehet egy autós zümmer is, ha elbírja...ha kevés neki a 6.2V, vagy nem bírja el, akkor rakhatsz egy optokaput (így le lesz választva a két készülék), és azzal kapcsolsz 12V-ot a zümmerre... Esetleg veszel egy vezetéknélküli csengőt és annak a nyomógombját zárod vele, és még vezeték sem kell...

Üdv
Inhouse
(#) zöldhegyikecske válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
inhouse válasza nagyon jó lenne neked de akár azt is megcsinálhatod hogy egy egérnek a görgöjét alakítod át ugy hogy abba menjen a horhászzsinor(a mágneskapcsolosat egy gyári kapásjelző mükődését irtam le )
(#) atesz0806 válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
Hát a kimenet igazából a ledes szvingernek van ami 1 led teljesítményre van tervezve szóval szerintem max 20 mA.

A vezeték nélküli csengővel meg az a baj h annyiba kerül mint a kapásjelzőm meg ahogy hallottam havertől gyakran kell benne elemet cserélnie.
De ezt a mágneses megoldást kipróbálom aztán lesz ami lesz... Meg szerintetek ha teszek rá 1 vezetéket aminek ellenállása 6 Ohm és oda teszem be a zümmert elég lesz neki a feszültség? Meg mondjuk a zümmerrel párhuzamba 1 ledet..
(#) atesz0806 hozzászólása Szept 30, 2008 /
 
Rájöttem az én jelzőm reed csővel van megcsinálva. Szóval a 6.2 v-os egyenfesz kimenttel kellene valamit kezdenem:S
Arra tudnátok ajánlani valamit?
(#) Inhouse válasza atesz0806 hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Ne haragudj, de össze-vissza beszélsz...
Először arról volt szó, hogy van egy kapásjelződ, aminek van egy kimenete és szeretnéd a sátorban tudni, hogy viszi a hal a botod. Aztán valaki írt itt egy megoldást egy kapásjelzőre és most neked az lesz a jó???? Mire?
Vezetéknélküli csengőt 1000-2000Ft körül kapsz, 20m vezeték is lehet ennyi. A vezeték nélküli rendszerek tizenezer Ft-tól (inkább 20eFt) indulnak...
Írtam neked, hogy optokaput hajts meg a kimenettel, a 20mA tökéletes rá.
Szóval mi a fityfenét akarsz a mágnes megoldással??? Hogy fog egy másik kapásjelző segíteni abban, hogy a gyári beszóljon a sátorba????
Hány méter és milyen vezeték az, aminek 6ohm az ellenállása?
Ha raksz LED-et párhuzamosan a zümmerrel, akkor rakj egy előtétellenállást is.

Üdv
Inhouse
(#) atesz0806 hozzászólása Okt 1, 2008 /
 
Elnézést de nem voltam tisztában a kapásjelzőm működésével... amúgy én inkább ragaszkodom a vezetékes megoldáshoz mert az a biztos...
Abból a kábelből meg 30 métert veszek 1000 Ft -ért hangfalkábel és 5 méternek volt 1 Ohm ellenállása. A legolcsóbb csengő amit láttam 3000 Ft volt.
Lennél szíves leírni az optokapu működését vagy 1 kis rajzot mellékelni mert még nem dolgoztam optokapuval.
Előre is köszi remélem érthető volt. Üdv
(#) Inhouse válasza atesz0806 hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
Azt nézted már, ha összeérinted a műszer 2 mérőhegyét, akkor mennyit mutat? Kivontad ezt az értéket a mérés eredményéből? Nem hinném, hogy 5m hangfalvezetéknek 1ohm lenne az ellenállása, 10m esetén (4ohmos hangszórónál) már akár a harmad teljesítményt a vezeték fűtené el...
Az egyik rajz optós, a másik nem, tulajdonképpen nem kell, a testpontok lehetnek közösek.

Üdv
Inhouse

zummer.gif
    
(#) atesz0806 válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
Köszi szépen! Megépítem és meglátom mi lesz.Üdv
(#) jerrybau hozzászólása Feb 26, 2009 /
 
Sziasztok.
Segitségeteket kérném kapásjelzö ügyében.Távadósat szeretnék csinálni a meglévö jelzökböl.A jelzökben gyárilag benne van az adó vmi BXR433A kodjelü.Ehez az adóhoz kellene vmi vevö,vagy ötlet hogy mivel tudnám az adó jelét befogni.
Segitségeteket elöre is Köszönöm.
(#) Inhouse válasza jerrybau hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
A 433 arra utal, hogy ezen a frekin dolgozik. Kapd szét és keress egy koder IC-t benne, hátha szabványosat találsz. Ha van, akkor kell az ellenpárja, meg egy 433MHz-es vevő. Esetleg valamelyik vezetéknélküli csengőből, de csak az a jó, ahol nem egybeintegrált az egész (vevő és dekóder).

A dekóder IC kimenetein a kódernek beállításainak és bekötésének megfelelően vehetőek adott távolságból a jelek.

Üdv
Inhouse
(#) jerrybau válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
Köszi a segitséget.
Utána néztem és elég sok dolog müködik ezen a frekvencián.Vmiböl megbrobálok összehozni egy vevöt.
(#) Jihad Joe hozzászólása Ápr 4, 2009 /
 
császtok
én meg ezt a kapásjelzőt találtam. És szerintem jó is lenne de a két középső ellenállás értékét nem tudja valaki? M47lehet h 1,47mega az M12 meg 1,12mega vagy mi? Ha valaki tudja létszi segítsen
előre is kössz
(#) Kicsi Vezér hozzászólása Ápr 5, 2009 /
 
de szerintem untig elég olyat csinálni hogy fogsz egy rádiót és annak az áram hoz ahol bemegy a plusz + azt félbe vágod és egy kábelt hoszabat és egyuk végére egy ruha szárító csipszt be vonszalufoliával rá kötöd és ey fémre a másikat rá rakod és amikor kapásvan le esik és megy tovább az áram és el kezd szolni a rádió és a halaknak kezdsz könyörögni hogy akadjanak rá hogy ud halgatni a rádíót
(#) titi válasza Jihad Joe hozzászólására (») Ápr 5, 2009 /
 
M47 : 470k ohm ; M12 : 120k ohm
(#) Jihad Joe válasza Kicsi Vezér hozzászólására (») Ápr 5, 2009 /
 
kössz
ez is jó ötlet majd +kérdezem az ismerősömet h mit szól hozzá mert neki kéne de szerintem tök király ez a +oldái is
(#) Jihad Joe válasza titi hozzászólására (») Ápr 5, 2009 /
 
hát akkor majdnem eltaláltam
kössz
(#) Inhouse válasza Jihad Joe hozzászólására (») Ápr 5, 2009 /
 
Mintha lett volna már...
Olvass vissza kicsit.
Nem akarom az én rajzom sztárolni, de egy kicsit korrektebb megoldás...ugyanúgy 1 IC, de nem a tápfeszt kapcsolgatja... és van érzékenység állítási lehetőség, ez csak a komolyabbakban szokott lenni...

Egyébként vettem egy rod pod-ot és szinte ajándékba volt hozzá 2 elektromos kapásjelző, persze a legalapabb.
Megnéztem, mágneses elven működik; a kis tárcsán amit a damil forgat 2 kis mágnes van és egy reed patron a panelen. Le van öntve valami kencével a panel, de valószínű egy spec chip van benne.

A mechanikai kivitel elég macerás, hogy kicsi is legyen, meg strapabíró, meg valahogy nézzen is ki...ezért vettem inkább. Viszont hozzáigazítok egy vezeték nélküli csengőt, hogy ne kelljen hallgatnia másnak a csipogást, meg én is észrevegyem, ha épp hív a természet és nem vagyok ott...

Üdv
Inhouse
Következő: »»   1 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem