Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videókártya probléma
 
Témaindító: bozsokiandras, idő: Jún 19, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 21
(#) bozsokiandras hozzászólása Jún 19, 2006 /
 
Van egy ATI radeon 9600 videókártya, a BIOS nem jelez hibát a windows is betölt, de a kép lila és szines kockák vannak rajt. Mi lehet a gond? Lehet, hogy a RAM szállt el rajt?
(#) MaSTeRFoXX válasza bozsokiandras hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
Előbb szerintem szedd ki a foglalatból majd rakd vissza, hátha érintkezési hiba, ha nem akkor talán a drivereket vagy a windows-t telepítsd újra ha akkor se megy, akkor haver gépében kipróbálni, ha akkor se jó akkor memória hiba, szerintem
(#) dB_Thunder válasza bozsokiandras hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
Ha csak a kép színe változott volna meg egyből rávágnám hogy rosszul érintkezik a monitor csatlakozója, de most kicsit más a helyzet. Mindenesetre megnézném a csatlakozó és környékét...
(#) burkus válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
A monitor jó ? Próbáltadmár másik monitorral ?
(#) Frankye válasza burkus hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
A kártya jól van bedugva a slotba? Nekem is csinált ilyet, hogy a BIOS nem jelezte, de a winfos nem indult...
(#) PCB válasza bozsokiandras hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
Szia !

De azért tegyél bele egy másik kártyát, szedd le
az ATI drivert, utána tedd vissza. Ha elindul egy régebbi drivert tegyél fel.

Nem piszkáltad az órajelet, nem húztad a kártyát ?

Üdv
(#) Gatery válasza bozsokiandras hozzászólására (») Jún 20, 2006 /
 
Mivel már nagyon meleg van, lehet hogy a karid túlmelekszik, nézd meg hátha elmozdult a GPU hűtője. Nekem is volt ilyen, mármint hogy elmozdult és akkor sokat hibázott.. de egy kis paszta meg a hűtőborda helyes felszerelése megoldotta....remélem neked is megfogja!
Ja igen meg ha teheted akkor fújasd egy ventivel a memóriákat, ha a kari mind két oldalán vannak akkor rakd a ventit a kari hátához közép tályra, nekem is így van és jól hűti!
(#) djneo válasza Gatery hozzászólására (») Jún 20, 2006 /
 
hi
nekem is lenne egy problémám az én ATI radeon 9600XT-s kártyám mostanság néhány játéknál VPU recover hibát ir ki!!
Ez mitől lehet???

Előre is kőssz
(#) Gatery válasza djneo hozzászólására (») Jún 20, 2006 /
 
Ezt általában akkor szokta csinálni ha húzod a kártyád és már túl sokat hibázik vagy túlmelegedett, és ilyenkor viszaállítja a gyári értékeket. SZóval lehet hogy egy erősebb hútés megoldaná a dolgokat!
(#) Hurka válasza Gatery hozzászólására (») Jún 20, 2006 /
 
Emberek!

Használjatok nVidiát! nekem az előző videokártyám egy nVidia RIVA128-as volt, és 8 évig bírta hibátlanul...
(#) djneo válasza Gatery hozzászólására (») Jún 20, 2006 /
 
ez az hogy a kártya nincs meghuzva!!
ahogy kivettem a dobozbol ugy benn a gépbe
(#) djneo válasza djneo hozzászólására (») Jún 20, 2006 /
 
ilyet hibát DRIVER v. HARDWARE probléma okozhat
(#) Gatery válasza djneo hozzászólására (») Jún 20, 2006 /
 
Bármi okozhat....egy próbát megér a driver frissítést. A videó karikat hardwer hibával nagyon nehéz javítani...ha melegednek az ic-k akkor azok nagyon sokat elárulnak...ezért ajánlom a hűtést. Ennől többet házilag nem nagyon tudsz többet tenni...
Mondjuk én egyszer kaptam egy olyan vedeókatit amevel csak annyi volt a baj hogy egy kis ezüstpaszta került két prociláb közé.....szóval érdemes azért látható hibák utánn is kutatni.
(#) Gatery válasza djneo hozzászólására (») Jún 20, 2006 /
 
Ja igen...kicsit utánna néztem...ha helyenként rosz pixelek jelennek meg a monitoron akkor az memória hiba, ha "nagy" blokkok akkor az gpu hibára mutat!
(#) Báddzsó válasza bozsokiandras hozzászólására (») Jún 20, 2006 /
 
alapból vagy csak egy idő után? 3d-s játokknál? direcx? opengl?? csökkentett módban is csinálja?
mióta kezdte el ezt a hibát csinálni?

sztem: vedd ki, rakd be újból, rendesen kattanjon be.
csak windowsban van hiba? probáld ki h monnyuk biosba belépsz és vársz 5-10 percet, hogy ott is hibás e a kép, ha igen akkor hardverhiba, memória valszeg, nézd meg hogy jól hül e a memória, gpu, van e alatta hővezető paszta., próbáld ki nagy ventivel hűteni.

rakj fel új drivert: www.ati.com (catalyst for xp)


egyébként már én is találkoztam több atis videókarival hasonló hibával, azthiszem pont 9600-osoknál gyakori ez a dolog.... játékok sem igazán szeretik, (pl textúra hiba, vertex hiba stbstb...)
(#) Slope válasza bozsokiandras hozzászólására (») Jún 21, 2006 / 7
 
Nekem egy 9100-as radeon van, és hasonló hibával küszködöm.
Az biztos, hogy nem a driver hibája okozza. Ez a GPU hibája... Valószínű, hogy egyszer (esetleg többször) nagyon megszaladt a mag hőmérséklet, és a GPU-n belül egy hardveres hiba jelentkezett.
Nálam 20°C fok környékén hidegindításkor jelentkezik ez a probléma. Többszöri restart után a GPU már eléri az üzemi hőfokot, és minden gond nélkül indul. Ezzel a gondal nem lehet mit kezdeni, meg kell szokni, vagy cserélni kell a kártyát. Hozzáteszem én már 2 éve használom ezt a kártyát ezzel a hibával probléma nélkül. Pl. most, hogy a lakásban 27°C felett van a hőmérséklet, még a hidegindítás is elsőre sikeres.

Diesel kártya... indítás előtt izzítani kell
(#) Báddzsó válasza Slope hozzászólására (») Jún 21, 2006 /
 
lehet hogy ekszakadt benne valami vezető szál és a hőtágulás hatására helyrejön...
(#) Báddzsó válasza bozsokiandras hozzászólására (») Jún 21, 2006 /
 
még arra tudok gondloni hogy letört róla valami alktarész...
én már találkoztam ilyennel, 4 smd cucc hiányzott róla...
szerencsém volt mert találtam róla egy nagyfelbontású képet a neten és azon látszott minden hiányzó alkatrész felirata. (az már egy másik dolog, hogy miután mindent ráforrasztottam akkor is rossz maradt a kártya, (ati 9800pro))
(#) patexati válasza Slope hozzászólására (») Jún 21, 2006 /
 
Méretezz hozzá egy 5W-os ellenállást mi hőn tartja oszt lehet,hogy indul mint újkorában
(#) Slope válasza patexati hozzászólására (») Jún 21, 2006 /
 
sztem egyszerűbb a rezet... jobb kezemen lévő mutató ujj 2év alatt tökéletesen felvette az apró gomb alakját
Áhh hulladék egy kártya, de utálom ha valami tökéletes... szóval remélem még 2 évet tudom használni, majd alá teszek egy Bunsen-égőt
A végén meg a mikróban végzi
(#) G-Lex válasza Slope hozzászólására (») Jún 22, 2006 /
 
A Radeon 9600/9800 modelleknél gyakori hiba az alulméretezett hűtés. Tavaly a saját gépemen is megtapasztaltam. nyáron mikor valami 3D alkalmazást futtatam egy idő után érdekes színű pixelekkel volt tele a textúra majd VPU recover. A bordára raktam egy 8cm-es Slim ventillátort és voalá... azóta is hibátlanul megy.
(#) burkus válasza Slope hozzászólására (») Jún 22, 2006 /
 
Sziaszdok nekem is radeon9600 as van és nekem nem melekszik túlpedig bent van vagy 27fok a borda meg nem is tudna elmozdulni mert műanyaggal van felfogatva.
(#) burkus válasza burkus hozzászólására (») Jún 22, 2006 /
 
És a csend miatt még ventilátor sincs rajta
(#) Slope válasza burkus hozzászólására (») Jún 22, 2006 /
 
Gondolom ez is szériafüggő, no és persze ami nekem van az egy sapphire tech... nyugodtan hívható nonémnek. Gyárilag egy csörömpölő kacat volt rajta... ezt le is cseréltem, sajon későn
(#) Sempy válasza bozsokiandras hozzászólására (») Jún 24, 2006 /
 
Ha a biosznak is lilás árnyalata van, akkor a monitor csatiját ellenőrizd kívül, belül, forrasztást is... A kockák tutira memória elérési hiba. Tőlem vettek egy kártyát, lecserélték rajta a hűtőt, elvágtak a szerencsétlenek egy fóliaszálat aztán hozták vissza nekem hogy rossz... énmeg jól kijavítottam a hibát, aztán csak hümmögni tudtak, hogy lehet hogy tényleg ők szurtak el valamit... kb 5 hónapja frankón megy a kártya... Nézd át, lehet hogy sérült a fólia, esetleg ezüstös hűtőpasztával összekenték a csipeket, és betapadt a lábak közé. Használj nagyítót! Tüvel ki tudod piszkálni... ha minden kötél szakad, akkor próbáld meg kicsit jobban rányomni a hűtőt, lehet hogy a csipp alatti forasztás tört el... ezen sajna nem tucc javítani (hőfújó pákával tucc csak alámelegíteni, de ez otthoni körülmények között még egy profit is megfogna de meg lehet csinálni Nevergiváp
(#) sebhelyes válasza bozsokiandras hozzászólására (») Júl 3, 2006 /
 
Hali.
Nekem is szintén egy Ati 9600os van csak Sapphire. Az a probléma hogy a textúrákat elrontja. játszhatatlan a játék. de a windows rendesen fut, semmi baj, a dxdiagban a direct3d tesztelésénél sem mutat hibát. Próbáltam kivenni-betenni, drivert frissíteni de semmi. Egyébként érdekes volt, mert ezt egyik pillanatról a másikra kezdte, miután új vinyót raktam a gépbe, és rendszert telepítettem. Azt gondolom hogy valami a kártyán mehetett gajra. valaki tud segíten h. mi lehet a probléma?
(#) MaSTeRFoXX válasza sebhelyes hozzászólására (») Júl 3, 2006 /
 
Véletlenül nem lehet az hogy nem bírja a táp?
Idézet:
„miután új vinyót raktam a gépbe”
(#) Georgee hozzászólása Júl 3, 2007 /
 
Üdv mindenkinek!!!
A multkor haverokkal elugrottunk lomizni és a kezem alá került egy FX5200(DDR128M) TV+DVI-s videó kártya. A probléma az hogy Pár kondi le van tépve róla. Más alkatrész minden egyben van. Ha esetleg valakinek van ilyesmi videókarija az megadhatná a kondik értékeit hátha még működne segítségeteket előre is köszönöm
(#) szabi_o válasza Georgee hozzászólására (») Júl 3, 2007 /
 
Képet tudnál feldobni róla?
Van nekem is egy nVIDIA GeForce FX5200/128MB, amin 2 féle kondi van: 470µF/16V és 1000µF/6,3V
(ha a táp rész érdekel)
(#) jana hozzászólása Júl 3, 2007 /
 
hali!
nekem is voltak gondjaim a videokarimmal,azis ati 9600-as.
sokáig kínlódtam vele,míg rátaláltam a megoldásra:komplett direct x telepítése,ÉS a következő címről a meghajtó telepítése:www.omegadrivers.com .
ez a csapat a gyári meghajtókat hangolják "finomra",és ráadásul plusz állítási lehetőséget is ad a kariknak.(a folyamatos verseny miatt a hivatalos meghajtókkal nem foglalkoznak vmi túl sokat)
szóval érdemes kipróbálni,ha már befontad a hajad miatta
(nvidia is szerepel ott... :yes:
Következő: »»   1 / 21
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem