Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   275 / 2208
(#) csiperke válasza MrBrown hozzászólására (») Nov 6, 2008
A PCL86 egy nagyom jó cső,és kevés alkatrésszel is jó minőségű erőlködőt lehet belőle faragni. Nekem még van vagy 20 db mert a kidobott csöves tv-kből állandóan kiszedegettem őket, és a hozzájuk tartozó kimenőtrafókat is. Ezekből szoktam építgetni,de sajnos csak egycsöveseket mert a kimenőtrafókhoz egyáltalán nincsen türelmem.
(#) MrBrown válasza csiperke hozzászólására (») Nov 6, 2008
Azért a 20 darabért irigyellek ám! :yes:
(#) Ricsi1992 hozzászólása Nov 6, 2008
Köszönöm a válaszokat

Bekötöttem az EM-et is.....gyönyörű.Egy orosz ecc előerősíti a 6H8C első triódájából jövő jelet.Ha a bemenetre volt kötve az ecc,akkor nem volt elég érzékeny az EM,de most jó.
(#) vandorbot válasza hapro hozzászólására (») Nov 6, 2008
Találtam neked 2m spéci skálahúrt, privibe ha megadod a postacímed, feladom borítékban. 100 Ft-ot kibírok.
(#) nyikolaj válasza MrBrown hozzászólására (») Nov 6, 2008
Az elektroncső honlapján ismertetett Kapcsolást építettem meg.
Az alkatrészeket közvetlen a cső foglaltra rögzítettem.
Igyekeztem minél rövidebben huzalozni.

(#) nyikolaj válasza kocos hozzászólására (») Nov 6, 2008
Ismerős helyzet sajnos nekem is lassan készülnek az erősítőim.
Kevés a szabad időm de szerintem sokan így vagyunk evvel.
(#) nyikolaj válasza MrBrown hozzászólására (») Nov 6, 2008
Te melyik kapcsolást építed meg.
Most is valami egyedi konstrukcióval rukkolsz elő?
(#) 021 hozzászólása Nov 7, 2008
Most néztem interneten, szombaton lesz börze. Jön valaki?
(#) csiperke válasza MrBrown hozzászólására (») Nov 7, 2008
Van egy pár új pentódám is eladó.
PL81 és PL83 Tesla gyártmányúak.
(#) rockersrac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 7, 2008
én a 22.ei börzére megyek haverommal szóval ott lesz hobbista minimum 2
(#) 021 hozzászólása Nov 7, 2008
Vasárnap? Még jó hogy megkérdeztem

keresőbe írtam be, és hittem az első oldalnak amit kidobott...
(#) Imi65 válasza csiperke hozzászólására (») Nov 7, 2008
A PL81-es sorvégcső volt, másra nem igen használták. A PL83 meg videóvégcső, azt nem használták nálunk.
(#) ferencferenc hozzászólása Nov 7, 2008
Sziasztok!
Hogyan számoltok kimenőtrafót? Esedékes lenne nekem is tekerni egy kimenőt, a tk157 vasára. Tudom, hogy nagy fába vágom a fejszém, de egyszer el kell kezdeni
Vasárnap én is kinézek a börzére. Egy kis eszmecserét összehozhatnánk 10 körül?
(#) Imi65 válasza ferencferenc hozzászólására (») Nov 7, 2008
Alaposan olvass vissza, körüljártuk a témát rendesen. Edgár is rengeteg infót tett fel a közelmúltban, és más irományok is felkerültek.
(#) Imi65 válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Nov 7, 2008
Így kell ezt, kreatívan. Börze játszik?
(#) Ricsi1992 válasza Imi65 hozzászólására (») Nov 7, 2008
Nem tudom....Te mész?
(#) Müszi válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Nov 7, 2008
Én megyek, biztossan.

üdv
(#) Imi65 válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Nov 7, 2008
Igen, és ajánlatos Neked is.
(#) Imi65 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 7, 2008
A pentódája volt a videó végfokozat, egy 3,3-3,9K 6W-os munkaellenállása volt, és galvanikusan kapcsolódott hozzá a képcső katódja. A triódája a kapuzott AGC funkciót látta el. A pentódája az biztos, hogy lineáris, a triódát meg impulzusüzemben használták, nem tudok róla semmit más alkalmazásokban. Láttam egy hanggenerátorban a '68-as Évkönyvben.
(#) EcoPityu válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 7, 2008
Bár nem vagyok IMI, de asszem az a videóerősítő teljesítménycsöve volt. Rácuppant a képcső katódjára...

A 85-öt tudod, a függőleges eltérítés..
A 86 meg mindenki kedvence hangvégcső!
(#) EcoPityu válasza EcoPityu hozzászólására (») Nov 7, 2008
De jó, hogy nem olvastam el a köv oldalt...
IMI bá ki is fejtette!
(#) nyikolaj hozzászólása Nov 7, 2008
Én ezt az oldalt találtam a PCL84 csőröl.
Egy SE kapcsolásban használták fel.

Bővebben: Link
(#) Imi65 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 7, 2008
Nem néztem át figyelmesen a belinkelt honlapot, de emlékeim szerint 1W körüli teljesítmény jött ki belőle.
Most nézem, 250mW-ot hozott ki? De az csak 60V mellett?
(#) kocos válasza Imi65 hozzászólására (») Nov 7, 2008
Ezt a hanggenerátort én is meg akarom építeni, már csak azért is,mert minden alkatrész megvan hozzá, meg csöves
(#) kocos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 7, 2008
Hát hogy ne lehetne kimenőre illeszteni? Minden pentodát lehet, ha megfelelő áttételű a kimenőd.
ha jól számolom 150 Volntál 5,6 k-t "kér", 200 V-nál 10-et. Ezek szerint olyan 170 votl körül jó neki a PCL86/El84 kimenő, de én már akkor PP-ben gondolkodnék, ilyen kis anóddisszipáció mellett. Egyébként ha érdekel valakit ez a cső, akkor tudom adni kilóra
Egy El84 PP kimenő jó lenne hozzá, ha A osztályban "hajtanád" (szerintem). Mondjuk egy Budapest kimenő, de Vidi T kimenőre szépen meg lehetne tekerni 0,16-os primer 3 részre osztva, 0,4-es secunder (2 db) mellett pont elférne a csévén
(#) kocos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 7, 2008
Nekem is van, kérjetek, mert nem férek tőlük EClL82-re szívesen cserélnék, mert nekem meg az kéne, akár az is játszhat, hogy egy ECL82-ért adok egy marék PCL84-et

Nekem 6N6P-vel lesz PP-m, kb az is ekkora teljesítményt tud, csak trioda, csak kéne 0.15-ös derót, meg idő
Tescos dán kexes dobozban lesz
(#) djhans válasza kocos hozzászólására (») Nov 7, 2008
Olyan drótot tudok adni mint amilyet a múltkor asszem 0,18-0,2 lehetett ha kell.
(#) kocos válasza djhans hozzászólására (») Nov 7, 2008
nagyon szépen köszönöm, abból még az egyik cséve megvan (két trafóra elég lett egy ), meg közben vettem fél kilót.0.2-es egyébként. Sajnos az jelen esetben feleslegesen vastag, és így nem férek el vele az EI66 -os magon 10k/8Ohm trafó kellene, többszörösen osztva
(#) Imi65 válasza kocos hozzászólására (») Nov 7, 2008
Én már az összes PCL-t szétosztottam a fórumtársak között. Talán még van 4-5 PCL85-ösöm, de azok egyenlőre maradnak.
(#) kocos válasza Imi65 hozzászólására (») Nov 7, 2008
Én most kaptam egy jó nagy készletet, meg a nyáron voltam "kukázni", de most pont ECL kellene, egy darab van, és kettő kéne
Következő: »»   275 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem