Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » IP kamera
 
Témaindító: ampervadász90, idő: Nov 30, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 12
(#) ampervadász90 hozzászólása Nov 30, 2008 /
 
hello
van nekem egy ipari megfigyelő kamerám
de hiába kötöm a tvre nem csinál semmit kérlek segítsetek nagyon fontos lenne
itt a kép róla
(#) (Felhasználó 1947) válasza ampervadász90 hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Szia!

Milyen csatlakozók vannak rajta?
Ebből a fotóból semmit nem lehet megtudni.
A Sony ipari kameráknak csak táp kell, és kompozit video kimenetük van.
Ezen van BNC kimenet? a táp milyen csatin megy be?
Egy fotó nem ártana.

Üdv! Luki
(#) (Felhasználó 1947) válasza ampervadász90 hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Beütöttem a gugliba:
"baxall camera"
Alig párezer találat, rengeteg pdf-el.
Köztük bekötési rajzok stb.(egy példa mellékelve)
A tipusa gondolom rá van irva.
AKKOR MI OKOZ EKKORA GONDOT??????

Üdv! Luki

baxall.pdf
    
(#) alex01 hozzászólása Nov 30, 2008 /
 
sziasztok!nekem,egy ilyen kamerám van:Bővebben: Link ezt,csak simán a tv videó bemenetére kell kötni?
(#) (Felhasználó 1947) válasza alex01 hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Szia !

Ha megvan az adatlap ,akkor mi a probléma?
Világosan le van benne irva minden.
Igen, ha a tv-d video bemenetére kötöd ,és tápot adsz a kamerának, akkor láss csodát működni fog!

Üdv! Luki
(#) alex01 válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
köszi,akkor aszem a kamerával van gond,mert nincs kép.érdemes lenne javítattni,vagy foglalkoznak valahol vele?
(#) Sebi válasza alex01 hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Ha itt nézelődsz az oldalon, nyilván van némi érdeklődésed az elektronika iránt.
Talán van egy egyszerű műszered is, ami alkalmas árammérésre.
Az adatlap közli, hogy a teljesítmény felvétel max. 1,5W, ebből adódik egy max. áramfelvétel. Legelőször ezt kellene ellenőrizni, mert lehet pl. a tápegység hibás, rossz a kontaktus, vagy a polaritás.
Ha az áramfelvétel rendben és mégsincs kép (egy olyan bemenetre kötve, ahol más videojellel van), akkor sajnos beljebb kell a hibát keresni.
(#) alex01 válasza Sebi hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
köszönöm!!megpróbálom,kiméregetni.
(#) ampervadász90 hozzászólása Nov 30, 2008 /
 
nincs papír mert használt,bontott
és egy táp bemenet,meg koax van rajta!
akkor mi legyen?
(#) (Felhasználó 1947) válasza ampervadász90 hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Szia!

Szerinted, mi legyen?
A koax a video kimenet, a tápcsati meg a táp bemenet.
A negativ pólust a kamera fémházához ki tudod fütyülni multiméterrel.
Áramkorlátos tápról próbáld, 9V-ról inditva.
Ha ehhez is segitség kell,akkor keress valami hozzáértőt a környéken.
(#) Action2K válasza ampervadász90 hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
A koaxon kell kiadnia a képet, jónak kellene lennie.
(#) ampervadász90 hozzászólása Nov 30, 2008 /
 
tudok neki tápot adni 230V -os világít is a működést jelző led
csak nincs kép mikor a tévébe dugom a koaxot
ehhez kéne segítség!
(#) (Felhasználó 1947) válasza ampervadász90 hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Szia!
És a TV-n hova dugod a koaxot?
Remélem nem az antennabemenetre..... :no:
(#) Action2K válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Huh... Hát nekem is épp ez jutott az eszembe.
Az biztos, hogy BNC kimenete van.
(tudod, koax = antenna)
(#) (Felhasználó 1947) válasza Action2K hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Szia !

Ennyire csak nem "amatőr"
hogy a kompozit video jelet beküldje az antennacsatin....
Habár már láttam pár "érdekes" dolgot.


Üdv! Luki
(#) (Felhasználó 1947) válasza ampervadász90 hozzászólására (») Nov 30, 2008 / 4
 
Szia !

Szóval a kamera video kimenetét a TV kompozit video bemenetére kell hogy kösd.
Ha a bemenet RCA (sárga szinű) akkor BNC/RCA kábelt kell használnod, ha EUROSCART akkor az ehhez megfelelő kábelt.

Üdv! Luki
(#) Remci válasza ampervadász90 hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Szia!

Ha nincs kép, akkor az optika is lehet rossz. A Tv-n a video bemenetre kösd a kamerát. Az optikát úgy tudod leelenőrizni, hogyha megtaláltad a Tv-n a jelet /ami fekete vagy kék háttér/ akkor ha óvatosan letekered az optikát akkor a képnek ki kell világosodni.Lehet hogy az írisz motorja rossz és nem nyit ki
(#) Action2K válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Bocs előbb lemaradt a Szia!

Az tény, hogy sajnos sokan nem tudják, illetve nincsenek tisztában a szabványokkal. Persze ez nem az ő hibájuk. A technika fejlődik állandóan. Nem tudom, hogy manapság milyen szinten tanítják az álltalánosban az elektrót, de annakidején mi a laposelem, kapcsoló, égő vagy csengő hármast építgettük a technika órán. Meg azzem voltak bonyolultabbak is picit. Váltóárm, moror, trafó, egyenirányitó ... De ez 82-83 körül volt.
Azóta sok új dolog van, meg ugye a digitális világ... de nem akarok tovább offolni.
(#) mlhe_vr hozzászólása Nov 30, 2008 /
 
OFF: a debreceni media marktban van pofájuk NTSC rendszerű tolatókamera-szettet árúlni!
Úgyanúgy ahhogy DVB-t MPEG 2 beltérit!

Felháborító bírkaterelés ami itt folyik!
(#) mlhe_vr válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
jaja!

Egy középiskoal oktatástechnikusa egy jótékonysági bálon (dudás és fia, Debreceni Baross Gábor SZKI):

Kamerázott a jóember, feladat: a kamera képét amivel mozog a vendégek közt kiadni egy projektorra, közben felveni a banzuájt. De mivel nem volt neki csak koaxkábele, így bekötötte a kamera hátlapra helyezhető RF modulátorát. A kábelt belógatta a plafonról. (Persze nem hallott még a 2,4 gigás videó átlüvőröl...)
Csóringer -mivel tudta hogy nincs tuner a projektorban- be is készített egy 50 cm es tv-t vevőnek. a tv-n meg is jelent a kép.
De a projektoron semmi! Lehozatott a raktárból még két projektort-biztos az a ropssz ugyebár...- azok se mennek. Éppen arr ajárok látom mit csinál, meg mérgelődik. Látom, hogy a a projektor a tv elején lévő RCA bemenetre van kötve!
A jóember a Tv előlapi bemeneten várta a jelet!

Ugyanez az ermber bevezette a suli "stúdiójába" (ami állt ebből a szempontból két ótvar 2 fejes videóból, amik a saját trimmerrel hangolható RF modolátorjaikkal voltak a suli hálózatába kötve) az ÖSSZES TEREM TV KÁBELÉT EGYENKÉNT (!!) Ezeket ráforrasztotta egy isostat kapcsoló sorra, és azzal váltotta, hogy melyík terembe milyeik videó kimenete menjen!
Persze 75 Ohmos RF UHF jelről van szó! A videók kimenetére egy-egy SZNE-150 es erősítő...

A másik: megerlégelte a diri, hogy a takarítók nézik a tvt. (ja elfelejtettem, hogy a videókba egy antenna is be volt dugva)
Emberünk a videókból törtáénő antenna kihúzás vagy erősítő lekapcsolás helyett minden tvnek levágta a vezetékét, rákokányolt egy műszercsatlakozó aljzatot (persze a panelba valót szigetelőszalaggal körbetekerve, még véletlenül se lengú változatot!) És tápkábellel járta a sulit, ahhol "mozizás" volt előtte odavitte és bedugta a tápkábelt!

És ez az ember egy közpénzből fiztetet "oktatástechnikus" persze szakképzettésg nélkül, mint a dirihelyettes jó haverja!
(#) (Felhasználó 1947) válasza mlhe_vr hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 


Ahogy mondani szokás:

Nagy az isten állatkertje.Meg alacsony a kerités.

Üdv! Luki
(#) (Felhasználó 1947) válasza Remci hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Szia !Igazad lehet,az irisz promlémája is lehet hogy nincs kép.Habár az ipari kütyük azért össze vannak rakva...
hacsak nem külső vezérlése van.

Üdv! Luki
(#) Remci válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Üdv!

Hát igen, de iparinál is találkoztunk már nem egyszer ilyen problémával. Semmi sem tart örökké
(#) Action2K válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Idézet:
„hacsak nem külső vezérlése van”


Csak külső vezérlése van, ugyais a teljes optika cserélhető. ugyan van sok olyan amiben nem mechanikus, hanem elektronikus van, ott ugyebár az optikában nincs semmi ilyen cucc. de az már inkább a lispénzűekvek van.

Itt egy igazi ipari: Link

De előbb várjuk, meg, hogy mit hova dugott.

OFF
Idézet:
„"oktatástechnikus" persze szakképzettésg nélkül, mint a dirihelyettes jó haverja!”

és az ilyenek miatt kell nekem, technológusi végzettséggel, kb 10 éves TV stúdió technikusi, hangtechnikusi, operatőri, vágói és adásvezetői gyakorlattal egy számtek boltban ücsörögni, és kiszolgálni az ilyen tudású vevőket, megy árulni az egyik műholdas tv-műsor szolgáltató szolgáltatásait.
ON

(#) mlhe_vr válasza Action2K hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Pont az ilyen kontárok "eltakarítása" a fő célja az egyesületünknek, következetesen ott támadjuk az ilyeneket ahhol tudjuk. persze csak a törvényes kereteken belül
(#) ampervadász90 hozzászólása Nov 30, 2008 /
 
köszönöm luki válaszát ezzel jól működik!!
(#) alex01 hozzászólása Dec 1, 2008 /
 
Sziasztok! Ki méregettem,a kamerámon az ic-ket és a 3,3 volt helyett,csak 0,2 volt krül van.Mi lehet a probléma?
(#) (Felhasználó 1947) válasza ampervadász90 hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Szia !

Örülök hogy sikerült.
Én is voltam kezdő, de akkor még internet sem volt, nem volt hol kérdezni.
Használd ki a dolgokat, további jó "elektronikázást"
kivánok!

Üdv! Luki
(#) Sebi válasza alex01 hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Akkor azok nem kapnak tápot... kövesd a bejövő 12V-ot, valahol belül kell lennie egy stab tápnak, lehet az feküdt le.
(#) uziocsi hozzászólása Okt 1, 2010 /
 
kültéri infra kamera bekötésében tud valaki segíteni?
Következő: »»   1 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem