Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RIAA korrektor
 
Témaindító: Ghost Rider, idő: Aug 25, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 146
(#) toto6 válasza valve hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
A C9 nek mennyinek kellene lennie? Az tápfesz szürés vagy mi lehet?
(#) toto6 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
Köszi, hogy megnézted! Sajna nem sokat értek hozzá...
(#) szamóca válasza toto6 hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
Igen az,47-100nF kerámia.
(#) szamóca válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
Én már régen próbálom meggyőzni de nem hisz nekem
(#) valve válasza toto6 hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
Igen az a frekis zajokat szűri le, azt nem érdemes kihagyni, tedd csak bele, értéke 47-220nF
(#) toto6 válasza szamóca hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
Dehogynem hiszek Nektek! Nagyon köszönöm mindenkinek a segítségét! Mostmár nyugodtan összerakom ezt a komoly erősítőt!
Végülis komoly, mert enélkül kidobhatom a bakeliteket...
(#) toto6 válasza toto6 hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
Részemről köszönöm a segítséget, gondolom mostmár törölni is lehet ezt a beszélgetéseket. Igaz nem tudom esetleg érdekel-e valakirt még rajtam kívül?
(#) toto6 válasza toto6 hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
Köszi a megoldásokat! Jó éjt mindenkinek!
(#) valve válasza toto6 hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
Szerintem nem kell trölni, de átlehet helyezni Ide. Ne legyen több ugyanolyan topik.
(#) scooby_ hozzászólása Okt 8, 2008 /
 
Hello!
Nekem van egy TDA2030ból készült stereo végfokom,ezzel nem lehetne valamit kezdeni hogy basszusa is legyen,mert ha bekötöm a lemezjátszó és a vonalbemenet közé a kellő erősségü hang az megvan de a basszus az nincs.

Lehet vele valamit kezdeni???

Kössz
üdv!
(#) edgar hozzászólása Okt 9, 2008 /
 
RIAA korrektor.
Miutan az oldal megnyilt Klikk a kepre !!:
Kép: Hivatkozás

RIAA korrektor: Link
(#) Müszi válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 9, 2008 /
 
Építsd meg Lamalas kapcsolását!

üdv
(#) scooby_ hozzászólása Okt 23, 2008 /
 
Sziasztok!
Engem Stereo RIAA korrektor kapcsolás,és nyákterv érdekelne!
Kössz!
(#) Müszi válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Ez kétszer.
Nyákot kézzel rajzolni hozzá fél óra.

üdv
(#) scooby_ válasza Müszi hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Ez nem jobb?

edgar találta,néztem hogy az 1. két IC az a táphoz van

Aztán láttam hogy elvan választva a korrektor a táptol

Ez ahogy nézem stereo és egy kis nyákon van,és az LM833-as IC van rajta!))

Üdv!

riaa.zip
    
(#) bodnar00 hozzászólása Dec 8, 2008 /
 
Sziasztok! Megépítettem a gilszkilabor.freeweb.hu oldalon található riaa kapcsolást és valami nem stimmel mert a magas hangok nagyon torzítanak, és a kimeneten is nagyon nagy jel van , lehetséges hogy túlvan vezérelve az IC vagy mitől lehet?
(#) CHZ válasza bodnar00 hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Milyen PU csatlakoztattál hozzá?
(#) bodnar00 válasza CHZ hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
MM hangszedője van a lejátszónak.
(#) CHZ válasza bodnar00 hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Az ok , én piezora tippeltem , mert az okozhatott volna ilyen gondot .
Akkor valamit elköthettél , eredeti nyák szerint készítetted ? Úgy működni kellene elsőre .
(#) bodnar00 válasza CHZ hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Igen minden az eredeti szerint van csak én 1 oldalas nyákra csináltam. Az ellenállásokat kiválogattam az ic TL072 (ez volt itthon). Lehet hogy piezo én csak azért írtam MM et mert olvastam az egyik topikba itt h az MM nek kOhm -os ellenállása van hát megnéztem és volt is kb 100kOhm de csak mert rajtá felejtettem az áramkörön . Most megnéztem és "mincs" ellenállása elvileg akkor ez piezo nem?
(#) CHZ válasza bodnar00 hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Akkor jól gondoltam piezó fejjel szerelt lemezjátszód van , de nem baj köss vele párhuzamosan kb . 1K ellenállásokat ( L/R) és rendben lesz a hangja .
(#) bodnar00 válasza CHZ hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Köszönöm szépen a segítséget! Mostmár működik, bár még a magas átvitellel vannak gondok, még mindíg kásás, hol lehetne ezen állítani valamit?, de amúgy 100x jobb lett.
(#) CHZ válasza bodnar00 hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
A fej hibáit teljesen nem lehet megszüntetni , esetleg megpróbálhatod 1k alatti ellenállás párhuzamus bekötésével , valamivel még lineárisabb lesz az átvitele . Addig csökkenthető az ellenállás értéke , amíg elegendő szintű jelet kapsz a kimeneten . Kristály PU -k sajnos kommersz készülékekben van és a hangminőségük sem az igazi , de így korrektorral a maximum kihozható vele .
(#) bodnar00 válasza CHZ hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Ha veszek egy olcsó használt MM eset 5-6 ezer körül az megéri? Csak jobb lesz mint ez. Igen ez tényleg ilyen kis bovli "hifi" szerűségbe volt, nem is vártam tőle sokat már ránézés alapján sem.
(#) CHZ válasza bodnar00 hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Ha a piezo PU-t akarod MM-re cserélni , akkor érdemes megnézni , hogy lehetséges-e .Lényegesen nagyobb súlya miatt , nem biztos , hogy beállítható a kívánt tűnyomás .A kar kivitele meghatározza , hogy érdemes-e beruházni rá , nem lesz egyszerű tökéleetesen behelyettesíteni .
Talán jobb megoldás venni olcsón gyárilag MM fejjel szerelt lemezjátszót .
Bővebben: Link
(#) bodnar00 válasza CHZ hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Használt lemezjátszóra gondoltam szóval ha megéri akkor inkább veszek mint hogy ezzel játszogassak. Körülnézek, mire kell ügyelni a vásárlásnál?
(#) CHZ válasza bodnar00 hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Ha olcsót veszel akkor is legyen valamilyen márka , AKAI , PIONEER , TAYA , ezek olcsón megvehetőek .
Ha többet is szánnál rá , akkor , DUAL THORENS ..
Tű és a fej sértetlen legyen , csapágyak stb..
(#) gb197 hozzászólása Jan 8, 2009 /
 
Sziasztok.
Egy régi riaa kapcsolást találtam meg, ami B.J. CODD nevéhéz fűzödik és anno az RT. hasábjail jelent meg. Ez egy olcsó költségvetésű, de nagyon jó hangú kapcsolás(többek állítása szerint jobb, mint a HFM1). Aki megépíti az használjon TL072 v. 074-es ic-ket, mert az eredetiben is ez van, evvel van a legjobb hangja. Táplálás: 2db 12V 7Ah akkuval kizárólagosan.

008.JPG
    
(#) pid1951 hozzászólása Jan 8, 2009 /
 
Sziasztok!

Csöves RIAA korrektor érdekelne, mégpedig olyan amit ECC82 elektroncsövekkel lehet megcsinálni!

Köszönöm!
(#) scooby_ hozzászólása Jan 13, 2009 /
 
Sziasztok!
Kérdésem csak annyi lenne:Riaa korrektor létezik transistoros is?
Mert nekem van egy Orion Orister SE1015-ös erősítőm,és csak tranyókat látok,IC-t nem.
Következő: »»   2 / 146
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem