Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezeték nélküli kapucsengő
 
Témaindító: span, idő: Aug 3, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 8
(#) span hozzászólása Aug 3, 2005 /
 
hi! nem nagyon vagyok jartas az elektronikaban igy segitsegeteket kernem 1 vezetek nelkuli kapucsengot kellene atalakitani ugy hogy az ado reszeben levo nyomo gombot kellene kivalltani hogy ne manualisan kapcsoljon hanem mivel horgasz ember vagyok az elektromos kapasjelzom jelzesere.a jelzokon van hang kimenet 2.5-os jack dugos (ha bedugom a fejhalgatot akkor az is szol )ami meg lenyeg lenne a kis fogyasztas. gondolom megoldhato hogy a jackon kijovo kis feszultsegre kapcsoljon
segitsegeteket elore is koszonom
(#) mspike válasza span hozzászólására (») Aug 7, 2005 /
 
Szerintem úgy lehetne ezt megoldani, hogy a kimenetet megméred... mekkora a kijövő fesz, ha kevés akkor kell egy kis erősítő utána... nos utána egy gratez... ezen megjelenő feszültségre alapozhatsz... bemehetne egy optocsatolóba... ami adja a feszt a csengőnek... a nyomógombot meg leragasztod... Na jó átkötöd és kész. hogy tetszik ? Hozzáértők szoljatok ha megen benézztem valamit !
(#) pintad válasza span hozzászólására (») Aug 8, 2005 /
 
relé =><= kapásjelző
(#) pintad válasza pintad hozzászólására (») Aug 8, 2005 /
 
hopp, riasztó=>relé<=kapásjelző és kész
(#) mspike válasza pintad hozzászólására (») Aug 9, 2005 /
 
ezt most nem igazán értem...
(#) ddr hozzászólása Jan 21, 2007 /
 
hali
van egy vezeték nélküli csengőm. ilyen:
http://www.unas.hu/shop/shop_ordered/1763/shop_pic/termek_339310.jpg
a gond az, hogy nem mindig szól, közte van egy vastagabb ablak, ami árnyékolja valamennyire. lehetséges belőle valahogy "antennát" kivezetni? mondjuk egy darab vezetékből, ami mehetne ki az ablakon kívülre is. ha kell, szétkapom és lefényképezem a belsejét.
(#) Sebi válasza ddr hozzászólására (») Jan 21, 2007 /
 
Nem igazán lehet velük mit kezdeni, általában nyomtatott induktivitással sugároznak. Vannak típusok, amik 60m-t is tudnak, másikok 5m-re sem mindig működnek, bár a leírás általában 30m-t ír.
(#) sonar hozzászólása Szept 6, 2007 /
 
Üdvözlet!

Nem tudja valaki, hogyan lehetne 4,5 V-os adapterrel kiváltani a 3 db AA ceruzaelemet a vezeték nélküli kapucsengőben? Ugyanis pillanatok alatt leszívja az elemet (már akkut használok ugyan, de az sem tart sokáig), s ezt már nagyon únom. Vettem egy stabilizált adaptert, de nem sikerült bekötni. Esetleg lefényképezném a csengő belsejét, hogy mi hova van kötve, mert 3 vezeték van. Sajnos nem vagyok jártas az elektronikában((

Sonar
(#) titi válasza sonar hozzászólására (») Szept 6, 2007 /
 
Hali!
Épp most került hozzám egy ugyanilyen projekt.
A hétvégén fogom átalakítani.
(Igaz, azon még hatótávot is kellene növelni.)
Az adapterből kijövő feszt kicsit "módosítani" kellesz.
Hiszen, mint írtad, 3 vezeték van benne.
Egyik a minusz, a másik a +4.5, a harmadik pedig 3V.
Tehát lekellesz osztani a feszt.
(#) sonar válasza titi hozzászólására (») Szept 6, 2007 /
 
Szia, köszi a reagálást. Esetleg segít,m ha csinálok egy fényképet és becsatolom, miről is van szó...
(#) titi válasza sonar hozzászólására (») Szept 6, 2007 /
 
Hali!
Szerintem felesleges képet csinálnod, én is azt látom itt.
Viszont ha gondolod, majd én rakok fel néhányat, némi komment-el, ha kész.

(Gondolom, az az ovális forma, van benne két olyan hangszóró, ami a régi walkman-ekben volt, a külső egység pedig egy mini 12V-os elemről megy.)
Jól gondolom?
(#) sonar válasza titi hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
Szia,
igen, tökéletes a leírásod))
Szívesen megnézném a képeket és a kommenteket, ha készen lesznek.
(#) sonar válasza titi hozzászólására (») Szept 11, 2007 /
 
Kb. mikorra lesz kész?
(#) titi válasza sonar hozzászólására (») Szept 11, 2007 /
 
Bocsi!
Sajna a hétvégén is dolgoznom kellett, ezért egy kicsit tolódik.
Épp most csinálom, csak még van egy kis gondom.
Egy régi telefontöltőt kell rátennem, és még azzal bajlódom.

Te milyen adapterrel akarod csinálni?
Mert szerintem a 3-12V-ig állítható adapterrel egyszerübb, mint ezzel a telefontöltővel.
Egyébként úgydöntöttem, hogy zénerdiódával fogom előállítani a feszültségeket.

Remélem, holnap már megleszek vele!
(Ma már sajna nincs rá több időm.)
(#) sonar válasza titi hozzászólására (») Szept 11, 2007 /
 
Ok, semmi probléma
3-12 V között stabilizált feszültséget adó adapterről menne.

S.
(#) titi válasza sonar hozzászólására (») Szept 11, 2007 /
 
Hali!
Ha így halad, lehet, én is adapterrel csinálom.
De lehet, mindkét megoldást kipróbálom.
Holnap értekezünk.
Üdv.
(#) sonar válasza titi hozzászólására (») Szept 11, 2007 /
 
Oksa
(#) titi válasza sonar hozzászólására (») Szept 12, 2007 /
 
Hali!
Készvan, de képeket, ill. rajzot már csak holnap tudok felrakni.
Végülis a telótöltővel csináltam, de neked is jó ez a kapcsolás.
Persze ha érdekel, majd elmondom a másik verziót is.
(#) sonar hozzászólása Szept 13, 2007 /
 
Köszi szépen, előre is.
Én már az adaptert megvettem, így mindenképpen azzal kellene megcsinálnom.
(#) titi válasza sonar hozzászólására (») Szept 13, 2007 /
 
Hali!
A kapcsolást már az előző HSZ-ban láthatod, most jöjjön néhány kép, és egy kis magyarázat:
Mivel nem sok alk.rész kell hozzá, ezért "légszereléssel" készítettem.
A 2. képen ráírtam a bekötést, ill. az alkatrészek jelölését.
Egyébként nem fontos, hogy a T1, D2, D3 pontos típusa, én sem ezeket alkalmaztam, hanem amit találtam itthon.
A D2, D3-nak csak annyi szerepe van, hogy "essen rajtuk egy kis fesz". (Lehet pl 1N4007, én is azt használtam)
Az álltalam használt T1 TO92-es tokozású 2SC1815. (Sok japán kütyüből lehet ilyet bontani.)
A 3. képen összeszerelve látható. A külső egységből kilógó 2 vezeték azért van, mert a tulaj egy hagyományos külső csengőnyomógombot akar rákötni, ezt pedig a kapu belső oldalán rejti el.
A belső egység Szalacsi-s design-ja pedig azért van, mert a vevő antennavezetékét kilógattam, szintén a tulaj kérésére. (Hosszabb vezetéket kötne rá, hogy nagyobb legyen a hatótáv.)

Szóval ez a kapcsolás jó az adapterhez is, de egy másik hozzászólásban leírom, mi lett volna a tervem, ha állítható adapterrel készült volna. (persze csak ha érdekel)

Ha kérdés van, nyugodtan tedd fel!

Üdv.

(#) sonar hozzászólása Szept 13, 2007 /
 
köszi,

nagyon frankó a kép és a leírás is. Bár én magam outsider vagyok, egyik ismerősömet megkérdezem, meg tudná-e csinálni nekem. Egyébként teljesen ugyanez a csengőm)
(#) titi válasza sonar hozzászólására (») Szept 13, 2007 /
 
Hali!

Javaslom, az adaptert 6 vagy 7,5V-os állásban használd hozzá.
(A másik megoldásban az adapter belsejében kellene kicsit turkálni, de akkor azt a megoldást nem javaslom neked.)

Üdv.
(#) sonar válasza titi hozzászólására (») Szept 14, 2007 /
 
Ok, köszi szépen, szerintem teljes az információ, ha kérdés van úgyis jelentkezek
(#) Lampert hozzászólása Ápr 10, 2009 /
 
Sziasztok!
Olyan gondom van, hogy már kb a negyedik vezeték nélküli csengőt veszem de eddig az összes csődöt mondott, arra gondoltam hogy valahogy átalakítom sima vezetékes csengőnek, nem tudom hogy er megoldható e. A mostani csengő olyan hogy a benti csengő részét be lehet dugni a 220v ba és csak a külső részéhez kell elem. De mivel ez is kettő hetente meghal kitaláltam hogy megoldom valahogy. Itt jönne a kérdésem, szerintetek hogy tudnám összekötni a csengőket hogy üzemeljenek? Légyszi ha tudtok segítsetek.
Köszi előre is.
(#) djgabi_8 hozzászólása Ápr 12, 2009 /
 
Hali
Tudna valaki küldeni adót meg vevőt.
(#) Magorh hozzászólása Okt 30, 2009 /
 
Olyan probléma vetődött fel, hogy ha csöngetnek, akkor még vagy 4 lakásban is cseng a csengő.

Hogy lehet áthangolni másik frekvenciára? Mert jumpokat nem igazán találtam...

Köszönöm
(#) Magorh válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Probléma orvosolva. Vannak jumpok, csak nincs kivezetve. A panelon van meg a helye...
(#) Novak válasza Magorh hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Csak a tisztánlátás miatt:
A jumperekkel sem az adót, sem a vevőt nem hangolod át. Csupán a kiküldött/felismerendő jelsorozatot változtatod meg velük. Persze ez már elég, hogy ne szóljon máshol, de ettől még ugyan azon a frekvencián fog működni mind a négy áramkör.
(#) bela76 hozzászólása Jan 12, 2010 /
 
Sziasztok!
Én is kezdő vagyok az elektronikában. Amit szeretnék kérdezni, az már itt elhangzott, de sajnos használható válasz nélkül.
Nekem is van egy vezetéknélküli csengő, de sajna valami ok miatt mostanában nem cseng. Messze van egymástól, már elemet is cseréltem de reménytelen.Szabadtéren nagyon jó, vagy20-25 m.ig is, de a falon nem jön át a jel.

Mind a két része elemmel működik, van arra mód, hogy a kettőt valami vékony két eres vezetékkel direktre kössem? Ha igen leírnátok részletesen hogy oldható ez meg? ha van vezeték közte az elemek gyorsabban lemerülnek? Ha valaki tud választ a kérdésemre légyszíves részletesen írja le, mert nem értek kicsit sem az elektronikához. Ha kell fényképezek is.

Előre is köszi a válaszolkat...
(#) kaqkk válasza bela76 hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
A vezeték nélküli csengő úgy van tervezve hogy nem kell
és nem lehet közé vezetéket kötni . A nyomógombja egy rádió adó , a csengő része egy rádió vevő .
Következő: »»   1 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem