Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » iwear ip230 videoszemüveg bekötése
Lapozás: OK   2 / 3
(#) arnd válasza Dr.God Man hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
A 3.3V stabil... ne emeld meg!
(#) Dr.God Man válasza bladika hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
A táp az 1 es lábra a video föld pedig a 7-es lábra.
(#) Dr.God Man válasza arnd hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
ook! Én egy usb-s ide átalakítót használok tápnak. Hirtelen csak ebből tudtam 3,3V-ot szedni.Az usb-n keresztül gondolom elég áramerősséget tudok biztosítani. Nem használok hub-ot így az áramerősség gondolom jó.És nem is esik leilyebb a fesz amikor rákötöm a szemüveget.
(#) bladika válasza Dr.God Man hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Annak elégnek kell lennie. Szerintem minimálisat fogyaszthat a szemüveg, mert különben elég gyorsan leszívná az aksit. Azt véletlen nem tudod pontosan mi a 7-es láb? Mert arról nem találok sehol semmit. Ha a szemüvegnek adsz tápot a kis két LCDn látszik hogy felkapcsol a háttérvilágítás vagy az sem?
(#) Dr.God Man válasza bladika hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
a 7-es láb az a video groung. Sajnos semmisem történik amikor a tápra teszem. Se az lcd-n se pedig a háttérvilágításon sem. Sajnos ez az ami aggaszt. Lehet , hogy van valamiféle kommunikáció az ipoddal vagy (nem hiszem)hogy rossz lenne a masina.Legalább a háttérvilágítás menne , de sajnos az sem...
(#) bladika válasza Dr.God Man hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Kifogytam az ötletekből. Talán még megpróbálnám közösíteni a két földet, de kezd az az érzésem lenni,hogy halott a szemcsi, de reméljük nem. Azért ha életre kel akkor jelezz. De a legjobb az lenne, ha szereznél egy ipodot, csak egy rádugás erejéig.
(#) Dr.God Man válasza bladika hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Próbáltam összekötve a földeket , de semmi... Megpróbálok szerezni egy ipodot.Más már nem nagyon maradt... Addig is köszi a segítséget!
(#) arnd válasza Dr.God Man hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Azért én csak készítenék egy fényképet... hátha sikerül beazonosítani valamit...
(#) Dr.God Man válasza arnd hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
holnap töltök fel képet hátha segít valamit...majd jelzem. Köszi !
(#) Dr.God Man válasza arnd hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
Helló!
Készítettem pár képet.
Link 1
Link 2
Link 3
Link 4

Remélem segítenek valamit a képek. Én semmit sem találtam a neten ezekről a szemüvegekről...
Már lessan úgy vagyok vele , hogy földhöz vágom!!! :violent: Nem igaz , hogy ennyire bonyolult lenne egy vacak szemüveget beindítani...
(#) arnd válasza Dr.God Man hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
Hát xar a szitu...
Én úgy látom, hogy az LVDS átalakító (is) van azon a nyákon.
Egyszerűbb lenne ha az LCD paneleken lenne inkább.
Be kellene azonosítani az IC-ket és abból kéne valamit kiokoskodni... Vagy valami ájpod emu-t kellene rákötni.

Drága volt a nyomtató vagy mi, amit adtál érte?
(#) Dr.God Man válasza arnd hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
Helló!

Ha az ic-ket betudnám azonosítani az alapján valahogy meg lehetne oldani , hogy használható legyen? Sajnos az elekrtonikában inkább hobby és kókány szinten vagyok jelen... Vezérlők programozásába csak szeretnék belekóstálni de ez messze van...
Ipodot hogyan tudnék emulálni??

A nyomtatót a volt melóhelyről hoztam el.Hoztak egy plottert a rajzok nyomtatásához és elkunyiztam a rendszergazdától...
(#) arnd válasza Dr.God Man hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
Csak aggódtam, hogy drága mulatság lesz a szemüveg project, de így oks

Előrébb lennél a probléma megoldásával ha lenne valami adatlap.

Hátha már más mikrokontrolleres összedobott egy ájpod emut... valami hasonló hardver beizzítás végett...
(#) Dr.God Man válasza arnd hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
Szerencsére nincs benne nagy vagyonom...De ha már meg van akkor térjem valahogy élet bele!

Sajnos én különösebben semmit sem találtam erről a szemüvegről.Pedig 2-3 órát biszt kutakodtam utánna.Vagy csak rossz helyen kerestem volna...Az a gond , hogy nem egy olyan cucc mint egy telefon. Nem egy tömegcikk.Vagy legalább is elég kevés embernek lehet ilyesmi az árából kiindulva... Láttam pár helyen , hogy néhány agyasabb srác lcd-ket kötöttek be össze vissza masinákba és csináltam velük minden jót... Esetleg valami elektronikát lehetne építeni hozzá ami már tudná vezérelni az lcd paneleket?? Vagy ez gázos lenne??
(#) Mr.Feree válasza Dr.God Man hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
(#) Dr.God Man válasza bladika hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Helló!

Találtam egy oldalt ahol valami infó lenne talán ha jól vettem ki. Esetleg szerinted?? Link

Ha tudod nézd meg te is hátha te jobban értesz hozzá mint én...
(#) Dr.God Man válasza arnd hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Helló!Pár dolgot be tudtam azonosítani pl: 16f687 , bdr66k , lcmx0256c , wd6687001 ezek egy részéről láttam valamit a neten de számomra nem sok infó... Hátha netek többet mond... És van néhány csatlakozási pont a panel 2 oldalán gondolom a processzorhoz van.
(#) Dr.God Man válasza arnd hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Helló!
Sikerült némi előre jutást produkálni a szemüveggel!!! Sikerült beindítani , Az egyik tranyó emitterét átkötöttem a collektorral így a szemüveg háttérvilágítása bekapcsolt és a fülhallgató is műkszik!!! De sajnos a lényeg még mindíg nem jött össze... Sajna kép nincs rajta hiába kötöttem rá a bemenetére a video jelet.Gondolom valamelyik proci vezérelte a tranyót és szerintem a video bemenetet is vezérli valami.Csak mi??? Esetleg tudsz valami tippet adni , hogy a képet miként tudnám elővarázsolni rajta??
(#) Dr.God Man válasza arnd hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Szerintem megtaláltam a szükséges IC-t is: "tw9910" Csak sajnos gűzöm sincs , hogy a video jelet hová kellene kötni rajta... Ebben tudnál segíteni?
(#) arnd válasza Dr.God Man hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Erre az ic-re megy rá az átkötött tranya bázisa?
Valami adatlapot találtál?
(#) Dr.God Man válasza arnd hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Sajna annyira kicsi a nyák rajzolat , hogy nem látni , hogy a tranyó bázisa honnét jön. De az ic ről van némi infóm... ezen a linken: Bővebben: Link meg van a bekötése. De sajna nem nagyon értek hozzá , hogy melyik láb is a composit bemenet... A végefelé a pdf-nek ott van a lábkiosztása az ic-nek. Pontosan az 59. oldalon.
(#) Dr.God Man válasza arnd hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Esetleg amit az előbb linkeltem adatlapot mond neked valamit?
(#) arnd válasza arnd hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
TW9910

Az a fránya SCLK/SDAT lábak miatt gáz.
Amire ezek a lábak mennek (valami uController) azt kell piszkálni.
(#) arnd válasza arnd hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Bocs csak jöttek hozzám és elbeszélgettük az időt a küldésre meg nem böktem rá...
(#) G-Lex válasza arnd hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Hello. Szerintem működik a herkentyűd, csak az iPod indítja be.

A 16f687 egy programozható proci. Ez vezérelheti a többi alkatrészt. Gondolom az inicializálásnak van egy folyamata, amire ha nem jön válasz akkor a szemüveg nem kapcsol be.

Mindenképpen le kell hallgatnod az ipod és a szemüveg közötti kommunikációt és az alapján lehetne életre kelteni.

Ha a kommunikáció megvan és kellően monolitikus akkor én szívesen készítek neked egy áramkört ami leszimulálja.
(#) arnd válasza G-Lex hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Ááááá vakegér vagyok valóban van benne egy PIC...

Viszont ha ennyire jól megy neked a PIC-ezés akkor nem lehetne egyből a 16F628-at cserélni egy olyanra ami csak simán bekapcsolja a videó IC-t????
(#) Dr.God Man válasza G-Lex hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Az a nagy gázos helyzet , hogy még csak kölcsönbe sem tudtam szerezni ipod-ot Egyszerüen senkinek sincs Bátyómnak volt egy touch de kb 2 hónapja eladta és a szemüveg meg most jött össze...Esetleg másképp nem lehet beingítani a controller megkerülésével? Vagy a video jelet kideríteni , hogy hová és melyik ic lábára kellene rákötni? Szerintem nem valószínü , hogy valahonnan is kapnég egy vackos ipodot kölcsönbe ... rengeteg embert kérdeztem meg és azok ismerőseit is de semmi... Így valahogy anélkül kellene alkotni valamit... Ha lehet...
(#) arnd válasza Dr.God Man hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
A video jel hova kötése megvan a belinkelt IC az. Csak azt meg be kell konfigolni bekapcsolás után az említett két lábon keresztül amik tuti, hogy a PIC-re mennek...

Szerintem G-Lex-et győzd meg valahogy, hogy egy inicializációs PIC tartalmat dobjon össze... azért tuti ami ziher én azt egy új PIC-be raknám bele...
(#) G-Lex válasza arnd hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Az ott lévő PIC-et sajnos nem lehet lecserélni, mert nem hinném,h bármelyikünk is ki ill be tudná üzembiztosan forrasztani. Másrészről a videó IC beüzemelése is problémás.

A legegyszerűbb az lenne ha az iPod és a szemcsi kommunikációját leutánoznánk.

Valószínűleg csak pár byte-ot cserélnek.

Az iPod touch amúgy sem lett volna jó hozzá.
(#) G-Lex válasza G-Lex hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Itt egy kis leírás az ipod kommunikációjár.
Bővebben: Link
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem