Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   239 / 2489
(#) Bassmester válasza ImiDj hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Ez tetszik. Van erről részletesebb dokumentációd? Kapcsi és nyákrajz?
(#) agressiv válasza ImiDj hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Nekem is tetszik, és örülök annak, hogy nem szereted az IC-s erősítőket, ne is szeresd

Bassmester
IttTalálsz Jó trafókat, bár semmivel sem olcsóbb, mint amit te írtál, hogy van rá lehetőség, de szerintem nagyon jó trafók, hátha találsz olyat ami kellene.
(#) ImiDj válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Most nem erek ra de maj megkeresem ha megvan felteszem.
(#) ImiDj válasza ImiDj hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Most raktam osze ezt.mert csak igy fert bele a trafo 2x30 elkok utan.Ez azert eleg kicsi de bele tudom szuszakolni.A meret a doboznak 45mm magas 210mmszeles 130mm hatrafele.Most meg csak 2x3300uf van de teszek meg bele.Mit mondjak a hangfalakat megdekolya elegge,na persze 98-db szobaba egykicsit sok.Oszekototem hidban is igy jobban megy egykicsit de nincs tapfesz.De mit is varok egy ilyen kicsi doboztol.Az erosito meg a hangfal
(#) ImiDj válasza agressiv hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Az stk hamar feladja rovidzarlat eseten.Nekem eddig csak tda7294-el van jo tapasztalatom.
(#) ImiDj válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Ja en tekergetem.Meg veszel egy hegesztot kb.10000ft es kimentel belole egy 1,5kw-os trafot.En a praktikerben lattam.
(#) agressiv válasza ImiDj hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Hallottam az stk-k megbízhatatlanságáról. Nekem még nem volt jó tapasztalatom IC-s erősítőkkel a hangjuk miatt. :no:
(#) BandiBp hozzászólása Jan 20, 2009 /
 
Sziasztok!
Abban szeretnék tanácsot kérni, hogy van egy SAL SRP 3040 szubládám, két videoton hangfalam, ezeket szeretném meghajtani egy Videoton RA 6363S erősítővel.
A ládát egy 2 csatornás MNC szubláda erősítővel hajtanám. Az a kérdés, hogy az MNC erősítőnek milyen bement kell és honnan adjam neki?
Üdv: András
(#) agressiv válasza BandiBp hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Én ilyenkor a hangfalkimenetről vettem le a jelet a szuberősítőnek. Feszültségosztóval megtudod csinálni a megfelelő amplitúdójú jelet és ezzel közösítheted is a jobb és a bal oldalt, majd mehet tovább a jel az erősítőig!
Ez a legegyszerűbb megoldás és működik is.
Hogy az erősítőnek mekkora jel kell azt csak te tudod, mivel tiéd az erősítő és mi többet nem tudunk róla mint hogy MNC.
Valószínüleg a bemenetek környékén jelezve van hogy mi a megfelelő jelszint.
(#) norbbie válasza agressiv hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Nekem van egy Sharp erősítőm stk ic-vel a műszer 2X320W-ig mér rajta 1100VA teljesítményfelvétel...Biztos nem tud 2X320Wattot az nem kérdéses ebből annyi a jó hogy 5 éve vettem már és azóta működik...megbízható jól bírja a nyúzást csak nem szól szépen . Ez mellé akarok csinálni egy quad 405-öst a 200Wattost.Azért egy tranyós sokkal jobb és más hangja van....
(#) agressiv válasza norbbie hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Nem feltételezem, hogy te maximális kivezérlésen használtad azt az STK-t szinte minden nap, vagy esetleg kissebb bulikban
(#) Bassmester válasza agressiv hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Köszi, ezt nemrég én is felfedeztem, ma pedig regisztráltam. A TDA-k is itt a legolcsóbbak.
Egyébként én is erős szkeptikus hozzáállás után, szinte fintorogva kezdtem el próbálgatni a 7294-et, de már megbízhatónak tartom. Amit csináltam, azt kíméletlen teszteknek vetettem alá, összeszedve minden destruktív kreatívításomat de még nem sikerült kinyírnom olyan hibák okozásával, melyek üzemszerűen előfordulhatnának vele.
(#) Gyurix hozzászólása Jan 20, 2009 /
 
Sziasztok ez a számolás minden erősítőnél igaz? 20Vx20V/16x4 így kijött a 100W-t.?Persze hidalt erősítőre gondoltam.
(#) agressiv válasza Gyurix hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Mondjuk, de persze nem ennyire egyszerű a dolog.
(#) Gyurix válasza agressiv hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
részletesebben el tudnád mondani?
(#) norbbie válasza agressiv hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Ez az IC 2ezer forint ls baromi egyszerű kapcsolása benne,amugy elég sokat nyüstölöm.....stk4050ii ilyen van benne keverővel vezérlem...
(#) szamóca válasza Gyurix hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Pki=Ut^2/2XRt (X4 ha hidalt)
(#) Gyurix válasza szamóca hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
el tudnád mondani, hogy melyik betű mit jelent és az a háromszögféle jel?
(#) Norberto14 hozzászólása Jan 21, 2009 /
 
Sziasztok! A neten barangolva, talaltam egy 400W-os kapcsolast amely nagyon megtetszet, es viszonylag egyszerü is. szinte minden alkatrészem meg van hozzá. Egy dologban szeretném
> kikérni a véleményeteket ezzel kapcsolatban. Ahogyan nézegettem
> átfele a kapcsolásirajzot, megakadt a szemem a "meghajtótranzisztorokon"
> TIP41C-TIP42C, mégpedig azért mert ezek a tranzisztorok 100V-ak ( K-E
> ) , azaz +/-50V-ig használhatóak tudomásom szerint ( javitsatok ki ha
> tévedek ). A tápfesz pedig +/-70V. Birnák szerintetek ezek a teljes
> tápfeszt vagy jól gondolom, hogy választani kellene helyettük egy
> nagyobb feszkóju tranzisztorpárt??? Válaszotokat előre is köszönöm.
(#) Zoll hozzászólása Jan 21, 2009 /
 
Sziasztok
ImiDj nemrégiben felrakott pár képen egy 400W-os fetes erősítőről. Valaki felrakhatna nyákterveket és kap.rajzot
(#) agressiv válasza Zoll hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Valaki megtervezheté... Ha már ilyen szépen kéred.
(#) hapro válasza Zoll hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Szia!

A weboldalukon található fénykép a nyákról, sprint layouttal át tudod rajzolni és máris lesz mindenkinek nyákterve hozzá. Ha meg szeretnéd építeni ennyit megtehetsz érte és értünk is. Gondolkodtam én is az átrajzoláson, de aztán lebeszéltem magam róla, mert nem valószínű hogy a közeljövőben megépítem ezt, a FET-es cuccok valamiért nem annyira szimpatikusak nekem...
De hogy ne kelljen keresned:
Bővebben: Link
(#) proli007 válasza Gyurix hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Hello!

A ^ a hatványt jelenti, azaz itt "Ut a négyzeten".
De ha gondolkodtál volna rajta kicsit magad is rájöttél volna!

üdv! proli007
(#) Bassmester válasza Zoll hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Ez egy román cég által forgalmazott kit. Gondolom ha lett volna ImiDJ birtokában kapcs.rajz és nyákterv, akkor megosztotta volna velünk.
(#) sixtek válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Anthony E. Holton tervezte, ezt arusitja a roman ceg, persze a tervezo nevet a nyakon nem feltuntetve.
A doksijat csatoltam.
nyakot a diyaudio.com-on talalni, asszem Bigpanda kozolt egy eleg jot.
(#) hapro válasza Zoll hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Ha még érdekel, utánna néztem és jófejségből felteszem
(#) Bassmester válasza sixtek hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Köszi
Jónak tűnik, majd utána olvasgatok még, hogy van e róla valakinek tapasztalata. A damping faktorát egy kissé keveslem, de topládákhoz így is bőven jó lehet.
Egyenlőre a gyűjteményembe megy a doksija a többi közé
(#) Tomy27 hozzászólása Jan 21, 2009 /
 
Üdv.Valaki megtudná mondani hogy itt a HE-ban van-e topik a Genius SW 5.1-ről?Mert mostanában akarok venni egy 5.1 aktív szettet a sztereo mellé, és elég jó esélyekkel indul a Genius...
(#) Bassmester válasza Tomy27 hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
(#) Tomy27 válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Köszi ez gyors volt...
Következő: »»   239 / 2489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem