Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátor töltő
 
Témaindító: josephx, idő: Jan 18, 2006
Lapozás: OK   1 / 298
(#) josephx hozzászólása Jan 18, 2006 /
 
üdv mindenkinek !!!! segitsegeteket kérem egy újabb témához keresek egy kapcsolási rajzot egy ólomakkulumátor töltöt épitenék . én már régota rc modellezek de sajnos még nem találltam meg a ólomakku töltő kapcsolását ha meg ha készen venék ilyen töltőt az meg nagyon drága nekem ezért kérlek segitsetek.
előre is köszönöm nektek
2 voltos gyújtó akkura kellene ez a töltő
talán segtségetek lessz ez a kép amihez kell a töltő
(#) hyperprof válasza josephx hozzászólására (») Jan 19, 2006 /
 
Hy! Azért kellne hozzá némi egyéb információ is.
pl. max áram, ?Volt áll rendelkezésre a töltéshez(egyen?, váltó?...stb.

De a legegyszerűbb akkutöltő, az akkud, sorba vele egy izzó, és rá a tápfeszre. Ha az izzó már nem világít, akkor fel van töltve.
Ügyelni kell arra, h az akku max áramának csak asszem 10%-ával szabad tölteni.
Ha jól látom 2,5 Ah-s az akkud.
Ha van egy stabil tápod, amin lehet szabályozni az áramhatárt, akkor az is megteszi. A korlátozást letekered, és már töltheted is.
Ha szükséges később proffeszionálisabb megoldást is tudok mondani.
(#) sendre hozzászólása Máj 31, 2006 /
 
Sziasztok!
Van valakinek kéznél egy 24V-os gépkocsi akkutöltő rajza,estleg valami ötlet?Kettő darab sorba kötött 12V/55Ah -ás akkut szeretnék ily módon tölteni! Köszi előre is
(#) Norberto válasza sendre hozzászólására (») Máj 31, 2006 /
 
Külön tölteni nem lehetne őket? Az mégiscsak barátságosabb megoldás lenne...
(#) Sebi válasza sendre hozzászólására (») Máj 31, 2006 /
 
Igazából ez csak trafó kérdése, kell hozzá 30V AC cca 6A. Ha ilyenre szert tettél írj, és bármelyik 12V-os töltőt átrajzolom Neked 24V-osra.
(#) sendre válasza Sebi hozzászólására (») Máj 31, 2006 /
 
A trafó 26 v-ot tud váltóba,sz.tem elég lesz(több jobb volna)legfennebb tovább tölt időben,megköszönném,ha segítenél!Csak símán trafo-híd nem lenne ideális,jobb ha automata kikapcsol.
(#) pitkin válasza sendre hozzászólására (») Máj 31, 2006 / 4
 
Cellánként minimum 2,4 V-ra van szükség (egész pontosan az akkumulátorcella 2,4 V-nál éri el a gázosodási feszültséget, ilyenkor van feltöltve). Tehát a töltő feszültség (elméletileg) 28,8 V kell legyen. Ez a savas ólom akkumulátorokra vonatkozik. 26 V-al még félig sem tudod feltölteni az akksikat. A töltő áram az Ah kapacitás 10%-a lehet maximum, ami jelen esetben 5,5 A lehet, de ennél ne legyen több.
(#) Krajcsooo hozzászólása Jún 28, 2006 /
 
Hello! Akkumulátor töltéssel kapcs lenne pár kérdésem, mert elég sokféle, néha ellentétes információt is hallottam a dologról. Arról lenne szó hogy van egy 9V-os 1200 mAh-s aksi, fúrógépből kiszerelt. Ezt szeretném valamivel feltölteni, mivel töltőm az nincs hozzá ... Első kérdés hogy egy sima tápegység jó erre a célra? Ha igen, akkor hány voltos és hány mA-es legyen? Ha ez nem járható út akkor pedig milyen speciális töltő áramkör szükséges hozzá? Előre is köszönöm a segítséget!
(#) bensfregen válasza Krajcsooo hozzászólására (») Jún 28, 2006 /
 
Ha a sima dugasztápra gondoltál akkor igen, szerintem jó lessz kisebb átalakítással. Az a lényeg hogy úgy állítsd be a feszültséget hogy 120mA follyon át rajta. Namost ehhez valószínűleg a 12V-os állás lessz legközelebb csak azzal meg az a probléma hogy így lehet hogy több is lessz mint 120 mA, ezért egy korlátozó ellenállásra lessz szükséged, amit sorba kell bekötni a dugasztáp és az akko közibe.Ja igen, és mindig vigyázz a polaritásra.Szerintem olyan 70ohmos körüli wattos ellenállásra lessz szükséged, de ezt már az okosabbak írják meg.
(#) patexati válasza Krajcsooo hozzászólására (») Jún 28, 2006 /
 
Szerintem köss be egy áramerősémérőt sorba ha dugasztápod van {ne digi multimétert mert az nem bírja a huzamos mérést inkább egy kis deplezt}és addíg add a dugasztápon a feszöltséget még kb 120mA lesz!Több ne igen legyen!Töltés közben fog változni a töltőáram ezért uttánna kell állítani majd!Szerintem azonban ez nem a legjobb megoldás de ez is működik!Nem árt egy 500mA-os biztit sem közbeiktatni az esetleges túláram elkerülése miatt!
(#) Krajcsooo válasza patexati hozzászólására (») Jún 28, 2006 /
 
Sima tápegységre gondoltam igen (trafó, Graetz, puffer ... semmi extra)
"Az a lényeg hogy úgy állítsd be a feszültséget hogy 120mA follyon át rajta." --- tehát rákötöm a tápot az aksira, sorba egy árammérő és megnézni mit mutat? Ha pedig nagyobb, mint 120 mA, akkor hogy számolom ki az ellenállást? Pl: ha 150 mA, akkor 150-120=30mA ---> R=U/I ---> 12/0,03= 400ohm - ez így jó?
"Töltés közben fog változni a töltőáram ezért uttánna kell állítani majd!" az a baj hogy fix tápom van csak, tehát feszt állítani nem tudok. Ha viszont nő a töltőáram, akkor csak a soros ellenállást kell utána állítani nem? Arra egy lesöntölt potméter megfelelő lenne?
(#) szabi83 válasza Krajcsooo hozzászólására (») Jún 28, 2006 / 4
 
itt van egy leírással stb..
(#) Krajcsooo válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
Egy kérdés még: ha a tápegységem 250 mA-es (annyi van ráírva maxnak) akkor ellenállás nélkül annyi fog folyni az akku és a táp között? Vagy ezzel nincs összefüggésben?
(#) burkus válasza Krajcsooo hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
Én is szedtem már ki ijen aksit nagyon jó:yes:
De nekem megvan ami volt benne panel azon van egy csatlakozó és simán arra dugom a dugaszolós adaptert 12v-n csak nekem 7,2V-s az aksi gondolom a panel lecsökkentette 7,2-re
A lényeg szerintem simán lehet tölteni sima adapterrel de nagyon melegedni fog és csak 9V-t adj neki és sokáig tart !!
(#) burkus válasza burkus hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
Én onnan tudtam mikor van kész 1: Ledek jelzik 2-mértem az aksi feszét mikor elérte az 7,2v-t akkor világított.
(#) Krajcsooo válasza burkus hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
Egy gyári univerzális töltő dobozán találtam egy képletet: "Töltési idő kiszámítása: akku kapacitása * 1,4 / töltőáram" ... ez jelen esetben is megállja a helyét? vagy csak az adott töltőre vonatkozik?
(#) Pulyka hozzászólása Aug 3, 2006 /
 
Hi

Eszembe jutott egy "elmélet",miszerint egy aksi töltéséhez nem kell egy töltő sem,csak az aski feszültségének megfelelő egyenáram,és az akku kapacitásának joval kisebb töltőáram,és persze számolás
Tehát van egy 7Ah 12V-os akkum,és nincs hozzá töltő
DE van egy 12V-os trafó(egyenirányitva persze),és ezt párhuzamosan rálehetne kötni az aksira!
ennek vannak feltételei:
A trafó azért 13-14V-os legyen,ha meg rákötjük az akkut,annak az átfolyó árama(sorbakötött ampermérővel derül ki,jelen esetben a 7Ah-nál) nem haladhatja meg a 700mA-t!
Van egy 13V trafom(GRAETZ-EL)és polaritásnak megfelelően rákötöm az aksit,amin csak 400mA megy át!
Akkor (7000x1,5)/400=26
mit is számoltam?
7000 aksi kapacitása mA-ben
1,5 szeresét kell beletölteni(ez nem változó)
400 a töltőáram ugyancsak mA-ben
26 az órák száma,ennyi órán át kell tölteni az akkut(a jelen körülményeknek megfelelően,és behelyettesitve)

A nagy kérdés már csak az,
Hogy ez az egész megvalósitható?
(#) diablo válasza sendre hozzászólására (») Aug 7, 2006 /
 
Ha kapcsolási rajz kell, akkor látogass el ide: http://oldradio.tesla.hu/konyvek.html Rengeteg könyv van itt feltéve (akkumulátoros is). Remélem tudtam segíteni
(#) sendre válasza diablo hozzászólására (») Aug 7, 2006 /
 
Köszi szépen,ellátogatok az oldalra,remélem kerül valami!:yes:
(#) Dudus válasza sendre hozzászólására (») Aug 7, 2006 /
 
Arra vigyázz, hogy ellenőrizd azt, hogy a két sorba kötött akkumulátor egyformán töltődik-e, mert ha nem, akkor az egyiket túl, a másikat alultöltöd. Lehet kapni/építeni töltéskiegyenlítőt, ami a töltőfeszültség pontosan felét juttatja az egyes akkumulátorokra. Csak egyforma típusú és kapacitású akkumulátorokat használj, ha nem használsz töltéskiegyenlítőt.

A töltőfeszültség 14,4V legyen akkumulátoronként (28,8V a kettőn együtt) ha a töltőáram lecsökkent 1A alá érdemes átkapcsolni 13,6V (17,2V a kettőn együtt)-ra és így korlátlan ideig rajta hagyhatod.

Az elején áramgenerátoros üzemmódban töltsd , amíg a kapocsfeszültség eléri a 14,4V (28,8V) - ot és utánna feszültséggenerátorosan töltsd tovább, mert ha a feszültséggel nem vigyázol intenzív gázképződés indul(hat) be.
(#) miklosch válasza Dudus hozzászólására (») Aug 8, 2006 /
 
Ha esetleg valakit érdekel: Impulzusütemű töltő zselés ólomakkumumilátorhoz című kapcsolás panelrajza a HE 2003/10-11 számáből.
(#) gulyi88 válasza miklosch hozzászólására (») Aug 8, 2006 /
 
csá
vagyis akartad mondani hogy a
2003/ 9-10 számában
amúgy igen, engem kifejezetten érdekel ....
és kössszzz
(#) miklosch válasza gulyi88 hozzászólására (») Aug 8, 2006 /
 
én most fogom megcsinálni, csak várok, hogy süssön végre a nap, mert nem tudom megcsinálni a panelt már 3napja
(#) gulyi88 válasza miklosch hozzászólására (») Aug 8, 2006 /
 
minek ehez nap
én csak a vaskloridot szoktam kirakni a napra hogy melegedjen...

nálunk már süt reggeltől de a szél is fúj (Vácrótót, Vác+15Km)
(#) miklosch válasza gulyi88 hozzászólására (») Aug 8, 2006 /
 
A fotóeljárásos módszerhez kell nekem a nap, mivel nem költöttem UW lámpára, vagy higanygőzlámpára! Itt (Tapolca) sajnos szintén fúj a szél, de be van borulva egész nag, úgyhogy nem tudok haladni a munkáimmal..
(#) gulyi88 válasza miklosch hozzászólására (») Aug 8, 2006 /
 
aha
sejtettem hogy a pannal akarod levilágítani..
attól jobb, olcsóbb. egyszerűbb nincs ez edja a legélesebet??? (bár ha sokáig otthagyod akkor a nap is odébbmászik...)

én csak filcel nyomom általában 2 oldalasra....
nekem majnem tökéletes, csak sokáig tart mire megcsinálom, egy kicsit nagyobb nyák akár órákat is igénybe vesz
(#) miklosch válasza gulyi88 hozzászólására (») Aug 8, 2006 /
 
Napon is 5perc alatt megvan a levilágítás, és szép éles kontúrok is kijönnek, ha megfelelően eltalálja az ember az arányokat! Régen én is filccel rajzolgattam, de mire végeztem egy panellel, kiesett a szemem, és elgörbült a hátam...
(#) gulyi88 válasza miklosch hozzászólására (») Aug 8, 2006 /
 
igen igen szar dolog a filcezés de a fotózás meg nem nekem valóó kcisit drága nekem

ecccer én is át akartam térni a fotóra
bementem az elektroboltba kérdezgettem hogy mi mennyi (positiv20, lemosó.. +UVdobozt csinálni)
hát akkor azt montam hogy akor már inkább veszek lassernyomtatót vagy fénymásolok....és vasalok
de azóta még csak filc (abból is csak kizárólag a fekete a jó.. ) egy karctűvel meg lehet oldani elég sokmindent.....
(#) diablo válasza diablo hozzászólására (») Aug 9, 2006 /
 
Automata ceruza akkutöltő (NiMH-hoz) kapcsolási rajz ügyben tudna nekem valaki segíteni?
A követelményem:
- szabályozható töltőáram min. 1A-ig
- az üzemmódokat (töltés, csepptöltés) LED-ek jelezzék
- a feltöltődés után automatikusan váltson át csepptöltés üzemmódra
Már mindenhol kerestem ilyet, de csak gépkocsi aksihoz, vagy csak 150mA-es töltőket találtam.
(#) Krisz03 válasza Krisz03 hozzászólására (») Szept 1, 2006 / 2
 
Hali!
Most egy kicsit más témában fordulnék hozzátok (a motor vezérlést szüneteltetem kicsit). Nemrég építettem egy akkutöltőt (csatolva a rajza) a zseblámpámban lévő NiMh teló akksihoz. Beállítottam a potival, hogy mekkora feszültségnél álljon át csepptöltésre, és működött is rendesen. Töltésnél világított a LED, csepptöltésnél villogott.
De mostanság már nem akar villogni. Műszerrel mértem, leesik a töltőáram (bár nem pulzál) a LED folyamatos világításának megszűnése után, de ezt nem a megszokott módon jelzi a LED.
Mi mehetett tönkre? És mitől? Gond egyáltalán ennek az áramkörnek az, ha pl csak az akksi, vagy csak a bemeneti fesz van rákapcsolva?
Előre is köszi!
Krisz
Következő: »»   1 / 298
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem