Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   245 / 1385
(#) Attila86 válasza Frankye hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Oké, de akkor sem igaz.

Ezt az "Attilám"-ot ha kérhetem akkor inkább hagyjuk. Én sem neveztelek soha hasonló módon.
(#) hüblerattila hozzászólása Feb 3, 2009 /
 
Sziasztok! Azt szeretném megtudni hogy a vasalásos nyák készítéshez jó ha fax géppel másolom rá a műnyomó lapra a nyáktervet és azt vasalom fel? Egyszóval jó hozzá a faxgép tintája?
Köszönöm előre is a választ! Üdv
(#) lidi válasza hüblerattila hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Amennyiben lézernyomtató van benne, igen. (nem hőpapiros, és nem tintasugaras)
(#) gerry hozzászólása Feb 4, 2009 /
 
Csatlakoznék a kémiai ónozók azon táborába, akik vegyes érzelmeket táplálnak vele kapcsolatban .
egyszer hirtelen felindulásomban, amikor is sikerült építenem egy Pc-s eprom égetőt, gyorsan megcsináltam az urbán féle 8*8-as ledmátrixos áramkört. fotózás, maratás, és persze kémiai ónozó, hogy puccos legyen. Aztán valahogy feledésbe merült a dolog, közben nagytakarítás is volt a szobámba és valahogy felkerült a padlásra. Csak jó pár év múlva akadtam rá véletlenül keresgélés közben és csodák csodája az ónozás ugyanolyan fényes, nem oxidos, tökéletes állapotban megmaradt.

A minap is hegesztettem egy nyákot valami analizátor project és kémiai ónozót használtam, jó öt percig áztattam lögybőltem stb. Amikor lemostam, akkor szépen lemosódott az ón is, ki is mered a szemem, lehet hogy lejárt a szavatossága, lehet vagy két hetes a flakon.

Máskor meg alig tudom átforrasztani, vagy áppen a forrasztás körül párolog el az ón, olyan mintha a gyanta gőze geloldaná forrasztás alatt, elpárolog .

(#) Frankye válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Idézet:
„Ezt az "Attilám"-ot ha kérhetem akkor inkább hagyjuk. Én sem neveztelek soha hasonló módon.”

Bocsánat!

Nem vitatom, hogy nincs így, csak elmondtam, hogy ezt olvastam róla, itt, a fórumban.
(#) krustykrab hozzászólása Feb 4, 2009 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy ha nem lett tökéletes a maratás (alámart a filcnek a marató), a vezetősávot hogy érdemes pótolni?

Köszi!
(#) Medve válasza krustykrab hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Hello, pl egy 0,2-es huzallal.
(#) krustykrab válasza Medve hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Nagyon köszi, mert eléggé fontos volt!
(#) rootcommander hozzászólása Feb 4, 2009 /
 
Sziasztok!

Szerintetek levilágítónak jók a szolárium fénycsövei?
Pl. egy fekvő szoláriumba betenni a nyákot 10 percre...
(#) lidi válasza rootcommander hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Hehe, nekem is ez jutott eszembe, csak fordítva. Vajon a levilágítómmal szolizhatok-e ?
Persze max. arcszoláriumnak lenne jó ez a méret.
(#) emmzolee válasza rootcommander hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Hy

Én Uv fénycsővel világítok le.
Szerintem ugyan olyan jó lehet a sima fehér fényű fénycső is, mint az uv, mert a fénycsövek közt a különbség, üvegen lévő bevonat.
Ettől más a színe is. Az ív ami bent van, az ugyan az. Persze a feltöltött gáztól függ a szín spektruma, ettől persze a levilágítás ideje is változhat.

Ki is fogom próbálni legközelebb a sima fehér csövet. Hátha.

Mostmár piszkálja az én fantáziámat is.
(#) lidi válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Na erre kíváncsi leszek, mert a fehér cső olcsóbb mint az UV talán.
De ez lehet az igazi durva UV forrás
(#) kiskacsa2009 válasza rootcommander hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Szerintem, szoliztathatnád, de csak nagy mennyiségben van értelmeSzerintem
(#) emmzolee válasza kiskacsa2009 hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Hát ja!

A szoliba elfér egy jónéhány fotózni való

És még te is lebarnulsz
(#) emmzolee válasza lidi hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Nem rossz

Ez sem lehet rossz:kis uv fénycső



Nekem ilyen van. nagyobb uv fénycső

Ezzel is egyszerre 5-6 nagyobb panelt tudok levilágítani. Viszont a több panelnél az a gond, hogy sietnem kell az elő hívással, mert a rendes fény kicsinálhatja a többi panelt, amíg az elsőket elő hívom. Mert ugye 1 üveg lap alá teszem a cuccokat és ha leveszem az üveget, akkor elmozdul a fólia mindegyik fölött. :yes:
(#) rootcommander hozzászólása Feb 4, 2009 /
 
De szerintetek mennyi ideig kellene betenni egy fekvő szoliba? Ugye mert ott azért van kb. 40db (vagy még több) elég erős fénycső... ja és ugye alulról és felülről is jön az áldás
(#) emmzolee válasza rootcommander hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Ha jó a maszkod, akkor mindegy, mert soha nem tudja át világítani a maszkot, és ha túl világítod, akkor nem történik semmi. Ha meg a nyák másik oldalán is van fény cső, az meg azért nem számít, mert a réztől nem látszik át
(#) kiskacsa2009 válasza rootcommander hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Teszteld le!!!
(#) Action2K válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Nekem egy ilyen van. Van "fénye" az már szent!
(#) levii válasza Action2K hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Egy ilyen elég egy 16x10cmes nyákhoz?
Ha igen, kb. mennyi idő kell a levilágításhoz?

Üdv!
(#) Action2K válasza levii hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Huh, most ezt rossztól kérdezed. Én vaskloriddal maratom (még), az UV más célból lett ezidáig alkalmazva.
De szerintem ahogy olvasom a többiek véleményét 5 perc lehet. A hossza miatt 8 darabot is alá tehetsz egyszerre.
(#) levii válasza Action2K hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Értem,akkor mindegy.
Vas-kloriddal maratod és hogy viszed át a nyáktervet a nyákra?
Vasalsz?
(#) emmzolee válasza Action2K hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Hello

Elolvastam a profilodban a bemutatkozásodat, és asszem egy cipőben járunk, a hosszú kihagyás tekintetében.

Én kb. 1992-től nem foglalkoztam ezekkel a dolgokkal, de most újra kedvet kaptam. Nagyon tetszik, mert mostmár meg is tudom valósítani azokat a dolgokat, amiket régen sok apróbb ismeret nélkül nem sikerült. Persze sokat felejtettem is. Minél többet foglalkozok vele, annál több minden beugrik. Elő vettem már a régi tankönyveimet is
(#) Action2K válasza levii hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Nem, még nem. Ha az adatlapomat elolvasod, kiderül.
(#) levii válasza Action2K hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Már értem
(#) emmzolee válasza levii hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Már készülök egy bemutatót csinálni képekkel, hogy könnyebb legyen azoknak, akik nem járatosak benne.

Addig is leírom.

Sprint Layout programmal megtervezem a nyákot, kinyomtatom egy írásvetítő fóliára, (ha a nyomtatás nem takar rendesen, akkor nyomtass még egyet, és ragaszd egymásra) ezután elő veszel egy fény érzékeny nyákot, lehúzod a védőfóliát róla, és fölé teszed a kinyomtatott maszkot. Aztán egy üveglappal leterheled, hogy a maszk alá ne tudjon bevilágítani a fény. Aztán be kell kapcsolni az uv lámpát.

Nekem ilyen van!

12 perc elég de szerintem kevesebb is elég lenne, csak biztosra megyek. :yes: Ha jó a maszk, és a fény felé fordítva nem jut át rajta a fény, akkor nem lesz gáz.

Aztán előhívó folyadékba vele, és jöhet a maratás.

Keresek is egy linket. Multkor valaki betette ide ezt a videot a nyákgyártásról. Nagyon jó volt.
(#) Action2K válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Szia!

Így van! Újrakezdő vagyok. De hogy ne csak offoljak:

Annak idején a nyáktollas, kézi rajzolgatós módszerrel csináltam. A csatolt képeken egy 10,5 X 15-ös kétoldalas rajzolt nyákom van, a 90-es évből (igen, jövőre 20 éves!). Ennyire készültem el vele, azóta sincs befejezve. Talán majd most, ha épp nem bontom szét, vagy esetleg beteszem a vitrinbe emléknek.
(#) levii válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Megy nekem a nyák gyártás, csak lassú a HMLI égő ezért gondoltam valami másra helyette.
(#) gulasoft válasza lidi hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Nem jó. Nekem ilyen volt régen, a gyári lakkot nem vitte, ezért váltottam uw ledre.
(#) stefo válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Szia Gulasoft!
Mizujs a spray-vel?.....
Stefo
Következő: »»   245 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem