Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tesla tekercs építése
 
Témaindító: finenet, idő: Júl 17, 2006
Lapozás: OK   20 / 227
(#) Collector válasza belganarancs hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Az olajkondikat nem lehet nagyfrekihez berakni, csak azért.
Olajat tőlem is vehetsz. Egyenirányításhoz nézz körül HQ videónál. BY xxx diófák alkalmasak rá.
(#) belganarancs válasza Collector hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Ok!
Amint szükségem lesz olajra,megkereslek.
Jövőhéten érkeznek az ellenállataim.
Rázoomolok arra a HQ-ra is.
(#) belganarancs hozzászólása Feb 15, 2009 /
 
Ricsi!Hogy haladsz a 24V-os tesláddal?
(#) Ricsi1992 válasza belganarancs hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
lassan,de biztosan haladok.Megvan a 110-es sárga PVC a szek. csévetestnek,és van két gyári kupakom is a cső aljára ill. tetejére.
Már lelakkoztam a csövet,úgyhogy a héten kezdem tekercselni.0,25-ös CuZ huzal lesz 25cm hosszon,így a frezonanciafreki 310kHz körül lesz.A nyák is megvan,csak ki kell furkálni,és...

apukám talállt a garázsban egy gázkazán begyújtó trafót.Nagyon komoly,8kV,20mA-es szekundere van,jól el lehet vele szórakozni.Tegnap fél órán keresztül hülyéskedtem vele,és csak langyos lett a trafó.Ha valaki tudja,hol lehet ilyen trafókat szerezni,akkor....

Ezzel a trafóval nem lehetne kis álló szikraközös teslát építeni?
(#) belganarancs válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Hali!
Ahogy elkészül a 24V-osod,tegyél fel képeket róla!
Elvileg semmi akadálya,hogy a trafóddal csinálj egy szikraközöst.
(#) hasza.attila hozzászólása Feb 18, 2009 /
 
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy ezen a képen mi az a fekete hűtőbordának tűnő valami és mire való.
Ja és hogy milyen kondi van ott+szürke doboz nyákkal mire való.És mivel van összekötve egy Teslán a szikracsúcs és a fémlap alatta.
(#) belganarancs válasza hasza.attila hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Hali!
Bármilyen meglepő,az ott egy hűtőborda,ami pedig rajta van,az egy egyenirányító,melyet a borda hivatott hűteni.A kondi egy kis pufferkondi,az egyenfesz simítására.A szürke doboz nem doboz,csak egy hűtőborda fejjel lefelé,ami az áramkör izmosabb tagjait hivatott hűteni.
Az utolsó kérdésedet nem értem...remélem tudtam segíteni.
(#) hasza.attila válasza belganarancs hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Milyen típusú egyenirányító kell hozzá?Milyen típusú kondi kell hozzá?+Itt a kép hogy jobban megértsd mit kérdeztem.
(#) belganarancs válasza hasza.attila hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Igen,ezzel a képpel már kezd értelmet nyerni a kérdésed..
Az első képen nem volt "fémlap".
A fémlap neve tetőkapacitás.Az "összekötés" neve pedig mechanikai összeköttetés-magyarul egy csavar melyen két anya fog közre egy alu lapot(tetőkapacitás),de egy picit,ha jobban megnézed a második képedet,nagyszerűen kivehető minden.
Egyenirányítónak olyan paraméterekkel kell rendelkeznie,amely elbírja az egyenírányítani kívánt váltófeszt.Erről lehetne több oldalt írni,de azért annyira nem bonyolult a dolog,úgyhogy nem írok.
Puffer kondinak pedig elektrolit kondit szokás használni.A nagy töltést raktározó elektrolit kondit használják pufferelésre.Meg még sok minden másra is.
(#) hasza.attila válasza belganarancs hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
De a tetőkapacitás összeköttetésben van a tekerccsel?
és ha igen hogy.
(#) Collector válasza hasza.attila hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Egy minimális önállóság, és már rég tudnád a választ!
Bővebben: Link
Itt látni a rajzot, a szekunder oldal minden esetben ugyan olyan.
(#) belganarancs válasza hasza.attila hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Hali!
Összeköttetésben van igen.A tetőkapacitással lehet picit manipulálni a szekunder tekercs frekijét.Az összeköttetést számos módon teheti a jóember.A saját módszeremet mondom el neked,remélem segítek vele.
A szekunder tekercsnek van alsó,felső végpontja-lehet nem így hívják,de nevezzük most így.Ez a két végpont nem más,mint a csőre(csévetest) tekercselt rézhuzal két vége.A felső pont a függőlegesen tartott csévetestre tekercselt rézhuzal felső vége,az alsó pont az alsó vége.
A felső végpontot (mivel rézhuzalról van szó) hozzá lehet forrasztani egy alátéthez,oly módon,hogy a forrasztás lapos,tökéletes minőségű legyen,sehol egy kis csúcs ne legyen,ez fontos,kis odafigyeléssel azonban pofon egyszerű,gyors művelet.Nem nagy kunszt.Ezt az alátétet már ráhúzhatod egy csavarra,a csavart rögzítheted a csévetestre,a csavarra pedig rögzítheted a tetőkapacitást-ez mind barkácsmunka,nincsen benne semmilyen ördöngősség.A második kép alapján,plusz az alapján amit most leírtam már össze kell tudnod dobni a cuccot,ha mégsem menne,nyugodtan írj!
Azonban felhívnám figyelmedet Collector hozzászólására!
A fórumon rengeteget olvashatsz,ráadásul nem csak ezen a fórumon.Google- a barátod,szóval csak bátran olvasgass,szerezz infót,így gyorsabban képben leszel a témában.
(#) belganarancs hozzászólása Feb 19, 2009 /
 
Szóljon,akinek van egy fölösleges MOT-ja
(#) zeller válasza belganarancs hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
(#) belganarancs válasza zeller hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Mennyi?Én már egy darabtól is boldog lennék
(#) belganarancs hozzászólása Feb 19, 2009 /
 
Ú,most nézem,hogy kondik is akadnak a ládában.
(#) belganarancs hozzászólása Feb 19, 2009 /
 
Igazából az egész ládát elfogadnám
(#) Collector válasza zeller hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Mi ez, gyümölcskosár? Nekem magnetron kéne, ha már így szórod őket
(#) zeller hozzászólása Feb 19, 2009 /
 
A trafókhoz van kondi és dióda, ezek mind működnek.
A tetején a két egyforma trafó vadonás új. Légipostai csomagban kapta valaki, aki utána bontatlanul kidobta a pakkot.

Magnetronból kevesebb van. Azokat hogy tudom megnézni , a fűtőszál kimérésén kívűl?

Desszertnek esetleg egy fincsi neontrafó?.
(#) Collector válasza zeller hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Meg kell jól markolni, és rázni. Ha valami nagyon zörög benne, az nem túl jó jel. Bár van amelyik jó, és kissé zörög..
(#) belganarancs válasza zeller hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
Ez így pont jó is lenne.Nekem magnetron nem kell.MOT-esetleg kettő,meg kettő kondi kellene VTTC-mnek,diódából nem tudom,mennyi van,de abban is hiányt szenved idehaza kiccsaládom..
Persze ha az összes MOT-tól meg konditól meg diódától meg akarsz szabadulni,annak sincs akadálya,legfeljebb összedobunk egy SGTC-t is
(#) Collector válasza belganarancs hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
Ja, amúgy új kondikkal tudok én is szolgálni (akár folyamatosüzemhez is szűrésnek)
(#) belganarancs hozzászólása Feb 20, 2009 /
 
MOT-os bácsi(Zeller) merre jár?
(#) zeller válasza belganarancs hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
Itt vagyok, nem vesztem el. Épp készülgetek, megyek ki gubizni. Majd este gyüvök.
(#) belganarancs válasza zeller hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
Jó gubit!
Azért majd megdumálhatnánk azt a MOT-os gyümölcskosarat
(#) Ricsi1992 hozzászólása Feb 20, 2009 /
 
két nem akármilyen csővel bővült a gyűjteményem.A "vastelepre" hoztak valami óriási gépet,és abból bányásztam két db SRS360 névre hallgató csövet.
Esetleg tudtok róla valamit?
A google is csak pár oldalt dobott ki.Szerencsére pár adatot azért találltam róla:
-trióda
-max 3000V anódfesz
-650W
-fűtés(közvetlen) 5V 14,1A

Ugye lehet belőle jó kis VTTC-t csinálni?És az baj,hogy trióda,és nem pentóda?
Ha jó VTTC-hez,akkor iszonyat nagy mázlim van,kapaszkodjatok meg,500ft volt a két cső..
Csatoltam egy képet,jól néz ki...

És akkor aki tudja,hogy jó-e VTTC-hez,írja meg, .

srs360.JPG
    
(#) Skori válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
Ha jók a csövek akkor szerencséd van. Lehet belőle VTTC-t csinálni, sőt az, hogy trióda még jobb is....!
Nem árt neki egy ventillátoros hűtés, és ha beizzik az anódja akkor nem árt visszavenni a kakakóból
(#) belganarancs válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
Milyen vastelepre jársz te?Legközelebb megyek veled
Gratula,elég izmosak!
(#) Collector hozzászólása Feb 20, 2009 /
 
Bővebben: Link
51000J-os kondi valakinek? 20 dinnyét is szétkap sorbakötve.
(#) belganarancs hozzászólása Feb 20, 2009 /
 
Sorbakötött dinnye
Következő: »»   20 / 227
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem