Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   429 / 2208
(#) MrBrown válasza djhans hozzászólására (») Feb 24, 2009
Tegnap éjszaka kipróbáltam a kis műszert élesben az általad tökéletesített :worship: PCL86 SE kapcsolásban.
A katód körben sorba kötöttem egy 100 ohm-os ellenállást egy 100 ohm-os potméterrel meg a kis műszerrel. Gyönyörűen engedte magát szabályozni. Külön öröm hogy mikor az anódnál 35mA áram folyt (250V-nál ez az optimális) a kis deprez hajszál pontosan a 40-es rovátkánál állapodott meg :yes:
Hmm, ezek szerint a gyorsítórácsnál "elfolyik" 5mA? Kevesebbre gondoltam. Persze a műszer is pontatlan lehet de tetszik ez a kerek 40mA dolog...

100mA.JPG
    
(#) djhans válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 24, 2009
A pincében lakkozom mert ott 15fok van ugyanis ott a fatüzelésű kazán is. Nitró lakkot használok, gyorsan szárad.
(#) djhans válasza MrBrown hozzászólására (») Feb 24, 2009
Na ez tök jó! Benne lesz ez is az erősítőben? Kapcsolóval lehet majd váltani hogy melyik cső áramát lehet ellenőrizni?
(#) MrBrown válasza djhans hozzászólására (») Feb 24, 2009
Igen az előlapon a két katódpoti között lesz egy kis kétállású be-be karos kapcsoló 90 fokkal elforgatva és azzal lehet majd választani hogy melyik csatornát vizsgálom
Közvetlenűl a műszer mellett lesz egy EM71 ami hasonló átmérőjű..., asszem jól fog kinézni
Mivel a műszer átmérője 35mm-es a sasszi magasságát csak 40-re tervezem, persze a trafók a tetején lesznek (hát így könnyű).
(#) MrBrown válasza djhans hozzászólására (») Feb 24, 2009
Hans, az anódfesz késleltetőd BC182-e kibírja a behúzótekercsel párhuzamosan kötött LED +8-10mA-ét még ugye?
Nem vagyok vele tisztában hogy ezek a kis fekete műanyag sz@rok mit bírnak!
(#) baggab hozzászólása Feb 24, 2009
Sziasztok!

Ezek mit szólhatnak?
(GM71, GMI83, SRS454)

Mondjuk SE-ben, talán max 10-15W?


csovek.jpg
    
(#) rockersrac hozzászólása Feb 24, 2009
egy kicsiny segítséget kérnék! ecc85-nél mit hová kell kötnöm?EM80-at akarok vele meghajtani(2darabot) a fűtést tudom hova kell kötni,csak azt nemtudom hogy hova kell kötni a hangfrekis kábelt,meg az EM80-ra melyik lábáról megy tovább a jel az EM80-ra!(meg ha esetleg azt megmondaná valaki hogy az EM80 mely lábára kössem az ecc-ről jövő jelet?)előre is köszönön a segítséget!(u.i.:elnézést ha netán soknak tűnik amit kérek! :zavart2:
(#) EcoPityu válasza rockersrac hozzászólására (») Feb 25, 2009
Itt találtam, de már nem tudom ki linkelte ide, ezért kénytelen vagyok feltenni!

Tudod mit? Ha működik, akkor szerezz nekem EBL21-et helyette!! És akkor kvittek vagyunk!

EM80.jpg
    
(#) Danaman válasza baggab hozzászólására (») Feb 25, 2009
Hú ezeket honnan szerezted? a gm71 laza 30W SE-ben
(#) Imi65 válasza MrBrown hozzászólására (») Feb 25, 2009
Elvi síkon 100mA a határ, attól függ, ebből mennyi kell a relének...Ha nem elég, tegyél be egy BC639-est, az 1A !!-es, és ugyanekkora.
(#) Gubán_Gábor válasza rockersrac hozzászólására (») Feb 25, 2009
Kedves Márk, majd este segítek az EM80 bekötésében, viszont a te multipétered sem jó
(#) Imi65 válasza rockersrac hozzászólására (») Feb 25, 2009
Jóval korábban feltettem (Müszi kedvéért) egy "full csöves" meghajtást EM84-eshez. A PCF (diódának kötött) triódája helyett megfelel a félvezetős dióda is.
A pentóda helyett mg jó az ECC egyik triódája.
(#) MrBrown válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 25, 2009
Köszi Imi ez jó hír mert a relé behúzótekercse 40mA-t eszik, így a +10mA-el bőven bent maradok...
(#) MrBrown válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 25, 2009
...ráadásul valahol azt írják (most találtam egészen véletlenűl), hogy 60V/0,2A a BC182-re.
(#) djhans válasza MrBrown hozzászólására (») Feb 25, 2009
Szerintem elég lesz oda a BC182. 60V 200mA-es. De tehetsz helyette BC301-et is a lábkiosztás ugyanaz.
(#) CIROKL válasza MrBrown hozzászólására (») Feb 25, 2009
Ha tutira akarsz menni akkor tegyél bele 301 -et , de most látom a jani megelőzött !
(#) MrBrown válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 25, 2009
Ha tutira akarok menni akkor a relé helyett beteszek egy 250V / 10A-es kapcsolót
(#) cua hozzászólása Feb 25, 2009
Nem emlékeztek melyik évkönyvben (RT) voltak benne annó az ellenállások (régi rajzokon, csíkos) teljesítményjelölései?
Ugy rémlik egy lapon volt az orosz jelölésekkel, csak ők talán keresztben is húztak valamit.


(#) CIROKL válasza MrBrown hozzászólására (») Feb 25, 2009
Minek a 10 A , Erőmű lessz ?
(#) MrBrown válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 25, 2009
Természetesen csak vicc volt! Egyszerűen csak azt akarom, hogy bekapcsolás utánl a fűtésre akasztott piros led jelzi a bekapcsolt-fűtés állapotot, az anódfesz késleltető relé behúzótekercsével párhuzamosan kötött zöld led pedig azt jelzi ha üzemkész a cuccos. Persze ez utóbbit jelzi majd a kis műszer kilendűlt mutatója is de hát nekem úgyis elnézitek a karácsonyfa effektust.
(#) djhans válasza MrBrown hozzászólására (») Feb 25, 2009
Ha egy kicsit akarod bonyolítani akkor lehetne kétszínű LED. Amíg felfűt addig piros, azután zöldre vált.
(#) MrBrown válasza djhans hozzászólására (») Feb 25, 2009
Ha hiszed ha nem gondoltam rá, de nem tudom mi kapcsolá át a ledet úgyhogy marad a két led.
(#) MrBrown hozzászólása Feb 25, 2009
Hans, holnap majd szólok hogy ne felejtsd el a 0,2-es huzalt
(#) Ricsi89 válasza MrBrown hozzászólására (») Feb 25, 2009
na ne már. telepakolni félvezetőkkel egy csöves erősítőt. Inkább már akkor glimm lámpa.
(#) cua válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 25, 2009

Nem erre gondoltam, hanem a régi műszaki (elektronikus) rajzokon lévő jelölésekre. Mármint a kapcsolási rajzokon.

(#) Ricsi89 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 25, 2009
Ja igen még elfelejtettem leírni, hogy kész lettem a PCL86-os boncolásáról szóló cikkel, amely deguss oldalán van. PCL86-os boncolás
(#) djhans válasza MrBrown hozzászólására (») Feb 25, 2009
Hát mondjuk két áramkörös a relé vagy két kisrelét teszel és az egyik a LED színét váltja.
(#) MrBrown válasza djhans hozzászólására (») Feb 25, 2009
Na ezen a ponton döntöttem el hogy marad a két darab led :yes:
(#) djhans válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 25, 2009
Nekem nagyon tetszett a cikk
(#) sturbi hozzászólása Feb 25, 2009
Összedrótoztam a 829-es projektet. 2x5 W-ot tud, káprázatos hanggal.
Íme a kapcsolási rajz:

829SE.jpg
    
Következő: »»   429 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem