Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   428 / 2208
(#) Gubán_Gábor válasza Moszkvai hozzászólására (») Feb 24, 2009
Íme az általam említett 4 félhullámú diódás, de ez már mazochista megoldás, bár biztos gyönyörű lehet
De itt már kb 20-30V os feszültségeséssel kell számolni a kimeneten, nameg a csövek fűtőteljesítménye csövenként kb 9W a feszültségértékek, csak példának vannak ott. ebben az esetben viszont nem kell dupla vagy középleágazásos szekunder tekercs
(#) rhesus23 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 24, 2009
Hogy érted, hogy sok? Felesleges annyi vagy károsodás érhet valamit?
(#) Action2K válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Feb 24, 2009
Gyönyörű csöves híd! Erre gondoltam, 5-ös a megoldásra!
Bár ahogy én is említettem: mazochista megoldás.
(#) rhesus23 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 24, 2009
Van egy bontott trafóm. Csak a lemezek és a cséve van meg. Lemérem a méreteit. Valaki jártas trafótervezésben?
(#) Gubán_Gábor válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 24, 2009
Hát szerintem minden további nélkül, ha felfűtenek a csövek, a sima félhullámú diódák tulajdonképpen ugyanolyanok, mint a sima szilíciumdiódák, csak nagyobb fesz esik rajtuk ugye, meg fűteni kell, meg ugye ami miatt csináljuk az egészet, csövek
De ha hülyeséget mondtam, javíts ki...
(#) Mate78 válasza Moszkvai hozzászólására (») Feb 24, 2009
Nem kukacoskodni akarok, de szerintem az EZ80-as cső egy kicsit karcsú lesz oda, főleg ha A osztályban fog működni az erősítő.105mA-t számoltam rajz alapján áramfelvételnek csatornánként, ez két csatorna esetén 210mA, szegény EZ80-ra meg 90mA-t ad meg az adatlap.
Tudom, AB osztályban ingadozik az áramfelvétel, és a csövek többet is kibírnak de akkor is.

vélemény?
(#) Moszkvai válasza Mate78 hozzászólására (») Feb 24, 2009
Azt a bekötés miatt tettem fel. Mert ezt az elrendezést ismerem.
Lehet helyette más cső ami elbírja.
Mondjuk EZ81 csatornánként 1-1?
Vagy 5Z3S/5U4G?
(#) rhesus23 hozzászólása Feb 24, 2009
Ezzel meg lehetne tekerni a trafót?
(#) llaci56 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 24, 2009
Zolikám! Olyan progit keress, ami megtekeri!
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Feb 24, 2009
Én 6N2P-t használtam ECC83 helyett , nagyon jól teljesített , erősítése is megfelelő . 6H9C már kevésbé azonos paramétereiben ..
Ha van jobb márkájú új ECC83 csöved azzal csináld .
(#) rhesus23 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 24, 2009
Megnéztem ezt a programot. 12 négyzetcentis vas már elég lenne.
(#) CHZ válasza rhesus23 hozzászólására (») Feb 24, 2009
Szerintem nem elég , 200V/A ami már jó lehet (SM102A) .
(#) Droot hozzászólása Feb 24, 2009
Sziasztok!
Nemregen kaptam egy olyan csovet aminek az a neve, hogy ecll800. Kicsit erdekes a belseje. Van benne egy trioda, es 2 sugartetroda. Elvileg 10W-ot tud. Mit gondoltok erdemes vele foglalkozni? Es mi lenne akkor ha parhuzamosan kotnek ra megegy ugyanilyen csovet? Mennyiben valtozna a tapfesz es a teljesitmeny?
(#) rhesus23 válasza CHZ hozzászólására (») Feb 24, 2009
Ilyen vasat, csévét és rezet honnan lehetne beszerezni? Akik még esetleg postáznák is...
(#) sturbi válasza rhesus23 hozzászólására (») Feb 24, 2009
Ne higgy neki, nem elég 12 cm2-is vas sztereoba (monóba pont jó) , 16 cm2 -től fölfele keresgélj vasat.
(#) sturbi válasza Moszkvai hozzászólására (») Feb 24, 2009
A 6N9SZ jó helyette, én azt raknák. A 6N2P zajosabb és az itt számít. Az erősítési tényezője mindegyiknek 100, ha jól emlékszem.
(#) Ricsi89 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 24, 2009
És az 5. szekundert hogy tekernéd meg ilyen vékony huzallal?
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 24, 2009
A program jó . Mekkora T -vel számoltál ?
Erősítőbe min . 20%-kal felül szoktam méretezni , akkor lesz jó , kisebb melegedés és szórás stb ...
(#) llaci56 válasza CHZ hozzászólására (») Feb 24, 2009
Idézet:
„Mekkora T -vel számoltál ?”

Mekkorával... Ekkorával:T
(#) CHZ válasza CHZ hozzászólására (») Feb 24, 2009
Rossz minőségű vas beállításban próbáld számolni .
(#) sturbi válasza CHZ hozzászólására (») Feb 24, 2009
1,1 T-val szerintem.
(#) llaci56 válasza rhesus23 hozzászólására (») Feb 24, 2009
Hogy valami komolyat is mondjak, - mert felmerült a kérdés, hogy honnan... Bár ez nem AZ a topik, de nincs még egy olyan kütyü, amihez annyi CuZ huzal kellene, mint a csöveshez. (Ha csak a trafó nem!) Talán megbocsátást nyerek a modiktól, mert NEM üzleti céllal reklámozom itt magam, mindössze segíteni szeretnék azoknak, akiknek huzal kell. (Trafólemezre még nem találtam forrást sajnos.)
Több cégnek szállítok be (többekközt) CuZ huzalokat, és ha valakinek pont olyan kell, ami épp átfut nálam, abból szívesen letekerem a neki szükséges mennyiséget. Ezt természetesen beszerzési áron ki kell fizetnie, tehát a segítség csak annyi, hogy nem kell megvenni az egész orsót.
Gyerekkoromban a Ráday u.-ban a kezembenyomták az orsót, és annyit tekerhettem le belőle (pl. 2 dkg!) amennyi épp kellett. Ma sajnos nem tudok ilyen lehetőségről. Ezen segítenék, ha valakinek kell.
Természetesen magányban...
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Feb 24, 2009
Köszönöm!
6N2P-m van itthon, meg azt könnyebb beszereznem.
(#) rhesus23 válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 24, 2009
Ha arra kerülne a sor, hogy nekem kell megtekerni a trafót akkor neked fogok szólni először huzal ügyben!
(#) MrBrown hozzászólása Feb 24, 2009
Sziasztok,
sztereó vonalszintű jelet hogy a legegyszerűbb monósítani aminek még a rendszer is "örűl"?
2 darab 1 kohm-os ellenállással, vagy 2 darab 100nF-al vagy simán galvanikusan :hide: ?
(#) Ricsi89 válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 24, 2009
Ezt jó, hogy írtad. Ha belefogok a PCL86 PP erősítőbe, akkor majd írni fogok, mert szükségem lesz majd huzalra.
Most végeztem egy PCL86-os boncolásával. Teljesen darabokra szedtem. Csináltam rengeteg képet, majd meglátjuk mi sül ki belőle. Szegény cső meg volt repedve, de én marha még le is ejtettem és darabokra tört a burája. pedig kíváncsi lettem volna, hogy hogy működik repedt burával. Mert a getter még nem fehéredett ki benne, és még lehet ment volna így is. De ezt már sosem tudom meg. :no:
(#) rockersrac válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 24, 2009
hmmm asszem hogy LEHET hogy megfoglak keresni én is!
(#) MrBrown hozzászólása Feb 24, 2009
Szia köbzoli,
leskicceltem az elképzeléseimet a kimenők elhelyezésével kapcsolatban, nehogy félreértsük egymást
(#) djhans hozzászólása Feb 24, 2009
Ma is lakkoztam egy sort a pcl86 SE oldallapján. Holnap már az utolsó réteg jön
(#) llaci56 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 24, 2009
Mondtam már Zolikám, hogy lehet kapni olyan lakkot, ami bírja a minusz 20 -at is. (Persze könnyebb kérdezgetni másokat, hogy Te hol lakkozol..., meg várni egy hete... )
Következő: »»   428 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem