Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   1 / 138
(#) fatibi1 hozzászólása Aug 31, 2006 / 1
 
hali
A minap füst és különböző fényeffektusok közepette elfüstölt a mikróm.Legalább is a párom szerint,mert én nem voltam otthon.Ma szétszedtem,és a csillámlemez,ami a magnetron előtt van szét volt égve.A magnetront is kiszedtem szemlátomást sértetlen(nem kormos)
Kérdéseim:1 hogyan tudom megállapítani,hogy a magnetron jó-e?
2.mi a szerepe a csillámlemeznek
3.a csillám nélkül ki lehet-e próbálni a mikrót(nem megy-e tönkre a magnetron)
Aki tud segítsen!!

Köszi!!
(#) pitkin válasza fatibi1 hozzászólására (») Aug 31, 2006 /
 
én is jártam hasonlóképpen, a mikró megúszta a dolgot. A csillám szigetelést kicseréltem. Feltehetően a zsíros szennyeződés (pörkölt, stb) került be a rácshoz, és ettől szikrázott. Alaposan ki kell takarítani és kipróbálni, hogy működik-e. legalább is nekem bejött.

Üdv.
(#) G-Lex válasza fatibi1 hozzászólására (») Aug 31, 2006 / 4
 
Szia!
Valószínüleg jó a mikró sak a sok zsírtól átvezetett a csillám és ezért égett el. Ha cseréled a csillámot minden a régi lesz
(#) Koree válasza fatibi1 hozzászólására (») Aug 31, 2006 /
 
Mi a suliban szembesültünk a problémával. A portás mikrója csinált ilyen jelenséget és a csillám lemez cseréje után vígan folytatta a 2,4Ghz sugárzását.
(#) fatibi1 válasza G-Lex hozzászólására (») Szept 1, 2006 /
 
Köszi én is így gondoltam.Csillámcsere és lőn csoda,a mikró működik.
Köszi az infókat.
sziasztok.
(#) Dr.Megavolt hozzászólása Jún 9, 2007 /
 
Van egy rossz mikrohullamu sutom es elvittuk megjavittatni es azt mondtak,hogy a magnetron nem megy. En lemertem a futoszalat amely a katodot futi es jonak talaltam 1 ohmot mertem es a magasfeszultsegu reszet is lemertem es 100 ohmos .Ha valaki ert az ilyesmihez szivesen varom a valaszt ,vagy ha van valakinek othon egy mukodo 800 wattos magnetronja merje le es irja le a meresi eredmenyeket
elore is koszonom
(#) Moderátor hozzászólása Dr.Megavolt hozzászólására (») Jún 9, 2007
 
Valóban nincs odabent annyi gógyi, hogy valami beszédesebb topikcímet találj ki, mint a Segítséget kérnék?

Pfff...
(#) MaSTeRFoXX válasza Dr.Megavolt hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
hmm... ha azt mondták hogy rossz a magnetron az eléggé egyértelmű dolog...Attól hogy fűt, attól lehet rossz. Ráadásul nem ellenállásokat szoktunk méregetni hanem feszültségeket. ... (De nehogy lemért mert meggyullad a multimétered....) Több ezer volt van benne és jó nagy áram...
A magnetronon más igazából meg nem tud elromlani, mivel 1-2 alkatrész maga a magnetronos rész.
(#) Dr.Megavolt hozzászólása Jún 9, 2007 /
 
Szia MaSTeRFoXX !
ahova vittuk javittatni lemertek es a multimeteruk kifustolt
ha a magnetron jo a kondit hogy lehet leellenorizni?es hany voltos a kondi?
(#) MaSTeRFoXX válasza Dr.Megavolt hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
Szóval, ha kap feszültséget akkor el kellene indulnia kivéve ha rossz a magnetron. Ha nincs feszültség akkor vagy kondi hiba (de a szervízben biztos kipróbálták pót kondenzátorral), vagy egyenirányító (valószínűleg ezt is kipróbálták).Bár érdekes egy szervíz ahol a tapasztalt (vagy ellenkezője) emberek elfüstöltetik a műszerüket

Szerintem a magnetron a rossz...
(#) Dr.Megavolt hozzászólása Jún 9, 2007 /
 
ha man mindenki a magnetront hibaztatja en is arra gondoltam , hogy a magnetron ahol a magasfeszultseget kapja nem kene legyen ellenalasa es ha van akkor is ezt amit mertem nagyon keves(100 ohm) :yes:
(#) zoz11 hozzászólása Jún 9, 2007 /
 
Az magnetron csere, elszállt a magnetronnak a szigetelése, ezekkel ez szokott lenni, nem egy ilyen fordult meg nálam. Magnetront meg nem érdemes cserélni mert újba 8-9ezernél kezdődik.
(#) sturbi hozzászólása Jún 9, 2007 /
 
Szerintem, ha hosszú életű akarsz lenni ne kisérletezz magnetronokkal, nagyon veszélyes alkatrész !
Én gigahertzek és kilovoltok között éltem le a fél életemet, rengeteg magnetront, klisztront mértem már, de nem venném a bátorságot, hogy itthon üzembehelyezzek egyet (még klisztront sem). A mikrohullámú sugárzást pontosan és határozottan el kell különíteni a vele foglalkozó személytől.
(#) Sebi válasza Dr.Megavolt hozzászólására (») Jún 9, 2007 / 1
 
Ha. Bp-n vagy , van 1 kukázott mikró a műhelyben, Neked adom.
(#) (Felhasználó 1947) válasza Dr.Megavolt hozzászólására (») Jún 10, 2007 / 1
 
Szia !

Szerintem vegyél egy új mikrót.nem sokkal drágább mit egy új magnetron.Kéziműszerrel nem lehet korrekt méréseket végezni a csővel kapcsolatban.
Vedd komolyan sturbi hozzászólását!!!
A mikrójavitás bizonyos fokú szaktudást kiván, amivel nem biztos hogy rendelkezel.

Üdv ! Luki
(#) huhuu hozzászólása Jún 10, 2007 / 2
 
Én amatőr létemre javítottam párszor mikrót, DE CSAKIS KIKAPCSOLT ÁLLAPOTBAN! Leírom amit tudok a javításáról, hátha segítség:

Amiket le lehet ellenőrizni:

- KISÜTÖD A KONDIT!!! leveszed a csatikat róla és aztán megméred, hogy zárlatos e, ha igen akkor itt a gáz, cserélni kell valami ugyanilyen kondira, én másik mokróból szedtem ki, szerencsémre tök ugyanolyan volt.

- A nagyfesz diódákat multiméterrel nézd át, hogy nem e zárlatos, illetve, hogy csak az egyik irányba vezet e. Valamikor , régebbi mikrosütőkbe tettek egy diódát a kondi két kivezetésére(HA Jól emlékszem), biztonsági okokból, hogy ha kikapcsol a mikró, a dióda kisüsse a kondit, hogy ne legyen benne feszültség, újjab mikrokban ez nincs már benne. Ez is lehet zárlatos, ha ezt eltávolítod akkor e nélkül tovább fog működni a mikró.

-továbbá lehet az ajtónál a mikrokapcsolókkal kond, van egy biztonsági rendszer is, mégpedíg, két mikrokapcsoló van az ajtóknál, az egyik ami rendesen kikapcsolja a gépet, amikor kinyitod az ajtót, a másik, pedíg rövidre zárja egy ellenálláson keresztül a feszültséget, hogy a mikró belső biztosítékát kicsapja abban az esetben, ha kinyitod az ajtót és a rendes relé nem kapcsolja ki a sütőt. A két relé kis időkülönbéggel működik. ha csak a relével van gáz, akkor az cserélhető, DE ha az ajtó szerkezetében bármi sérülés vagy bármi mechanikai dong van, NEM SZABAD JAVÍTANI! alkatrésznek jó lesz. A mikrosütők érzékeny pontja, az ajtó, ha ezzel gáz van akkor érdemes kidobni, mert a sugárzás is kijöhet belőle. Nem biztonságos!

- Ha "digitalis" a vezérlő rész akkor esetleg ott is lehet a relével gond, vagy a vezérlővel...

- Ha eddig nem találtuk meg a hibát akkor már valószínű, hogy a magnetronnal lesz a gond, multiméterrel mérjuk meg a két láb között, aztán a test és lábak között az ellenállást. Azt hiszem, hogy nem szabad szakadásnak lennie, illetve kis ellenállásokat kell mérni. Ha van pont UGYANILYEN magnetronunk esetleg másik sütőből ami tuti működik, akkor bele lehet tenni. Énn ennél a pontnál álltalában kibelezem és elraktározom az alkatrészeket, másik sütőhöz!

Ennyi amit otthon meg lehet nézni egy sütőben, mindent KIKAPCSOLT ÁLLAPOTBAN!!!!!!
Bekapcsolni pedíg CSAK összerakott állapotú sütőt szabad!!!!

Igazából ennyiből meg lehet mondani, hogy hol lehet a gond és nem is kell bekapcsolt állapotú méréseket végezni.

Üdv

Ja és természetesen felelőséget nem vállalok semmiért és senkiért!!!
(#) Dr.Megavolt hozzászólása Jún 10, 2007 /
 
Szia zoz11 !
ha egy magnetron annyiba kerul akkor a mikro magnetron nelkul olcson megveheted
en lattam egy inox boritasu mikrot,digitalis vezerlovel ,700w-os es 9ezernel valamivel tobb volt de nagyonkevessel kb 100 forintal tobb
inkabb veszek egy uj mikrot lehet megint valami elromlik a regi mikroban es lehetb javitas utan nem marad biztonsagos
(#) Dr.Megavolt hozzászólása Jún 10, 2007 /
 
bocsi 100 forint heljett 1000 forint
(#) kovacsim hozzászólása Okt 21, 2007 /
 
Samsung mikro sütö (M182DN) a beállított melegítési idő előtt leáll, vagy felszalad a beállított érték és onnan számol visszafele. Segítségeteket kérném! Egy 4 MHz-es kvarcot kicseréltem, de semmi nem változott.
(#) titi válasza kovacsim hozzászólására (») Okt 21, 2007 /
 
Hali!

Az biztos, hogy a kvarcnak semmi köze a hibához.
Első körben szerintem cseréld ki az elkókat a vezérlő elektronikán.
Ehhez hasonló hibajelenséget anno LG-nél láttam.
Egyébként eddig nem volt vele gond?
Esetleg kép, vagy több adat a vezérlőről?
(#) kovacsim válasza titi hozzászólására (») Okt 22, 2007 /
 
Kösz a segítséget! Az elkokat megfogom próbálni. Ezt a hibajelenséget kb: egy honapja csinálja egyre nagyobb gyakorisággal. Ha nem jön össze, akkor a panelről csinálok fényképet és elküldöm azt is.
(#) kovacsim válasza kovacsim hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
Üdv. Mindenkinek!
Meglett a hiba oka: a magnetron volt rossz. Azért írom le a megoldást, hátha másnak is ilyen gondja lesz, és Ő már könnyebb helyzetben lesz mint én voltam. Hello!
(#) Villám hozzászólása Nov 23, 2007 / 4
 
Egy Delonghi MW485 mikróm van. Eddig égett benne egy lámpa, ha be volt kapcsolva a mikró vagy ha nyitva volt az ajtaja. Már nem világít, nyilván kiégett. A kérdésem az lenne, hogy vajon mennyire kell szétbontani hozzá a mikrót, hol lehet benne az égő? Neki merjek állni egy csavarhúzóval? 2hetet ha kibirt Ha 2hetente cserélni kell, az nem biztos,hogy jó buli
(#) szabi83 válasza Villám hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
Idézet:
„Neki merjek állni egy csavarhúzóval?”


Igen, ha jól tudom E14-es izzó kell bele.

Idézet:
„vajon mennyire kell szétbontani hozzá a mikrót, hol lehet benne az égő?”


Lekapod a borítást, a magnetron mellet műanyag cuccban lesz "elbujtatva"

üdv
(#) Villám válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
Wow, köszönöm Este szétkapom :yes:
(#) szabi83 válasza Villám hozzászólására (») Dec 9, 2007 /
 
eredmény?
(#) speki válasza fatibi1 hozzászólására (») Jan 9, 2008 /
 
hagy kérdezem már meg hogy, hol lehet ilyen csillámot venni micróhoz mert az én micróm is füstöl meg szikrázik
(#) szabi83 válasza speki hozzászólására (») Jan 9, 2008 /
 
pl HQvideo

Bővebben: Link
(#) erobi82 hozzászólása Jan 9, 2008 /
 
És az mitől lehet, hogy ahová az ajtó rázáródik a mikróra, egy ponton átég és kilyukad, mikor már a végét járja szikrázik is meg füstől.Olyan mintha áram akarna azon a ponton átfolyni csak a rosz kontaktus miatt szenesedik el.Bratyómnak, meg nekünk is egyforma mikrónk van, (vagyis volt) , és mindkettő ebben halálozott el.
(#) Chokapick hozzászólása Feb 25, 2008 /
 
Sziasztok.Velemenyeteket kernem,mert ez az elso mikro amit szedszedtem. Szerintetek mit lehet ezzel kezdeni? A mikro tobbi resze rendben van,de ez az egy kipurcant es csunyan megolvasztotta a mikro belso burkolatat.
Következő: »»   1 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem