Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   81 / 489
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Ettöl még futhat a progi, vagy mindenképp kell módosítani? (Még nem érkezett újabb levevelem). Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Szia,

nem keletkezik hex állomány.

Küldtem javítva.

Szia
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Valóban nincs HEX állományom! Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Szia!

Kijavítottam a programban, valamikor nálam alakult át.....

Bocsánat.

Töltsd le, fordítsd le még egyszer...

Akkor már lesz hex, talán menni is fog....
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Sajna a foditásnál most 4 hiba lett. Ide rakom Neked az üzit. (Nem baj ha nem lesz időd rá, majd később elővesszük...). Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Szia!

Elküldtem a programot még egyszer a DM DemoM-ra javítottam benne.

Az "Overwriting previous address contents (2170)" azt jelenti, hogy a szöveged belelóg a 0x2170 -nél kezdődő álló szövegbe. Csak ki lehet venni belőle 1 karaktert.

Szia

(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Hu-ha, az egészet is ki lehetne, de 1-et biztosan. Már ki is vettem, igy már csak 2 hiba maradt. Itt a freemail.hu-n nagyon gyengén, lassan jön át a levél, küldtem egy másik, spécibb cimet üziben, szia.
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Megvan, jó lett a HEX állomány! Kösz!
Már csak holnap próbálkozom a további próbákkal. Mindenképpen jelzem, mi lett az eredmény-(ünk). Mégegyszer kösz, szia.
(#) attika hozzászólása Márc 20, 2009 /
 
Valaki segítsen.Nem működik az órám az a problémám,hogy a forgórészen valamiért nincs áram 400mv-ot mérek rajta a bázisnál az állótekercs kivezetésénél 7,5 volt állandó feszültséget mérek(az elég?)kisebbre vettem a légrést a 2 tekercs között és így lett 400mv a forgórészen előtte nem mértem rajta semmit.
(#) Hp41C válasza attika hozzászólására (») Márc 20, 2009 /
 
Szia!

A 400mV arra utal, hogy talán a zener van fordíva beültetve, de lehet, hogy a diódahíd sem jó.

A melegedő állórész arra utal, hogy benne nagy áram folyik, menetzárlat, a nyákon összefüggő hurok (földvezeték, a kártya körvonala, stb) van.

Régebben írtam, hogy ha egyszerre beültetve az egész áramkört próbáljuk feléleszteni, akkor nagyon neház a hiba meghatározása. Ha még nincs teljesen beültetve, akkor pl. ebben az esetben a táp önmagában mérhető lenne. (a rosszul beültetett fesz.szabályzó tönkre is tehetei az smd pic-et, a csere pedig nem egyszerű....)

Szia.
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 20, 2009 /
 
Szia Hp41C!
A beégetett HEX-el elinditottam a propellert. A távi csak a bázist tudja be/ki kapcsolgatni, a propra hatástalan. Megjön a kijelzés 12:00:01... és megy onnan az óra. Alatta kapcsolgat ki/be 3 karakter, 2-3 mp-ként. (Másik RC5 távival és az eredeti Keys.asm-el sem mennek a funkciók még). Lehetséges, hogy a propon az RA4/MCLR-re kötött infra nem tud átvinni ott információt? Az RA4-en mérve jönnek a távi kódok. Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Márc 20, 2009 /
 
Szia!

Örülök, hogy elindult!
Az RA4-re lehet, hogy kell felhúzó ellenállás ~10k.

A prop628.asm-ben benne van a cím figyelése.
Ha nem kell, a #define MotorCounterClockWise sor után van egy sor #define RC5Addr... (most nincs elöttem), ha ezt kikommentezed, akkor a cím figyelése nem fordul ba.

Az alső soron a dátumnak és a hét napjának kellene 4 másodpercenként váltani egymást. 2001.01.01 és az 1 az alap beállítás (a hét napjának kódolása már nem fér be / nyelv függő lenne). Tetszés szerint lehet használni (1 - hétfő vagy 1 - vasárnap, kinek mi tetszik....)

Szia
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 20, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Minden úgy működik, ahogyan leírtad! Alul ott a dátum, a hét napja (1) villognak 4mp-n ként. Amint a távi cimzését kivettem, ment a prop vezérlése is. Azért 10k Ohm -on felhúztam 5V-ra az RA4-et, már benne is hagyom. A távimmal vannak mostmár csak gondjaim, mert minden funkció mást csinál, ill. nem a megszokott bill. kódok vannak, nem mindent tudok váltani. Valahogyan kitalálom az itt használható kódokat majd. Már csak egy kérdés: az "eredeti" RC5 16 szavas távit PIC16F84-el én is megtaláltam itthon. Ezt most próbálom előszedni, beüzemelni, mert minden ...F84A-t, máshová használtam fel. Ezzel és a Keys628.asm-el menne a prop. vezérlése, vagy ott is kellene módosítani a kódokat? Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Márc 20, 2009 /
 
Szia

A key628.asm 59. sorától vannak a parancskód megadások. Bátran igazítsd a megszokotthoz. Két új is van köztük: a WDAY_UP és a WDAY_DN a hét napja fel- ill lefelé léptetéséhez.

Az RC5_16 távirányítót is le lehet készíteni többféleképen (a nyomógomb mótrix bekötése változhat).

Az állományban az én példányom kódjai vannak.

Az idő beállítása után próbáld meg az OuterLed váltásával az időt tárolni, majd az egész órát áramtalanítani (elem marad), és újra bekapcsolni. Ha jó a tárolt idő, akkor onnan indul az óra, ha nem akkor az OuterLed villod 2 Hz-vel és a 2001-01-01 12:00:00 1 -től indul.

Szia.
(#) attika hozzászólása Márc 20, 2009 /
 
Köszönöm a segítséget mindenkinek...
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 20, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Azt hiszem egy darabig elleszek a távi kódokkal, ( kicsit belegabalyodtam), de ki fogom hozzá bogozni ezt az URC22B-t. Egy kis AVI-t felteszek az óráról, mit jelenit meg most beállítva, de sok funkciót sajna még nem érek el a propon. És néhány képet még feltőltök. Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Márc 20, 2009 /
 
Szia!

Nagyon örülök, hogy megy...
Arra lennék kíváncsi, hogy sikerül-e beírni az időt az RTC-be ill. kiolvasni az RTC-ből.

Szia
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 20, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Még nem tudtam odajutni, hogy meggyőződjem a működéséről. Az RTC elektromos környezete rendben van. A távi kódjait egy girderrel mind kiolvastam, (több mint 37 kód lett igy kielemezve). Ebből kb 25-30 felhasználható, de nekem még nem sikerült, mert a beíró kódnak még nincs hatása erre a funkcióra. Azt még esteleg leírhatnád, hogy melyik az a parancs, amelyik a beírást elvégzi, vagyis hogyan működik. Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Márc 20, 2009 /
 
Szia!

Már írtam a #398318 hozzászólásban. (Hogy lehet rá hivatkozást beszúrni ide?)

Az RTC -t automatikusan kezeli a program. Induláskor megkísérli betölteni az időt, ha sikeres, akkor az RTC idejétől kezdi a számítást, ha sikertelen akkor 2001-01-01 12:00:00 -tól és a kölső LED 2Hz- cel villog az első időállító parancsig.

Ha időállítási parancsot kapott az óra, a legközelebbi külső LED állító parancs hatására írja be az időt az RTC-be.


Szia
(#) Moderátor hozzászólása Hp41C hozzászólására (») Márc 20, 2009
 
Idézet:
„Hogy lehet rá hivatkozást beszúrni ide?”


Végtelenül egyszerű; próbáld ki, hogy bármelyik hozzászólás szürke színű fejlécére kétszer kattintasz. Előjön egy ablak, abban pedig a hozzászóláshoz vezető link lesz megtalálható.
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Akkor talán megvan a hiba. A külső LED(ek) nekem egyáltalán nem villognak, minden funció hatástalan rájuk. (Többször is átírtam a Keys.asm-et, szerintem már benne vannnak az elérések kódjai). Ma estefelé újra át tudom nézni a hardvert is, nincs-e valami más gond. Köszönöm, szia.
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Átnéztem az egészet tüzetesen, de nem találtam hardveres hibát. Az RTC és környezete rendben. Nem sikerült beíratni a beállított időt, dátumot, áramtalanitás után 2001.01.01 12:00:00-ról indul továbbra is. Majd kitaláljuk, mi lehet az ok. Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
Szia!

Az OuterLed-re találtam valamint, javítás ment....
Az I2C rutinokat nem próbáltam még semilyen hardveren. Bejött, amitől féltem, a letöltött rutinok nem működnek rendesen. Ha lesz egy kis időm megpróbálom bemérni.

Bővítés: A választható másodperc mutató kijelzés még befért. (A hét napja csak előre állítható - a visszafelé állítás már nem fér be.)
Szia.
(#) Hp41C válasza (») Márc 21, 2009 /
 
Szia!

Köszönöm...
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Megjöttek a javítások, köszönöm. Hamarosan hozzálátok újra forditani/beégetni. Amint megvan az eredmény, jelezni fogom. Szia.
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Leforditottam a prop_628_3.asm-et. Két hiba keletkezett, itt küldöm a jegyzéket. Ha lesz majd időd rá, akkor nézd meg. Köszönöm, szia.

prop628_3.ERR
    
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
Szia!

A küldött key628.asm -ben, az utlsó sorokban van egy új parancs.

Vedd át a tiedbe, módosítsd, ha nem tetszik a MUTE beállítás. A fordítás után jó lesz.
Az I2C-re még nem volt időm....

Szia
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Megtörtént a javítása, működik. Néhány képet feltöltök. Szia.
(#) Gabriell1 hozzászólása Márc 22, 2009 /
 
Sziasztok.

Most kezdek bele az óra építésbe.
Kérdezném,hogy jó e ez a venti ami 12V 0.26A. Mert ha nem akkor veszek másikat. Köszönöm.
(#) Hp41C válasza Gabriell1 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Szia!

Nekem 12V 0.15A PC tápventilátorral megy. (Már két állórészt fogyasztottam el - Túl nagy a tömeg, és a légellenállás, mert a ledek még nincsenek méretre levágva. Az állórész melegszik, a vezérlő nem bírja sokáig.)
Következő: »»   81 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem