Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   7 / 607
(#) szabi83 válasza marcigas hozzászólására (») Szept 5, 2006 /
 
1-2 doku az ichez:
[link]http://www.electronic-kits-and-projects.com/kit-files/3000/3106.pdf[/link]
[link]http://www.electronic-kits-and-projects.com/kit-files/3000/amppsu.pdf[/link]

A tda7293-ra ráengedek +-43.8VDC-t.. ez eddig ok és akkor mi lesz, ha rákötök csak 4 ohmos hangszórót... mert erről nem sokan irnak..
csak azt pl h 4 ohmhoz +-30v -> 100W..

üdv
(#) bk válasza Istike88 hozzászólására (») Szept 5, 2006 /
 
2,680,-Ft


AMP-04

Ha ott az oldalon a kép nem töltjük fel a HE.-re!! javítva! szabi83
(#) szabi83 válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 5, 2006 /
 
hmm
(#) marcigas válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 5, 2006 /
 
Helló, én nem ajánlom hogy 4ohmos hangszórót rá tegyél, mert ekkor hiába éred el a nagyobb teljesítmény ,egy ilyen IC nem fogja bírni. Én még nem próbáltam, de szerintem te se tedd! Maradj a adatlap szerinti értékeknél, sőt talán néha még jobb ha az alatt járatod az IC-det.

Csáó
(#) szabi83 válasza marcigas hozzászólására (») Szept 6, 2006 /
 
a tápom végüls is +-40VDC-s csak a puffer nah mind 1 az, végülis azért kérdeztem, mert nincs adatlapban diagramm erről..

Idézet:
„mert ekkor hiába éred el a nagyobb teljesítmény”

hát 4 ohm os subomvan.. nem célom szétküldeni az ic-t, de sztem -remélem- pár perc erejéig -élesztés-, no meg minimális hangerőtől nem fog megdögleni az ic .

hja mellesleg a kapcsolóüzemű tápomat betudom lőni +-30V-ra akkor a subomhoz tőkéletes lesz

üdv
(#) marcigas válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 6, 2006 /
 
Ha csak tesztelni akarod, akkor jó, amúgy álítólag nehezen száll el, mert a beépített védelem úgy is kikapcsolja, ha túlmelegszik, vagy ha rövidzár van a kimeneten ( De jó ), de állítólag ezeket az IC-ket inkább csak 80W-ig ajánlatos önmagában terhelni.

Ha viszont két IC-t párhuzamosan kötsz, az-az ennek az IC-nek kihasználod a Master-Slave funkciót, akkor semmi gond +-40VDC, ilyenkor kb 125W -ot tudsz kisajtolni ebből a két IC-ből, mondok még jobbat, ha párhuzamosan kötsz 2-2 ilyen IC-t azokat meg ellenütemben, akkor elérheted a félelmetes 210W-ot +-29VDC melett. Hát nem nagyszerű?

Amúgy neked mekkora teljesítmén kell?
(#) szabi83 válasza marcigas hozzászólására (») Szept 6, 2006 /
 
majd sbx2030-ast tudok szerezni 4 ezer ft ért 1 párt és vmien magast hozzá.

trafóm adott 280VA-s..
tip tranyós erősítőt csináltam meg, de megdöglenek a tranyók, nem jáccok azzal tovább..

üdv
(#) szabi83 válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 7, 2006 /
 
Sajna ennél kissebbre nem sikerült
31*33 mmes lett a panel tda7293v-hez(adatlapi rajz).
nyák forrasztási oldalára kell elhelyezni a 22µF -s elkot. 6-os lábon a "+", 12-n a "-" -lába.


üdv

tda7293v.jpg
    
(#) Peti_85 válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 7, 2006 /
 
És ez működik???? Korekkt????
Ki van próbálva???
TDA7294 is viszi??

Amúgy télleg pici! Nagggyon jó!

(#) szabi83 válasza Peti_85 hozzászólására (») Szept 7, 2006 /
 
"És ez működik????"
gyári adatlapból rajzoltam.. átnéztem nem 1*..

"Ki van próbálva???"
holnap csinálom a nyákot hozzá vmikor..

"TDA7294 is viszi??"
sztem csak a TDA7294S-t (ezaz újjabb asszem)

Idézet:
„Amúgy télleg pici! Nagggyon jó!”

kissebb volt, de addig rakosgattam az alkatrészeket, még nem lett nagyobb

Vicsys

üdv
(#) Peti_85 válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 7, 2006 /
 



várom a fejleményeket!

Jah az "enyém" ilyen lett! (kicsit nagyobb lett a nyák, azért terpeszt egy picit az IC - de kibírja!)

Dscf1515.jpg
    
(#) szabi83 válasza Peti_85 hozzászólására (») Szept 7, 2006 /
 
átrajzoltad a boltit ?
nem dobod fel ?
(#) Peti_85 válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 7, 2006 /
 
hááát
pontosan!
Amit Inhouse rakott fel! Azt firkáltam át! De ferde egy picit... Nekem nyagyon tetszett, csak szar lett a nyomtatási méret és azért nagyobb egy picit.
Húúúú hogy mennyit varázsoltam az IC lábaival míg belepaszíroztam a lyukakba!!


bocsi, de töröltem ezt a nyákodat! szabi83
(#) vicsys válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 8, 2006 /
 
Elnézést kérek!
Sajna nem volt túl sok időm...(a reflektorok viselkedését tanulmányoztam a világűrben, fénysebességgel )
Szerintem jó lesz, csak azt a fránya átkötést kéne valahogy megoldani...
(#) szabi83 válasza vicsys hozzászólására (») Szept 8, 2006 /
 
hja picit furi de elfér a lábak között...
(#) bk válasza Peti_85 hozzászólására (») Szept 10, 2006 /
 
mekkora a nyák?

javítva! szabi83
(#) szabi83 válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 11, 2006 / 4
 
csináltam vmit
Megnézitek?

ehhez:
TDA7294_KIT

ezeket: :nezze:
ui: nyák: 54mm széles 50mm magas
pdf-ek 1:1ben nyomtathatók

üdv
(#) Peti_85 válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 11, 2006 /
 
Jól van na!!!
Így sokkal szebb!
De akkor még nem volt semmilyen nyáktervező progim

Most kezdek barátkozni a Sprint-Layouttal!!! szerintem nem rossz!

De ez télleg korrektebb!



Peti.
(#) szabi83 válasza Peti_85 hozzászólására (») Szept 11, 2006 /
 
kösz, végülis te adtad a kezdő löketet

(#) szabi83 válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 17, 2006 /
 

A tda7294-s ic 599ft + áfa szept 22.-ig a hqvideoban.
A tda7293v-s ic 687ft + áfa szept 22.-ig a hqvideoban.
A tda7296-s ic 513ft + áfa szept 22.-ig a hqvideoban.
(#) blokkmetal válasza Krajcsooo hozzászólására (») Szept 19, 2006 /
 
Hali!
Egy TDA 7294-est szeretnék vezérelni, mégpedig úgy, mint a TDA 8560Q adatlapján található megoldás. A mute funkciót szeretném felhasználni, mégpedig egy bizonyos ideig ebben az állapotban tartani bekapcsolás után. Magyarán ne koppanjon a hangszóró. Tudtok valami megoldást javasolni erre? Egyenfesz védőm már van benne, de az nem végzi el a nemkoppanást. Ez azért van így, mert nem akartam relével megoldani a dolgot, ha 1x van ez a mute.
(#) szabi83 válasza blokkmetal hozzászólására (») Szept 19, 2006 /
 
Én a tda7293-al azt csináltam, hogy a tápfeszre felhúztam 470k-val + 10uf-al és nem koppan.

[link]http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/sublada.html?pg=2&Submit=%3E%3E[/link]

üdv
(#) blokkmetal válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 20, 2006 /
 
Szisztok!

A TDA7294 kapcsi rajzán látok ilyen ellenállást, hogy 1K5. Ez mit jelent? Ilyet még nem láttam. Probléma, ha én úgy gondoltam, hogy 1K, és azt raktam be? láttam még egy másik TDA-nál olyat, hogy 4R7. ->
(#) huhuu válasza blokkmetal hozzászólására (») Szept 20, 2006 /
 
ha jól tudom akkor az 1k5 azt jelenti, hogy 1,5 kilo ohm a 4R7 pedíg azt hogy 4,7 ohm, de azért mérj rá műszerrel!
(#) huhuu válasza huhuu hozzászólására (») Szept 24, 2006 / 1
 
itt van az álltalam készített hídkapcsolású tda7294-nek a nyákterve. Express PCB-vel készült, de akiknek esetleg nincs meg a progi azok kedvéért word doc.ban is felteszem...
nagyon kicsit akartam készíteni, ezért mindkét ic-9 és 10 lábához vezetékkel kell átkötni a feszültséget az ellenállásoktól(a vezeték a forrasztási oldalon megy) és sajna lett egy pár átkötés is
Sorkapoccsal csatlakoztattam a kábeleket, ajánlom mindnekinek. A sárga kockába pedíg jumperelni lehet,(forrasztottam a jumpernak hozzávaló tűket) hogy milyen módban szeretnénk használni, ez sok szempontból jó, először külön a két csatornát ellenőriztem majd összekötöttem.
Amikor először hídbakötve bekapcsoltam akkor koppant és kikapcsolásnál is. aztán eszembe jutott, hogy mivel a mute és stand-by lábak ugyanakkora feszt kapnak ezért egyszerre kapcsolnak be és ezért kattan(illetve kicsit pontatlanul egyszerre)
ezért az egyik ic-hez(mindegy melyikhez) betettem még két ellenállást a mute és stand-by lábakhoz, sajna erre nem gondoltam ezért nincs a panelen neki hely, de működik és már nem koppan ki és bekapcsoláskor.
(#) Peti_85 válasza huhuu hozzászólására (») Szept 25, 2006 /
 
Húúú! Ez télleg elég sűrű!

Be tudnád tenni azt a kapcsolási rajzot ami alapján megcsiáltad??Mert láttam már sokat, de tudni akarom hogy melyik az ami télleg működőképes és szól is!!!
köszi!
(#) huhuu válasza Peti_85 hozzászólására (») Szept 25, 2006 /
 
felteszem amit én megcsináltam, de nem tudom, hogy te milyen verziókat találtál, mert én amiket találtam az mind ugyanúgy volt.
(#) Spek válasza huhuu hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
Hali!

Valaki nem épített párhuzamos kapcsolást ilyen ic-vel? mert ha van kapcsrajz, vagy a nyák mégjobb lenne, az nagyon érdekelne!

Üdv!
(#) huhuu válasza Spek hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
arra a kapcsolásra gondolsz, amiben tda7293 van és lehet párhuzanosan kötni kettőt vagy hármat aztán azokat hídba kötni?
[link=http://stratofan.rentahost.net/electro_0002_tda_bridgeparallel.shtml]http://stratofan.rentahost.net/electro_0002_tda_bridgeparallel.shtml[/link]

itt van még több leírés

én is akarok egyszer ilyet építeni, már meg is van a 4db tda7293, most már nekem is csak a panelkell, ha lesz időm lehet, hogy nekiugrok és megtervezem

a "link" gombot használni szíveskedjék! kösz szabi83
(#) huhuu válasza huhuu hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
bocsi igazad van! legközelebb odafigyelek!
Következő: »»   7 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem