Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanytűzhely bekötése
 
Témaindító: Lacika2000, idő: Márc 20, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 9
(#) Lacika2000 hozzászólása Márc 20, 2009 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni!
Sajnos már csak 4 kivezetéses azaz 6 fokozatú tűzhelylapot lehet kapni, de nekem 3 kivezetéses 3 fokozatú kellene.
A kérdésem a következő.
Hogyan tudom bekötni ezt a tűzhelylapot, hogy működjön a 3 fokozatú kapcsolóval!
Annyit tudok, hogy két kivezetést közösíteni kell, csak azt nem tudom melyik kettőt! A kivezetések sorrendje 1-2-4-3. Aki már kötött be ilyen tűzhelylapot az kérem segítsen! 220V-ról üzemel a tűzhely.
előre is köszönöm:Laci
(#) Lacika2000 válasza Lacika2000 hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
Senki nem tud segíteni?
(#) Imi65 válasza Lacika2000 hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
Cseréld ki a kapcsolót is, akkor nincs probléma.
(#) besi99 válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
Bár világéletemben gáz volt a házban, lacika 2000, ha ez nem a születési dátumod,esetleg kicsivel több vagy, és van, vagy szerzel egy ohmmérőt, akkor seperc alatt alatt megtalálod a megoldást.Lerajzolod a - vélhetően- 2 fűtőtestet, onnan már csak egy kis logika, és kész. Legrosszabb esetben a 2-es melegebb lesz mint a hármas
(#) kovacspista válasza Lacika2000 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Szia! Nem igazán értem hogy miköze a bekötésnek a fokozatű
kapcsolóhoz? Gon dolom egy 2 fázizú lapról van szó. A 4
bekötési pont a védelem /föld/ a nulla /N/ és 2 db fázis
/ L és L/ Ez utóbbiakat kel közösiteni.
(#) Imi65 válasza kovacspista hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
A régi tűzhelyekben 4 állású kapcsoló volt (ebből természetesen egy állás a kikapcsolt helyzet), 3 kivezetéses lap két - egyforma teljesítményű, 220V-ra méretezett - fűtőszált tartalmazott. 3-as fokozatban a két fűtőszál párhuzamosan, a 2-es fokozatban az egyik, míg 1-es fokozatban a két fűtőszál sorosan volt kapcsolva. Ezáltal egy 800W-os lapnak a teljesítménye a következőképpen alakult. 3->800W, 2->400W, 1->200W. A probléma, hogy ma már csak 4 kivezetéses lapot lehet kapni. Ebbe 3 230V-ra méretezett fűtőszál van, egy 1000W-os lap esetén 250, 250, és 500W teljesítményűek. Ezt egy bonyolultabb felépítésű 7 állású kapcsoló 6 teljesítményfokozatban kapcsolja.
A lap kivezetései között ellenállást kell mérni. Ezzel megtaláljuk a 2 nagyobb ellenállású 250W-os, és a kisebb ellenállású 500W-os fűtőszálat. Természetesen lesznek még ezektől az értékektől nagyobb ellenállásértékek is, mivel a fűtőszálak végei közösítve vannak. A lényeg, hogy a két kisebb teljesítményű fűtőszálat közösíteni kell, és a továbbiakban ezt egy 500W-os egységként kezelni. Holnap megnézem, hogy vannak a fűtőszálak kivezetve.
(#) Lacika2000 válasza besi99 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
A LAcika2000 nem a születési dátumom, nem is kicsit hanem több mint 4x idősebb vagyok. Régebben meg volt nekem is, a bekötési sorrend, de már nem tudom hová tettem azt a papírt amire le volt írva!
(#) Lacika2000 válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Pont a kapcsoló cserét szerettem volna elkerülni, ezért kértem a segítségeteket!
(#) Lacika2000 válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Szia Imi65!
Nagyon szépen megköszönném, ha megnéznéd és leírnád a bekötések sorrendjét és leírnád milyen sorrendben kell bekötni, azaz mit hova kössek!
(#) Imi65 válasza Lacika2000 hozzászólására (») Márc 23, 2009 / 7
 
No, megmértem a főzőlapot. A mérések szerint így van bekötve a 3 fűtőszál. Javaslatom a következő. Az 1-2 kivezetéseket közösítsd (ezzel a 2 250W-os szálat párhuzamosítottad). Ezek szerint 1-es fokozatban 3-4 kivezetésekre kerülne a feszültség, 2-es állásban az összekötött 1, 2, és a 4-es, 3-as állásban pedig az összekötött 1, 2, és a kapcsoló által összekötött 3-4 pontra, így minden fűtőszál párhuzamosan kapcsolódna. A hibás lapon tudsz feszültségeket mérni, ez alapján az új lap már beköthető.
(#) Lacika2000 válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Köszönöm szépen Imi65!
tied a pont!
(#) bigero hozzászólása Feb 23, 2012 /
 
Sziasztok! a segítségetekre lenne szükségem! Nemrég költöztem új lakásba ma vettem egy villanytűzhelyet, viszont sajnos fogalmam sincs hogy mit hova kell kötnöm. Leírom hogy mit látok és remélem tudtok segíteni. A falból jön egy sárga-zöld vezeték, egy kék és 3 fekete de mintha a középső barna lenne. A villanytűzhelynek van szintén sárga-zöld, 3 fekete, egy kék(de inkább lila) vezetéke, plusz egy fehér és egy narancs sárga. Vagyis a fehér és a narancs nem stimmel sehova, a használati útmutató pedig semmit nem mutat a bekötésről... Köszi a segítséget!
(#) Ghoost válasza bigero hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
A tuzhely tipusat ha megadnad, hatha mi talalunk valamit a neten rola
Esetleg valami a tuzhely hatuljan nincs? Valami abra.
(#) bigero válasza Ghoost hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
exquisit ecm5 a típusa, és egy pici ábrát találtam a hátoldalon ami azt mutatja, hogy 400v 3n-. 1 =L1 , 2=L2 , 3 = L3 , 4 & 5 = N , + PE. ennyit találtam rajta
(#) bigero válasza bigero hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
ebből én arra következtetek, hogy a tűzhely fehér kábele az egyik fekete, a narancs a másik fekete, a lila a harmadik feketéhez passzol. a három feketét ( ami gyárilag van hidalva) a kékbe és marad a sárga zöld a sárga zöldhöz.
(#) Ghoost válasza bigero hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Idézet:
„..a sárga zöld a sárga zöldhöz...”
ez 100!

Van egy olyan sanda gyanum, hogy nalad nincs 3fazis a lakasban. Igy a 400V az nem elerheto, csak a 230V AC.
Sajna igy most nincs otletem..........
(#) bigero válasza Ghoost hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Elvileg van 3 fázis, mivel a fűtés is villanyról megy és ahhoz is 400v kell.
(#) bigero válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Köszönöm a válaszod. a mérések megvoltak, jók az értékek. már csak abban segíts, hogy melyik vezeték megy melyikhez, ami a tűzhelyből jön
(#) teglascs hozzászólása Ápr 13, 2012 /
 
Sziasztok!

Eltörtem egy régebbi típusú villanytűzhely üveglap tetejét. Nem találok hozzá sehol másikat...
Típus: "Pelgrim Avantgarde", 3 lapos.

Van ötletek...? Köszönöm.
(#) VIM válasza teglascs hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Szia! ITT érdeklődj telefonon, mert csak megrendelésre tudnak hozatni. Három laposban még nem is láttam ilyet.
(#) teglascs válasza VIM hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Szia!

Az Orczy oldalát néztem (ott nem volt), de -elég bénán- fölhívni nem hívtam őket. Most megteszem....

Köszönöm!
(#) baloghzsolt81 hozzászólása Ápr 17, 2012 /
 
kérdésem hogyan lehet kiiktatni a hőkapcsoló relét ugy hogy ne tegyek kárt benne.
tipusa:euro star gh-9613
(#) baloghzsolt81 válasza baloghzsolt81 hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
ez egy egylapos villanyrezsó
válaszaitokat előre is köszönöm.
(#) normalize hozzászólása Jan 9, 2014 /
 
Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Az alábbi tűzhelyet szeretnénk megvásárolni.

Electrolux EKK 54503OW

Namost leírás szerint ennek működtetése 230V ról történik. Az elektromos rész max teljesítmény leadása 3000W. Kérdésem, be tudják ezt kötni nálunk? mindenféle + falban kábelezés.. (falbontás stb) nélkül?
Nem tudom addig megrendelni a terméket, vagyis nem merem, mert ilyen rááldozást, hogy új vezetékelést a falban stb nem szeretnék beválallni.
Készítettem pár képet a villanyóránk ról.

1 kep

2 kep

3 kep
(#) kaqkk válasza normalize hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
A képeken pont az nem látszik aminek kéne látszani : a kismegszakító. ha minimum 16 Amperes és B-vagy c jelzésű akkor megveheted a tűzhelyet. Egyébként van már 3 tűzhelyes téma miért nyitottál újat? nem olvastad a szabályzatot?
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2014
(#) Bakman válasza normalize hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
Idézet:
„Az elektromos rész max teljesítmény leadása 3000W. Kérdésem, be tudják ezt kötni nálunk? mindenféle + falban kábelezés.. (falbontás stb) nélkül?”


Erre nem lehet egyértelmű igennel vagy nemmel válaszolni. Leginkább attól függ, hogy tűzhely tervezett helyén van-e olyan dugalj vagy egyéb bekötési lehetőség, ami elbírja ezt a terhelést. Vásárlás előtt nézesd meg egy villanyszerelővel, mert lehet, hogy van ott egy dugalj, de ha abban csak 1,5 mm2 -es vezetékek vannak bekötve, necces a dolog. A piros kismegszakítók elvileg 10 A-esek, tehát még az is kevés lehet. Szinte biztos, hogy valamit szerelni kell, kábelt húzni vagy vezetéket cserélni.
(#) normalize válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 10, 2014 /
 
Elnézést kérek.

Megnéztem, 3 fázisunk van 3 x 10A főmegszakítókkal.
Maga a ház hálózata egy fázisra van kötve, (a középsőre). (kapcsolgattam az automatát innen tudom) A többi a műhelybe fut, mivel ott használtak darabolót meg ilyen 3 fázist igénylő berendezéseket)

Tehát pl le kéne cserélni az egyik főmegszakítót 16A-re, ez így már 4A-el meglépné a 32A (díjtalan) korlátot, vagyis Eon felé egyszeri 4x 3600+áfa, továbbá a szerelőnek a vezeték behuzásáért és az áramkör kiépítéséért, a tűzhely villany részének bekötésérét, illetve a márkaszervíznek a gáz részének a bekötésért.
Cirka 40e fölött lenne szerintem.

Egyébként a ház átvezetékelése 16A teljesítményhez...szerintetek mennyibe lenne?
Vagy elbírná ez a vezeték is?
Külsőleg olyan 3-3,5mm vastag a kábel ami a falban megy. Ez hanyas kábel lehet? elég a 16A teljesítményhez?
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2014
(#) zolika60 válasza normalize hozzászólására (») Jan 10, 2014 /
 
Nem az számít, hogy külsőleg milyen vastag, hanem hogy benne a vezető milyen. Aztán az is, hogy réz vagy alumínium. Méretezés.
(#) normalize hozzászólása Jan 10, 2014 /
 
Igen tudom hogy az számít, (alumínium a kábel egyébiránt), és azért írtam a külső méreteit mert nem tudom miylen vastag a kábel maga belül. Egyébként 1,5 mm szerintem. Max 2mm.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2014
(#) zolika60 válasza normalize hozzászólására (») Jan 10, 2014 /
 
Azt akkor cserélni kell.
Következő: »»   1 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem