Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   21 / 211
(#) mtomi8 válasza szilva hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek, hogy ötleteit leírta.

A Tools menü --> Use Vpp first program entry opció bekapcsolása megoldotta a problémát, mostmár az említett 628-at és 873-at is felismeri.
(#) watt válasza mtomi8 hozzászólására (») Feb 24, 2009 /
 
És miért volt kikapcsolva? Én nem is tudom, hogy van ilyen menü...
(#) tom75 hozzászólása Márc 3, 2009 /
 
Én is megszeretném építeni a pickit 2.


Eltudja valaki küldeni a beégetendő progit?
Vagy letudom tölteni valahonnan?

Közi tom
(#) potyo válasza tom75 hozzászólására (») Márc 3, 2009 /
 
Le tudod tölteni. De némi önállóságot mutathatnál, mert ott ahol kapcsolási rajz van, ott van utalás arra is, hogy hol van a program.
(#) tom75 hozzászólása Márc 3, 2009 /
 
bocsánat közben megtaláltam.
(#) kovizozi hozzászólása Márc 8, 2009 /
 
Sziasztok!
van nekem egy gyári pickit2 starter programozóm és szerencsésen tönkre vágtam ( jellzem decemberbe vettem a chip cad-nél asszem 11500ft-ért).
A garancia felejtös mivel a külföldre való vissza küldés 3x anyiba kerülne mint egy új..

Na, a lényeg az hogy kiment bennne egy D4 jelzésű ZS1 ami egy SOT23 és valószínű hogy a pic 18F2550 .
Véleményem szerint ezeket kitudom cserélni csak kéne a pic be egy hex ami bele való!
nem tudom hogy ezek a klónoknak a hex-ei jók e bele mert a panel hátulján az van írva hogy:
04/23/07 45ca U1
PK2V020100+BL.hex
és ez a a hex file kellene 18F2550 be!!
meg esetleg ha van akkor egy kapcsolási rajz is jól jönne a pic kit 2-höz!!
Előre is köszi

üdv: ZOli
(#) borvendeg válasza kovizozi hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Hello!
A piskit2-höz kapott program help-jében a pickit "users guide" fület választod feljön a teljes dokumentáció abban a kapcsirajzt is benne van ha jól emléxem. A picbe a hexet meg a microchip honlapjáról le tudod szedni.
Remélem segítettem üdv borvendeg
(#) icserny válasza kovizozi hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Innen le tudod tölteni a PICkit2 firmware forráskódját. Az _output könyvtárban megtalálod a .hex fájlokat is (lehet, hogy csak a bootloader kell?).

Természetesen ne a 2.01 verziót töltsd le, hanem a legfrissebbet (e pillanatban 2.32)!
(#) kovizozi válasza borvendeg hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Köszi A segítséget!!!
(#) szilva hozzászólása Márc 20, 2009 /
 
Amit most írok, az nem speciálisan a PICkit2 kapcsán felmerülő kérdés, de azért írom ide, mert tegnap este megint egy PK2 klón miatt találkoztam a dologgal (ez már második vagy a harmadik ilyen eset).

A jelenség az, hogy az összerakott PK2 klón nem indul, vagy a számítógép ismeretlen eszközként detektálja, esetleg bizonytalanságokat mutat a működésben. A tegnapi példány azt csinálta, hogy első bedugáskor felismerte a gép, de utána elkezdett leszakadozni, a win-ből jöttek a kihúz-bedug hangok, meg a "ta-da-da"-k, amikor ismeretlen eszköznek látta. Tápfeszek rendben voltak, szűrőkondik rendben voltak, kábelt, PIC-et cseréltem, a jelenség megmaradt. A megoldást az jelentette, hogy tiszta szeszes vattával jó alaposan letisztítottam a panelt, főleg a kvarcoszcillátor környékén, aztán egy erre a célra rendszeresített fogkefével minden vattamaradványt eltüntettem a panelról. A tisztítás óta hibátlanul megy a készülék!

Mint kiderült, a tulajdonosa úgy rakta össze a panelt, hogy forrasztáskor a páka tisztítására valamilyen vegyszert alkalmazott. Gyanítom, hogy ennek a maradványai tréfáltak meg minket. Nekem azért furcsák az ilyen hibák, mert forrasztáshoz soha nem használok semmi mást, csak a gyantás cint, esetleg tiszta gyantát és reszelőt, ha a felület úgy kívánja, de egyéb vegyszert soha, így nem szoktam belefutni ezekbe a bakikba.

Ha valaki valamiért mégis ellenállhatatlan vágyat érez mikroelektronika forrasztásakor különböző vegyszerek használatára, az viszont minden esetben alaposan tisztítsa meg az elkészült áramkört, mielőtt üzembe helyezné!
(#) potyo válasza szilva hozzászólására (») Márc 20, 2009 /
 
Én is jártam már így régebben, azóta minden áramkörömet bekapcsolás előtt forró, szappanos vízbe áztatom és körömkefével megsúrolom. Utána vagy kiteszem a napra száradni, vagy télen a fűtőtestre, esetleg ha sürgős, akkor hajszárítóval megszárítom. Múltkor egy kávéba áztatott drótnélküli telefont is kimostam így, azóta is dolgozik.
(#) geri12 hozzászólása Márc 20, 2009 /
 
Üdv mindenkinek!

Megcsináltam a pickit2-t.

De olyan, de olyan mérges vagyok. Egyedűl a szabályzat miatt nem száll el az agyam...

Target: PIC16F877A

Pickit2 programot elindítva felismeri az áramkört. Feszültségek oké:VPP-11,9 VDD:4,9V Olvasni tudom a tartalmat, amit más égetővel csináltam. Ez az égetést elkezdi csinálni, majd a végénél egy hibaüzenet hogy bajvan a VPP-vel és többet nem látja a PIC-et. A 16F877A mclr lába zárlatos lesz, ezért a hibaüzenet...

A panel rendben van! Nincsen összeért láb és fólia. Progi szerint is a feszek rendben vannak. Először jó is, csak az égetés után öli meg a PIC-et. 2X2500Ft-om bánja. (mivel mindent rendben találtam, bátorkodtam beleteni a második PIC-et is)

HELP ME! Mi lehet a gond???

Köszi előre is!
(#) potyo válasza geri12 hozzászólására (») Márc 20, 2009 /
 
Műszerrel megmérted a Vpp-t? Hogy az zárlatos legyen, szerintem egyedül az fordulhat elő, hogy túl nagyra emelkedik a feszültség rajta.
(#) benjami válasza geri12 hozzászólására (») Márc 20, 2009 /
 
Milyen értékű az MCLR lábon a felhúzó ellenállás ? Ha túl kicsi a VPP azon keresztül megemelheti a VDD-t.
(#) szilva válasza geri12 hozzászólására (») Márc 20, 2009 /
 
Multiméterrel mérted a feszültségeket a PICkit2 progi troubleshoot-jában? Milyen tekercs van a megépített PK2-ben?
(#) Norberto válasza geri12 hozzászólására (») Márc 20, 2009 /
 
Idézet:
„De olyan, de olyan mérges vagyok. Egyedűl a szabályzat miatt nem száll el az agyam...”


Na, látod, ez viszont példaértékű magatartás! Komolyan!


(#) geri12 hozzászólása Márc 21, 2009 /
 
Üdv!

680uH-s a tekercs.

Amúgy ezt építettem meg:

http://mcuhobby.com/articles.php?article_id=8&rowstart=1

Mérve a troubleshoot-ban (hülyeségemre csak most hogy mondod) 15,3V a VPP fesz, ami úgyebár sok. A program amúgy 11,9V-ot ír a TEST-nél. Mégegyszer végignézem napközben nagyító alatt hogy minden rendben van fólia és alkatrész összeérés, esetleg felcserélés ügyileg.
(#) geri12 válasza potyo hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
Hát igazad van! 15,3V a VPP. Hülyeségemre nem néztem meg a céláramkör rákapcsolás előtt, mivel TEST-nél 11,9V-ot jelzett a progi, ezért nem gondoltam.
(#) geri12 válasza benjami hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
10K az ellenállás. De gondolom 15,3V-ra csak nem az miatt megy fel.
(#) szilva válasza geri12 hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
R3 pozícióján a 2k7 helyett nincs véletlenül 1k8 benne vagy az R2 pozícióján a 4k7 helyett monjuk 6k8?

Az R2/R3 osztásaránya adja a visszacsatolást, ami alapján a Vpp-t szabályozza a firmware. Ha az osztásarány nem jó (lehetőség szerint inkább be kellene tartani az eredeti 2k7/4k7 ellenállásokat), akkor hiába hiszi jónak a Vpp-t, az nem lesz jó. A fenti, "helyettesítő" értékekkel számova nagyjából akkora lesz 12V-nak hitt Vpp esetén a valódi Vpp, mint amit Te is írtál.
(#) geri12 válasza szilva hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
Köszi szilva!

Evvel meggyorsítottad a folyamatot. 4K7 helyett, 6K8 volt betéve az R2 helyére. Most már jó is a VPP, 11,9V. Hát hülyeségemre nem mértem végig az ellenállásokat berakás után. Valahogy 6K8 keveredett be 4K7 helyett. Pedig nem szokásom.... Két PIC-em bánja. Abból a pénzből már egy másik áamkört is összerakhattam volna. Na mindegy! Ezen már nem lehet változtatni.

Köszi a segítséget mégegyszer!

(#) szilva válasza geri12 hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
Szívesen, bár kicsit drága volt tanulópénznek De talán a cikkben is írtam, hogy feszültségmérővel kell ellenőrizni a szinteket a troubleshoot során (pont az ilyen eshetőségek miatt, mint ami veled is történt).
(#) benjami válasza geri12 hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
Örülök hogy kiderült a baja, lehet hogy újabb, többet tudó ráadásul olcsóbb pic-et kellene inkább a régi és drága 877A helyett beszerezned.
(#) lidi válasza benjami hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
Pl 887. Ha jól tudom ezt szánták a leváltására.
(#) watt válasza geri12 hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
A 16F887 510+fa, a 18F4321 760+fa, igaz "csak" 4k szó fér bele, de könnyebb programozni. Ha ekkora PIC szükséges, akkor a 18F jobban ajánlott.
(#) Pioneer hozzászólása Márc 23, 2009 /
 
Sziasztok!
Megrajzoltam a klónt Sprint Layout-ba, ha valakit érdekel.

pickit2.LAY
    
(#) watt válasza Pioneer hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Melyiket? Kipróbáltad, működik?
(#) Pioneer válasza watt hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Bocsánat lemaradt a kapcsrajz.
Még nincs kész, mivel a PIC-et nem egyszerű beszerezni. Csak a HQvideo-nál találtam és várom a postást. Sajnos itt vidéken nem beszerezhetőek a különlegesebb alkatrészek A három üzletből, kettőben van PIC és mind a kettőben csak a 16F628A -t lehet kapni. Még azt a nyamvadt tekercset is a HQ-tól kellett megrendelnem.
(#) potyo válasza Pioneer hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Miért teszel fel valamit, ami nincs kipróbálva? Feltűnési mánia?

Hogy PIC-et honnan lehet beszerezni, arról meg már jónéhányszor volt szó az ezzel kapcsolatos témákban, csak követni kellene azokat...
(#) Pioneer válasza potyo hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Ha te követni tudod, az egész fórumot, nagyon ügyes ember vagy és talán belinkelhetnéd azt ahol erről szó volt.
A nyákrajzot pedig azért tettem fel, mert sok ember a Sprint Layout-ot használja, így akár módosíthat is benne (én kifejezetten gyűlölöm az Eagle-t). Nem kell mindjárt feltűnősködésre gondolni
"Ha én feltűnősködni akarok, belepisilek a medencébe."
Következő: »»   21 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem