Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Yamaha gyújtás vezérlő elektronika (cdi)
Lapozás: OK   1 / 3
(#) Hanzika hozzászólása Márc 12, 2009 /
 
A nejemnek egy Yamaha Mint robogója van a belső kapcsolása érdekelne, szoktam ilyen beöntött elektronikákat újra építeni, csak a szétszedés során (hőlégfúvó) könnyen eltünik egy-két típus jelzés és akkor van némi gond! Ha valaki tud ebbensegíteni, megköszönöm!

Lhanzi
(#) nstsaby válasza Hanzika hozzászólására (») Márc 13, 2009 / 1
 
nez meg itt az analog verziot, szerintem menni kellene neki vele!
http://www.transmic.net/gbindex.htm
(#) kendtamas válasza Hanzika hozzászólására (») Márc 13, 2009 /
 
Én nem hőlégfúvós technoligiával szedem szét az ilyet.
Kapcsolást nem fogsz találni hozzá, a MORIC gyárt a yamahának ilyet.
MORIC = YAMAHA MOTOR ELECTORIC LTD.

Ha gyújtás modult akarsz építeni az szerintem járhatóbb út.
(#) bankimajki válasza kendtamas hozzászólására (») Márc 13, 2009 /
 
engem az érdekelne, hogy akkor hogy szeded szét úgy, hogy épségben maradjon?
(#) Hanzika válasza nstsaby hozzászólására (») Márc 14, 2009 /
 
Valami ilyesmi, de csak 4 kivezetése van! És nagyon kicsi 2x2cm összesen.

A linket köszi szépen!

Lhanzi
(#) Hanzika válasza Hanzika hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Hát végül is Mex egyszer már belinkete egy másik topikban, és ide is beteszem.

Bár számomra gyanus (ne haragudj meg Mex), hogy ez az eredeti félvezető készlet. Nekem nagyon európainak tünik. Így csak szétszedem.

Egyébbként a hiba, hogy hőmérsékletváltozásra, hol van szikra hol nem, reggel ha hideg van megy gond nélkül, ha felmelegszik az idő (délben) nem indul. Kivettem az elektronikát, olyankor ha nem indul ha nyomom a lábait van szikra és be is indul. Megmelegítettem a kivezetéseket, de mint halottnak a csók. Úgy hogy marad a bontás. A rajzot pedig felteszem a köz javára!

Mindenkinek köszi a segítséget!

lhanzi
(#) mex válasza Hanzika hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Ez a kapcsolás afféle univerzálisan használható kütyü,régebbi tipusú japán robogók,endurók eredeti gyújtáselektronikájának kiváltására készült,épp azért,hogy ne kelljen a szétszedéssel bajlódni.Szikrahiányban szenvedő motorra csak rádugtam és megvolt a "hogyan tovább" kérdésre a válasz. Úgyhogy csak a kapcsolástechnika eredeti,a félvezetőkészlet pedig,olyan ami kapható.
(#) (Felhasználó 5823) válasza Hanzika hozzászólására (») Márc 20, 2009 /
 
Na mivel sikerült szétszedni, először felteszem a képeket, majd a rajzot és a nyáktervet is, hogy ha valaki másnak is lesz ilyen problémája akkor el tudjon indulni.
(#) (Felhasználó 5823) válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Márc 20, 2009 /
 
Mivel az elektronika kemény gumival volt kiöntve relatíve könnyen (kb 1óra) szét tudtam szedni. A nyák fotóján jól látszik, hogy elég rossz forrasztások voltak rajta, átforrasztva és a csatlakozó eltávolítva, a vezetékek fixre kötve tökéletesen működik.
(#) Mormoghy hozzászólása Márc 24, 2009 /
 
Az én Jogomon a képen látható gyújtás van, ami ugyan jól műkszik, csak folytott. Vajon hogyan lehetne megcsinálni, hogy kiforogjon? Egyáltalán érdemes-e, vagy csinálni kellene másikat? Egy nyitott gyújtás elég drága.

JOG_CDI.jpg
    
(#) (Felhasználó 5823) válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Elkészült a nyákterv és a beültetési rajz

Használjátok egészséggel!
(#) (Felhasználó 5823) válasza Mormoghy hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Fordulj Mex-hez ez az ő szakterülete!

(#) lougi válasza bankimajki hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Helló ! fogod az intarzia készitő készletet és szépen ovatosan kifaragod a gumiszerü anyagból!
(#) mex válasza lougi hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Nem ajánlom, a borotvaéles penge megszaladhat és belevág egy két dologba. Nem olyan haladós, de jobb a csipesz.
(#) lougi válasza mex hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Na igen ha nem elég óvatos az ember akkor előfordulhat hogy elvágod az alkatrész lábát de ha elég türelmes vagy müködik .
Nekem Yamaha Excelem van és az megegyezik a Mintel és vagy 8 éve volt ilyen problémám akor ez az alkatrész majdnem 10000ft volt most kb 4500ft és én anak idején azért faragtanki. A kondi csere után a mai napig mükögik.
(#) (Felhasználó 5823) válasza lougi hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Sziasztok!
Én például egy relatíve tompa 100-as csavarhúzót használok erre a célra, de egyébbként ezt igen könnyü volt bontani.
Ami műgyantával van kiöntve az keményebb, arra hőlégfúvót és gázálarcot használok.
De egyébbként a végeredmény a fontos, nem az ahogy elérsz hozzá!
(#) (Felhasználó 5823) hozzászólása Márc 27, 2009 /
 
Egy kérdés, a javított nyákot, mivel lehetne újra kiönteni, nem műgyanta alapú és nem sziloplaszt szerű dolog kellene, mert az ecetet tartalmaz és az elektronikának nem igazán jó!

A válaszotok előre is köszönöm!
(#) mex válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
#181071 Erre a hozzászólásra keress rá.
(#) (Felhasználó 5823) válasza mex hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Ez tényleg jó lenne, szilorka SG csak azt kellene tudni, milyen a legkisebb kiszerelés? Mert 1kg az drága és sok. És mégegyszer kösz!
(#) mex válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Eddig csak 1kg-s kiszerelésben vettem. Több éven keresztül használtam, az A komponens nem öregszik meg, viszont a katalizárorra csak egy évet adnak.
(#) fefike1978 hozzászólása Márc 29, 2009 /
 
sziasztok engem az érdekelne hogyan lehet tiltásmentessé tenni a cdi-t a jog-om ban jó lenne 1 rajz is hogy mit mire kell kicserélni.Mex ugy látom te vagy itt az agy +köszönném ha válaszolnál.
(#) mex válasza fefike1978 hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Nem biztos,hogy megköszönöd, mert nem tudom....
Ismerni kellene az elektronikát belülről is,és az a feneség,hogy nem minden Yog-é egyforma.
(#) fefike1978 válasza mex hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
köszi a választ.de még egy kérdés csinálni tudsz? 3yk a jog
(#) mex válasza fefike1978 hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Régen nem gyártok már gyújtást, csak haveroknak segitek néhanapján...
(#) roland9 hozzászólása Jún 2, 2009 / 1
 
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Most jutottam hozzá 1 Yamaha Jog 3RY-hoz. Az lenne a problémám h hidegen nem akar indulni csak nagyon nehezen. Én az elektromos szivatóra gondoltam hogy nem működik de valahogy nem jöttem rá a müködési elvére. Ha valaki tudna segítni azt nagyon megköszönném.
Üdv.: roland
(#) szakács hozzászólása Júl 14, 2009 /
 
Sziasztok! Yamaha jog elektromos kapcsolási rajz kéne ha valaki tudna segíteni azt megköszönném.
(#) bubuc17 válasza roland9 hozzászólására (») Júl 15, 2009 /
 
heló
már kb 6 éve dolgozok szervizbe van rutin.. ):
többnyire a világító tekercsre vagy a töltőre van rákötve.
amint feszültséget kap elkezd melegedni benne egy grafit henger ami felmelegíti a felette lévő "rézcsőt".
ami a hő hatására elkezd tágulni, majd elzárja a benzin útját egy bizonyos idő után.
úgy tudod tesztelni hogy megméred tolómérővel hogy menyire van kint a "szelep" (2 csavar kiszeded,és réz kiállás gumitömítés végén) rugó nyomja ki szal ne nyomd be! alaphelyzetbe mérd.
kösd rá a 2 kivezetést egy aksira (polaritás mindegy)hagyd ott kb: 5percig.
és ha megméred újra akkor kb:1cm el kijebb kell lenie+ melegnek.
ha nem akkor csere.
(#) bubuc17 válasza Hanzika hozzászólására (») Júl 15, 2009 /
 
heló jó a rajz de nem értem minek akkora kondi?? + 4 dióda???
én rajzoltam még régebben egy olcsóbb + egyszerűbbet!
de majdnem ugyan ez....
diódáknak én 1n4007 est használok. kb 100-400nf 400v kondi. és bt137 triac .
ha érdekel belinkelek egy rajzot.
már vagy 40x megépítgetem...
sose volt gond vele.
(#) (Felhasználó 5823) válasza bubuc17 hozzászólására (») Júl 15, 2009 /
 
Uccu neki!

Szerintem semmi rosszat nem teszel, ha felteszed a rajzot! Ez az eredeti rajza, és az így néz ki.

Üdv Lhanzi alias Hanzika
(#) Mike750 hozzászólása Aug 12, 2009 /
 
Yamaha Jog elektromos kapcsolási rajz engem is érdekelne! Kösz
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem