Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   270 / 2486
(#) varttina válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Az enyém is ilyen két diódahidas megoldás.

tapegyseg.jpg
    
(#) Tomi20 válasza stefikeke hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Köszi a segítséget, arra jutottam, hogy leegyszerűsítem a dolgokat, és mindent egy dobozba rakok, nagyobb trafóval (a mély trafója csak 300W-os, egész estés buli után elég rendesen felmelegszik) 1-2 hét múlva újra jelentkezem, hogy jelentkezik-e még a probléma.
(#) Directors válasza ngyzoli hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Hali!

Neked egyszerűen ment a nyugalmi áram beállítása,nem mászkál?
Te mennyire állítottad be?
Az 53 W gondolom 8 ohmon jött ugye?
(#) ngyzoli válasza Directors hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Úgy vettem észre,nem igazán vándorol a nyugalmi árama,de ha a legelső(bemeneti) tranzisztort a hűtőbordához csatolod termikusan,az végez némi visszaszabályzást,ezt kipróbáltam.Olyan 60mA körülire állítottam az áramát,a trimmer szépen szabályoz,nem hirtelen... A terhelésem nem 8,hanem 5,5 ohm volt,(ennyi a műterhelés értéke) Valószínű,sokkal többet is tudhat a félvezetőkészlet,csak a táp közben leejtette a feszültséget,ezt nem figyeltem,csak próba volt.
(#) frissadam hozzászólása Márc 30, 2009 /
 
Egy sztereó stk4241 IC-t hogyan párhuzamosítsak monora? A két kimeneti ellenállás és induktivitást simán kössem össze? Vagy kell még a két kimenet mögé egy egy 5W-os 0,5Ohmos ellenállás? Csatolva a rajz és az adatlap! Én azt mondom csak simán össze kellene kötni, de várom a szakik véleményét!

Kösz!

stk4241.pdf
    
(#) retoocs hozzászólása Márc 30, 2009 /
 
Lenne egy kérdésem van egy végfokom de nincs előerősitőm és nem is szeretnék csak egy potmétert az lenne a kérdés hogy hány ohm-ost célszerü tenni ?
(#) CIROKL válasza retoocs hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Minimálisan 47 k ohm
(#) szamóca válasza retoocs hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Ez függ a végfok bemeneti ellenállásától.
(#) retoocs válasza szamóca hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Pl itt:

tda2030.doc
    
(#) proli007 válasza retoocs hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Hello!
Nem baj, hogy oda van írva, hogy 22kohm? (de logaritmikus legyen!)
üdv! proli007
(#) Tomi20 hozzászólása Márc 30, 2009 /
 
Üdv

Szerintetek jó lehet ez a 3 csatornás aktív hangváltó? Link Nekem elég korrektnek tűnik.
(#) frissadam hozzászólása Márc 30, 2009 /
 
Kösz hogy ennyien válaszoltatok !
(#) Directors válasza ngyzoli hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
köszi szépen a válaszokat. Nekem folyamatosan ugrál a nyugalmi áram.Beállítottam a legkisebbre (15mA) aztán magától szépen felmegy olyan 40-50 körülire és ott ugrál nyugalmi állapotba.De így működik használtam 3 órán keresztül teljes hangerőn és így frankón működik nincs se torzítás se semmi.Kettőt csináltam belőle de most csak az egyik működik helyesen.A másik ha halkan hallgatom akkor kicsit torzul szól.Lehet valamelyik tranyó az elején hibás mert a feteket átpakoltam abba a panelba amelyik helyesen működik és ott szépen szól.

Szerinted mi lehet a probléma?(A nyugalmi áramot állítottam de nem történt változás.)
(#) Tomi20 válasza frissadam hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Szerintem mindenképpen köss még 1-1 ellenállást, mert a 0,22ohm után van kötve a visszacsatolás.
(#) Imi65 válasza lixi hozzászólására (») Márc 31, 2009 /
 
Szia!
Ennyire lehet egymástól függetleníteni a középmegcsapolásos trafóval felépített pozitív tápot. Galvanikusan abszolút nem független, hiszen a középmegcsapolás mindkettő - pontja. A + feszültségek azonban lényegesen jobban el vannak szeparálva, mint egy puffer esetén.
(#) frissadam válasza Tomi20 hozzászólására (») Márc 31, 2009 /
 
Én így gondoltam a párhuzamosítást ellenállás nélkül.A mellékelt ábra szerint!

paralel.JPG
    
(#) frissadam hozzászólása Márc 31, 2009 /
 
Szerintetek a rajzon megjelölt 2 ellenállás hány wattos? Kell egyáltalán ennek a kimenetére 5W-os ellenállás? A rajz nem írja... De kimenetet csak 5W-al kellene szerelni nem? Vélemény?
(#) zöldhegyikecske hozzászólása Márc 31, 2009 /
 
Sziasztok!
Van egy házi gyártású erősítőm amibe oldalanként van egy ad161és egy ad162-es tranyó. hát mit ne mondjak nem nagy hangja van. Azt szeretném kérdezni hogy lehetne valamit csinálni hogy nagyobb legyen a hangja.Esetleg tranyót kicserélni vagy valami
(#) Tomi20 válasza zöldhegyikecske hozzászólására (») Márc 31, 2009 /
 
Szia

Ez nem ilyen egyszerű.
Kapcsolási rajzot tudnál mutatni? 4, vagy 8ohmos a hangfalad? Mekkora tápról üzemel a végfok? Mennyi puffer van benne?
(#) Imi65 válasza zöldhegyikecske hozzászólására (») Márc 31, 2009 /
 
Ezek a tranyók elég harmatosak, már nem is könnyen beszerezhetők. A Ge alapú félvezetők utolsó generációja. Nem igazán lehet többet kihozni 8W-nál belőle. Ha komolyabb erősítőt akarsz, teljesen át kell tervezni az egészet. Valószínű, a tápegység is ennek a kiszolgálására lett méretezve.
(#) zöldhegyikecske válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 31, 2009 /
 
Köszönöm a felviloágosítást akkor ezek szerint marad a szekrény aljába
(#) bundibacsi hozzászólása Márc 31, 2009 /
 
Üdv!

Lenne egy kérdésem.Van egy Pioneer A-450r típusú erősítőm.2db Philips studió hangfallal és 2db Orion hs-280-as hangfalam.Kiszámoltam,hogy 3,428...ohm az impedancia egy oldalon,ha rákötöm az orionokat is.Szobahangerőn szoktam halgatni semmi extra.Az erősítő amúgy 4-16ohm-ig használható.Ti rá mernétek kötni így az erőlködőre?
(#) stefikeke válasza Tomi20 hozzászólására (») Márc 31, 2009 /
 
SZIA . Remelem osszejon . Minden esetre majd az eredmenyrol uzenetben irjal nekem mert nem tudom hogy lessz e idom keresgelni a forumban ugy legalabb egybol megkapom . kivancsi vagyok hogy sikerul?
mindent bele
(#) szamóca válasza frissadam hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
A 0,22Ohm-os 5W, a 4,7Ohm-os 2W terhelhetőségű.
Az ellenállás ezért kell #403277.
(#) szamóca válasza bundibacsi hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
Szia!
Kisebb kivezérlésnél gond nélkül működik, de mégsem ajánlott a két különböző paraméterekkel rendelkező hangdobozpár bárminemű (soros-párhuzamos)összekötése.
(#) ngyzoli válasza Directors hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
A 15 mA nyugalmi már kevésnek tűnhet a kereszttorzítás kiküszöböléséhez.Első körben gerjedésre lehet gyanakodni,esetleg próbáld növelni a 47pF-ok értékét(150-200ig),vagy táphidegítés a panelen(ha még nincs).Ha ez sem használ,akkor földhurkot kell keresni,másféle vezeték-elrendezés,bemenet árnyékolása,stb...A ny-áram 60-90 mA környékén lehet optimális.
(#) ngyzoli válasza retoocs hozzászólására (») Ápr 1, 2009 / 4
 
A koncepciód abszolút helyes! Kifogástalan hang(átviteli)rendszerben nincs létjogosultsága semmilyen frekvencia-korrekciónak,maximum a loudness elfogadható.Papírfoma szerint a meghajtó fokozat kimeneti ellenállása(impedanciája)legalább a tizede legyen a terhelő fokozaténak.Az erősítő szempontjából a potméter a meghajtó fokozat,tehát pl.100kohmos bemenetnél 10k-s poti kellene minimum,ezt viszont legalább 1 kohm impedanciáról illenék hajtani.Ez a gyakorlatban sem mindig teljesül,de törekedni kell erre az arányra.
(#) mhatalyak hozzászólása Ápr 1, 2009 /
 
Sziasztok!
Van egy erősítőm ami elvileg 2*100W RMS ami +/-32V rol megy és van benne 3*25W RMS is ami +/-20V rol. Az lenne a kérdésem hogy amiket bekarikáztam azok FET ek vagy Tranzisztorok? A számuk: D1047 Az összes egyforma.
(#) Directors válasza ngyzoli hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
rendben kösz. Meg is nézem majd.
(#) CHZ válasza mhatalyak hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
Tranzisztor .

2SD1047.pdf
    
Következő: »»   270 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem