Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villogó, LED-ekből (RC) autóra (FBI style)
Lapozás: OK   12 / 25
(#) lenhardt07 válasza puca3333 hozzászólására (») Feb 22, 2009 /
 
Szerintem az én kapcsolásom elég egyszerű, és biztosan megtalálod benne a neked szükséges villanó effekteket. (Olvass feljebb!)
Rajz+videó
(#) puca3333 hozzászólása Ápr 16, 2009 /
 
Az egyik barátom csinált egy ilyen villogót.: Ez lenne az.

Csak az a baj hoy ő már beépítette és nem tudja a kapcsolási rajzot. És egy ilyen villogót szeretnék összhozni.Csak az lenne a baj hogy nincsen kapcsolásom..És nincs meg az a tudásom se amivel egy programot tudnák bele írni.Íróm az már van csak nem értek ahhoz amit bele kell írni.És most ezért kérem a segítségeteket hogy kellene egy kapcsolási rajz és aki lenne olyan szives akkor kitalálná hogy mit írjak bele..

Előre is köszi.
(#) Pioneer válasza puca3333 hozzászólására (») Ápr 16, 2009 /
 
Szia!

Írtam neked egy programot, amibe négy fajta villogó téma van amit a nyomógombbal tudsz váltani. A témákat én találtam ki és nem biztos, hogy tetszik esetleg majd neked, de semmi probléma, mert elmondod mit szeretnél és én megírom neked.
Mellékelem a programot és a kapcsolást.
(#) Pioneer válasza Pioneer hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Mivel azt látom, hogy ezekbe az autókba csak 6db LED-et használnak, átalakítottam a kapcsolást és a programot.
(#) kaqkk hozzászólása Ápr 17, 2009 /
 
Ezt a strobit a haverommal csináltuk (én a programot ő a nyákot és a beépítést)16f628-as pic a lelke .
(#) Pioneer válasza puca3333 hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Itt a nyolc programos 6bites verzió, szerintem ennél több már nem kell

futo_6_2.HEX
    
(#) puca3333 hozzászólása Ápr 17, 2009 /
 
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat..És olyan jó hogy van egy oldal. Nah és a segítőkész emberekről nem is beszélve
(#) zenetom hozzászólása Ápr 17, 2009 /
 
Hali!
Mi lenne ha egy mezei (astabil (?)) 2 LED-es villogó "villogtatna" 2 ilyen astabil (?) villogót, persze a a "fő" villogó lassabban működne.
Csatolom a rajzot.
Az értékek csak saccoltak.
(#) lenhardt07 válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Ejnye, mi ez a rassszista kapcsolás?
Nah, viccet félretéve, szerintem ez nem úgy működne ahogy elképzelted. Én is kipróbáltam, ez volt az első "FBI"-nek nem nevezhető villogóm. Ez is villog, de nem olyan szabályossággal, ahogy szeretnéd. De lehet hogy valakinek pont ez lesz az, amit keres.
Ui.: Ne vedd negatív válasznak.
(#) Pioneer válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Nekem az a véleményem, hogy az egyre kedvezőbb ára miatt is mikróvezérlővel a legjobb megoldani ezeket a feladatokat. Programot pedig a "Parsic" nevű programmal pár perc alatt meg lehet hozzá írni.
(#) zenetom válasza lenhardt07 hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Jujj, erre nem is számítottam, vagyis a két villogónak az üteme "elcsúszik" egymástól. Vagyis ezt vettem ki a szavaidból
Ui.: nem vettem negatív válasznak
szerk.: Pioneer: tudom, csak fel akarom használni már a bontott alkatrészeket + nincs PIC/AVR égetőm (még... )
(#) Pioneer hozzászólása Ápr 19, 2009 /
 
Sziasztok!
A már fentebb közölt kapcsolásomat véglegesítettem és közzéteszem.
8V tól akár 20V -os tápfeszültségről is üzemeltethető.
(#) lenhardt07 válasza Pioneer hozzászólására (») Ápr 19, 2009 /
 
Köszönjük ezt a fantasztikus kapcsolást!
Ez ugye PIC-programozást igényel? Majd valamilyen videót fel tudsz tenni róla?
(#) Frankye válasza lenhardt07 hozzászólására (») Ápr 19, 2009 /
 
Természetesen PIC programozást igényel.
A videót én is várom!
(#) Pioneer válasza lenhardt07 hozzászólására (») Ápr 19, 2009 /
 
Természetesen lesz videó, csak kerítenem kell valamilyen szerkezetet, amivel rögzíteni tudom Még régebbi fajta tükörreflexes fényképezőm van, ami nem rendelkezik videó felvételi móddal. Mobiltelefonnal pedig nagyon gagyi felvételt lehet készíteni.
(#) Pioneer válasza Pioneer hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
A kért videó itt: Bővebben: Link
(#) benox98 válasza Pioneer hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Webkamerád nincs?
(#) Pioneer válasza benox98 hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Nincs, de nem is kell
(#) lenhardt07 válasza Pioneer hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Nagyon profi lett. Főként drift modellebne mutat szerintem még jól. Az általad írt program "beleégetéséhez" kb. milyen értékű eszközkészletre van szükség?
(#) Pioneer válasza lenhardt07 hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Elméletileg egy JDM égetővel is be lehet égetni a programot, de én inkább egy párhuzamos portos égetőt ajánlanék, pl. Watt egyszerű égetőjét Bővebben: Link ez fillérekből kijön. Természetesen egy PicKit2 klón lenne a legjobb megoldás ami kb. 4ezerből megvan Bővebben: Link.
(#) Tonsil hozzászólása Jún 17, 2009 /
 
Ma fejeztem be a Pioneer fórumtárs által kreált 6ledes villogót
Tökéletesen működik,jelenleg hagyományos,sárga ledekkel.
Kérdezném,hogy nem-e lehetne módosítani úgy a kapcsolást, hogy a ledek fénye jobbról balra és balról jobbra is fusson.
(terelőfény céljából kellene)

villogó.jpg
    
(#) Pioneer válasza Tonsil hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Szia!
Megoldható. Megírom és itt közzéteszem a programot.
Üdv Pioneer
(#) Pioneer válasza Tonsil hozzászólására (») Jún 17, 2009 / 1
 
Szia!
A hatodik és a hetedik programot írtam át, de két különböző futási móddal. Amelyik a szimpatikusabb, azt írom bele véglegesen.
Itt a próba verzió.

futo6mpr.hex
    
(#) Tonsil válasza Pioneer hozzászólására (») Jún 17, 2009 / 1
 
Szia!
Nagyon szépen köszönöm a gyorsaságod!
Mindjárt kipróbálom,és visszajelzek.
(#) Fonyod21 válasza Pioneer hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Akkor én is közzéteszem a Pioneer segítségével készült mkj kiegészítő villogót.
Nagyon baba lett sajna az érdeklődés közelít a nullához

MOV00238.3GP
    
(#) Frankye válasza Fonyod21 hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Tényleg nagyon jó lett, gratulálok!
(Ugye, a csiripelést a háttérben nem az áramkör adja ki? )
Idézet:
„sajna az érdeklődés közelít a nullához”

Ezt, így, ebben a formában, nem tartom teljesen igaznak, csak nem mindig, mindenki szólal meg. Csak ha van értelme. Márpedig most volt, mert nagyon jó lett, amit építettél. Ha párban (piros és kék) lennének, az lenne ám az igazi!
(#) Fonyod21 válasza Frankye hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Mindenki ezzel a kék-piros variációval jön.
Sajna a forgalmazó nem tart piros panelt mert évekkel ezelőtt rárohadt a készlet.

Az érdektelenséget arra értettem, hogy senki nem akar venni a környeztmben belőle.
Pedig pont azért lett kifejlesztve, mert volt előzetes igény rá.
Csak hát nem kék-piros

Az áramkör teljesen hangtalan a ciripelést az edr rádió adta a háttérben.

Most azon gondolkodom, hogy a ledpaneleket hagyományos izzókkal helyettesítem relékkel vezérelve, csökkentve ezzel a gyártás költségeit.
aztán teszek eléjük piros- kék szűrőt.
(#) Frankye válasza Fonyod21 hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Idézet:
„Mindenki ezzel a kék-piros variációval jön.”

Na hallod?! Nézz csak meg egy amcsi krimit a TV-ben: Az összes FBI kocsi szélvédője mögött piros-kék kütyü villog.
Idézet:
„Sajna a forgalmazó nem tart piros panelt mert évekkel ezelőtt rárohadt a készlet.”

Ja, hogy ez kész panelban volt?! Én meg azt hittem, hogy Te állítottad össze LED-ekből, NYÁK-ra.
Idézet:
„Az érdektelenséget arra értettem, hogy senki nem akar venni a környeztmben belőle. Pedig pont azért lett kifejlesztve, mert volt előzetes igény rá. Csak hát nem kék-piros”

Lehet, jobban járnál, ha Te állítanál össze ilyen paneleket, pirosban. Nem?
Idézet:
„Az áramkör teljesen hangtalan a ciripelést az edr rádió adta a háttérben”

Én meg azt hittem, madarakat tartasz...
(#) Fonyod21 válasza Frankye hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
De a cobra 11-ben csak kéken villog a bömös.
Néhány éve még itthon is csak kék fényhidak meg villógók voltak, csak az utóbbi időben lett divat a piros kék variáció.
A panelek összeállítása és legyártása egy kicsit macera lenne, és a végeredmény sem garantált.
Bár lehet hogy megpróbálkozom vele kisérletképpen.
(#) Pioneer válasza Fonyod21 hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Szia!
Az izzós megoldást nem tartom szerencsésnek, mivel az izzó felizzása és kialvása időbe telik. Ami a gyors váltásokat kihagyná és egybefüggően világítana.
A relé sem egy jó megoldás erre, kivéve, ha szilárdtest relé, de az meg ugye nem olcsó.
Üdv Pioneer
Következő: »»   12 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem