Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórójavítás (otthon)
 
Témaindító: weasels, idő: Márc 18, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 120
(#) Milan90 válasza bundibacsi hozzászólására (») Ápr 7, 2009 /
 
Kösz a választ!
Kaposvári vagyok, és azt a bizonyos elektronikai üzletet én is ismerem, és ott néztem én is.
(#) pl13 válasza bundibacsi hozzászólására (») Ápr 7, 2009 /
 
Ha oldja a habot a palma, akkor az pont a kínai membránszél, amit nem érdemes használni. Szóval inkább keress más helyen alkatrészt, mert azzal hiába javítod a hangszórót, a saját munkád válik így értelmetelnné.

Más: azért nem mindig ennyire egyszerű a habszél csere, legfeljebb a videoton hangszóróknál, mert ott viszonylag jól központosít az eredeti pille. Egyéb esetekben azért figyelni kell a membárn irányszögére, a lengőrendszer többi részére, ragasztó anyagára, típusára, stb, apró finomságokra is, mert sok múlik rajtuk.
(#) gulyi88 válasza pl13 hozzászólására (») Ápr 7, 2009 /
 
mért? A nem kínai habot nem "oldja" a pálmatex?

Nekem itt a forumon FA ragasztót ajánlottak, tökéletesen bevált, nem hullámosította meg a habot.
(#) bundibacsi válasza pl13 hozzászólására (») Ápr 7, 2009 /
 
Szerintem nem kínai volt a szél,mert eddig ahányat vettem,mindet oldotta egy kicsit a Palmatex.És eddig mind en habszélet h2000 viszonteladóknál vettem(az ország több részén).
(#) pl13 válasza bundibacsi hozzászólására (») Ápr 8, 2009 /
 
Biztos, hogy a magyar habszélt nem bántja a pálmatex, azzal dolgozom, folyamatosan, és több ezer darab hangszóró után már csak tudom.

Ha érdekel, azt is szívesen elmagyarázom, miért van ez így. A kínai szél ugyan elég kemény, mert préseléskor átitatják valami ragasztófélével, így formázzák alakra, és pont ezért veszti el a tartását a palmatexben lévő oldószertől. Egyébként a belső szerkezete olyan laza, mint a két hónapos mosogatószívacsé, ezért is megy jóval hamarabb tönkre.

A magyar habszél viszont másképp készül, itt a jó minőségű PE habot hőformázással tömörítik, és alakítják a megfelelő formára, méretre, tehát a belső szerkezete sokkal homogénebb, tömörebb, az oldószeres ragasztók is csak a felületére kötnek, ezért őrzi meg ragasztás közben is az eredeti formát. Egyébként ha nem így lenne, precízebb központosítást igénylő hangszóróknál - mint pl. régi vifák - nem is lehetne használni.

Az még, h. viszonteladónál veszed, sajnos semmit sem jelent, mert aki H2000-t árul, az ugyanúgy árul SAL-t is, és általában nem nézi, mikor honnan rendeli a membránszélt, csak annyi lényeges neki, hogy legyen a polcon, merthát úgyis elviszik. Jelenleg is, épp amiatt hívtak telefonon, h. egész Pesten nincs 250-es H2000 habszél, hiába telefonálta végig a viszonteladókat az illető úr.

Egyébként, volt egy érdekes történet, javításra járt nálam egy pár régi HA31, SAL habszél volt rajta, és ha jól emlékszem a mérésre, 45Hz körülre ugrott fel az fs, persze vitte magával a jósági tényezőket is... Eredetileg meg 18-20 körül volt a vidi hangszórónál. Ennyit a kínai habszélről.
(#) Robi85 hozzászólása Ápr 9, 2009 /
 
Sziasztok.

Van nekem 2 db RFT hangdobozból való mélyközép hangszóró. Az a baj velük hogy akinél voltak ő szépen leégette a tekercset benne. Lenne itt valaki vállalkozo kedvű ember és megjavitaná nekem ezeket a hangszórókat? Persze nem ingyen gondoltam.
(#) Directors hozzászólása Ápr 10, 2009 /
 
Üdv!

Van egy ilyenBővebben: Link hangszóróm ami leégett.
Ebbe mekkora lengőcséve és pille kell?Bővebben: Link
Új membránt nem kell vennem ugye?
Azt lelehet úgy venni,hogy utána vissza is lehessen rakni szépen.
(#) pl13 válasza Directors hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Mikor vetted?
(#) Directors válasza pl13 hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Haver vette meg szerdán "talán" használtan de én meg tőle vettem meg ma.
De ez miért fontos?
(#) pl13 válasza Directors hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Mert ha egy éven belül van, garanciában megcsinálják gond nélkül.
(#) Directors válasza pl13 hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Sajna nem.
Egyébként szerinted milyen kell bele?
(#) pl13 válasza Directors hozzászólására (») Ápr 11, 2009 /
 
Az a baj, hogy ezt nem nagyon tudod te kicserélni, mert a cséve ragasztása eleve kicsit problémás ennél a membránnál, és nem tudod mihez központosítani otthoni körülmények között.

Egyébként 50mm-es lengőcséve kell hozzá, a 422-es hangszóróé, és saját pilléje van a braun membrános mélyhsznek. Rendelni úgy lehet, hogy kérsz 672 lengőcsévét, és pillét.
(#) Directors válasza pl13 hozzászólására (») Ápr 11, 2009 /
 
Rendben,köszi.
(#) kisgeri hozzászólása Ápr 20, 2009 /
 
Sziasztok!
Végigolvastam a topikot, de nem találtam választ a problémámra:
Adott egy HS400-as hangfal, ebben 2 mély. Az egyik a mélyeknél zörög, biztos tudjátok miről van szó. A kérdésem, hogy mi a baja az ilyen zörgő hangszóróknak, és hogy javíthatók-e?
Üdv!
(#) pl13 válasza kisgeri hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
lehet többféle probléma, központosítási hiba, lengőcsve ragasztása, vagy a huzalt rögzatő lakkréteg adta meg magát, stb.
(#) ini hozzászólása Máj 7, 2009 /
 
hali
van egy pár jbl lx600 hangfalpárom
a mélynyomó gumiszegélye teljesen odavan, lefoszlott teljesen
ez javítható??
nagyon sajnálnám őket, ilyen hangzású mélyeket súlyos tízezrekért lehetne most beszerezni
köszi
(#) pl13 válasza ini hozzászólására (») Máj 7, 2009 /
 
Keress egy megbízható hszjavítót és megcsinálja. Elfogadható habszélt lehet találni hozzá. Csak ne a kínait.
(#) bundibacsi hozzászólása Máj 9, 2009 /
 
Üdv mindenkinek !Van 2db Philips hangszóróm a képen látható méretekkel,peremezni kell őket,de nem tudom,hogy a H2000-nél kapható habszél jó-e rá.Valaki nem tudja a habszél méreteit.

hangsz.jpg
    
(#) pl13 válasza bundibacsi hozzászólására (») Máj 9, 2009 /
 
Van kétféle 160-as membránszél, mindkettő jó hozzá.
(#) bundibacsi válasza pl13 hozzászólására (») Máj 9, 2009 /
 
Köszi a gyors választ! És negaty vagy pozítív rilnist vegyek hozzá?(A habszél a membrán aljánál van ragasztva nem pedig csak simán rá.)
(#) pl13 válasza bundibacsi hozzászólására (») Máj 9, 2009 /
 
Olyat vegyél, amilyen az eredeti is volt. Ha + akkor + ha - akkor -.
(#) Thomas10100 hozzászólása Máj 14, 2009 /
 
Sziasztok!

Lenne egy Ligthingaudio márkájú mélynyomóm.

Cséve, pille, és kevlár membrán kellene bele. Honnét tudom beszerezni?

Perem az gumi és jó, meg a porvédő is egyben van.


30cm-es mélyről van szó, 1,5"-os csévével. 4ohmos.


A másik gond hogy fele cséve beragadt a helyére, és nem jön szét, sajna a mágnes része sem.

Hol tudom megjavittatni, és mennyiért kb?
Adatai megvannak.

Köszönöm!

(#) didyman válasza Thomas10100 hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Aubeck féle hangszóró műhely, Múzeum körút harmincvalahány, a múzeum Astoria felőli sarkával szemben.
(#) Dancsi hozzászólása Máj 21, 2009 /
 
Üdv mindenki!
Apám egyik Orion hangfalába régebben kiment a mély (kb. 20cm).
Odaadta, hogy szórakozzak vele. Annyi baja van, hogy az idő vasfoga megette a gumiperemet.
Most lehet, hogy szidni fogtok, de én egy nagyon "sufni tuning" módszert gondoltam.
Venni nem akarok bele, otthoni anyagokból szeretném megcsinálni. És itt jött képbe a bicikli gumibelső.
(igen, jól hallottátok)
Megvalósítható lenne az elképzelésem? Vagy lenne valakinek más ötlete?
Nagyon köszönöm! JĐ

DSC00065.JPG
    
(#) pl13 válasza Dancsi hozzászólására (») Máj 21, 2009 /
 
Ez Videoton hangszóró HA20-402 és hozzá való habszél a H2000-nél kapható. Minden egyéb megoldás fölösleges idő és pénzvesztegetés. Kb.
(#) pl13 válasza didyman hozzászólására (») Máj 21, 2009 /
 
Neki nem hinném, hogy van 300-as kevlár membránja 37-es csappal...
(#) pl13 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Máj 21, 2009 /
 
Elvileg üvegszálas membránom van ebben a méretben csévének a H2000-é valószínűleg jó, de ehhez pontos méretek kellenek, tizedmm-ek is számítanak.
(#) Dancsi válasza pl13 hozzászólására (») Máj 21, 2009 /
 
Köszi!
Videoton? Tök mind1.
És esetleg nem tudod, mennyibe kerülne egy olyan habszél?
(#) gulyi88 válasza Dancsi hozzászólására (») Máj 21, 2009 /
 
Nekem ugyan ezek a hanszóróim vannak, ugyan ez volt a bajuk, megcsináltam és nekem (szubjektív) elég szépen szólnak (és elég nagyot).
Szóval nem ér kínozni szegény megfáradt hangszórókat!

Pontos árra nem emlékszem már, de úgy rémlik, hogy 800huf körül volt egy habszél (viszonteladónál).
csá
(#) Gafly válasza Dancsi hozzászólására (») Máj 22, 2009 /
 
310 HUF... A cserét pedig még én is meg tudtam csinalni elsőre
Következő: »»   5 / 120
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem