Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HP PSC 2175 hiba
 
Témaindító: deniel, idő: Okt 25, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) laza hozzászólása Máj 15, 2009 /
 
A készüléknek és követőinek, valószínűleg szándékos konstrukciós hibája, hogy a szkenner-rész doboza tele van nyílással. Egy ilyen alapvetően érzékeny optikai eszköznek a por a legnagyobb ellensége! A chip ami a tényleges fényérzékelést végzi egy lencserendszeren, és egy teljesen nyitott tükörrendszeren keresztül látja a szkennelni valót. Ha a külső lencse már poros, valamint a legalább 3-4 tükör, akkor elég nehezen fog érzékelni egy poros lámpa által megvilágított szintén poros üvegen oda-és vissza is a porrétegen áthaladó fényt.
A szkenner-fejegység felső burkolata is lepattintható egy közepes lapos csavarhúzóval, és a tükrök valamint a külső lencse tetisztítható. És láss csodát!

OFF:
Még mindíg felmérgesít, ha ennyi marhaságot olvasok mint pl. itt. Mi a francért ír valaki pl. olyat, hogy firmware frissítés? Meg optokapu? Egy pontosan leírt típusú készülékről van szó. Ha valaki még újságban sem látott ilyet miért szól hozzá? Hogy több legyen a szerencsétlen többi embernek a fölösleges olvasnivaló? Ez már majdnem politika
(#) slave557 válasza Sebi hozzászólására (») Máj 28, 2009 /
 
Nekem is ez volt a hiba, de szervizbe megcsinálták 12e, de akkor már 2-3 éves volt tehát még volt rajta mit csinálni, nekem az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet szétszedni a scanner részt, mert most hogy jó csak az üvege koszos belülről helpp.. leszedtem már, csak azt a billentyűs részt nem tudom leszedni, a cserélhető részt levettem, de az ami a tetejétől az aljáig van nem tudom leszedni, van valakinek tapasztalata?
(#) deniel válasza slave557 hozzászólására (») Máj 28, 2009 /
 
Hello!

Az előző oldalon már belinkeltem a szétszedési útmutatót.

Bővebben: Link

Deniel
(#) 40ua hozzászólása Máj 31, 2009 /
 
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni egy ilyen HP psc 2175 installálásában?
A HP oldaláról letöltött driver úgy látszik nem elég neki, kér még mindenféle dll-t meg hlp fájlokat.
Arra gondoltam, ha be tudnék szerezni egy telepítő CDt amit új készülékhez adnak, talán azzal nem lenne ilyen gond.Ha van valakinek, szívesen venném ha megosztaná velem.
Egyébként most került hozzám egy ilyen készülék és nekem is azzal kezdte hogy helyezkedik a scanner, nem áll meg a végállásnál és darál a fogaskerék.Szétszedtem , de semmi gyanús nem látható, a fehér és fekete csík, tükör, minden tiszta.
Majd úgy állt helyre, hogy bekapcsolás után azonnal ahogy engedi, átkapcsoltam kártyaolvasóra majd onnan vissza scan módba és azóta nem darál.
Magam sem értem hogy miért de így most másol, scannel nyomtat.
Már csak a PC vel kéne összebarátkoztatni, ebben kérek segítséget
(#) deniel válasza 40ua hozzászólására (») Máj 31, 2009 /
 
Hello!

Feltöltöttem 4 részletben:

Bővebben: Link

Bővebben: Link

Bővebben: Link

Bővebben: Link

A többi típus driverét kiszedtem, hogy kisebb legyen a méret, de remélem a telepítő attól még működik.

Deniel
(#) 40ua válasza deniel hozzászólására (») Máj 31, 2009 /
 
Szia!

Köszönöm a szupergyors segítséget.
Az első csomagot sikerült kibontanom, a többieket nem, a Winrar azt írja ki hogy sérült, vagy "corrupt"
Megpróbáltam mégegyszer leszedni, hátha letöltéskor sérült meg de ugyanaz.
Más ötletem nincs, nem tudom mit lehetne még megpróbálni, persze lehet hogy én vagyok nagyon amatőr.
(#) 40ua válasza deniel hozzászólására (») Máj 31, 2009 /
 
No igen

Én voltam kuka mert egyszerű az egész, a Total Commander elintézte.

Mégegyszer Köszönöm!!!


(#) tiva77 hozzászólása Okt 19, 2014 /
 
sziasztok

A címben szereplő nyomtatóval gyűlt meg a bajom.

Első lépésben tápegységet kellett javítani(elkok cseréjével megjavult).
Következő hogy nem müködött a scanner rész , azt a fentebb leírt módon tisztítottam és jó lett.
Most meg azt irja ki hogy "ajtó nyitva, szüntesse meg az elakadást és nyomja meg a bevitel gombot". Ajtó amugy csukva és semmiféle papírelakadás nincs benne.

Mi lehet a baja?
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2014
(#) sorbit_4 válasza deniel hozzászólására (») Szept 25, 2022 /
 
Hozzám került egy ilyen nyomtató. Nagyon megkímélt volt, de a színes patron kifogyott (ill. alsó szinten volt), ezért elvittem feltöltetni. Kb. 3-4 alkalommal tökéletesen nyomtatott vele, de most jön a "Vegye ki a patront és ellenőrizze" üzenet. Az érintkezőket letöröltem (bár nem voltak koszosak), de nem segített. A jelzett linkek már nem élnek. Van valakinek kimentése róluk?
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2022
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem