Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1036 sztereo hangszínszabályzó áramkör
Lapozás: OK   22 / 91
(#) lewi hozzászólása Máj 7, 2009 /
 
én még nem vagyok kész vele, de egy digitális potmétert fogok alkalmazni, számlálóval, és hétszegmenses kijelzővel. az oldalon valamelyik topicban összeszedtük a kapcsolást, már csináltam is nyákrajzot, de még nem készítettem el. a 1036 sincs még rajta, de azt bárhol megtalálod itt az oldalon, ha gondolod fejleszd tovább, vagy használd fel. csatolom a nyákrajzot. ha valami nem érthető írj
én is a bss ről szedtem a kapcsolásokat, azokat raktuk egybe. az én megoldásom egy sztereo poti, mivel 2 ic dolgozik a kapcsolgatáson külön külön, de egy vezérli mind a kettőt.
ha nem tudtam segíteni bocsi, ha igen akkor szívesen
(semmi nincs még kipróbálva, csak elméleti tervezés, és nyák!)
üdv: lewi

hangerő.lay
    
(#) Directors hozzászólása Máj 13, 2009 /
 
Üdv!
Az LM1036N-es sztereó hangszínszabályzón a C21 és a C7-es kondinak mit rakjak be(ami a kimenetnél van két kondi)?
Mert érték nincs odaírva.
Bővebben: Link
(#) Ricsi89 válasza Directors hozzászólására (») Máj 13, 2009 /
 
Annyira nem értékfüggő az. Szerintem 1µF-os jó lesz.
(#) Directors válasza Ricsi89 hozzászólására (») Máj 13, 2009 /
 
köszi
(#) hitter.zoltan hozzászólása Máj 20, 2009 /
 
hello megépítettem az LM1036+NE5532-es előfokot amit kapcsoltam ide az lenne a kérdésem hogy az üres pontokhoz mi megy? légyszi segitsetek
(#) Cunici hozzászólása Jún 12, 2009 /
 
Sziasztok!

Megépítettem az LM1036 előerősítőt és probléma lépett fel. Minden jó kivéve a hangerő potit, 50 K ohmos A poti van benne , a bekötés helyes, és mégis ahogy csavarom kb a 3/4 nél kezdi ráadni a hangot és onnan a végig lehet állítani. Röviden olyan mintha nagy lenne neki az 50 K -os poti. lehet , hogy nekem tűnik úgy , de a hangereje sem tűnik valami nagyon nagynak, szerintem hangosabnak kellene lennie. Mi lehet a probléma ? Ha valaki tud segítsen légyszi.

Válaszokat előre is köszönöm .

Üdv.: István
(#) Dióda válasza Cunici hozzászólására (») Jún 12, 2009 /
 
Attól függ minő végfokhoz használod és minő jelforrásod van illetve a potméter tuti hogy 50K-s és lineális azaz A jelölésű-e.
(#) Cunici válasza Dióda hozzászólására (») Jún 12, 2009 /
 
TDA7294 hez, a jelforrás volt MP4, telefon, DVD a hangerő persze nőtt ebben a sorrendben, kielégednék a dvds hangerővel. De a potinak akkor sem így kellene működnie. Biztos , hogy 50 k A poti.

Köszönöm a választ.
(#) ZPKing válasza Dióda hozzászólására (») Jún 12, 2009 /
 
Szia!
ha visszaolvasod a topikot megtalálod hogy a hangerő potikkal mindenkinek gondja van. És csak felétől kezd szabályozni. Amúgy szerintem túl zajos ez az IC.
Én is megépítettem árnyékolt kábelekkel kötöttem rá potikat de még így is rádiót tudtam vele fogni
na mind egy én hanyagoltam és kerestem egy digitális hangszín IC-t nyomógombos szabályozás kiválló hang.
MAX5406.
egy nehézség van benne hogy TSSOP tokozású.
és nehéz neki nyákot gyártani.
Én fotózással csináltam...
Ajánlom mindenkinek.

MAX5406.ZIP
    
(#) Dióda válasza Cunici hozzászólására (») Jún 12, 2009 /
 
Melyik paneltervet használtad?
Tudsz egy képet mutatni róla?
(#) Cunici válasza Dióda hozzászólására (») Jún 12, 2009 /
 
Sajáát panel terv, elnéztem egy-két dolgot és így nem lett tökéltese, az egyik oldalt nem hazsnálom , de a bekötés az tutira jó. valamint az ICt foglalatba tettem a másik oldalró, mert ezt is elnéztem . A lényeg még , hogy én nem kaptam 390 nF os kondikat csak 330 nF okoat. De nem az a baj ez tuti, hogy nem gond.

ZPKing :

Nekem is van ilyen IC- m 2db , de ilyen forrasztást nem merek beválalni , inkább az LM-et próbálnám ki.
Köszi a segítséget.

lm1036.JPG
    
(#) Dióda válasza Cunici hozzászólására (») Jún 12, 2009 /
 
Úgylátom a 7-es 8-as láb a panelterven föl van cserélve funkcióilag jó lenne a 7-est fölkötni a potik ref feszültségű ágára. Igaz az csak a lodudness lenne de ki tudja mit művel ha nincs sehová sem kötve.
(#) Cunici válasza Dióda hozzászólására (») Jún 13, 2009 /
 
Bocsi, hogy eddig nem válaszoltam. Észre vettem én is ezt a hibát, és bekötöttem a 7est a loudnessre, a 8as pedig a kivezetés lennne , mivel ezt csak úgy tudtam volna megoldani, hogy a konid lódjon a levegőben így ezt az oldalt nem használom, jelenleg a másik oldallal működik a cucc, de szerintem ez az oldal is rendesen szólna.
A poti működését szerintem ez nem befolyásolná, vagyis én azt nem értem , ha mindenkinek csak a felétől szabályoz akkor szerintem nagy ide az 50k elég lenne a 22k , nem ?

Vagy van akinek ebben a formában működik? a hangerő meg szerintem elég lenne DVD ről végülis, de ez a szabályozás probléma szerintem.

(#) csuszo_zalan hozzászólása Jún 14, 2009 /
 
Hello! LM1036 ic-t nem lehet erre felé kapni,mit használhatok helyette?
(#) titi válasza csuszo_zalan hozzászólására (») Jún 14, 2009 /
 
Hali! Esetleg ezt...
De nem úgy értem, hogy az LM1036-hoz készült nyákba cserének...
(#) csuszo_zalan válasza titi hozzászólására (») Jún 14, 2009 /
 
De én ezt a kapcsolást szeretném.Az LM1036-ot nem lehet helyettesíteni valamilyen más IC-vel?
(#) titi válasza csuszo_zalan hozzászólására (») Jún 14, 2009 /
 
Nem tudok róla, hogy van láb kompatibilis helyettesítője...
De a TDA is hasonló funkciót lát el.
Vagy neked már kész a NYÁK?
(#) csuszo_zalan hozzászólása Jún 14, 2009 /
 
Nincs,de az alkatrészek már megvannak(az ic kivételével)
(#) Cunici hozzászólása Jún 16, 2009 /
 
Sziasztok!

Bocsi, hogy eddig nem írtam. Próbálkoztam , de nem sikerült megoldani a problémát, ha valaki most olvasná elősször a hozzászólásomat, akkor arról van szó, hogy az előerősítőmön csak féltől szabályoz a potenicométer. Illetve ez így nem igaz, mértem egy két dolgot és a következőket tapasztaltam.

Az 50K A potival kb 37Kohmnál kezd szabályozni,
aztán kipróbáltam 10Kohmos potival és akkor pedig kb 7kohm. Próbáltam ellenállásokkal de semit nem változtatott rajta, nem tudom mi lehet a probléma, valaki tudna segíteni?

Előre is köszönöm a segítségeket.

Üdv.: István
(#) Kovidivi válasza Cunici hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Mivel feszültségosztó módban van bekötve a poti, ezért teljesen mindegy, hogy mekkora az értéke! Úgy tudsz variálni egy kicsit, hogy a potival sorosan raksz egy fix ellenállást! Fel kellene venned ,hogy milyen karakterisztika kellene neked, és ilyenre kellene átalakítanod a potid!
Üdv!
(#) gambler válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Hagyd meg az eredeti 50K-s potit, csak a föld felöli oldal és a poti közé sorba kell kötni egy kb. 5Kohm-os ellenállást. Így megoldódik a probléma, de nekem úgy összességébe nem jött be ez az ic, inkább egy műv.erősítős girátorost építettem.
(#) djgombi hozzászólása Jún 22, 2009 /
 
Először is életem 4. általam tervezett panelja
Tehát így kérek kritikát és ha hibát is találtok akkor köszönöm hogy szóltok. Ebben a formátumban lenne rá szükségem a végfokom mellé.

Hangszín.lay
    
(#) Cunici válasza gambler hozzászólására (») Jún 22, 2009 /
 
Bocsi, hogy ilyen későn írok megint. Ki próbáltam amit mondtál és nem jött össze, nem tudom, miért nem működik rendesen a hangerőszabályzó. Feladom, beépítem úgy , hogy az előerősítőre érkező jelet állítom a potival így ugyan nem IC vel állítom a hangot, de nekem a magas , mély és a balanc most a lényeg.
Egyébként meg szerintem vagy az IC hibás vagy az adatlap sehol sincs egy hiba a megépítésben és mégsem működik rendesn. Nekem ez a véleményem erről az IC ről, jól szól szerintem nem zajos, de ez a hangerő nem működik rajta .

Köszönöm a segítségekt.
(#) kajku hozzászólása Jún 29, 2009 /
 
megcsináltam a panelt dj szabcsa rajzai alapján az ic-t most hozta meg haverom hozzá és látom h a pötty az nem az 1-es lábánál van hanem a 20-asnál ami fölötte van ugy jön ki a pont ha az ic-t a nyák aljára rakom ahol a réz van úgy kerül a pötty az egyes láb helyére szerinted rátegyem alulról az ic-t a panelra vagy a pötty nem jó helyen van előre is köszi
(#) Cunici válasza kajku hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Mileny nyákrajzot használsz? Ha csak az van rossz helyen akkor azt igazítsdki, de ha atöbbi láb is fordítva van akkor forraszd nyugodtan alulra, én inkább foglalatba tenném alul is . Egyébként amikor én terveztem a panelt ezt én is elnéztem így nekem is alulra került a póba idejére , de innen is működött rendesen.
(#) DJ Szabcsa válasza kajku hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Nem lehet hogy rosszul vasaltad fel a nyákot? Tükrözésre gondolok...
@Cunici : Szerintem ezt a tevet használta:
Bővebben: Link
(#) kajku válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
sztem alulra kell raknom az ic-t mivel a többi is máshogy jön ki az a baj h az ic-t ma kaptam meg hozzá és csak most vettem észre a nyákot filcel rajzoltam ki mivel nincs más teknikám hozzá gondolom ott lett fordítva a rajz még az lenne a kérdésem h a hangkimenetére 10uf-es kondi kell ? mivel én a rajzon nem találtam milyen kéne rá előre is köszi
(#) kajku hozzászólása Jún 29, 2009 /
 
egyébként én is azt a rajzot használtam
(#) Cunici válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Lehet, hogy én nézek valamit rosszul, de szerintem ez a nyákrajz hibás. Rögtön kettő hibát látok benne , a 10 es láb nincs leföldelve, a 7-8as pedig összeér, szerintem ez nem a legjobb sőt sokkal jobbak is vannak ettől.

Az is igaz, hogy ezt tükrözni kell, de ezt mégha jól marja is ki akkor sem fog működni.

Ha bennem van a hiba elnézést, de én ezt látom.

Igen a 10µF az jó lessz.
(#) kajku válasza Cunici hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
nálam nem ér össze +néztem a kapcsolást ott nem ért össze ezért én se húztam össze
Következő: »»   22 / 91
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem