Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   1 / 292
(#) leono hozzászólása Szept 1, 2006 /
 
Egy fali gázkazán vezérlő elektrónikájának kapcsolási rajzát keresem. A panelen a következő írás olavsható:

MECHATRONIKA
SC12-40/F-02

Ami feltűnő a panelen, hogy 3 optocsatoló is van rajta.
4N25, TLP3041 és TLP3063 tipusuak. A lelke az egésznek egy LM324-es IC.

Előre is köszönök bármilyen segítséget.
(#) IMi válasza leono hozzászólására (») Szept 1, 2006 /
 
Hello!
Igaz ez nem az, de lehet hogy segít:
(#) dB_Thunder válasza leono hozzászólására (») Szept 1, 2006 /
 
Írd + légyszi a kazán nevét tipusát is!!!
(#) leono válasza IMi hozzászólására (») Szept 1, 2006 /
 
Köszi, tényleg nem ugyan az, de szuper jó ez is.
(#) leono válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 1, 2006 /
 
FÉG gyártmányu SC-12
(#) Electric válasza leono hozzászólására (») Okt 20, 2006 /
 
Sziasztok, a MIF011 típusú panelhez kellene egy kis info.
Fég C30-as gázkazán elektronikája, de más típusokban is előfordul.
Itt megtalálható a fényképe.
Ha valakinek ilyen van, meg tudná nézni a triak melletti ellenállat értékét? (ugyanis az égett szét)
Előre is köszi!
(#) szabi83 válasza Electric hozzászólására (») Okt 22, 2006 /
 
up, mert megfagynak az emberek
(#) Electric válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 22, 2006 /
 
Köszi az együttérzést! Ilyet szabad?
[pic]http://kepfeltoltes.hu/061022/mif011_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/pic]
Ugyanis a fenti linken több panel is van...
(#) gerry válasza Electric hozzászólására (») Okt 25, 2006 /
 
Üdv!

Csak annyit szeretnék kérdezni, hogy a C12-40 jelzésü panel helyére betehetem az SC12-40-es panelt?
Kompatibilisek egymással?

köszi
(#) leono válasza Electric hozzászólására (») Okt 25, 2006 /
 
Az alábbi honlapon próbálkoztam a kapcsolási rajz letöltésével, de karbatartás miatt pillanatnyilag nem érhető el. Próbálkozz időről-időre, hátha egyszer sikerül megnyitni. Sajnos mást eddig nem találtam. Ha van olyan képed a panelról, amelyen a színkód tisztán látható, akkor tudok legalább az értékben segíteni. Fontos tudnivaló, hogy egy ellenállás, hasonlóan bizti általában ok nélkül nem ég el, nem olvad ki. Mindenféleképpen ellenőrizni kell az áramkörben elfoglalt helye alapján pl. a triak állapotát is. Nem lepődnék meg, ha az alapvető ok a triak zárlata.


Kapcsolási rajz
Tipusok: Mechatronika MIF011 >
www.centralnet.hu/pipermail/elektro/2005-June/107827.html
(#) Electric válasza gerry hozzászólására (») Okt 25, 2006 /
 
Ebben a pdf-ben megtalálod a panelek bekötését.
(#) Electric válasza leono hozzászólására (») Okt 25, 2006 /
 
Köszönöm a tippet!
Átbogarásztam a panelt, a megégett ellenállás egy 10 nF-os kondival van sorbakötve és az egész párhuzamos a motorral.
A fenti zipben hasonló a triak köre, ebben 100 ohm - 10 nF található, ezek szerint nekem is ilyen volt. :yes:

ch1240r.jpg
    
(#) mex válasza Electric hozzászólására (») Okt 25, 2006 / 4
 
Üdv! A 100 ohm-10nF soros RC tagnak csillapitó szerepe van, elnyeli a triak által generált tüskéket. Mérjél rá a kondira,valószinűleg átütött,és emiatt füstölt le az ellenállás is. Ebben az esetben nagy valószinűséggel triakot is kell cserélni,mert nem biztos hogy a zárlati áramot el tudta addig viselni mig a 100ohm megszakadt.
(#) Fater5 válasza mex hozzászólására (») Okt 25, 2006 /
 
Hali!
Ez segit valakinek esetleg.

ch40b.jpg
    
(#) Electric válasza mex hozzászólására (») Okt 25, 2006 /
 
Nálad a pont!
Sajnos már ebben a topicban elvitték, de ha egy modi ezt olvassa megkérem, hogy adjon Neked is!
A kondi zárlata miatt füstölt el az ellenállás.
Biztonság kedvéért a 400V-os helyett tettem egy 630V-osat.
(#) feel2006 hozzászólása Okt 22, 2007 /
 
Sziasztok!

A kérdésem egy C-24 es Gázkazán vezérlő elektronikájával kapcsolatos lenne.

Most történt, hogy a fűtés közben egy ellenállás az üvegcsöves biztosítéktól jobbra elfüstölt, de sajnos oly módon, hogy a színkód nem állapítható meg, ebből kifolyólag a mérete sem a cseréhez.

A mellékelt képen bekarikáztam, hogy melyik ellenállásról lenne szó, ha esetleg tudna valaki segíteni egy pontos színkód vagy egy az interneten található kép megtalálásában akkor nagyon hálás lennék. (Kerestem már én is az interneten de sehol nem találtam. )
A jelenlegi C24-es adatai:
MiF011 ZC18

Köszönöm



(#) feel2006 válasza feel2006 hozzászólására (») Okt 25, 2007 /
 
18kohm
(#) Koncsar hozzászólása Okt 25, 2007 /
 
sziasztok!
Van egy sc 12-40 vezérlőegység a fégben. Kicseréltem a termisztort, ami az előremenő vízet figyeli, mert ez tönkre ment, de viszont, a hőfokszabályzó poti ami 68 Kohm os, ez a bekapcsolás határánál vibráltatja a szivattyút a gáz égő mágnesszelepet, mind addig amig túl nem megy pár fokot ahőmérsélet. Iszonyú hangok jelentkeznek. Ha valaki tudja, hogy mért csinálja az elektrónika ezt a jelenséget, megköszönöm. Az áramlás érzékelő jó, a termisztor vadi új. Itt van az, hogy feladja az ember, de nem szeretném.
Kérek Tőletek egy kis segítséget.
Előre is köszönöm.
(#) leono válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 26, 2007 /
 
A konkrét ák. rajza nincs birtokomban, de a jelenség arra utal, hogy a komparátornak (összehasonlító ák.) nincs, vagy jelentősen lecsökkent a hiszterézise. Gondolom valamilyen műveleti erősítővel van megoldva. Mivel oda-vissza kapcsol, ez arra utal, hogy maga az IC talán hibátlan, de nem százas. A bemenetekre kötött és a visszacsatoló tag elelnállásait ellenőrizd. Számomra így látatlanba a visszacsatoló tag gyanús, mivel főleg azzal lehet beállítani egyszerübb ák.-nél a hiszterézis ablakot és ez csak 1db. ellenállás. A fix szintre kötött bemenetnél egy két tagból álló osztó van. A szabályozott bemenetre a termisztorral sorbakötve van a poti és valószínüleg még 1db. ellenállás. Ha a poti poziciója a hőfokhoz viszonyítva nagyjábol fedi az eredeti (hibátlan) állapotot, akkor a bemeneti részt én jónak minősíteném. A konkrét ák. ismeretében előfordulhat, hogy a hibát máshol is kellene keresni, de a fent leírtakat mindenféleképpen ellenőrizd.
(#) 000 válasza feel2006 hozzászólására (») Nov 3, 2007 /
 
1 kérdésem lenne . A tirisztor melletti ellenállás értékére lennék kíváncsi (a képen a th tól jobbra függőlegesen), ha már komplett rajzot nem tud senki . Előre is kösz !!!
(#) masi1 válasza 000 hozzászólására (») Nov 3, 2007 /
 
100 ohm egyébként egyik előttemszolo mellékelte a kapcs. rajzot is .(Electric)
(#) Imi69 hozzászólása Nov 13, 2007 /
 
Hello Gázkazánosok!

Szükségem lenne az SC-18 típusú kazánban lévő vezérlőelektronika rajzára, bekötésére.
A tipusa: C12-40/C-01

Nézegettem a korábbi hozzászólásokat és az (#39371) IMi hozzászólásában szereplő linken lévő panel nagyon hasonlít hozzá... egy gondom van csak vele, hogy a kapcsolási rajzon a feliratok nem olvashatóak. Ha lehetséges, akkor kérlek IMi, hogy küldd el e-mailben a rajzot!

Minden választ és hozzászólást előre is köszönök!

Üdv, Imi69
(#) sniperx hozzászólása Nov 15, 2007 /
 
Üdv!

Fég ZC-18 típusú kazánunk van, amiben elszállt az utókeringetés. Valakinek esetleg tapasztalat erről?

Esetleg érdekelne a fentebb említett MiF011 elektronika kapcsolási rajza is, vagy esetleges beszerezhetősége (vételárral)
Írhattok privátba is!
Köszi!
(#) leono válasza sniperx hozzászólására (») Nov 16, 2007 /
 
A ZC18-as kazánok eredetileg egy totál primitív vezérlő egységgel lettek gyártva, mivel ezekben nem elektromos szelep kapcsolja gázt hanem mechanikus áramlás érzékelő. A szivattyú félfordulatos vezérlését a víz túlmelegedése esetén egy RC párhuzamos ág bitosítja. Csak ennyi az elektrónika benne. Ez a félfordulatos utánkeringetés addig tart, amíg a vízhőfok le nem csökken a kazántermosztát által beállított érték alá. Azt a fajta 1-2 perces utókeringtetést, ami az elektromos szeleppel ellátott kazánoknál van ez nem tudja, mivel időzítő ák. ebben nincs. Gondolom az új tip. ZC18-akban már komolyabb elektrónika van, de azt nem ismerem.
(#) sniperx válasza leono hozzászólására (») Nov 19, 2007 /
 
Lángőr Kft árul hozzá panelt, ami mindenképpen utánkeringet. Erről szerettem volna többet megtudni.
(#) Gafly válasza sniperx hozzászólására (») Nov 19, 2007 /
 
> Fég ZC-18 típusú kazánunk van, amiben elszállt
> az utókeringetés. Valakinek esetleg tapasztalat erről?


Ezzel sokat szivtam anno.

Az utokeringetes ugy van megoldva nala,
hogy van egy tirisztorosaramkor es amikor
a termosztat megszakitja a keringeto szivattyu
aramkoret, akkor ezen az aramkoron keresztul
egykb. 800 Ohmos ellenallast kapcsol sorba a
motorral. Igy a gazlang kialszik, de egy ideig
meg keringet...

Ha nagyon kell elokeresem a rajzat, de szerintem
nelkule is meg tudod javitani.
Az elektronika egy fekete vasdobozban van a keszulek
baloldalan, alul.

Nezd meg hogy a bazinagy huzalellenallas jo-e?
Nezd meg hogy erintkezik-e rendesen (vas csavarral
van a laba a nyakra csavarozva).
Sajnos a ho a dobozban marad, en a vegen felszereltem
helyette egy 60W-os izzot a falra.
Nem futi az elektronikat, latszik hogy mukodik
valamint betoro riasztonak is jo

Nezd meg a tirisztort hogy jo-e.
Nalam a "gyari" teljesen "meghulyult", egy ido
utan nem volt hajlando kikapcsolni. Hidegen viszont
semmi baja nem volt....

Lehet meg kiszaradva az idozitest biztosito nagy
elko (nem csoda abban a melegben), nem art kicserelni
(ha jol emlekszem 1000µF/6,3V, en nagyobbat tettem be
hogy kicsit tovabb legyen utokeringes).

De lehet hogy nalad is szetegett a panel....

Ha ez nem segit, akkor merd vegig a felvezetoket
vagy kerdezzel.

Sok sikert!

G.
(#) 80huszár hozzászólása Jan 24, 2008 /
 
gázkazán fűtési alsóhőmérsékletét lehet-e állítani házilag?
(#) leono válasza 80huszár hozzászólására (») Jan 25, 2008 /
 
Típusa válogatja. Ha emlékeim nem csalnak, amelyeknél van, az is csak csavarhúzóval, (nem kivezetett) csak szervíz beállításhoz használható. Ennek a szerepe csak annyi, hogy a keringető szivattyút addig nem működteti, amig a beállított minimum hőfokot el nem éri. Átfolyós rendszerüeknél ilyen nincs, nem is igen van értelme. Az egyszerüb tartályos típusoknál csak plusz termosztát bekötésével lehet megoldani, pl. egy csőtermosztáttal az előremenő ágban, lehető legközelebb szerelve a kazánhoz. A kazánok saját szabályozó termosztátja is tart bizonyos minimum hőmérsékletet, de ez az érzékelő hiszterézisétől függ. Ezekkel a maximum van szabályozva, ahol kikapcsol, de a hiszterézis miatt a visszakapcsolási minimum hő is változtatható. Pl. 80 fokos kikapcshoz 70 fokos bekapcsolási hő tartozik (hasraütött adat) A pontos hiszterézis adatokat egy konkrét készülékhez a gépkönyve tartalmazza. Egyébként miért akarod szabályozni?
(#) 80huszár hozzászólása Jan 26, 2008 /
 
A gázkazán elé beépítettem 1 hőcserélőt ami kb 40 fokot ad át viszont a gkazán alaphőmérséklete 42 fok.Szóval azt szeretném áthidalni,hogy a gkazán ne kapcsoljon be csak a keringetője menjen ha lehet állandóan.
(#) leono válasza 80huszár hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
Ismételten a típusra kell utalnom. Ha olyan, amelynek a főégőjét nem elektromos szelep vezérli, hanem áramlásérzékelő, ott csak arra van lehetőség, hogy a keringetőt félfordulaton járatod és akkor nem kapcsol be. Ha elektromos szelep vezérli, akkor a már említett csőtermosztáttal tudod blokkolni a szelepvezérlést. Maga blokkolás legegyszerübben kivitelezhető helye a kapcsoláson belül pedig a konkrét vezérlő ák. ismeretében határozható meg, mert az eléggé változatos tipusonként.
Következő: »»   1 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem